סוכני שילד 3.04: ׁשדים שאתה מכיר

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 23/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 4

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x04 - Devils You Know

פרק טוב של "שילד", עם התקדמות עלילתית והתפתחות דמויות למכביר.

לערב משעמם של בישול בביתם של שני איניומנס מפריעה אלישה, האיניומן שמסוגלת לפצל את עצמה מהעונה הקודמת. היא מגיעה בשליחות שילד, אבל לפני שהיא מספיקה לגייס אותם, מגיע לאש, המפלץ מהפרק הראשון העונה, והורג אותם, ואת אלישה שבדירה. אלישה שבמטוס, בינתיים, מרגישה זאת היטב. דייזי ומאק יוצאים לרדוף אחרי לאש, בעוד שפיץ ובובי חוקרים את הדירה, לאכזבתה של בובי שרוצה להצטרף למרדף, ושל פיץ שמאוכזב מכך שהיא אינה סימונס. ה-ATCU מגיעים לאחר שקולסון הזמין אותם, אבל לאש מצליח להימלט. רוזלינד כועסת על כך שקולסון לא עדכן אותה מראש, ומבינה שמדובר באיניומנס מלפני התפשטות המגיפה.

דייזי מגלה וירוס על מחשב שנלקח מהדירה שנועד לאתר את המיקום של האיניומנס. קולסון מנחה אותה לשתף את המידע הזה עם ה-ATCU, למרות התנגדות שלה ושל בובי. ה-ATCU מוסרים שהוירוס היה גם אצל האיניומנס האחרים שמצאו, אבל זו דייזי שמצליחה למצוא את המקור שלו – דווייט פריי, איש תוכנה שעבד בעבר עבור הביטוח הלאומי. דייזי רומזת למעורבות של ה-ATCU ולהזדהות-יתר של קולסון עם רוזלינד שפוגעת בשיקוליו. ביחד עם ה-ATCU, דייזי, מאק, וקולסון מגיעים לדירה של פריי, ונראה שהוא אלרגי לנוכחותה של דייזי. לאחר שקולסון חונק את פריי עם היד הביונית שאולי-יש-לה-אצבע-לייזר, פריי מספר לקולסון ורוזלינד שלאש מפעיל אותו והוא רק מוצא את האיניומנס עבורו, ורואה בלאש מוציא להורג רחום ש"מרפא" את האיניומנס מסבלם.

מאק ודייזי מצטרפים למשאית עם פריי כדי לראות כיצד הם מחזיקים את האיניומנס, והמשאית נעה במעגלים, ככל הנראה בזמן שבנקס דואג לאסתטיקה של הבסיס של ה-ATCU. אבל המשאית לא מגיעה ליעדה – לאש תוקף אותה, והורג את פריי. דייזי מספיקה לראות מהצללית שלו שהוא הופך לאדם בשעה שהוא עוזב. בסה"כ קו העלילה המרכזי היה מספק למדי, בעיקר כי הוא הציב במרכז את הקשר המתהדק והדימיון בין קולסון ורוזלינד, והביקורת של דייזי עליו.

גרנר מנסה לדובב את סימונס ולשכנע אותה שהיא בטוחה כעת, אבל זה לא הולך טוב מדי. גרנר מבקר את קולסון על כך שלא ביקש ממנו לאשר את אלישה טרם המשימה, וקולסון מתרץ זאת בכך שלא צפה את המתקפה. מיי מגיעה על מנת להזהיר את קולסון לגבי שיקול הדעת של האנטר בחדירה להידרה, ולבקש תגבורת, מה שקולסון מוכן לעשות למרות בעיית משאבים. קולסון מוכן לפטר את גרנר אם זה אומר שיוכל לקבל חזרה את מיי, אבל מיי אומרת ששילד אינה קשורה למה שקרה בינהם. גרנר רוצה את מיי חזרה ומבין שטעה, אבל מיי רואה בעזיבתו אותה כגמול הולם על מה שעשתה לו. הדרישה של גרנר להיות מעורב יותר בעבודה של שילד, ביחד עם השינויים ביחסיו עם מיי והחקירה של סימונס, יוצרים את החשד שיש לו מניעים נסתרים – וזוהי הטעיה יפה לקראת המאורעות בעלילה של הידרה.

