יוני 2015 בערוצי הסדרות של חם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/05/2015 בקטגוריה ‏חדשות

orange-key-art-1

כתום זה השחור החדש, מינדי, CSI סייבר, שקרניות קטנות, אנשים אמיתיים, ממי ועוד.

לשון הקומוניקט:


הקודחים – סדרה חדשה

יצחק תשובה, מאחוריך: נירו לוי, חנוך דאום, רון שובל, טום קשתי וגדעון לוי יוצאים למסע הזוי של חיפושי נפט בארץ ישראל, באמצעות כוחות התקשור של אורן זריף, בסדרת דוקו-ריאליטי חדשה של HOT.

אורן זריף, המתהדר ביכולות תקשור פנומנליות, טוען כבר שנים רבות שבאמצעות כוחותיו הוא יכול למצוא נפט בישראל. ב"הקודחים", סדרת דוקו-ריאליטי חדשה, זריף מחליט שהגיעה השעה לעשות מעשה ומגייס את חבריו מ"גולסטאר" נירו לוי, רון שובל וטום קשתי, יחד עם אנשי התקשורת חנוך דאום וגדעון לוי, להצטרף אליו למסע של חיפוש אחרי הזהב השחור ברחבי ארץ ישראל באמצעות כוחותיו המיוחדים.

זריף וחבריו מקימים חברה לקידוחי נפט אשר מתמקמת בחווה בסגנון טקסאני בדרום הארץ, ממנה יצאו לקידוחים השונים. מיקומי הקידוח נבחרים באמצעות שדרים ותקשורים שזריף מקבל באמצעות חזיונות שתוקפים אותו מפעם לפעם.

חזיונותיו שולחים את חבורת "הקודחים" לחפור את הארץ לאורכה ולרוחבה: מכיכר המדינה דרך הספארי, בנתיבי איילון ובמדבר הקדום ואפילו לביקור באסדת הגז "תמר". אך הכסף שנגמר והקידוחים שנכשלים מביאים את החבורה לתסבוכת כלכלית שמעלה סימני שאלה לגבי כוחותיו של זריף ודרך ניהולו את החברה. בין היתר מגיעים הקודחים לביקור אצל השר נפתלי בנט על מנת לשכנע אותו להשקיע בחברה. בסדרה משתתפים גם: פלאטו שרון, אלכס קומן, דפנה שחר, פרוספר אזגי ואחרים.

במאי ועורך ראשי: זיו שמש

הפקה: ADD

החל מה-23.6, ימים שלישי-חמישי, בשעה 20:15, ב-HOT3 וחינם ב-HOT VOD

שקרניות קטנות – עונה 6 – Pretty Little Liars עונה חדשה

שלושה ימים אחרי עלייתה בארה"ב, תושק ב-HOT העונה השישית של דרמת הנוער הנערצת וזוכת 24 פרסי ה"Teen's Choice", ששוברת שיאים ברשתות החברתיות, עם למעלה מ-100 מיליון אזכורים בטוויטר.

דרמת הקאלט של רשת הכבלים "ABC Family" וחברת "Warner Bros", שנוצרה על-ידי איי. מרלין קינג ("אם הקירות האלה יכלו לדבר"), חוזרת בעונה שישית, שתשודר ב-HOT בצמוד לעלייתה בארה"ב.

2.8 מיליון איש צפו בעונתה הקודמת של הדרמה המותחת והאפלה, שהייתה בשנה החולפת לזוכה הגדולה של טקס פרסי ה"Teen's Choice" עם שישה פרסים (בראשם הפרס לדרמה הטובה ביותר), ובכך הגיעה לסכום כולל של 24 פרסים. השנה גרפה "שקרניות קטנות" את פרס ה"People's Choice" 2015 לדרמת הכבלים הטובה ביותר. זהו פרס ה"People's Choice" השלישי בו זכתה עד כה.

"שקרניות קטנות" היא יותר מהכל תופעת רשת מסחררת ושוברת שיאים. היא הייתה לסדרה הראשונה בתולדות הטלוויזיה לחצות את רף מיליון האזכורים ברשת החברתית טוויטר, ומאז עלייתה הספיקה להשיג למעלה מ-100 מיליון אזכורים. היא מחזיקה בתואר משדר הכבלים הכי מדובר בטוויטר לשנת 2015, עם 36 אלף ציוצים לדקה, ואחד מחמשת אירועי הכבלים הכי מדוברים בכל הזמנים.

נכון להיום, "שקרניות קטנות" היא סדרת הכבלים השנייה הכי חזקה בטוויטר, וסדרת הטלוויזיה עם הכי הרבה עוקבים באינסטגרם (2.1 מיליון עוקבים). אחת מהן היא לא אחרת מסשה, בתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, שביקרה בסט הצילומים של העונה שעברה. לאור הצלחתה הכבירה, חודשה הסדרה לפני שנה לשתי עונות נוספות – שישית ושביעית.

העונה החדשה והמותחת נפתחת בדיוק היכן שקודמתה הסתיימה. ארבע הבנות נאלצות להתמודד עם ההשלכות של חשיפת זהותו האמיתית של "A" – צ'רלס דילורנטיס. כעת הן לכודות יחד עם מונה (ג'אנל פאריש, "סלסט וג'סי לנצח") בבית הבובות של צ'רלס בלי אפשרות להשתחרר.

בדיוק כשהן חושבות שצ'רלס לא יכול להיות יותר אכזרי, המשחקים שלו מקבלים תפנית אפלה. בעוד שהבנות מתקשות לשרוד, סיפורו של צ'רלס מתחיל להתבהר והחידה של "A" נפתרת. בינתיים, עזרא (איאן הארדינג), קיילב (טיילר בלקבורן, "ימי חיינו") וטובי (קיגן אלן, בקרוב בסרטו החדש של ג'יימס פרנקו) ממשיכים בניסיונות האיתור של הבנות, עם ובלי תמיכת הרשויות.

