אימה אמריקאית המלון 06: חדר 33

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 17/11/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "אימה אמריקאית: המלון" פרק 6

American Horror Story - 05x06 - Room 33S

אני חושב שהמטאפורה המושלמת לדרך שבה "אימה אמריקאית" מכניסה עלילות משום מקום כמו זו של "ליז טיילור וטריסטן עכשיו מאוהבים" היא כזאת: אתה יושב לך ואוכל בבית של חבר. המארח שלך לפתע מבחין שחסר לו איזשהו קינוח לארוחה הזאת. הוא חושב על הדרך הכי טובה להכניס את הקינוח בלי שתשים לב, וחושב שהאופציה הטובה ביותר היא פשוט לתקוע את זה באמצע הלזניה שלך. אתה ממשיך לנגוס בעולמך שלך כאשר לפתע אתה מוצא שם גלידה. אתה מרים מבט, בתמיהה ואומר "הגלידה הזאת לא הייתה פה קודם". המארח מנסה להפיל את האשמה עליך – "על מה אתה מדבר אתה התקשרת אליי ואמרת לי שאתה רואה גלידות בכל מיני מקומות. חוץ מזה, הגלידה הזאת הייתה שם כל הזמן". "לא", אתה משיב לו בעודך מנסה לאכול מסביב לגלידה באמצע הלזניה, "אני ממש משוכנע שלא הייתה גלידה שם בכלל". "תמשיך לאכול, אל תדאג", אומר המארח בחיוך נואש, "תנסה רק קצת". אתה מסתכל עליו ולפתע מבין: "באמצע הגלידה הזאת דמות כלשהי תמות, נכון?". "לא", אומר המארח ומסתכל לצדדים בעודו מגחך לעצמו. "כוסאמק", אתה מסנן לעצמך ומפרק את כדור הגלידה לאטו ומגלה, איך לא, את גופתו של פין ויטרוק בתוכו. " הפתעה!" צועק המארח. "היתה דמות מתה בגלידה שלך! חה! איך לא ראית את זה מגיע???"

בכל סדרה אחרת זה היה יכול להיות כרטיס אדום. היי, סדרה, את לא יכולה להכניס עלילה שלמה משום מקום רק בשביל להרוג דמות! יש דרכים להכניס עלילות ויש דרכים להרוג דמויות! אבל לצעוק על "אימה אמריקאית" להפסיק להיות כישלון מוחלט בכתיבה זה כמו לצעוק על כלב שיפסיק לאכול שטויות מהרחוב – אם לא רציתם שהוא יתעסק בקקי, למה התחלתם איתו מלכתחילה?

הצד החיובי של הסיפור הוא שדניס אוהר הפך לנו מתחת לאף לדמות ראשית. עכשיו, זה לא בדיוק חיובי כי המינון הנכון של דניס אוהר הוא כדמות משנית, אבל כאשר שאר הדמויות הראשיות הן "מר שוטר קיאנו ריבס מתחרפן", "קלואי סביני לא מבינה לאן הדמות שלה הולכת", ו"הלוואי ששחקנית יותר טובה מליידי גאגא הייתה בתפקיד הזה", לראות שחקן טוב עם דמות ברורה זה נחמה קטנה. הצד השלילי הוא שפין ויטרוק, עד שהתחלתי להתלהב ממנו – מת עוד פעם.

הצד האקראי של כל הסיפור זה כל שאר הדמויות – הולדן מגיע לאבא שלו מר שוטר כי…??? ואז מר שוטר מגלה את כל הבריכה מלאת ילדים ערפדים, אבל קלואי סביני מחליטה שזה לא טוב ומעלפת אותו ואז מנסה לגרום לו לחשוב שהוא משתגע ודמיין את הכל מה שקל כי הוא באמת משתגע. באותו זמן ליידי גאגא נוסעת לפריז כי היא עשתה שלישיה עם בעל המלון החדש, אז מאט בומר ואנג'לה באסט מגיעים למלון ומנסים להרוג תינוקות, אבל אז אנג'לה באסט משחררת בטעות את התינוק ללא פנים של ליידי גאגא, ומאט בומר אומר לשוודיות שהן מתות ושהן צריכות למצוא מטרה בחיים, ואז הן מנסות להרוג מישהו אבל זה לא מטרה מספקת, ואז קלואי סביני נכנסת לחדר ואומרת משהו כמו "פחחח זו מטרה? מטרה אמיתית זה לעשות שלישיה עם הבעל שלי!". ואז הן עושות את זה ובאמצע השלישיה הכל נהיה דם כמו קליפ של מרלין מנסון, ואז מר שוטר אומר "היי!", וליז טיילור אומרת לו "היי?", והוא אומר "טוב אולי המלון הזה לא משהו", ואוון פיטרס קופץ להגיד "היי" ואז הולך בחזרה למלון, אבל בדרך פלא התינוק של ליידי גאגא נכנס לו למזוודה והוא לא שם לב כי…??? ואז כשהוא מגיע הביתה הוא מביא את הבת שלו איתו, והיא כזאת "אני כועסת עלייך" ושנייה לאחר מכן היא כזאת "בעצם אני רואה טלוויזיה", ואז הוא אומר "טוב סבבה בזמן הזה אני הולך לירות על תינוקות חסרי פנים בסדר?", והיא כזאת "אני רואה טלוויזיה", והוא כזה "בנג בנג!", ואז היא כזאת "אהההה אני לא מאמינה שירית בבית בזמן שהייתי עסוקה בלראות טלוויזיה למרות שהיה נראה קודם שאנחנו באמצע שיחה רגשית ובכלליות שאני במשבר רגשי אני לא רוצה להיות חברה שלך!". ואז קלואי סביני מופיעה עוד פעם ושולחת את הילדה לסבתא שלה בגלל שלכי להזדיין ילדה את בכלל לא ערפדית ואף אחד לא חבר שלך, ואז קלואי סביני מוצאת את התינוק ללא פנים ומחזירה אותו לליידי גאגא, והפריים האחרון זה התינוק ללא הפנים וזה אמור להפחיד אותנו כי…??? אה, ובאיזשהו שלב רוצח עשרת הדברות רצח עוד פעם, אבל עכשיו יש להם חשוד ומר שוטר לא מרוצה מההתפתחות הזאת, ואני ממש מקווה שהטוויסט הוא לא שמר שוטר הוא רוצח עשרת הדברות כי יש גבול.

הערות לא קשורות

* אחרי שני פרקים נקיים מסצנות מין, כנראה שמישהו בצוות ההפקה הרגיש שצריך לפצות על ההפסדים וזכינו לארבע סצנות מין! כמו שאומרים, ואחת לשנה הבאה.

* מכל הרוחות שמסתובבות במלון הזה בשיגעונם, יש משהו נוגע בלב לגבי האחד שמעיר אנשים וצועק שהוא רוצה כבר את כרוב עלים שלו.

© עידו ישעיהו