בלש אמיתי 2.03: אולי מחר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/07/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

קצרצר על "בלש אמיתי" עונה 2 פרק 6, ספוילר

אם סוף הפרק הקודם גרם לנו לחשוב שסוף סוף הם מפגינים אקשן ואומץ, הגיע הפרק השלישי כדי לחזור בדיוק אל אותו מסלול משמים וכעת גם פחדני. כמו כן, הסצנה עם במאי הקולנוע האסייתי הייתה עקיצה מסורבלת נגד קארי פוקונגה, שמוציאה קטן דווקא את ניק פיצולטו. איזה טמבל, אלוהים.

על סמך שלושת הפרקים כתבתי את הביקורת המקדימה שלי על העונה, ואמנם החלטתי להמשיך לצפות אבל לא בטוח שבאמת אצליח להשית עלי מחדש את השעמום. מה חשבתם אתם על העונה עד כה?

תגיות:
 • aviad

  עונה בסדר, אני לא יכול להגיד שאני סובל מכל שנייה כמו שחלק טוענים. אם העונה הראשונה לא הייתה קיימת היו מקבלים את העונה הזאת הרבה יותר בסלחנות. סה"כ גם הביקורות השליליות שנכתבו על העונה לפני עלייתה היו מבוססות רק על שלושת הפרקים הראשונים (אאל"ט) אז יש עוד סיכוי לדברים טובים בהמשך. ממש ממש בגדול, סה"כ העלילה עדיין מעניינת אותי, גם אם היא לא מפותחת במיוחד.

  הסיבה שהיא לא מפותחת במיוחד זה כי שורפים יותר מדי זמן על רגעים מאוד cringe-ים שאפשר לחתוך אותם בחצי במקום לזרוק אותם בפרצוף של הצופה כאילו הוא לא מבין כלום. המונולוג הארוך והיומרני של פרנק בפתיחת הפרק הקודם, הרופא ששואל את ריי אם הוא בכלל רוצה לחיות, רבע פרק מבזבזים על קורותיו של פול עם זונות ממין זכר (מבלי התקדמות אמיתית) כאילו לא הבנו שהוא בארון כבר לפני כן, הבחור האקראי של רייצ'ל מקאדמס ששב פתאום למרות שהפואנטה שלו הובהרה כבר הפרק הראשון. הרגעים האלו מאוד פוגעים בסדרה.

  אני חושב שרק עכשיו מתברר עד כמה העונה הראשונה הייתה משהו חד פעמי, כי בתכל'ס גם בעונה הראשונה הלכנו במעגלים עם הדמיות הראשיות, וסדרות כאלו לא אמורות לעבוד. ההבדל הוא קצת בכתיבה, וקצת בביצוע של מקונוהי והארלסון שעשו את זה שגם המונולג הניהלסטי #654 של ראסט קול עדיין היה מרתק, ואיכשהו הקצת הזה הסתכם להרבה.

 • קשה להביע דעה, נכון לפרק 3 לא ניתן לראות לאיזה כיוון הם הולכים, ומה לעזאזל קורה פה.
  אני עדיין לא אמרתי נואש ונקווה שהעונה תשתפר ככל שנתקדם עם הפרקים, עד עכשיו פשוט אין מה להגיד על העונה הנוכחית.

  • Iter Impius

   מז"א "פשוט אין מה להגיד"? בין אם הם הולכים לכיוון אחד או אחר, עברנו כבר שלושה פרקים. שלושה. זה כבר כמעט חצי עונה במונחים של "בלש אמיתי". הכיוון – אם אפשר לכנות אותו כך – המשמים נותר בעינו. וזה דבר בלתי מתקבל על הדעת.

   יש צורה לפתח דמויות, להפוך אותן למעניינות. להקפיץ חבר שלהן מהעבר, למשל, שרומז על כך שהן בעלות נטייה מינית מסוימת, זו לצערי לא הדרך לעשות זאת.

   העונה הזו כרגע לא טובה וגם אם היא תשתפר פלאים במהלך 5 הפרקים שנותרו, זה לא יהפוך אותה פתאום ליצירת מופת. חלק רחב ממנה כבר מוכתם בשעמום וחוסר כיוון. עכשיו נחקור פועלי בניין, עכשיו ניתן עקיצה על במאי מסוים, עכשיו יהיה מרדף. עכשיו הפרק יגמר בצורה הכי לא מותחת שאפשר. עכשיו יהיה שיר שאמור ליצור אווירה מסוימת, אבל מעבר לכך אין לו קשר לכל המתרחש.

   העונה הזו קצת מרגישה כרגע כמו חיקוי סביר של הראשונה.

 • Saturn

  מה היה פחדני בסוף הפרק הקודם? ראו שהירי לא לווה בנתזי דם ולכן היה ברור שלא מדובר בהריגתו של ולקורו.

  בנתיים העונה חלשה. הסיפורים של האופנוען ו-ולקורו במיוחד.

  • ממש ברור. בגלל זה גם סיימו עם זה את הפרק.

   • Saturn

    מי שהיה שם לב למתרחש היה מזהה את העדר הדם. לבטח אחרי צפייה נוספת בסצנה. ואם גם אחרי זה פספסת אז האינטרנט היה מפנה אותה לכך.

    זה גם לא היה 'אמיץ' אם היו הורגים אותו. השקיעו 2 פרקים כדי למצב אותו כדמות ראשית. שום דבר לא היה משתפר אם וולקרו היה נהרג בסוף פרק 2. זרקת את הסטאפ בשביל כלום כדי להשחיל עוד אלמנט בחקירה שמאבד את הטעם במותו. הקטע זה לראות את וולקורו מתמרן בין הצדדים ואת המטרה הנוספת של בזרידס להוכיח שהוא מושחת. שלא נדבר על ענייני הבן שלו.

    מותו של וולקרו היה מרוקן את העונה הזו שגם ככה רחוקה ממיכל מלא.

 • אם אחרי שלושה פרקים לא למדתי את רוב השמות ואין לי עניין רגשי באף דמות כנראה שיש להודות בכך שהעונה הזו סתמית. זה לא שהיא מחווירה לעומת העונה הראשונה, היא סתם חיוורת.

 • tal

  לא ראיתי את העונה ה1 ואני מאוד אוהבת את העונה ה2.
  נראה לי שזה מסכם פה את רוב הפוסטים שנכתבו כאן.

© עידו ישעיהו