יוצרי "שקרניות קטנות" מבטיחים שעשרת הפרקים הראשונים של העונה, יעסקו כמעט לחלוטין בפתירת המסתורין של "A", ובסיום לימודי התיכון של הבנות. הן יגלו למה וכיצד צ'רלס רדף אותן כל הזמן הזה, ויחשפו את זהותו האמיתית. עשרת הפרקים האחרונים יביאו עמם קפיצת זמן משמעותית של ארבע שנים, וייפתחו עם חזרתן של השקרניות מהקולג'.

לתפקידי אורח יגיעו רומור וויליס (בתם של ברוס וויליס ודמי מור), אנאבת' גיש ("מיסטיק פיצה"), ניה פיפלס ("תהילה") ואפילו מאדי זיגלר, כוכבת "רקדניות קטנות" והקליפים הנודעים של סיה.

הסדרה מלאת המסתורין והאינטריגות, המבוססת על סדרת רבי-מכר העונה לאותו השם, עוקבת אחר ארבע תלמידות תיכון מהעיירה הפרברית רוזווד – אריאה (לוסי הייל, "צעקה 4"), ספנסר (טוריאן בליסאריו), האנה (אשלי בנסון, "ספרינג ברייקרס" ובקרוב בסרטים חדשים עם קווין ספייסי ואדם סנדלר) ואמילי (שי מיטשל), שאיבדו קשר עם היעלמותה הדרמטית של מנהיגתן, אליסון (סשה פיטרס, "מידות רעות").

הן מתאחדות כשכל אחת מהן מתחילה לקבל הודעות מזעזעות מ"A", דמות שעוקבת אחר כל צעד של הרביעייה, וחושפת סודות, שקרים ובגידות שלהן. מסע הנקמה של "A" לא פסק גם כשאליסון נמצאה ומי שנחשדה כשותפה של "A", מונה, נרצחה לכאורה. ככל שהמתח נבנה, הבנות מגלות תעצומות שלא ידעו כי יש בהן, וחוות פחדים שלא היו מסוגלות לדמיין.

בסדרה מככבים טוריאן בליסאריו, אשלי בנסון, טיילר בלקבורן, לוסי הייל, איאן הארדינג, לורה לייטון ("מלרוז פלייס"), שי מיטשל, ג'אנל פאריש ("סלסט וג'סי לנצח"), קיגן אלן, סשה פיטרס, שון פאריס ("לעולם אל תיכנע"), דרו ואן אקר, ברנדון ג'ונס ("CSI"), לסלי פרה, רומה מפיה ("ניפ/טאק"), נולאן נורת' ("בית חולים כללי") וטורי דה ויטו ("מגרש ביתי").

החל מה-5.6, ימי שישי, בשעה 18:00, ב-HOT3 וחינם ב-HOT VOD

כתום זה השחור החדש – עונה 3 – Orange Is The New Black עונה חדשה

24 שעות אחרי ארה"ב: העונה החדשה של סדרת הלהיט המדוברת, זוכת שלושה פרסי "אמי", ארבעה פרסי המבקרים ו-20 פרסים נוספים.

פייפר, אלכס, רד, קרייזי אייז ושאר הנשים של כלא ליצ'פילד חוזרות בעונתה השלישית של הסדרה הנצפית ביותר של "Netflix". כל פרקי העונה החדשה של ההצלחה הפנומנאלית ויקירת המבקרים, שכבר חודשה לעונה נוספת, ישודרו ב-HOT יממה לאחר שידורם המקורי בארה"ב

הדרמה הקומית של ענקית התוכן "Netflix", חברת "Lionsgate" ויוצרת "העשב של השכן", זוכת ה"אמי" ג'נג'י קוהאן, חוזרת לאחר ציפייה ארוכה לעונה שלישית.

העונה החדשה חוזרת לתאר את קורותיהן הדרמטיות והמצחיקות של פייפר (המועמדת ל"גלובוס הזהב" טיילור שילינג, "בר מזל"), רד (המועמדת ל"גלובוס הזהב" וה"אמי" קייט מאלגרו, "מסע בין כוכבים: וויאג'ר"), קרייזי אייז (זוכת ה"אמי" אוזו אדובה) ושאר הנשים המרתקות, המצחיקות וחסרות הפחד של בית הסוהר הפדראלי לנשים "ליצ'פילד".

אחרי היעדרות מתוקשרת מהעונה הקודמת, לורה פרפון ("מופע שנות ה-70") עושה את חזרתה המצופה כאלכס, ומופיעה בכל פרקי העונה השלישית, אבל היא לא לבד. העונה תצטרף ל"ליצ'פלד" סטלה (אושיית האופנה האוסטרלית רובי רוז), אסירה שחוש ההומור הסרקסטי והמראה המהפנט שלה לוכדים מידית את תשומת לבן של חלק מהנשים, ביניהן פייפר ואלכס.

עוד מצטרפים לשורות בית הסוהר – זוכת האוסקר ו"גלובוס הזהב" מארי סטינבורגן ("מלווין והאוורד"), שתגלם את אמו של הסוהר המושמץ פורנסטש; לורי פטי ("ליגה משלהן"), שהתארחה בעונה הקודמת כלולי; וזוכת ה"טוני" בלייר בראון ("דוגוויל"), הקומיקאי מייק בירביגליה ומרשה סטפני בלייק ("הארכיטקט") בתפקידים שפרטיהם לא נחשפו. כמו כן, קוהאן גילתה שהעונה החדשה תכלול דמות המבוססת על מרתה סטיוארט וטרם ידוע אם לוריין טוסיינט ("סיכון מחושב"), שגילמה את 'וי', תשוב לעונה החדשה. ב"Netflix" אמנם מכחישים זאת, אבל טוסיינט נצפתה על הסט.

שתי עונותיה הקודמות של "כתום זה השחור החדש" הפכו אותה לסנסציה אוניברסאלית. כבר בשבוע הראשון לשידורה, עקפה הסדרה המרעננת את "בית הקלפים" והפכה לסדרה המצליחה ביותר של "Netflix", גם לפי נתוני הצפייה וגם על סמך היחס לו זוכה ברשתות החברתיות.

