המלצת היום – ראשון

יצרני הספין, מכת המחץ, דרך אדומה, מתחת לפני השטח, ברוד סיטי, עוזרות בית נחושות, מאסטר שף, משפחה וצרות אחרות. שלל מהנכר: גיהנום על גלגלים, Blunt Talk, Survivor's Remorse, Difficult People.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, יצרני הספין.
עשרה ימי תעו-קונספירציה מתחילים היום בערוץ ומתחילים עם הסרט הזה: סיפורה של קבוצת מומחים סודית, שנשכרה כדי לייצר ספינים ובלבול לגבי נושאים שעלולים לסכן את האינטרסים של שוכריהם. בהשראת ספרם המצליח של נעמי אורסקס ואריק קונווי, "סוחרי הספק" (השם היפה בהרבה של הסרט במקור), מציג הבמאי רוברט קנר ("מזון בע"מ") סאטירה פוקחת עיניים על הדרך לייצר ספין באמריקה. קנר עוקב אחר לידתה של תעשיית הספק בשנות ה-50, כאשר חברות טבק החלו להילחם בתפיסה שסיגריות מזיקות. המאמצים הללו של חברות הטבק הצליחו במשך עשורים שלמים, והם שוכפלו כמודל להכחשת ההתחממות הגלובלית: רובם המוחלט של המדענים הלגיטימיים מזהירים אותנו שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעכב טיפול בבעיה. אך הסרט מרים את המסך על קבוצה סודית של מומחים כריזמטיים ורהוטים מאד, שמציגים עצמם כאוטוריטות מדעיות, והמטרה שלשמה נשכרו היא הפוכה מאשר הצגת האמת – הם מפיצים בלבול מקסימלי לגבי נושאים ציבוריים שיש עליהם קונצנזוס מדעי מוחץ (שההתחממות הגלובלית היא רק אחד מהם, אך הם כוללים גם כימיקלים רעילים, חיסונים ותרופות). מאחוריהם, כמובן, עומדים בעלי אינטרסים ברורים שהבלבול שמפיצים המומחים ששכרו משרת אותם באופן מושלם. אז מה מניע את יצרני הספין – כסף? אידיאולוגיה? או גם וגם? כיצד הם מתמרנים את התקשורת, קבוצות חשיבה ואנשי ממשל?

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, גריז (גרסת "שירו ביחד").
סרטים שחייבים לראות. סיפור אהבתם של סנדי התמימה ודני הפרוע שכבש לבבות בכל העולם, הפעם בגרסת סינג-א-לונג שמזמינה את הצופים להצטרף ולשיר את שירי הפסקול הנפלא והמדבק. עם ג'ון טרבולטה, אוליביה ניוטון-ג'ון (ארה"ב, 1977).

ולא לשכוח:
מאסטר שף בערוץ 2 ב-21:00.
עוזרות בית נחושות 3 בכן דרמה ב-21:15.
מתחת לפני השטח בכן או ב-22:00.
משפחה וצרות אחרות 3 בכן דרמה ב-22:00.
רוקי בלו 6 בכן פעולה ב-22:00.
ברוד סיטי בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
מכת המחץ 4 בכן פעולה ב-22:45.
הדרך האדומה 2 בכן או ב-22:50.
ריי דונובן 3 בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו