אימה אמריקאית המלון 5: שירות חדרים

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 10/11/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "אימה אמריקאית: המלון" פרק 5

American Horror Story - 05x05 - Room Service

כנראה מאז שהכרזתי בביקורת הקודמת שקלואי סביני היא הדמות הטיפשה ביותר בתולדות הסדרה, היא ממש התלהבה ורצה עם זה כי מה לעזאזל קלואי סביני מה את עושה תראי כמה נזק את עושה השם ישמור את הנשמה הטיפשה שלך יש עכשיו לכל הילדים אדמת-ערפדת האם זה מה שרצית????

הפרק מתחיל בקלואי בבית החולים, כי להיות ערפד זה יפה והכל אבל לא פוטר אותך מלדפוק שעון, מסתבר. ברגע של החלטה טיפשית מדי, היא מערבבת את דמה בדם של הילד חולה האדמת ואז הולכת חזרה הביתה בשביל להתעלם מהעובדה שהילדה שלה קיימת. בינתיים, הילד שחולה באדמת-ערפדת מחליט שלהרוג ולשתות דם זה אולי כיף, אבל מי שאוכל לבד אל-מת לבד אז הוא הופך גם את כל הכיתה שלו (בסצנה שאנחנו לא רואים, למרות שזה נראה כמו מידע פאקינג שימושי לאיך לעזאזל זה קרה – האם הוא פשוט הלך ונישק את כל הילדים? האם הוא איים להרוג אותם? האם הוא הבטיח להם ממתקים? בכל מקרה)' והכיתה הזאת בתורה רוצחת כמה מורות ומורים, עד שמגיעה המשטרה.

כאן כמובן עולה השאלה "היי, רגע, האם הם הדביקו עוד ילדים מחוץ לכיתה?" והסדרה עונה ב"לא יודעת לא חשבתי על זה לעומק אני אחליט פרק הבא". אז הילדים המציאו סיפור על אדם מבוגר עם מסיכה שהגיע לבי"ס, דבר שנשמע ממש פאקינג קל להפריך עם עבודת המז"פ הפשוטה ביותר אבל בסדר. מה שהשתלשלות המאורעות הזו נתנה בעיקר זה אחת הסצנות המפחידות ב"אימה אמריקאית" זה זמן מה. כי ילדים זה לא כזה מפחיד, ואנשים צמאי דם זה לא כזה מפחיד, והמון זה לא כזה מפחיד אבל המון של ילדים צמאי דם זה מפחיד. נקודות בונוס לסדרה שהיא נזכרה באמצע הסצנה "היי! אלה רק ילדים בני 8!" ושלחה את המנהל לבעוט במקום אחר.

בחצי השני של הפרק, מאט בומר מנסה לשכנע את אנג'לה באסט לנקום בליידי גאגא למרות שהיא כבר רצתה לעשות את זה ממילא, אבל (!) בפעם הקודמת שהייתה סצנה כזאת הם לא שיחזרו סצנות מקליפים של אבבא/סרטים של ברגמן (תבחרו איזה היפסטר אתם). וחוץ מזה, הפעם גם קתי בייטס ערפדית ומשום מה הם חושבים ש"טוב, לרוב ליידי גאגא לא מתעניינת בה!" זאת תוכנית ממש טובה.

הפרק ממשיך את ההתעסקות בקתי בייטס ומנסה לכתוב את הדמות שלה מחדש אחרי ש"אימא ממש לא משהו" לא תפס. או שאולי זה המשך ישיר לרעיון שאימהות הן בלתי נראות בעיני החברה. בכל מקרה, כל החלק הזה של הפרק היה השיר "מר נייר צלופן" אם ג'ון סי ריילי לא היה מסיים את השיר בייאוש אלא בלרצוח את רנה זלווגר אחרי שהאכיל אותה באוכל לחתולים. אז קתי בייטס מקבלת זוג אורחים היפסטרים מעצבנים ורוצחת אותם, כי קל לשנוא היפסטרים מעצבנים, אבל זה בעיקר נותן לנו חלון למערכת היחסים שלה עם ליז טיילור. וכמו שידוע – כל סצנה עם דניס אוהר היא מסיבה, אבל סצנות עם דניס אוהר שהוא לבוש בהן בדראג ומקריין הן מסיבה גדולה יותר. בזמן שכולם הופכים לערפדים או מתחרפנים, דניס אוהר פשוט מקבל את כל הרצח והנוראיות בלי להניד עפעף.

אה, גם מר שוטר נמצא פה והבנתי סוף סוף כמו מי הוא נשמע – קיאנו ריבס. בכל מקרה, הוא עדיין לא מבין מה קורה במלון (אבל הוא כן מבין שקורה משהו, שזה כבר נס) ואז מפטרים אותו ואז הוא שוכב עם שרה פולסון ואז הוא עצוב מזה שהוא שוכב עם שרה פולסון ואז גם הוא לא יוצר קשר עם הבת שלו שעכשיו ננטשה על ידי שני הורים. אני מתפלא שליידי גאגא עוד לא חטפה אותה.

הפרק מסתיים בכך שקלואי סביני מקבלת תפקיד חדש כאומנת לערפדים קטנים, אחרת ליידי גאגא תהרוג את הבן שלה. זה תמיד סימן טוב בעבודה החדשה שלך, שמאיימים עלייך לקבל אותה או שיהרגו קרוב משפחה שלך. "אנחנו שמחים להודיע לך שהתקבלת לעבוד במשרד המשפטים! אם לא תתייצב לעבודה אנחנו נפוצץ את בית האבות של סבתא שלך. ברכותינו הכנות".

הערות לא קשורות:

* הילד השמוק מ"קיץ אמריקאי רטוב" מגיח כאן, וגם בטריילר ל"פריצ'ר". מה שאומר שיש לו פשוט סוכן פצצה, אין דברים כאלה.

* ליידי גאגא עושה געגועים לשחקניות טובות יותר. אפילו לא כיף לשנוא אותה כמו אמה רוברטס, היא פשוט בסדר גמור בתפקיד שיכל להיות אדיר לחלוטין בידיים של שחקנית.

* אבל, היי, לפחות היא לא שכבה עם אף אחד הפרק!

© עידו ישעיהו