הבאז הבלתי פוסק התלווה לביקורות המחמיאות להן זכתה הסדרה הנועזת, גם בעונתה השנייה שזכתה לציון 97 באתר "Rotten Tomatoes" המשכלל את כלל הביקורות. בדירוג המבקרים של הסדרות הטובות של שנת 2014, נכללה עונתה השנייה של "כתום זה השחור החדש" בין 10 הסדרות המובילות, וכיכבה ברשימות של "טיים", "אנטרטיינמנט וויקלי", "וושינגטון פוסט" ו"באזפיד".

בשנתיים החולפות, גרפה "כתום" למעלה מ-20 פרסים יוקרתיים, בהם שלושה פרסי "אמי", פרס "פיבודי" הנחשב, שני פרסי "People's Choice" (בראשם הפרס לדרמה הקומית הטובה ביותר), ארבעה פרסי המבקרים (בהם הפרס לקומדיה הטובה ביותר), שני עיטורים ממכון הקולנוע האמריקאי, ארבעה פרסי "Satellite", שני פרסי גילדת השחקנים (בראשם לצוות השחקנים הקומי הטוב ביותר), שתי אותות כבוד מטעם "GLAAD" על תרומתה לקהילת הלהט"ב וארבע מועמדויות מכובדות לפרסי "גלובוס הזהב" 2015.

יוצרת הסדרה ג'נג'י קוהאן והכוכבת לאוורן קוקס (בקרוב בסרט "Grandma") נכללו ברשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם עפ"י "Time", שוחרר ספר מתכונים של הסדרה, ואפילו נשיא ארה"ב ברק אובמה אזכר את "כתום" בנאום שנתן בארוחת הערב השנתית לעיתונאים. בעקבות הצלחתה, טרם עליית עונתה החדשה, פורסם באפריל האחרון כי הסדרה חודשה לעונה רביעית, מהלך שמבטא את האמון של "Netflix" בה.

גם בישראל הפכה "כתום" להצלחה מסחררת, כשהיא זוכה למיליוני הזמנות ב-HOT VOD ומגיעה לנתונים השמורים לרוב לסדרות המקור. היא נבחרה לאחת מהסדרות הטובות של 2014 על-פי "7 לילות", "גלריה", "פנאי פלוס", "TimeOut", "עכבר העיר" ו"NRG". ב"7 לילות" נכתב "לא רק הסדרה הכי טובה של 'נטפליקס', אלא הדרמה הכי מעניינת בטלוויזיה". ב"הארץ" נכתב ש"עונתה השנייה נסקה לפסגות הגבוהות ביותר של המדיום. הפרקים האחרונים כבר היו ברמה של 'הסמויה'". ב"Mako" נכתב "ככל הנראה מדובר בסדרה הכי טובה כרגע בטלוויזיה". ב"וואלה" כינו אותה "ממתק אמיתי. אל תוותרו".

הסדרה, שמבוססת על ספר הזיכרונות רב-המכר של פייפר קרמן, עוקבת אחר קבוצה של נשים במגוון צורות וגדלים, מוצאים, נטיות מיניות ומעמדות סוציו-אקונומיים, שחולקות דבר אחד ויחיד: הן כולן מאחורי סורג ובריח. במרכז הסדרה עומדת פייפר צ'פמן, שמחליפה את חיי הנוחות של ניו-יורק במדי הכלא הכתומים של "ליצ'פילד". צ'פמן מרצה את עונשה על עסקת סמים לה הייתה שותפה יחד עם אלכס, סוחרת סמים בינלאומית והמאהבת שלה לשעבר. במהלך חודשי המאסר שלה, נאלצת פייפר לשרוד את מצוקות חיי הכלא, כשהיא נזרקת לתרבות שהיא לחלוטין לא בנויה אליה, מוקפת בקבוצת נשים אקסצנטריות וישירות.

בסדרה מככבים טיילור שילינג, לורה פרפון, אוזו אדובה, קייט מאלגרו ("מסע בין כוכבים: וויאג'ר"), דאשה פולנקו (בקרוב בסרטו הבא של דיוויד או. ראסל) מייקל הארני ("בלש אמיתי"), דניאל ברוקס (בקרוב ב"Angry Birds"), נטשה ליון ("אמריקן פאי"), טיירן מנינג ("8 מייל"), סלניס לביה (בקרוב בסרט חדש עם ויולה דייוויס), אדריאן סי. מור, ניק שאדו, יעל סטון ("אני עצמי ואני"), סמירה וויילי ("לשדוד את המאפיה"), לאוורן קוקס, ליה דלריה ("כמעט 18"), ג'קי קרוז, מריה דיזיה ("התמוטטות"), ג'ואל מארש גרלנד ("צייד הראשים"), מאט מקגורי ("המדריך לרוצח") ואליסיה ריינר ("דרכים צדדיות").

החל מה-13.6, כל הפרקים בחינם ב-Xtra VOD, ובמרתון, 13-14.6, ימים שבת-ראשון, החל מהשעה 22:00, ב-HOT Plus

אנשים אמיתיים – עונה 2 – Real Humans עונה חדשה

אחרי ששודרה ב-50 מדינות, ורגע לפני השקת האדפטציה הבריטית-אמריקאית שלה ב"AMC" ו-"Channel 4", חוזרת דרמת המדע הבדיוני השוודית – שעוקבת אחר דור חדש של רובוטים דמויי אנוש – לעונה שנייה.

הדרמה העתידנית האפלה, שיצרו לארס לנדסטרום והבמאי הארלד המרל, משודרת ברשת "SVT" השוודית ("הגשר"), ומופצת ע"י חברת "Shine".

בעונת הבכורה שלה, זכתה הסדרה הייחודית והמסקרנת לנתוני צפייה גבוהים ולשבחי המבקרים במולדתה שוודיה. היא גיבשה סביבה קהל מעריצים נלהב והניבה דיונים ברשתות החברתיות. האקדמיה ללשון השוודית אף הוסיפה למילון באופן רשמי את המילה 'הובוט' (שמם של הרובוטים ב"אנשים אמיתיים").

