סוכני שילד 3.01: חוקי הטבע

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 03/10/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 3 פרק 1, פתיחת העונה השלישית 

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 03x01 - Laws of Nature

סוכני שילד פתחה את העונה בפרק עמוס באקספוזיציה לצופים חדשים ותזכורות לאירועי העונה הקודמת, כמו גם באזכורים לעולם הרחב של מארוול. מבחינת עלילה חדשה, כרגע יש כאן בעיקר פוטנציאל.

בתחילת הפרק אנו נחשפים לג'ואי, איניומן בעל היכולת להתיך מתכות מרחוק, כאשר הוא נרדף על ידי צוות מבצעים מיוחדים, אבל לבסוף ניצל על ידי שילד. צוות המבצעים מתברר במהלך הפרק כחלק מ-ATCU, סוכנות שהוקמה על ידי נשיא ארה"ב (וויליאם סיידלר, בתפקידו מ"איירון מן 3") על מנת לנטרל איומים על-טבעיים, ממש כפי ששילד הייתה אמורה לעשות בעבר. הסוכנות נוצרה ככל הנראה משילוב כלשהוא של DARPA (סוכנות מחקר ופיתוח של משרד ההגנה האמריקאי הקיימת במציאות) ונאס"א, ונועדה "לפעול בהתאם למה שמרגיש נכון, עד שחוקי האדם ידביקו את השינויים בחוקי הטבע". שילד מתכתשים במהלך הפרק עם הסוכנות וראשה, רוזלינד, ומגלים מפיה שיש גוף נוסף שהורג איניומנס. נראה כי על אף ניסיונות שילד לעצור את התפשטות הטריג'ן, הוא מתפשט כעת לכל העולם, אם כי כעת הוא אינו מסוכן לבני אדם, רק מפעיל את הדנ"א החייזרי אצל האיניומנס. העלילה של ה-ATCU נדמית כסוג של חזרה על שילד-גונזלס מהעונה הקודמת, שעונה בערך על הטענות לגבי הלגיטימיות של זו – אם כי עוד מוקדם מדי לדעת האם יהיה בה, או בנבל הנוסף, חידוש של ממש.

דייזי (לשעבר סקאיי – גם לקולסון קשה להתרגל) ומאק לא מצליחים לשכנע את ג'ואי שעדיף לו להישאר בחסות שילד. בניסיון לעזור לו להסתגל, הם משכנעים את קולסון וכוס הגראמפי-קאט שלו להביא את לינקולן. לינקולן לא כל כך נלהב מלעזוב את הזהות הסודית החדשה שלו כרופא בבית חולים  – והתקף גזענות-פתאומית נוסף של מאק לא עוזר מדי – אבל הויכוח הזה נקטע כאשר מפלץ בעל יכולת לעבור דרך קירות (לאש, לפי הקרדיטים) תוקף אותם. הם מביסים אותו, לעת עתה, אבל לינקולן, שזהותו נחשפה, בורח. ג'ואי ודייזי צופים ביחד בנאום של הנשיא, וג'ואי מדבר על היציאה שלו מהארון כסוד שחשיפתו הוציאה אותו מהאומללות, אבל דייזי מזהירה אותו שהעולם אינו מוכן לסוד החדש שלו.

בובי מצויידת כעת בחלוק מעבדה, וכדי להסביר את העניין הפתאומי שלה במדע, אנו למדים שיש לה תואר בביולוגיה, ושהיא כרגע בשיקום בשל ברך פצועה, מההיתקלות עם וורד בעונה הקודמת. קולסון מזכיר שהכאב שלו יותר גדול (ובכלל מנצל כל הזדמנות במהלך הפרק להזכיר את הנכות שלו). כמו כן, לפחות בתחילת הפרק בובי מסוכסכת מעט עם האנטר, שמחזיר לה את טבעת הנישואין מתוך כוונה לחזור לחיי הנישואים שלהם – מיד לאחר שימצא את הידרה ווורד (אגב – שמו של וורד לא נאמר במפורש בפרק).

במרוקו, פיץ מנהל בהצלחה משא ומתן מול פושע מקומי בשם יוסף חדד (בעל המבטא הישראלי הבולט) על מגילה שכביכול מכילה את התיאור של המונולית, שלתוכו נבלעה ג'מה בעונה הקודמת. הוא מקבל את המגילה, כביכול בתמורה לפצצות שהיו בשימוש במתקפה על האו"ם בעונה הקודמת, ושאיתן סימונס הרגה את באקשי – מעניין שפיץ יודע זאת בבירור. הפצצות מתגלות כ- flash bombs, ותחת חסותן פיץ בורח משם במונית, ומותיר את הנהג המסכן שהביא אותו לשם מאחור. כאשר פיץ חוזר, קולסון מבצע לו שיחת התערבות, ואומר שהוא הולך לבשר להוריה של ג'מה על מותה. התיאוריה הנוכחית של פיץ לגבי היעלמותה היא שהמונולית הוא חור שחור שדרכו ג'מה עברה, ושהמגילה מכילה את סודותיו (בפועל, היא מכילה את המילה "מות" בעברית). על אף ניסיונותיו של קולסון, נראה שפיץ לא מוותר על החיפוש אחר ספוקג'מה, הוא פורץ לחדר עם המונולית (שוב, עבודה נהדרת של מאק בסידורי האבטחה), ומרביץ למונולית ללא הועיל.

במקום כלשהוא שאינו כדור הארץ, ג'מה בורחת ממשהו.

  • פניני דיאלוג: "Is this still cagey banter or are we being honest all of the sudden?"
  • בחזית עיצוב הפנים, נראה שהשלט של ה-SSR הוסר מהמשרד של קולסון (אולי כצעד המלווה את מלחמת הדאבסמאש), אבל הגרזן של מאק תפסה שם את מקומה.
  • אם הטריג'ן לא פוגע יותר בבני אדם, מהן הרגליים הסלעיות אשר נצפות בשוט הראשון?
  • אחת התיאוריות של פיץ לגבי היעלמותה של ג'מה היא רפרנס לאירועי "אנט-מן". כמו כן בנאום הנשיא ובדברי דייזי לג'ואי מוזכרים אירועי הסרטים ביקום בהקשר של החשש שיצרו מפני האיניומנס ושילד.
© עידו ישעיהו