ריק ומורטי 2.08: לווין בין-יקומי 2 – התגרות בגורל

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 23/09/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ריק ומורטי" עונה 2 פרק 8

Rick and Morty - 02x08 - Interdimensional Cable 2 - Tempting Fate

שאלה: האם הפרק הנ"ל מצחיק, מטורף ונהדר כמו "ריקים דקות"?
תשובה: לא.

להתראות כולם! תודה שקראתם!

טוב, בסדר: הפרק החדש של "ריק ומורטי" מנסה לשחזר, בערך, את אחד הפרקים שכנראה תמיד ייחשב לאחת מיצירות המופת של הסדרה אבל גם ממש לא. ככזה הוא מורכב משני צדדים: ג'סטין רולנד שיכור בתיבת הקלטות ועלילה שמישהו גם ישב וכתב בטעות.

נתחיל מהטוב: העלילה שבה הזין של ג'רי הוא תחליף לב לבולבול של מנהיג זכויות האדם היא מצחיקה, ואף פעם לא גורמת לך לרחם על ג'רי, שזה חשוב. אני עדיין לא בטוח איך אבל בניגוד להרבה שקי חבטות טלווזיונים אחרים, אף פעם אין לי ממש בעיה כשזה נוגע לג'רי. אולי בגלל שגם ברגעים נוראיים הסדרה עדיין אמפתית אליו, אולי בגלל שזה גם קצת מגיע לו – הפרק הזה היה כמעט כולו ג'רי והוא גם הרגיש חדש ומעניין בשבילו, גם אם הוא עדיין סובב סביב אותה נקודה עקרונית של "ג'רי הוא קצת דביל". אז ג'רי מקריב את האיבר שלו, ואז מנסה לצאת מזה, ואז כולם שונאים אותו ואז הוא מתפרץ לחדר הניתוח ומאיים עליהם שישימו את האיבר שלו במקום הלב של המנהיג הזה. כל העלילה הזאת קורעת מצחוק, מבוצעת נהדר והתלונה היחידה שיש לי עליה זה אולי שאין לה ממש את האימפקט של הציטוט ההוא מסוף הפרק הקודם – למרות שבהחלט הסיפור של בת' על האינטרנט ולגבי שנאה מעניין מאוד ואפילו יכול להיות מעודד ברגעים מסוימים.

בזמן שכל זה קורה ריק ומורטי צופים בטלוויזיה בעודם מחכים להתפתחויות של ג'רי, וצופים בשלל תוכניות שהאנימטורים היו צריכים לצייר אחרי שג'סטין רולנד כנראה התעלף שיכור בחדר הקלטות. אני לא חושב שהיה כאן משהו שהצחיק אותי כמו הסרטונים שהיו בפעם שעברה, אבל האווירה הכללית הקלילה פיצתה על זה.

אז השאלה היא, בעצם, האם אנחנו שופטים את הפרק הזה כהמשך (שבו הוא יוצא קצת מפסיד) או כעוד פרק מהשורה (בו הוא דווקא מצחיק ונהדר, כהרגלם). למרות שההמשך חלש יותר, אני כן אשמח אם הפורמט הזה יהפוך למסורת, כי גם אחד פחות מוצלח שלו הוא די גאוני. בין זה ובין זה, הולי פאקינג שיט זה היה וורנר פאקינג הרצוג אני… אה… זה היה הישג מדהים. אני יודע שרק בפרק שעבר התלוננתי על החוסר שימוש בשחקני קול, אבל הקול של הרצוג כל כך איקוני, והמונולוג שלו היה כל כך טוב שזה בכלל לא משנה שלא עשו איתו שום דבר אחר כך, למרות שחבל – כי הייתי מקשיב להרצוג ורולנד מחליפים שטויות כל היום.

הערה אחרונה
סאמר המסכנה הזאת, כבר פרק שני שהיא צריכה לראות את האיברים של הגברים במשפחה שלה.

© עידו ישעיהו