הפיכתה ללהיט בשוודיה הביאה למכירת "אנשים אמיתיים" ללא פחות מ-50 מדינות. היא זכתה להצלחה כבירה בצרפת – שם משודרת ברשת "Arte", גרפה פרסים באיטליה ודרום קוריאה והשתתפה בפסטיבלי קולנוע וטלוויזיה בינלאומיים. ב"אינדיפנדנט" הבריטי נכתב עליה שהיא "מעוררת מחשבה וגם הומוריסטית. האירועים המסובכים סביבנו הופכים את 'אנשים אמיתיים' למושכת כל כך, ומעלים את השאלה – האם מדובר במדע בדיוני טהור או שזו הצצה אל העתיד?".

גם בארץ זכתה "אנשים אמיתיים" להילולי המבקרים. ב"ישראל היום" נכתב "הביצוע מותח, אפל ודרמטי. מספקת הנאה ונקודות למחשבה על התלות ההולכת וגוברת בטכנולוגיה חדשנית". ב"פנאי פלוס" נכתב "מדע בדיוני מעולה. תוכן טלוויזיוני מרתק, מעורר מחשבה ובעיקר עשוי נפלא. כל הכבוד ל-HOT, שייבאו אלינו תוצרת סקנדינבית משובחת. אל תפספסו את 'אנשים אמיתיים'". ב"מעריב" נכתב "סדרה טובה ותפורה היטב. שווה כל רגע".

זמן קצר לפני עלייתה, רכשה חברת ההפקות "Kudos" ("השעה") את זכויותיה של "אנשים אמיתיים", וביוני הקרוב תעלה לאוויר גרסתה הבריטית-אמריקאית "Humans", במקביל ב"Channel 4" ("מראה שחורה") הבריטי וברשת הכבלים האמריקאית "AMC" ("מד מן").

עלילת הסדרה, שמתרחשת בגרסה עתידנית של שוודיה, עוקבת אחר תקופה שבה נוצר דור חדש של רובוטים, הנקראים הובוטים (Hu-botd). מדובר במשרתים ועובדים מכאניים, המהווים בסיטואציות רבות תחליפים הולמים לבני אנוש. הם מסוגלים לעשות עבודות מונוטוניות אך גם מסוכנות, דואגים לזקנים ולבודדים, ויש להם תפקיד בכל מקום שחסר בו אדם. ככל שהתכנות שלהם נעשה יותר ויותר מתקדם, הם מתחילים לפתח רגשות, וכך גם גוברות ההשלכות הדרמטיות של קיומם על בני האדם.

בזמן שחלף מאז האירועים המטלטלים של העונה הקודמת, הגבולות המטושטשים בין אדם למכונה נמתחו והמתח עלה על גדותיו. ישנו וירוס שמאיים להפוך למגיפה כלל עולמית, והופך את הרובוטים הנגועים לבלתי נשלטים ומסוכנים לחברה. הציבור הרחב מתבקש להעביר את ההובוטים מבדקים, ולא להוריד או לעדכן תוכנות ממקורות לא מורשים.

מימי (ליזט פגלר) ביססה את עצמה כחברה אינטגראלית במשפחת אנגמן, אך היא מצויה בסכסוך פנימי. האם מקומה בין ההובוטים או בני האדם? המציאות קורעת בין בני המשפחה כשאינגר (פיה הלבורסן, "הולבי סיטי") נשאבת לתיק משפטי מורכב, שעשוי להוביל לכך שההובוטים יזכו לזכויות אדם על פי חוק.

פלאש (ג'וזפין אלהנקו) מגשימה את חלומותיה, ומצאה בית וגבר – דאגלס (אלכסנדר קרים, "כוננות עם שחר"), שמתאהב בה עד עמקי נשמתו. אביו העשיר של דאגלס, קלאס ג'נרוס (לארס-אריק ברנט, "רולנד האסל"), הוא גם הבעלים של חברת עורכי הדין בה עובדת אינגר.

בי (מארי רוברטסון, "Rallybrudar") מחפשת נואשות אחר הקוד האבוד של דיוויד, שיכול לשחרר את ההובוטים מהרודנות של האלגוריתמים שלהם, בעוד שג'ונס (מאנס נתנלסון, "בק") גם מחפש את הקוד, אך מסיבה אחרת לגמרי. פגום וחסר יכולות, ג'ונס חולם ליצור את עצמו מחדש כהובוט חופשי ויפהפה. כדי לממן את הפרויקט שלו, הוא מקים פארק שעשועים שבו אנשים יכולים לצוד באכזריות הובוטים.

בלית ברירה מקצועית אחרת, רוג'ר (ליף אנדרה) מוצא את עצמו עובד במקום לצד אודי (אלכסנדר סטוקס). כיוון שההתנגדות הציבורית לשילובם של ההובוטים בחברה חזקה מאי פעם, הבן של רוג'ר, קווין (פרדריק סילברסקי), משתלב בארגון נוער מיליטנטי ומאורגן פוליטית ששם לו למטרה להשמיד את ההובוטים.

בסדרה מככבים ליזט פגלר, פיה הלבורסן, ג'וזפין אלהנקו, אלכסנדר קרים, לארס-אריק ברנט, מארי רוברטסון, מאנס נתנלסון, ליף אנדרה, אלכסנדר סטוקס, פרדריק סילברסקי, ג'והאן פולסן, פיטר ויטנן ("ברוכים הבאים לשוודיה"), תומאס ו. גבריאלסון ("סיפור מלכותי"), קרה הדנברט ("תן לאדם הנכון להיכנס"), סיימון נורת'ון ("דברו, חשוך מדי"), יוהנס קונקה (המועמד לאוסקר "פורס מז'ור") ואינגה לנדרגה ("נערה עם קעקוע דרקון").

כל הפרקים, החל מה-3.6, יום רביעי, חינם ב-Xtra VOD

אישה מכובדת – The Honorable Woman סדרה חדשה

המיני-סדרה הבריטית המדוברת ועטורת השבחים אודות הסכסוך הישראלי-פלסטיני, בכיכובה של המועמדת לאוסקר מגי ג'ילנהול, שגרפה את פרס "גלובוס הזהב" 2015 ושורה ארוכה של פסלונים נוספים.