וורד וקיבו בודקים את משלוח הנשק מהאנטר, בזמן שוורד מספר לו על מבצע שידרוש טאץ' ייחודי. מיי מבקרת את האנטר על כך שאין לו מספיק מודיעין טרם החדירה, אבל האנטר לחוץ לחסל את וורד לפני שבובי מבריאה מספיק כדי לצאת למשימות שוב. בבסיס של שילד, בובי מתוסכלת מכך שאינה יכולה לסייע להאנטר, וקולסון מוציא צוות על מנת לסייע לו מבלי ליידע אותה (לשמחתו לאיד של פיץ, ממנו בובי הסתירה את המחקר של סימונס). במחסן של הידרה, האנטר פותח בקרב מול וורד ואנשיו, ומיי מגיעה לסייע. הצוות של קולסון לא מספיק להגיע, ווורד שולף את הקלף הסודי שלו – וורנר פון סטרייקר, שנמצא ליד ד"ר גרנר ויכול להרוג אותו. מיי אינה יכולה לסכן את גרנר, אבל האנטר לוקח את ההחלטה בשביל שניהם, ומספיק לפגוע בוורד אך לא להרוג אותו. פון סטרייקר, בינתיים, הורג את גרנר – לכאורה, לפחות. וורד והידרה היו השבוע נבל אפקטיבי למדי, בעיקר בגלל הסיטואציות שבהן העמידו את מיי והאנטר, אבל גם כי הן נתנו הזדמנות להראות את אי-היכולת של שילד לתפקד במספר חזיתות במקביל.

פיץ מוצא את המחקר של סימונס לגבי המונולית, וסימונס לוקחת אותו חזרה בפאניקה. בטיזר שמציג מעט מדי התקדמות עלילתית מהשבועות הקודמים, פיץ מסיק שסימונס רוצה לבנות מחדש את השער, והיא מבקשת את עזרתו, ומוכנה לספר לו את האמת על מה שקרה בצד השני. לא בפרק הזה, כלומר.

 • פניני דיאלוג:

Coulson: I think the conspiracy nut in you had a few too many lattes this morning.

Daisy: I did have a latte. It was a double.

 • מעקב לוגואים: קולסון אולי הסיר סמלים של שילד מהרכבים ואת הלוגו של ה-SSR מהמשרד, אבל שני הלוגואים עדיין מרוססים על קירות הבסיס. הלוגו של הידרה מופיע במשרד של קיבו (שגם ראינו בפרק הקודם). והאנטר מתפקד בפרק הזה כסוכן של אדידס.
 • האנטר היה סוכן של אדידס (אחראי על מחלקת בגדי האימון, ספציפית) כבר בפרק הקודם.

  • שין-גימל

   כבר לא בטוח אם פרסומת סמויה או בעיות תקציב במחלקת ההלבשה.

 • Gitit Cohen

  קצת נמאס לי מוורד למען האמת, שיסגרו עניין וימשיכו הלאה

  • שין-גימל

   הוא היה נסבל יחסית הפעם. בדיעבד בכלל לא התייחסתי להמשכיות הספציפית של הדמות שלו, כנראה כי היא לא מעניינת אותי.

   • Gitit Cohen

    זה פשוט מרגיש אילו הם משאירים אותו בסביבה רק כי הצופים אוהבים את השחקן, אבל בשלב מסויים גם השחקן מתחיל לעצבן

  • Nachman Ben Harush

   מסכים. די כבר, דפדף.

 • Jakob Jakubowitsch

  אולי בגלל הטרנינג, אבל האנטר נראה חולה, מאד רזה השחקן ממשה שזכור לי
  האמת לא חושב שהייתה התקדמות כזאת.
  עוד לא גילינו למה היא רוצה לחזור לכוכב.
  ולא יודע הרגיש קצת משעמם
  הפרק..

  • לי נראתה מוזרה התספורת שלו. אולי זה חלק מהדמות של "ריצ'י" בתוספת לטרנינג.

 • Yaara

  כל כך קיוויתי שהאנטר ימות. או בובי. או האנטר ובובי.
  אני מתה על אדריאנה פליקי, אבל הדמויות של שתיהם כל כך משעממות.
  גם אני מיציתי את וורד. חבל שלא הרגו אותו בעונה שעברה.
  מעניין מה עבר על ג'מה. אני מקווה שזה לא יהיה משהו קלישאתי כמו לחזור כדי להציל מישהו שהיא פגשה שם והם התאהבו בזמן שהם נלחמו על חייהם.

  • דווקא עם סימונס התקדמו מהר מאוד (היא חזרה מהכוכב האחר כבר בסוף הפרק השני) בעוד בובי תקועה במעבדה ובשיקום אחרי 4 פרקים, פלוס כמה חודשים מאז סיום העונה השנייה. אולי התירוץ של האנטר, למהר לצוד את וורד לפני שבובי תוכל לשוב לשטח, איבד מהרלוונטיות שלו ובתזמון מופלא בובי תקבל אישור לחזור לפעולה. גם כך קשה לקנות אותה כגיקית מעבדה (בואו נזרוק מילה בתחילת העונה על כך שיש לה תואר במדעים שמעולם לא ניצלה).

