ריק ומורטי 2.10: לסקוונצ'ר חתונה

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 07/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ריק ומורטי" עונה 2 פרק 10, אחרון לעונה השנייה

Rick and Morty - 02x10 - The Wedding Squanchers

וואו, זה היה מדכא. בצורה טובה, כמובן ובכל זאת – גם לסדרה שיודעת ללכת למקומות אפלים, טוב, לא הייתה הצדקה אף פעם להשתמש ב-"Hurt" של NIN. והפרק הייתה לה. קצת קשה לדבר על שאר הפרק אחרי סיום שכזה. כי סיום שכזה טורף את כל הקלפים. אלא אם כן "ריק ומורטי" ילכו אחורה וישתפנו ממה שהם בנו פה, העונה השלישית של "ריק ומורטי" נראית מכאן כעונה אחרת לחלוטין של הסדרה – עם עלילה המשכית, עם שינוי מוחלט של הסטטוס-קוו.

אני יודע שהתלוננתי על כמה שהסדרה צריכה מתיחת פנים, ובכל זאת קשה שלא לחשוש ולתהות אם המהלך הזה הוא לא שינוי קיצוני מדי. אני מניח שנראה עוד שנה וחצי (או יותר) איך הדבר הזה השתלם. השערה פרועה: כמו פעם שעברה, הזמן שם יעבור בזמן אמת. איפה נפגוש את גיבורינו זה הימור גדול מדי (מורטי וסאמר במסע להציל אותו? ג'רי מצליח מאוד בעבודה על כדור הארץ?) אבל אני חושב שזו יכולה להיות התחלה נכונה.

לגבי שאר הפרק – אני לא מצליח לזכור אם צחקתי או לא, אבל יש בהחלט רגעים מצחיקים וטוויסט אדיר (אפילו אם הוא קצת צפוי) בפרק הזה. אבל יחסית לסיום הזה, הם נראים מינוריים: הפרק הזה לא הולך להיזכר בעבור הבדיחות שלו (וחבל, כי יש כמה נהדרות).

הערות אחרונות לפרק:

* מר קקי-חור-תחת מחלים! ובעל אפשרות לשבירת הקיר הרביעי.

* האם המשפחה הבינה את ההקרבה של ריק? כי זה נראה כמו חלק משמעותי שלחלוטין רקדו מסביבו.

* כדור הארץ הקטן היה הברקה נהדרת.

וזהו. זאת הייתה העונה השנייה של "ריק ומורטי". עונה שהתחילה מצוין, קצת דישדשה באמצע (בין אם בפרק החמישי או השמיני, תלוי בהעדפות שלך) וסיימה בצורה מדכאת ואוחזת-צוקימית. בסופ"ש כאן בבלוג – סיכום העונה השנייה.

נתראה בעוד שנה וחצי?

© עידו ישעיהו