אחרי הבכורה ב-Xtra VOD, מגיעה ל-HOT Plus דרמת המתח הסוחפת של רשת "BBC", בכיכובם של ג'ילנהול, סטיבן ריאה ויגאל נאור, שמתרחשת על רקע הקונפליקט הישראלי-פלסטיני. הסדרה, שהוגדרה על-ידי המבקרים כ'צפיית חובה', גרפה בין השאר את פרס "גלובוס הזהב", פרס "BAFTA" ופרס "פיבודי" היוקרתי.

המותחן הבלשי המבריק "אישה מכובדת", קו-פרודוקציה של רשת "BBC" הבריטית ו"Sundance" האמריקאית ("קצה האגם", "התיקון"), שודר ביולי בארה"ב ובבריטניה, והפך לאור אירועי הקיץ האחרון במזה"ת לאחת מהסדרות המדוברות של התקופה.

2 מיליון בריטיים בממוצע צפו בשמונת פרקי הסדרה העוצמתית, שבוימה ונכתבה ע"י זוכה ה"BAFTA" הוגו בליק (יוצר "The Shadow Line" ומי שכיכב ב"באטמן"), וצילומיה נערכו בבריטניה, ארה"ב ובמזה"ת. המבקרים הבריטיים והאמריקאיים כאחד נפעמו נוכח הסיפור יוצא הדופן של "אישה מכובדת", חלקו שבחים אוניברסאליים והעניקו לה את הציון הכולל 90 באתר "Totten Tomatoes" שמאחד את הביקורות.

בחודשים האחרונים קטפה הסדרה פרסים ותארים רבים. ג'ילנהול גרפה את פרס "גלובוס הזהב" לשחקנית הטובה ביותר במיני-סדרה, וסטיבן ריאה זכה בפרס "BAFTA" לשחקן המשנה הטוב ביותר. הסדרה זכתה בפרס "פיבודי" היוקרתי, פרסי "RTS" ו"BPS" הבריטיים, ומועמדת בימים אלה לשלושה פרס המבקרים.

את מרב המחמאות קיבלה כוכבת הסדרה, שחקנית הקולנוע מגי ג'ילנהול, בתפקידה הטלוויזיוני הראשון. ג'ילנהול (37) הייתה מועמדת לפרס האוסקר ולשני פרסי "גלובוס הזהב", ומאחוריה תפקידים בסרטים משובחים כמו "דוני דארקו", "המזכירה", "האביר האפל", "פרנק", "לב משוגע", "קרוב יותר" ו"שרי בייבי".

 

מלבד ג'ילנהול, מרכיבים את הקאסט השחקן הישראלי יגאל נאור, המועמד לאוסקר סטיבן ריאה ("משחק הדמעות", "ראיון עם ערפד"), המועמדת לשני פרסי האוסקר, זוכת "גלובוס הזהב" וה"טוני" ג'נט מקטיר ("אלברט נובס", "טאמבלווידס"), זוכת ה"טוני" לינדזי דאנקן ("מראה שחורה"), אנדרו בוקן ("ברודצ'רץ'"), זוכת ה"BAFTA" קתרין פרקינסון ("צוות איי.טי"), לובנה אזאבל ("גן עדן עכשיו"), טוביאס מנזיס ("רומא"), ג'נביב אוריילי ("מטריקס") והמועמדת ל"טוני" איב בסט ("האחות ג'קי").

"אישה מכובדת" מתארת את מסעה של נסה שטיין (ג'ילנהול), אנגליה ילידת ישראל, לתיקון שגיאות העבר שלה, וחוקרת את המתיחויות והמורכבויות של תעתוע ובגידה, הן בפן האישי האנושי והן בזירה הפוליטית הבינלאומית. כילדה, נסה ואחיה אפרה (אנדרו בוקן, "ברודצ'רץ'") חזו ברצח אביהם, יצרן נשק ישראלי נודע, על-ידי הפלג הצבאי של הארגון לשחרור פלסטין. כעת, בשנות השלושים לחייה, נסה עומדת בראש החברה שירשה מאביה, אותה הסבה מספקית נשק לחברה שפועלת נמרצות ליישום פרויקטים שמטרתם לקדם את השלום בין ישראלים ופלסטינים.

בעוד היא זוכה להכרה משמעותית על פעילותה הענפה, נסה – שזכתה לאחרונה לתואר ברונית – נאלצת להיאבק בכוחות גדולים שקושרים קשר נגדה, לאור חוזה משתלם במיוחד שהיא מעניקה לאיש עסקים פלסטיני. כאשר נמצאת גופתו של איש העסקים, נסה נשאבת למערבולת פוליטית בינלאומית. החקירה האינטנסיבית הופכת במהרה למצוד בינלאומי של ה-CIA, סוכנות הביון הבריטית והמוסד הישראלי, ושבמהלכו האמון מתהפך ללא הרף.

ב"גרדיאן" הכתירו את "אישה מכובדת" כ"סדרת הטלוויזיה הכי מספקת של השנים האחרונות. ניצחון לחזון המרתק של בליק, עשויה בצורה מושלמת, אלגנטית, מסוגננת ועדינה". "הוליווד ריפורטר" העניקו לה את הציון 100 וכתבו "חובת צפייה, אחת מההפתעות הגדולות של העונה. הסיפור בנוי בצורה מרהיבה, רבת רבדים וגאונית. קשה שלא לרצות לצפות בכל הפרקים בבת אחת. "אישה מכובדת" היא תרגיל בטלוויזיה מופתית, והיא תגרום לאנשים לדבר. אל תפספסו". גם ב"טי וי גייד" נתנו ציון 100 והוסיפו "כתובה באלגנטיות, חסרת פשרות, נוגעת ללב ומורכבת רגשית. כל דמות בסדרה יכולה לסחוב את הסדרה על גבה. האימפקט של "אישה מכובדת" עצום. היא לא רק מכובדת, היא בלתי נשכחת".