   אם העונה הזו לא תיגמר במותו של וורד, זה יהיה מוגזם. מובן שלעתים יש צורך בדמות נבל קבועה, והגילגולים השונים שעבר במשך שלוש עונות מרעננים את העלילה (סוכן קשוח חנוט בחליפהמאוהב בסקאיינבל במסכהאובססיבי כלפי סקאייאסיר למופתפושע נמלטרוצח פסיכופתחקיין של בוני וקליידהבוס החדש של היידרהחקיין של שילד) אבל וורד לגמרי מיצה את עצמו.

   לא חושב שיהיה אלמנט רומנטי בסיפור של סימונס. אם יהיה משהו רומנטי בהקשר שלה, זה רק פיץ (הכותבים לא יתעללו בו שוב ושוב), אבל רק אחרי שתחזור לכוכב ההוא ותרד מהאובססיה שאוחזת בה. אני מאמין שזו בעיקר סקרנות מדעית + משהו שקרה לה בחודשים בהם הייתה לכודה במקום.

  • שין-גימל

   הבעיה עם בובי התחילה עוד בעונה הקודמת, והיא שמדובר בדמות מושלמת מדי. יש לה אפס פגמי אישיות. הם הצליחו להכניס קצת עניין עם הבגידה בעונה הקודמת, ואז מסמסו את זה. האנטר נבנה מלכתחילה כדמות משעשעת ופגומה למדי, ואפשר לראות במה שקורה איתו כעת כהתפתחות של הפגמים שלו. אני די אוהב את האופן שבו קרב האגו בינהם משפיע עליו: הוא חייב לנצח בכל מחיר, תוך שמי שלמעשה עושה את העבודה וסופגת את ההשלכות היא מיי. מהצד של בובי זה עדיין מעט מדי, אבל זה לפחות אמין שנוכחותה גורמת להאנטר להגיע למקום הזה.

  • Nachman Ben Harush

   אין סיכוי שיקרה משהו לצמד הזה.
   אם נניח לרגע לעובדה שבובי היא דמות מוכרת ואהובה בקומיקס (ולאחרונה אף הודיעו על סדרת קומיקס משלה- מה שניסיון העבר מלמד שיש להם תוכניות בשביל הדמות גם ב-MCU), מארוול כבר אישרה את השמועות על סדרת ספינאוף בכיכוב האנטר ובובי – "marvel's most wanted". ככל הנראה ההתרחשויות בחצי הראשון של העונה יובילו לסדרה הזו.

  • Nachman Ben Harush

   אה, וגם בי מנכרת ההרגשה שהסיבה לרצון הנואש של סימונס לחזור לכוכב טמונה בסיפור רומנטי. מקווה שאנו טועים.

 • Nachman Ben Harush

  אישית מאוד נהניתי מהפרק. בניגוד לפרק הקודם שהיה די משעמם, בפרק הזה לא היה חסר אקשן.
  דיברת על אג'נדה נסתרת שיש אולי לאנדרו, וזה מזכיר לי שיש שמועות/תיאוריות עקשניות למדי ברחבי הרשת על כך שהוא-הוא לאש המסתורי.
  בכל מקרה, אני לא מאמין שהוא אכן נהרג, כפי שגיתית אוהבת לומר- אם אין גופה, אין רצח..(וגם אז, יש מספיק חומרים שיכולים לעצור את הלב לזמן מוגבל :P)

  • mip

   זה ממש מסתדר שהוא לאש –

   אנדרו נעלם למיי באמצע הנופש והוא לא יכול להגיד למה? כי הוא בדיוק עבר מהפך של אינהיומן.
   לאש מגיע ותוקף את הצוות המשותף של שילד וATCU – אבל לא הורג את סקיי למרות שהמטרה שלו היא כאילו להרוג את אינהיומנס.
   וכשרואים את הילדון הבלונדיני משילד רץ מהחנות אחרי השריפה – הוא רץ בפאניקה מוחלטת, כאילו הוא לא ציפה מה שיקרה שם.
   וככה גם לאש יודע איפה האינהיומנס נמצאים.

   • היידרה, לא שילד (למרות שוורד מאוד מנסה לחקות את מבנה הסוכנות הקודמת שהיה חבר בה).

    • mip

     מחסור בשעות.שינה,
     ברור שלזה התכוונתי
     טעות, טועים, טעינו…

 • Nachman Ben Harush

  ואיסטר אג נחמד- כפי שסיפרו לנו ב"מולטיוורס" -דוויט פרי הוא גם דמות מהקומיקס, שכינויו היה "בזוקה".

© עידו ישעיהו