משחקי הכס 5.09: ריקוד הדרקונים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/06/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "משחקי הכס" עונה 5 פרק 9?

תגיות:
 • assafTV

  ספוילר 5.09
  טוב, עוד לפני שצפיתי בפרק הגיעו אלי התמונות אליו ומה כבר יכולתי לעשות? את התמונה הזו כמובן! (ופוסט-צפייה בתגובות בפייסבוק בכל מיני אתרים מן הסתם אני לא הייתי היחיד שעלתה אצלו האסוסיאציה הנ"ל).
  לגבי הפרק: אחד הרגעים המחרידים בסדרה (וזו משחקי הכס כך שהתחרות קשה) הוביל לאחד הרגעים המותחים בסדרה (הסיקוונס של קאליסי מותקפת ומכותרת היה עשוי לעילא) שהוביל לאחד הרגעים המגניבים ביותר בסדרה (אז לכאן נשפך התקציב! עכשיו הכל מובן). לא יודע מה ירקחו בפרק 10 אבל הבו עוד דרקונים!

  • Doron_z

   לא יודע מה היה התקציב, אבל הרגע בו היא טסה על הדרקון הרגיש לי קצת זול. כמו הסיפור שלא נגמר במובן השלילי של מסך ירוק משנות השמונים.

  • Michael Ginzburg

   רגע, למה התוקפים הטיפשים לא חשבו לזרוק חנית על דאיינריז? ^פייספאלם*

 • Sagi Isha

  ספויילר 509

  סצינת הסיום היתה סבבה והכל (איחודה של דאנרייז עם הדרקונים ועם האני-הפנימי שלה ועוד מחוות סימבוליות כאלה ואחרות) אבל אני די מאוכזב מאוזלת היד של הבלתי-טמאים בלהגן על דאינריז מול המון הרפיות שמורכב רובו ככולו מאדונים שמנמנים, או מדרוגון שכמעט הוכנע בעצמו בקלות יחסית. זאת ועוד, הסצינה שדווקא תפסה אותי יותר היתה ההקרבה של הנסיכה שירין. הזעקות היו מצמררות ובאופן מפתיע היתה זו סליס שנשברה, למרות שלאורך כל העונות היא הפגינה קשיחות ואפילו סלידה מבתה. מוזר שסאטניס השלים עם המהלך הזה מצד אחד (כאב אוהב ובלתי מתפשר), ומצד שני כל מה שהתרחש עד לנקודה הזאת כבר הוביל מהלך בלתי נמנע. הסיפור בדורן היה פושר ומאכזב לאורך כל העונה. עוד חסרה הפרק העלילה של סרסיי ככה שיש לי עוד ציפייה להתרחשות משמעותית בפרק 10, בתקווה שזה לא ימרח לעונה הבאה, למרות ש״המהפכה הצרפתית״ בהחלט יכולה להיות התמה.

 • Lior99

  ספוילר(?)
  מייקרופט במשחקי הכס! כל העולמות מתנגשים 🙁

  • מי הוא היה שם?

   • Lior99

    הבחור שקיבל את פניו של לורד טיירל בבראבוס, ואז אריה מבחינה בהם ועושה להם סטוקינג. בערך בדקה ה20 של הפרק.

    • איתי

     הוא כבר הוצג בעונה הקודמת בפרק שהציג לראשונה את עיר הבנק של ווסטרוז, אתם לא זוכרים?! זה לא חדש שמייקרופט במשחקי הכס

     • אוי, נכון, בכלל לא שייכתי. כמובן שאני זוכר שהוא היה בעבר.

 • Tom

  ספוילר
  ~
  מוזר, אף אחד לא מזכיר את הרגע לו הכי ציפיתי- ג'ורה מורמונט הנגוע במחלת האבן המחרידה הזאת אוחז בידה של דאינריז. אם אני זוכר נכון המחלה עוברת במגע, זה לא אומר שגם דאינריז נגועה במחלה?

 • תתש

  ספוילרים….

  חויית הצפייה שלי בסדרה רק הולכת ונעשת פחות טובה. וזה לא בגלל שאני יודע מה הולך לקרות, גם ברומא וספרטקוס ידעתי מה הולך לקרות. לדוגמא, אין מה להשוות בין הריסת הארנה בקפואה לבין הסצנה האחרונה בפרק, או בין טיטוס פולו בזירה לבין ג'ורה בשני הפעמים שלו בזירה. אני יכול לתת עוד הרבה דומאות דומות.
  דוגמא נוספת היא שבשבועות האחרונים רני מצפה יותר בקוצר רוח לפרק חדש של עמק הסיליקון משאני מצפה לפרק חדש של משחקי הכס.

  נראה לי שאני פשוט צריך להפנים את מה שאני מרגיש, שזה לא רק העיבוד של הספרים שלוקה בחסר, אלא גם כמעט כל רובד בביצוע.

 • Saturn

  Ynet כרגיל הורסים את הפאנץ'-ליין של הפרק. אם כי זה היה מתבקש שיגיע הדרקון. אותו דבר לגבי כאילו המתח לגבי ג'ורא בקרב. הם לא טרחו עם קו העלילה של המחלה אם הוא היה נהרג בפרק הזה.

  לא הבנתי איך פתאום יש כל כך הרבה 'בני ההארפי'. חשבתי שמדובר בארגון קטן וצנוע ולא ברוב העיר. ואיפה בדיוק האבטחה בכניסה? 'היי בואו ניתן לאנשים עם המסיכה הזו להכנס'.
  הם שוב מגמדים לחלוטין את צבא האנסאליד וכישוריו.

  ומה בני ההארפי עובדים מסביב לדאינריז ולא עושים כלום? רק אדם אחד תוקף כל פעם כמו AI גרוע במשחקי מחשב. שכולם יתקפו בבת אחת ואז אין להם סיכוי.
  לא ידוע מה גרוע יותר, שהדרקון כזה פגיע מחניתות עץ שחודרות את הקשקשים בקלות או 'הטמטום' של הדרקון לבטל את היתרון שלו בכך שהוא נוחת על הקרקע ומתקיף בצורה הזו. אתה יכול לעוף, ליצור מרחק בינך לבין חניתות שאין להם סיכוי לפגוע בך ועדיין להרוג את מי שאתה רוצה.

  חבל על שרין. עוד דמות טובה שהולכת. הסצנה עצמה הייתה די טובה וזה גם בערך משחיר את סטאניס לגמרי מבחינת הצופים. אם עד עכשיו אפשר היה להגיד שהקמפיין שלו היה לגיטימי פחות או יותר, ההקרבה של ביתו חוצה את נקודת האל-חזור.

  עלילת דורן על הפנים.

  אז מי זה האיש שאריה עוקבת אחריו? אני מניח שמדובר באחד מן הרשימה שלה אבל אני לא זוכר את שמו. כותבי הסדרה כנראה ידעו שזה הולך לקרות ולכן כדי להזכיר לצופים שמדובר באיש רע מאוד שיכול בכיף להירצח הם שמו לנו את סצנת בית הבושת.
  הנה, עוד דוגמה למשהו להתרעם עליו הרבה יותר לגבי ייצוג נשים מאשר האונס של סאנסה.
  הפתרון הכי גס 'צריך להזכיר לצופים שזה איש נורא ושהם צריכים לשנוא אותו'. יאללה בואו נעשה סצנה שמדגישה שטעמו במין הוא נערות לא ממש בגירות. ותחשבו מה קורה כשאין בית בושת בסביבה..
  איפה צעקות האינטרנט של 'משחקי הכס' מקדמת בעילת קטינות?

 • אורח

  ראיתי רבע שעה מהפרק הראשון, ולא היה לי כוח להמשיך, אז את הצפייה דחיתי לחופש. שווה להמשיך לראות?

  • זו בלי ספק העונה הגרועה ביותר בסדרה שגם ככה לא מאוד אחידה ברמתה, אבל הפרקים האחרונים מפגינים אותה במיטבה. בצפייה מרתונית יהיה לך כיף, אני חושב.

© עידו ישעיהו