"ניו יורק טיימס" כתבו בביקורתם "חכמה, קודרת, רגישה ומעודנת. הכתיבה טובה והקאסט חזק במיוחד. הופעת המשחק של מגי ג'ילנהול מחשמלת". ב"טלגרף" הבריטי נכתב ""אישה מכובדת" היא צפיית חובה. מדויקת, אמינה ומוקפדת עד הפרטים הקטנים, כמו מדריך למאבק הישראלי-פלסטיני". ב"לוס אנג'לס טיימס" כתבו "דוגמה מצוינת לעולם האמיץ והחדש של הטלוויזיה. "אישה מכובדת" היא יצירה יוצאת דופן ומדהימה, שחוקרת באומץ את הקונפליקט במזה"ת, בעזרת קאסט חסר פגמים". ב"ניו יורק מגזין" כתבו ""אישה מכובדת" בולטת בזכות הפרטנות, האווירה והאופן שבו היא משחקת בצופה. איטית, שקטה ויפיפייה, יצירה מרשימה ומלאת תובנות".

החל מה-7.6, ימי ראשון, בשעה 22:00, ב-HOT Plus ובבכורה חינם ב-Xtra VOD

מינדי – עונה 3 – The Mindy Project עונה חדשה

סטיבן קולבר, לורה דרן, שונדה ריימס וקריס ג'נר הם רק חלק מהכוכבים שמגיעים להופעות אורח בעונה השלישית של הקומדיה המרעננת מבית "Fox", שעוקבת אחר חייה המקצועיים והאישיים של מיילדת ממנהטן.

"מינדי", הסיטקום המדובר של רשת "Fox" וחברת "Universal", נוצר על-ידי מינדי קיילינג, שמתפקדת ככותבת, המפיקה והכוכבת הראשית של הסדרה.

קיילינג, השחקנית המזרח-אסייתית הראשונה להוביל סדרה אמריקאית, פרצה לפני עשור כשחקנית ותסריטאית בסיטקום המצליח וזוכה הפרסים "המשרד" (עליו הייתה מועמדת לפרס ה"אמי"), הוציאה ספר זיכרונות רב-מכר, וכיכבה בסרטים "בתול בן 40", "עד החתונה זה יעבור" ו"קשר לא מחייב".

היא נכללה ברשימת 100 האנשים החשובים בעולם של המגזין היוקרתי "Time", "רולינג סטון" שילבו אותה בדירוג 50 האנשים המצחיקים ביותר, ודיאן סוייר הכתירה אותה בכתבת פרופיל ל'איט גירל החדשה של אמריקה'. בקרוב צפוי לצאת ספרה השני של קיילינג, שכיכבה לאחרונה בפרסומת סופרבול מדוברת וצפויה לדובב סרט חדש של אולפני "פיקסאר". כיום, היא אחת מעשר השחקניות המרוויחות בטלוויזיה האמריקאית.

 

אל קיילינג חברו ביצירת "מינדי" זוכה שני פרסי ה"אמי" הווארד קליין ("המשרד"), זוכה ה"אמי" מאט וורברטון ("משפחת סימפסון") וזוכה חמישה פרסי ה"אמי" ג'ק ברדיט ("רוק 30").

בעונת הבכורה שלה, המבקרים האמריקאים הכתירו את "מינדי" לקומדיה הטובה ביותר של עונת הסתיו, והיא גרפה את פרס המבקרים לסדרה החדשה הטובה ביותר. לאחרונה סיימה "מינדי" את עונתה השלישית, ופורסם כי רשת "Fox" לא תזמין עונה נוספת שלה. יחד עם זאת, ישנם דיווחים עיקשים שאתר "Hulu" צפוי לחדש את "מינדי" לשתי עונות נוספות. בימים אלה מועמדת הסדרה – שלפי סקרים מובילה בקרב צופים משכילים – לפרס המבקרים על משחקו של כריס מסינה ("ויקי כריסטינה ברצלונה", "ארגו").

ב"Buzzfeed" נכתב שהיא "לא רק פוגעת בכל המטרות שלה, היא מתעלה עליהן ומספקת הנאה נדירה. מקסימה, זורחת, חדה ובאמת מצוינת. 'מינדי' מושלמת, ומביאה את המיטב שלה מדי שבוע". ב"וראייטי" נכתב שהעונה החדשה "מתחילה בתו מוצלח. היחסים בין מינדי ודני רק הולכים ונעשים מעניינים יותר". ב"הפינגטון פוסט" נכתב ש"לצד דיאלוגים שנונים ודמויות אהובות, 'מינדי' מפתיעה עם מסרים פמיניסטיים מעודנים, חשובים וייחודיים".

שורה ארוכה ומכובדת של שחקני אורח מגיעים לעונה השלישית, ביניהם זוכה ה"אמי" סטיבן קולבר, זוכת ה"אמי" ריה פרלמן ("חופשי על הבר"), המועמדת לאוסקר לורה דרן ("פארק היורה"), אושיית הריאליטי קריס ג'נר, המועמדת ל"אמי" לאוורן קוקס ("כתום זה השחור החדש"), יוצרת "סקנדל" ו"המדריך לרוצח" שונדה ריימס (בתפקיד משחק ראשון), המועמדת ל"גלובוס הזהב" ג'וליה סטיילס ("10 דברים שאני שונאת אצלך"), המועמדת ל"אמי" אליסון טולמן ("פארגו"), זוכת ה"אמי" ירדלי סמית ("משפחת סימפסון"), המועמד ל"גלובוס הזהב" לי פייס ("ההוביט"), הדוגמנית כריסי טיגן, המועמדת ל"אמי" ונסה וויליאמס ("בטי") והמועמד ל"אמי" בי ג'יי נובאק (שכיכב לצד קיילינג ב"המשרד").

הסדרה עוקבת אחר מינדי להירי (קיילינג), אישה נוירוטית וחסרת סבלנות, אך רומנטיקנית חסרת תקנה, שנחושה למצוא את הבחור המושלם, הלוק המנצח והגישה הנכונה לחיים. לצד חייה האישיים הקדחתניים, מינדי היא גניקולוגית ומיילדת מוכשרת, שחולקת קליניקה עם מספר נוסף של רופאים, שלא הופכים את חייה לקלים יותר, בראשם דני קסטלנו (מסינה), רופא תחרותי, חמום-מוח ומאצ'ואיסט, שנוטה לבקר אותה על כל דבר, מחיי האהבה הצולעים ועד חוסר המקצועיות שלה. בסיומה הדרמטי של העונה הקודמת, הפכו דני ומינדי לזוג באופן רשמי, והעונה החדשה עוקבת אחר הזוגיות שלהם.

לצדה של קיילינג, מככבים בסדרה כריס מסינה, אד וויקס, אייק ברינהולץ ("על הפנים", "שכנים"), בת' גראנט ("ארץ קשוחה"), קסושה רוקואמור ("פרשס") ואדם פאלי ("הכל לטובה").

החל מה-3.6, ימים ראשון-חמישי, בשעה 19:20, ב-HOT Plus וחינם ב-HOT VOD

ברודצ'רץ' – עונה 2 – Broadchuch עונה חדשה

הסדרה הבריטית הכי מדוברת בטוויטר בכל הזמנים (למעלה מ-10 מיליון צופים בממוצע), זוכת ארבעה פרסי "BAFTA" – בראשם פרס הדרמה הטובה ביותר – חוזרת בעונה שנייה, ששודרה בבכורה ב-Xtra VOD.

אחרי שגרפה שבחים ופרסים, שברה שיאים, פרצה את גבולות הממלכה והפכה לתופעה תרבותית חובקת עולם, חוזרת הדרמה הבריטית הכי מדוברת לעונה שנייה. לאור הצלחת העונה החדשה, חודשה "ברודצ'רץ'" לעונה שלישית.

את "ברודצ'רץ'", הדרמה המותחת של רשת "ITV" הבריטית וחברת ההפקות "Kudos", יצר זוכה ה"BAFTA" כריס צ'יבנל ("דוקטור הו", "טורצ'ווד"), לצד הבמאי זוכה ה"BAFTA" ג'יימס סטרונג ("דוקטור הו"), והמפיקים ג'יין פתרסטון ("השעה") וזוכה ה"BAFTA" ריצ'רד סטוקס ("חוק וסדר").

מי שמובילים את צוות השחקנים הם דיוויד טננט, כוכב "דוקטור הו", "הארי פוטר וגביע האש" ו"אמן הבריחה", שזכה לאורך הקריירה שלו בפרס ה"אמי", חמישה פרסי הטלוויזיה הבריטית, שני פרסי "BAFTA" ופרס ה"People's Choice"; ואוליביה קולמן, שגרפה שלושה פרסי "BAFTA", פרס הטלוויזיה הבריטית ומועמדות ל"אמי", וזכורה מ"אשת הברזל", "טיראנוזאור" ו"לוק".

עונת הבכורה, שגוללה את פרשיית הרצח של דני לטימר בן ה-11 והשלכותיה על העיירה הקטנה ברודצ'רץ', הפכה במהרה לאובססיה לאומית ולסדרת חובה בבריטניה. היא הוכתרה לדרמה הנצפית ביותר של 2013 עם ממוצע צפייה של למעלה מ-10 מיליון איש, חובקה על ידי המבקרים (שדירגו אותה במקום ה-1 בסיכום הסדרות הטובות של השנה) וזכתה לתשומת לב תקשורתית וציבורית יוצאת דופן, עד שהפכה לדרמה הבריטית המדוברת ביותר בתולדות טוויטר, עם 9,000 ציוצים לדקה בפינאלה של העונה הראשונה.

בניגוד לרבות מהסדרות הבריטיות, נחיתתה של "ברודצ'רץ'" ברשת "BBC America" לוותה בסערה. היא שובחה פה אחד על-ידי המבקרים, שהכתירו אותה לאחת מעשר הסדרות הטובות של השנה, ואדפטציה אמריקאית שלה (בכיכובו של טננט) בשם "Gracepoint" שודרה ברשת "Fox" הענקית. במקביל, החלה העבודה על גרסה צרפתית של "ברודצ'רץ'", ולא פחות מ-135 מדינות שידרו אותה.

בשנה החולפת הייתה "ברודצ'רץ'" לזוכה הגדולה של טקס פרסי ה"BAFTA" 2014 עם ארבעה פרסים, כולל פרס הדרמה הטובה ביותר, גרפה את פרס "פיבודי" היוקרתי בארה"ב, הייתה מועמדת לפרס ה"אמי" הבינלאומי ובמולדתה זכתה בשני פרסי הטלוויזיה המלכותית, שלושה פרסי "BGP" ושני פרסי "TVChoice". בעקבות הצלחתה המונומנטאלית, החל מה שכונה "אפקט ברודצ'רץ'". חלה נסיקה של 200% בדרישה לנדל"ן וחופשות באזור הצילומים של הסדרה, שוחרר ספר רשמי בהשראתה וסיורים רשמיים בהשראת "ברודצ'רץ'" נעשו לטרנד בדורסט שבדרום אנגליה.

עם חידושה לעונה שנייה, שאושר לאחר הפינאלה המטלטל של קודמתה, אמצעים חריגים ננקטו כדי לשמור על חשאיות כבדה של פרטי העלילה מהשחקנים, התקשורת והציבור הרחב. המעורבים בהפקה חתמו על חוזי סודיות מהנוקשים שנראו בתעשיית הטלוויזיה, וקיבלו את המידע המינימאלי ותסריטים חלקיים בלבד. הצילומים, שעוררו עניין רב והציפו ספקולציות בקרב התקשורת והמעריצים, נערכו תחת שם בדוי תוך שימוש באבטחה צמודה. שחקנים נלקחו לצילומים בפעולות הסוואה, תסריטים מזויפים הודלפו לצורך הטעייה ואפילו השחקנים והצוות האמנותי נותרו באפלה לגבי האופן שבו תסתיים העונה.

