סוכני שילד 3.02: הייעוד שבמכונה

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 09/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 2

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x02 - Purpose in the Machine

בשבוע שעבר ערכנו היכרות מחודשת עם הדמויות של "סוכני שילד". השבוע קיבלנו פרק שאמנם מחזיר חלק מהן לסטטוס קוו ולא כלל הפתעות עלילה גדולות מדי, אבל החליק זאת בצורה יפה עם דיאלוג שנתן לדמויות בשר ולא מעט הומור.

באנגליה של 1839, קבוצת אצילים (אולי גרסא קדומה כלשהיא של שילד?) מקריבה אחד מתוכם למונולית, מתוך ידיעה שלא יחזור. בחזרה בזמן ההווה, אנו ממשיכים מהיכן שהפרק הקודם הפסיק, כאשר הצוות מחלץ את פיץ מהתא של המונולית, אבל גרגר חול שנמצא עליו מאשש את התיאוריה שמדובר בשער למקום אחר. בזמן שחלק מהצוות יוצא לבדוק זאת או לצוד את וורד, דייזי ומאק נותרים בבסיס על מנת ללוות את ד"ר גארנר בהערכה הפסיכולוגית של ג'ואי (שאינו מופיע בפרק הנוכחי). ד"ר גארנר קובע שג'ואי אינו כשיר, ובשיחה עם דייזי מבקר את המהלכים הנואשים של קולסון ואת להיטותה להקים צוות של איניומנס, בעוד שהוא מאבחן אותה כמנהיגה בהתהוות. דייזי מסבירה את המניעים שלה לעשות זאת, אולי בצורה מעט יותר טובה מההסבר שניתן לכך בסוף העונה הקודמת. בסך הכל למרות שהשימוש באבחון הפסיכולוגי על מנת לאפיין את הדמויות הוא די שקוף, הספק שמוטל במעשיהן עדיין יוצר עניין ונותן להן נפח.

כפי שחזה תומר, אנו פוגשים שוב את פרופסור רנדולף האסגארדי, כאשר קולסון, בובי, ופיץ מנסים לדלות ממנו מידע על המונולית. רנדולף מסכים לסייע, לאחר שקולסון מאיים להסגיר אותו לממשלה (כנראה ה-ATCU, שכמעט ולא מוזכר הפרק), ולאחר הבטחה של קולסון להשמיד את המונולית. באמצעות המגילה שפיץ מצא רנדולף מכווין אותם לטירה באנגליה שהופיעה בתחילת הפרק. בטירה, ידי הצופים דוברי-העברית נשלחות אל פרצופם, כאשר ממשיך השימוש במילה העברית "מוות" כמכשיר עלילה אקזוטי. קולסון מבחין בהופעתה החוזרת של המילה ככזו שפוגמת בניסיון לשמור סוד, ומסביר כך את החלטתו להסיר את סמלי שילד מהרכבים (אך לא מהמטוס). הטירה מכילה מכונה סטימפאנקית-משהו שמטרתה היא לפתוח את השער שבמונולית. מאק ודייזי מביאים איתם את המונולית ומצליחים לפתוח את השער לזמן קצר, אך המכונה נשברת ודייזי גם נפגעת – ייתכן וכאן יש המשכיות לטענה מהעונה הקודמת לפיה מטרת המונולית היא להשמיד את האיניומנס. פיץ ודייזי מבינים כי דייזי יכולה לפתוח את השער בעצמה, והיא עושה זאת. אך במקום התכנית לפיה ישוגר גשוש דרך השער, פיץ נכנס לשם בעצמו, ומצליח לחלץ את סימונס מאותו "מקום אחר", לפני שהשער נסגר והמונולית נהרס. קולסון מספר לרנדולף שדייזי היא איניומן, עוד מילה שרנדולף מזהה. דבר ממה שקרה בקו העלילה המרכזי בפרק לא היה בלתי צפוי, אבל הוא עדיין הכיל מעט יותר התרחשות ומעט פחות ראשים מדברים מבפרק הקודם.

בקו עלילה מקביל, מיי מגנה על אביה בביתו באריזונה מפני מה שהיא חוששת שהוא ניסיון של וורד להגיע אליה דרך קרוביה, אך מסווה מאביה את מטרת הביקור שלה. האנטר ואביה חושפים כל אחד בנפרד את הבלוף שלה, ומשכנעים אותה להצטרף אל האנטר במשימה לחיסול וורד. אנחנו גם למדים שמיי בילתה זמן מסויים עם גארנר בהאוואי, אם כי ככל הנראה היחסים בינהם חזרו לקיפאון שבו היו לפני כן. האנטר מתכוון לחדור לשורות הידרה, ואינו מודאג מכך שיזוהה. החלק עם מיי כלל מעט יותר מדי סיפור רקע, אם כי כפי שכתבתי בסיכום העונה הקודמת קשרים של הצוות לעולם שבחוץ הם בסה"כ התפתחות חיובית.

בפרק הנוכחי חזר גם וורד לתמונה, הפעם עם בן חסות חדש. לאחר שהוא סוחט את המיקום הנוכחי של "ילד" מבכיר לשעבר בהידרה, מתברר שאותו הילד הוא וורנר וון סטרוקר, הבן של הברון וון סטרוקר ז"ל (שהופיע ב"הנוקמים: עידן אולטרון"). לאחר שהוא בוחן את וורנר, וורד מציג לוורנר את חזונו להרכבתה מחדש של הידרה. בטיזר הסיום, וורנר מצטרף כתלמיד לקורס של ד"ר גארנר. נותר רק לקוות שהניסיון החוזר של וורד בחניכה ייגמר בצורה יותר מעניינת הפעם.

  • פניני דיאלוג: בובי מאתגרת את הידע ההיסטורי של רנדולף כאשר היא מאזכרת את הבונקר שמתחת למוזיאון הלובר.
  • וורד מתייחס לוורנר בהתחלה כ"מר בראון", וזוהי ככל הנראה התייחסות לוורנר וון בראון, מדען רקטות גרמני שעבד עם הנאצים ומאוחר יותר עם האמריקאי.
© עידו ישעיהו