המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/07/2015 בקטגוריה ‏כללי

מכון סאלק בקליפורניה, "מבנים מדברים"

פארק הסוטים, מבנים מדברים, פרקים אחרונים של וולף הול, עדי ראייה ועיירה ללא מוצא, וגם בתוך איימי שומר, חגיגה לעיניים, Critical, עוזרות בית נחושות, מאסטר שף, משפחה וצרות אחרות. שלל מהנכר: חניבעל, גיהנום על גלגלים, כוח (Power).

בלוויין,
בכן תעו ב-21:00, מִבנים מדברים.
סדרה בת ששה פרקים בשידור יומי. שישה אייקונים אדריכליים מרהיבים ומגוונים זוכים לקול משלהם, בוחנים את חייהם של בני האנוש מהפרספקטיבה של מבנה תוצר יד אדם. שישה יוצרי קולנוע מוערכים מביאים את סגנונם הייחודי וגישתם האמנותית אל הפרויקט: וים ונדרס, מיכאל גלאווגר, מייקל מדסן, רוברט רדפורד, מרגרט אולין וכרים איינוז. בניינים, הם מראים לנו, הם התגלמויות חומריות של מחשבה ופעולה אנושית: בניין התזמורת הפילהרמונית בברלין, אייקון של מודרניזם; הספרייה הלאומית של רוסיה, ממלכה של מחשבות; בית הכלא האלדן בנורווגיה, מתקן הכליאה האנושי ביותר בעולם; מכון סאלק בסן דייגו, מעוז של חשיבה מדעית פורצת דרך; בית האופרה של אוסלו, סימביוזה עתידנית של אמנות וחיים; ומרכז פומפידו המפורסם, מכונת תרבות מודרנית. הסרטים בוחנים כיצד כל אחת מאבני הדרך הארכיטקטוניות הללו משקפת את התרבות שלנו ומשמרת את זיכרוננו הקולקטיבי.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, פארק הסוטים.
פארק הסוטים הוא אתר קרוואנים בו חיים 120 עברייני מין מורשעים בפלורידה ארה"ב. הסרט מפגיש אותנו עם האנשים שאף אחד מאתנו לא היה מאחל לעצמו כשכנים. החוק האוסר על עברייני מין מורשעים להתקרב לאזורים בהם מתגוררים ילדים מאלץ אותם לחיות תחת גשרים, ביערות, או באתרי קרוואנים מתוחמים. בפארק הסוטים מתגוררים אנשים שמתמודדים יום יום עם פשעיהם המזעזעים ועם השלכותיהם על חייהם שלהם ועל חיי קורבנותיהם. זוכה ציון לשבח לסרט דוקומנטרי פסטיבל סאנדאנס 2015.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, חנות קטנה ומטריפה.
סרטים שחייבים לראות. הקומדיה המוזיקלית על בחור ביישן שחייו משתנים בזכות צמח מיוחד במינו, הייתה מועמדת לשני פרסי אוסקר ולגלובוס הזהב לסרט הטוב ביותר, וזכתה עם השנים למעמד של קאלט. הסרט מבוסס על מחזמר של אלן מנקין והווארד אשמן ("היפה והחיה" של דיסני), המבוסס בעצמו על סרט האימה הקלאסי של רוג'ר קורמן מ-1960 עם ריק מוראניס, אלן גרין, סטיב מרטין, ביל מארי. ביים פרנק אוז (ארה"ב, 1986).

ולא לשכוח:
חגיגה לעיניים בערוץ 1 ב-21:00.
מאסטר שף בערוץ 2 ב-21:00.
עוזרות בית נחושות 3 בכן דרמה ב-21:15.
Critical בערוץ 1 ב-22:00.
פרק אחרון של וולף הול בכן או ב-22:00.
משפחה וצרות אחרות 2 בכן דרמה ב-22:00.
רוקי בלו 6 בכן פעולה ב-22:00.
בתוך איימי שומר בקומדי סנטרל חם ב-22:30.
חוק וסדר מדור מיוחד 15 בערוץ 1 ב-22:45.
פרק אחרון של עיירה ללא מוצא בכן פעולה ב-22:45.
פרק אחרון של עדי ראייה בכן או ב-23:00.
ריי דונובן 3 בכן או ב-5:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו