סוכני שילד 3.04: ׁשדים שאתה מכיר

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 23/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 4

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x04 - Devils You Know

פרק טוב של "שילד", עם התקדמות עלילתית והתפתחות דמויות למכביר.

לערב משעמם של בישול בביתם של שני איניומנס מפריעה אלישה, האיניומן שמסוגלת לפצל את עצמה מהעונה הקודמת. היא מגיעה בשליחות שילד, אבל לפני שהיא מספיקה לגייס אותם, מגיע לאש, המפלץ מהפרק הראשון העונה, והורג אותם, ואת אלישה שבדירה. אלישה שבמטוס, בינתיים, מרגישה זאת היטב. דייזי ומאק יוצאים לרדוף אחרי לאש, בעוד שפיץ ובובי חוקרים את הדירה, לאכזבתה של בובי שרוצה להצטרף למרדף, ושל פיץ שמאוכזב מכך שהיא אינה סימונס. ה-ATCU מגיעים לאחר שקולסון הזמין אותם, אבל לאש מצליח להימלט. רוזלינד כועסת על כך שקולסון לא עדכן אותה מראש, ומבינה שמדובר באיניומנס מלפני התפשטות המגיפה.

דייזי מגלה וירוס על מחשב שנלקח מהדירה שנועד לאתר את המיקום של האיניומנס. קולסון מנחה אותה לשתף את המידע הזה עם ה-ATCU, למרות התנגדות שלה ושל בובי. ה-ATCU מוסרים שהוירוס היה גם אצל האיניומנס האחרים שמצאו, אבל זו דייזי שמצליחה למצוא את המקור שלו – דווייט פריי, איש תוכנה שעבד בעבר עבור הביטוח הלאומי. דייזי רומזת למעורבות של ה-ATCU ולהזדהות-יתר של קולסון עם רוזלינד שפוגעת בשיקוליו. ביחד עם ה-ATCU, דייזי, מאק, וקולסון מגיעים לדירה של פריי, ונראה שהוא אלרגי לנוכחותה של דייזי. לאחר שקולסון חונק את פריי עם היד הביונית שאולי-יש-לה-אצבע-לייזר, פריי מספר לקולסון ורוזלינד שלאש מפעיל אותו והוא רק מוצא את האיניומנס עבורו, ורואה בלאש מוציא להורג רחום ש"מרפא" את האיניומנס מסבלם.

מאק ודייזי מצטרפים למשאית עם פריי כדי לראות כיצד הם מחזיקים את האיניומנס, והמשאית נעה במעגלים, ככל הנראה בזמן שבנקס דואג לאסתטיקה של הבסיס של ה-ATCU. אבל המשאית לא מגיעה ליעדה – לאש תוקף אותה, והורג את פריי. דייזי מספיקה לראות מהצללית שלו שהוא הופך לאדם בשעה שהוא עוזב. בסה"כ קו העלילה המרכזי היה מספק למדי, בעיקר כי הוא הציב במרכז את הקשר המתהדק והדימיון בין קולסון ורוזלינד, והביקורת של דייזי עליו.

גרנר מנסה לדובב את סימונס ולשכנע אותה שהיא בטוחה כעת, אבל זה לא הולך טוב מדי. גרנר מבקר את קולסון על כך שלא ביקש ממנו לאשר את אלישה טרם המשימה, וקולסון מתרץ זאת בכך שלא צפה את המתקפה. מיי מגיעה על מנת להזהיר את קולסון לגבי שיקול הדעת של האנטר בחדירה להידרה, ולבקש תגבורת, מה שקולסון מוכן לעשות למרות בעיית משאבים. קולסון מוכן לפטר את גרנר אם זה אומר שיוכל לקבל חזרה את מיי, אבל מיי אומרת ששילד אינה קשורה למה שקרה בינהם. גרנר רוצה את מיי חזרה ומבין שטעה, אבל מיי רואה בעזיבתו אותה כגמול הולם על מה שעשתה לו. הדרישה של גרנר להיות מעורב יותר בעבודה של שילד, ביחד עם השינויים ביחסיו עם מיי והחקירה של סימונס, יוצרים את החשד שיש לו מניעים נסתרים – וזוהי הטעיה יפה לקראת המאורעות בעלילה של הידרה.

וורד וקיבו בודקים את משלוח הנשק מהאנטר, בזמן שוורד מספר לו על מבצע שידרוש טאץ' ייחודי. מיי מבקרת את האנטר על כך שאין לו מספיק מודיעין טרם החדירה, אבל האנטר לחוץ לחסל את וורד לפני שבובי מבריאה מספיק כדי לצאת למשימות שוב. בבסיס של שילד, בובי מתוסכלת מכך שאינה יכולה לסייע להאנטר, וקולסון מוציא צוות על מנת לסייע לו מבלי ליידע אותה (לשמחתו לאיד של פיץ, ממנו בובי הסתירה את המחקר של סימונס). במחסן של הידרה, האנטר פותח בקרב מול וורד ואנשיו, ומיי מגיעה לסייע. הצוות של קולסון לא מספיק להגיע, ווורד שולף את הקלף הסודי שלו – וורנר פון סטרייקר, שנמצא ליד ד"ר גרנר ויכול להרוג אותו. מיי אינה יכולה לסכן את גרנר, אבל האנטר לוקח את ההחלטה בשביל שניהם, ומספיק לפגוע בוורד אך לא להרוג אותו. פון סטרייקר, בינתיים, הורג את גרנר – לכאורה, לפחות. וורד והידרה היו השבוע נבל אפקטיבי למדי, בעיקר בגלל הסיטואציות שבהן העמידו את מיי והאנטר, אבל גם כי הן נתנו הזדמנות להראות את אי-היכולת של שילד לתפקד במספר חזיתות במקביל.

פיץ מוצא את המחקר של סימונס לגבי המונולית, וסימונס לוקחת אותו חזרה בפאניקה. בטיזר שמציג מעט מדי התקדמות עלילתית מהשבועות הקודמים, פיץ מסיק שסימונס רוצה לבנות מחדש את השער, והיא מבקשת את עזרתו, ומוכנה לספר לו את האמת על מה שקרה בצד השני. לא בפרק הזה, כלומר.

  • פניני דיאלוג:

Coulson: I think the conspiracy nut in you had a few too many lattes this morning.

Daisy: I did have a latte. It was a double.

  • מעקב לוגואים: קולסון אולי הסיר סמלים של שילד מהרכבים ואת הלוגו של ה-SSR מהמשרד, אבל שני הלוגואים עדיין מרוססים על קירות הבסיס. הלוגו של הידרה מופיע במשרד של קיבו (שגם ראינו בפרק הקודם). והאנטר מתפקד בפרק הזה כסוכן של אדידס.
© עידו ישעיהו