המלצת היום – שלישי

המסירה, רץ כדי לנצח, עבודותיו וחייו המדהימים של אורסון וולס, הרוזוולטים – היסטוריה אינטימית, ברוד סיטי, מאפ ולוצ'יה, ממלכה, הנגיף, ריי דונובן, בולרז, חליפות, מאסטר שף, בתוך הבועה, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, רקדניות קטנות.

שלל מהנכר: העונה הרביעית של Switched at Birth חוזרת לחלקה השני, פרק אחרון לעונה + מאחורי הקלעים של Yonderland, פרקים אחרונים לעונה של זאב צעיר ועוזרות בית נחושות, וגם The Whispers, Murder in the First, פשעים חמורים, Chasing Life, של מי השורה הזאת בכלל.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, רץ כדי לנצח.
סיפורו של האצן ווסלי קריור, זוכה מרתון בוסטון היוקרתי, שמחליט למסכן את הקריירה שלו וחוזר לקניה כדי לבוא לעזרתם של בני ארצו. יכולותיו האתלטיות של קריור אפשרו לו להפוך את גורלו ולזכות בחיי רווחה בארה"ב, תחת חיי העוני שהיו צפויים לו אילו נשאר בקניה. אך לאחר שזכה בתארים רבים, בראשם התואר היוקרתי ביותר – אלוף מרתון בוסטון – קריור עוזב את ארה"ב ומצטרף לקמפיין בחירות לפרלמנט בקניה, מרוץ פוליטי בעל קווי דמיון רבים לריצת מרתון, שיתגלה כמרוץ המאתגר ביותר בחייו. תוך שהוא משלב בין שתי הקריירות המנוגדות לכאורה, הנחישות ואורך הרוח שהוא מגייס כאצן משרתים אותו גם להגשים את שאיפתו לשפר את חיי חבריו הקנייתיים.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, קוסם: עבודותיו וחייו המדהימים של אורסון וולס.
סיפורו של גאון יוצא דופן ושל האניגמה שעוטפת את הקריירה שלו ככוכב הוליוודי, כבמאי הוליוודי, וכבמאי עצמאי חשוב. אורסון וולס (שהשנה מציין העולם 100 שנים להולדתו ו-30 שנה למותו) היה עילוי מוזיקלי בגיל 10, במאי מחזה של שייקספיר בגיל 14, צייר בגיל 16 וכוכב במות ורדיו בגיל 20. במקביל ניהל רומנים עם כמה מהנשים היפות בעולם, ביניהן ריטה הייוורת'. כמו חייו הלא שגרתיים, גם עבודותיו היו יוצאות מן הכלל (בהן כמובן "האזרח קיין", אותו יצר כשהיה בן 25 בלבד, ונחשב על ידי מבקרי קולנוע רבים לסרט החשוב ביותר שנוצר אי פעם). בשנים שלאחר קיין, הקריירה של וולס המשיכה להשתנות כשהוא יצר סרט אחרי סרט (חלקם לא הגיעו לקו הסיום) ושיחק בפרויקטים אחרים, פעמים רבות ממניעים כלכליים, כדי שיוכל להמשיך לעשות את סרטיו שלו. הדוקו מציג סצנות מכל סרטיו של וולס כמעט, כמו גם קטעים נדירים מסרטים בלתי גמורים שלו, כמו "הצד האחר של החלום", "המצולות" ו"דון קישוט", ומעבודותיו הטלוויזיוניות והמסחריות.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, המסירה.
מועדון הקולנוע של כן. מותחן פשע המבוסס על ספרו של דניס ליהיין ("מיסטיק ריבר", "שאטר איילנד"), בכיכובם של טום הארדי, ג'יימס גנדולפיני, נומי ראפאס. לאחר שמקום עבודתו נשדד, מוצא עצמו ברמן קשוח בתווך בין הפושעים שמחזיקים במקום כדי להלבין כספים, חוקר משטרה נחוש שעוקב אחריו מקרוב, ובין בן דודו (גנדולפיני בהופעתו הקולנועית האחרונה) שהיה בעבר בעל הפאב ומתקשה להתמודד עם הירידה במעמדו.

ולא לשכוח:
ממלכה 2 בחם 3 ב-20:45.
מאסטר שף בערוץ 2 ב-21:00.
הרוזוולטים: היסטוריה אינטימית בכן תעו ב-21:00.
חליפות 5 בכן דרמה ב-21:15.
רקדניות קטנות 4 בלייפטיים ב-22:00.
בתוך הבועה 3 בכן פעולה ב-22:00.
בולרז בכן או ב-22:00.
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר בחם ועוד ב-22:00.
מאפ ולוצ'יה בערוץ 1 ב-22:05.
ברוד סיטי בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
ריי דונובן 3 בכן או ב-22:30.
הנגיף 2 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו