לצופי "הנוקמים: עידן אולטרון", סוכני שילד 2.19: חצי-תריסר הנועזים

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 01/05/2015 בקטגוריה ‏כללי, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 19 ו"הנוקמים: עידן אולטרון"
בשביל הפוסט נטול הספוילרים ל"הנוקמים 2", לחצו כאן

aosaau

בישראל קיבלנו את סרט ההמשך של "הנוקמים" שבוע לפני ארה"ב, בעוד האמריקאים מקבלים אותו רק היום, במה שנראה כסדר הכרונולוגי הנכון לצפייה. הפרק האחרון של "סוכני שילד" מתחבר לסרט באופן שהוא מעניין כסיפור רקע לסרט, אבל אולי מאכזב מעט מבחינת הסדרה. בזמנו היה נראה כי הסדרה לא תתחבר לסרט, בשל הנפילה ברייטינג לה זכה הפרק שלאחר "קפטן אמריקה 2" בשנה שעברה, אבל בפועל אכן היה חיבור בפרק המקדים, ואירועי הפרק והסרט רומזים שתהיה גם לסרט השלכה מסויימת על המשך הסדרה, וכך זה גם מוצג בחשבון הטוויטר הרשמי שלה.

ישנן שתי נקודות מרכזיות שבהן הסדרה מתחברת לסרט:

ראשית, השרביט של לוקי, כפי שעדכן קולסון את היל בסוף הפרק, נמצא בידי סטראקר מהידרה. הטיפ הזה שולח את הנוקמים לסוקוביה במשימה שמוצגת בתחילת הסרט, והשרביט עצמו משמש לאחר מכן את אולטרון במאבקו בנוקמים, וכחלק מרכזי בהבאתו לחיים של ויז'ן. יתר על כן – יש להניח שלאבן שבשרביט תהיה משמעות בסרטים הבאים של "הנוקמים". את המידע על השרביט קולסון משיג מבסיס של ד"ר ליסט, אחד מראשי הידרה, שהופיע בסצינה לאחר "קפטן אמריקה 2" ביחד עם סטראקר והתאומים, ומופיע באותו הקשר גם ב"נוקמים 2". הוא גם מאזכר את סטראקר והתאומים בפרק.

קו העלילה שעסק בהידרה לאחר מותו של ווייטהול, וספציפית בד"ר ליסט, היה ככל הנראה מכוון מלכתחילה להשתלב לתוך הסרט (ספויילרים קלים בקישור להמשך הסדרה). יש בכך בעייתיות מסויימת מהבחינה שהעלילה הזו לא הייתה מעניינת מדי עד עתה, ולא ברור אם יהיה לה המשך לאחר מכן. זה אמנם מסביר מדוע הסדרה לא טרחה לבסס את ליסט כנבל משמעותי, אבל לא מתרץ את החוסר בנבל כזה. עם זאת, הטוויסט במסגרתו זו הייתה המטרה המרכזית של קולסון בפלישה לבסיס הוא די מוצלח, בעיקר כיוון שעד עתה היה נראה שהוא בכלל היה מעוניין למצוא את סקאיי, ולאחר מכן את מייק.

שנית, ישנו את עניין "פרוטוקול תטא". ביחד עם העדות לפיה קולסון הוציא כספים משמעותיים של שילד לצורך יישום הפרוטוקול, וההקשר לנוקמים שמוצג בסוף הפרק, נראה ש"תטא" הוא הבסיס החדש של הנוקמים\שילד, המוצג בסוף הסרט. הסרט אכן מציג מצטרפים חדשים לנוקמים המאומנים בבסיס זה, וכן חיילים, אם כי לא צבא של אנשים מתוגברים, כפי שחשד גונזלס. יכולות להיות לכך לא מעט משמעויות לעלילה של הסדרה: יש להניח שהבסיס החדש, היל, ופיורי, יופיעו בסדרה פה ושם. בנוסף, שובו של פיורי הוא בעייתי להנהגתו של גונזלס, כפי שרמז קולסון.

דיון מעניין שמתנהל בקבוצת הפייסבוק "המקומיקס" לאחרונה הוא לגבי מידת ההשפעה שיש לסדרות הטלוויזיה על הסרטים, וזאת בעקבות אמירה של ג'וס ווידון על כך שההפקה הטלוויזיונית נפרדת מההפקה הקולנועית (ספויילר עתידי פוטנציאלי לסרטים בקישור), באופן שעומד בסתירה לאמירות של בכירי מארוול לגבי הקשר בינהן. ווידון, יש לציין, סיים את התקשרותו עם מארוול, לפחות בשלב זה. עד עתה לפחות, ניכר כי ההפקה הטלוויזיונית אכן חיה בעולם המוכתב על ידי הכללים של הסרטים, ולא ההפך – מה שלא אומר שאין לה מקום לספר סיפורים מעניינים משל עצמה.

 • What is this Hamakomics you speak about…?

 • כבר אמרתי בדיון או שניים אחרים, לפחות באחד מהם לקחת חלק, שלדעתי לקחו ברצינות רבה מדי את האמירה של ווידון, בסוג של ראיון יציאה מהעולם הזה של מארוול. בייחוד אחרי שזו הייתה כותרת מפורשת של אחד מאתרי הקליקבייט הכי נאלחים ומשוקצים בתחום.

  • Roy Sharabi

   מאוד פשוט, ווידון ממש לא אהב את הרעיון שהחזירו את קולסון לחיים אחרי הסרט הראשון ואז הוא אמר שלא יהיה מצב שיחזירו אותו לסרטים, כי מבחינתו הוא מת, אז שיעשו מה שרוצים בסדרה וזה לא יהיה קשור לסרטים.
   עכשיו שהוא עוזב אם לחברה למעלה זה לא מפריע אין סיבה שהם לא יחברו הכול ביחד.

   • אל תשכח שווידון הוא גם הרוצח וגם המחייה מהמתים, שהרי הוא הפיק את הסדרה* וכתבביים את פרק הפיילוט. ההחלטה להחייאה בטח הגיעה מלמעלה, אבל הוא המבצע.

    * אמנם עם מעורבות מינימלית עד לא קיימת מאז הפרק הראשון.

  • Nachman Ben Harush

   מסכים עם מה שכתבתם אתה ורועי.
   גם אני חושב שהוציאו מכל פרופורציה את האמירה של ווידון, שפשוט היתה מכוונת, כמו שרועי כתב, ל"החיאה" של קולסון בסדרה. זו הנחתה שנחתה עליו מלמעלה, וברור שווידון לא אהב את זה.
   תודה לאל שהוא לא יפיק סרטי מארוול נוספים (עם כל אהבתי הגדולה לו ולעבודתו!)- כך גם יש סיכוי לראות את קולסון, וגם אולי נראה סרט מבלי שמישהו ימות שם 🙂

   • שין-גימל

    *אנחה*, True Believers 🙂
    אני משתדל במכוון להימנע מהדיון הספציפי על הדמות, אבל זה הגיוני עבורי לחלוטין שההפקה הקולנועית היא בלתי תלויה בהפקה הטלוויזיונית. יותר מכך, אני די בטוח שאם פרטי עלילה – בין אם מההפקה הטלוויזיונית או הקולנועית – יפריעו לאחד הבמאים לעשות את הסרט שהוא רוצה, זה לא יהיה אישו גדול מדי (הנוקמים 2 מכיל מה שנראה כמו רטקון מסויים של הסוף של איירון מן 3, למשל).
    אישית, אני שמח שווידון לא הולך לעשות את "הנוקמים 3", מסיבות אחרות לגמרי – הוא עושה בלוקבאסטרים לא רע בכלל, אבל הוא עושה דברים אחרים הרבה יותר טוב. אבל זה כבר דיון אחר לחלוטין.

 • Nachman Ben Harush

  אהבתי את המעבר הישיר מהפרק אל הסרט.
  לכאורה הסצינה הפותחת את הסרט היא המשך ישיר לשיחתם של קולסון ומריה היל.
  אהבתי את הערת ה"ספוילר אלרט" של קולסון,שכוננה לא רק אל גונזלס אלא גם קרצה לצופים 🙂
  עכשיו כשפון סטראקר מחוץ לתמונה, סלולה הדרך בפני הברון זימו ??

  • ממש לא אהבתי את הדקות האחרונות. זה היה מסורבל ומנותק לחלוטין משאר הפרק. האינטרקציה בין קולסון להיל הייתה בעייתית, אבל לא גרועה כמו הסצנה המקבילה עם ראיינה.

   • Nachman Ben Harush

    דווקא את השיחה בין קולסון להיל מאוד אהבתי

© עידו ישעיהו