בינואר, לאחר ציפייה ארוכה, הושקה העונה השנייה וזכתה לנתון הגבוה של 10.8 מיליון צופים, לצד גל גורף של שבחים. ב"אינדיפנדנט" נכתב ש"לפי הפרק הראשון ועמוס הטוויסטים, ייתכן שהעונה הזאת אפילו טובה מקודמתה". "טלגרף" כתבו "'ברודצ'רץ" ממשיכה להיות יצירה מורכבת, מהפנטת ועשירה, שמכבדת את האינטליגנציה של הצופה ומאלצת אותו להיות בלש מהספה. העונה החדשה עונה על כל הציפיות, עם קצב בטוח ומשחק מצוין מתמיד". ב"מירור" נכתב שפרק הפתיחה "מרשים, מלא במתח ומבטיח לשאוב את המעריצים פעם נוספת. 'ברודצ'רץ" רודפת, מצמררת ומסמרת שיער". ה"טיימס" העניקו לסדרה חמישה כוכבים וכתבו שהיא "מסופרת בעושר, מבוצעת בצורה יוצאת מן הכלל ומצולמת ביצירתיות. 'ברודצ'רץ' נהדרת וגאונית". ב"גרדיאן" נכתב "העונה החדשה מתוחכמת, אמיצה, רגישה וצפויה לרתק את האומה כולה למסך".

הסדרה התקבלה בארה"ב בגל של ביקורות חיוביות מצד התקשורת האמריקאית. ב"טי וי גייד" העניקו ל"ברודצ'רץ'" את הציון 90 והוסיפו שהיא "דרמה אישית ומשפטית אפקטיבית". ב"ניו יורק טיימס" נכתב שהעונה החדשה אף "טובה, מושכת ומרגשת מעונת הבכורה". ב"אנטרטיינמנט וויקלי" נכתב "פורטרט מורכב, מרתק ואמוציונאלי של אבל קולקטיבי". לשמחת המעריצים, ב-23 בפברואר אישרה "ITV" כי "ברודצ'רץ'" תשוב לעונה שלישית.

"ברודצ'רץ'" בוחנת מה קורה לקהילה מאוחדת, כשלפתע היא ניצבת במרכזה של סערה אימתנית ומרעישה, עם הידיעה על דבר הירצחו של דני לטימר (אוסקר מקנמרה, "מר סלפרידג'") בן ה-11. החוקר אלק הארדי (טננט) – עדיין רדוף על-ידי כישלון תיק הרצח הקודם בו טיפל – נשלח להוביל את החקירה, למרבה אכזבתה של השוטרת המקומית שהוצמדה אליו, אליס מילר (קולמן). החקירה של השניים הציפה חשדות בנוגע לרבים מתושבי העיירה, לרבות אביו של לטימר מארק (אנדרו בוקאן, "אישה מכובדת"), אך לאחר תפניות רבות, חשיפת זהות הרוצח הובילה להשלכות עוד יותר מפתיעות, שזעזעו את הקהילה ובייחוד את צמד החוקרים. העונה החדשה מתמקדת בהשפעה של המשפט על המעורבים, קשייה של משפחת לטימר לחזור לשגרה וגילויים חדשים בנוגע ל"סאנדברוק", התיק הקודם של הארדי.

לצוות השחקנים מצטרפת כוכבת הקולנוע האגדית שרלוט רמפלינג, שזכתה בפרס האוסקר האירופי ופרס "סזאר" על מפעל חיים וקיבלה תארי כבוד בממלכה הבריטית ובצרפת על תפקידיה ב"נערה ושמה ג'ורג'י", "הארורים", "שוער הלילה", "אבק כוכבים" ו"בריכת שחייה". לתפקידים חדשים נוספים לוהקו המועמדת לאוסקר מריאן ז'אן-בפטיסט ("סודות ושקרים", "ללא עקבות"), ג'יימס ד'ארסי ("אדון ומפקד", "וואליס ואדוארד", "ענן אטלס"), זוכת שני פרסי ה"BAFTA" איב מיילס ("טורצ'ווד"), מירה סיאל ("משפחת קומאר") ופיבי וולר-ברידג' ("אשת הברזל").

מלבד טננט וקולמן, מככבים בסדרה אנדרו בוקאן, ארתור דארוויל ("דוקטור הו"), ג'ודי וויטאקר ("מראה שחורה"), שרלוט באומונט ("6 קליעים"), ג'ו סימס, קרוליין פיקלס ("אמרדייל"), ג'ונתן ביילי, פאולין קווירק, טניה פרנקס ("איסטאנדרס"), סימון מקאוליי, אדם וילסון ("מר סלפרידג'"), זוכת ה"אמי" לוסי צ'ו ("גוספורד פארק"), שון דוליי ("האישה בשחור") ואלייזה בנט ("נני מקפי").

כל הפרקים, 27.6, יום שבת, ב-HOT Plus ובבכורה חינם ב-Xtra VOD

ממון – Mammon סדרה חדשה

אחרי הבכורה ב-Xtra VOD, תשודר ב-HOT Plus סדרת המתח הנורבגית המשובחת, מהסדרות הנורבגיות הכי נצפות אי-פעם, שזכתה לנתוני הצפייה הגבוהים ביותר מזה 12 שנים במולדתה ונרכשה על-ידי אולפני "Fox" ליצירת עיבוד אמריקאי.

1.3 מיליון איש – 60% מקהל הצופים – התמכרו לדרמת הפשע הקודרת של רשת "NRK", שעוקבת אחר עיתונאי שחוקר פרשת הונאה מפותלת. אחרי שסחפה את נורבגיה בסערה, והפכה לדרמה השנייה הכי נצפית בתולדותיה, חודשה "ממון" לעונה נוספת, נמכרה ברחבי אירופה ועלתה לשידור בבריטניה ברשת "Channel 4", שם זכתה למחמאות מהמבקרים.

סדרת המתח עטורת השבחים של חברת "Beta Film", מהיוצרים האחים ווגארד וג'רמונד סטנברג אריקסן, והבמאית ססילי א. מוסלי ("השכנות"), אשר חודשה טרם עלייתה לעונה שנייה, הייתה לאחת מהדרמות הנצפות והמוערכות ביותר אי-פעם בנורבגיה, כשעלתה לשידור בינואר. 1.3 מיליון איש צפו בממוצע בששת פרקי הסדרה, 60% מהקהל הנורבגי. זהו נתון שלא נראה כמותו מזה 12 שנים, מה שהופך את "ממון" לסדרה השנייה הכי נצפית בתולדות נורבגיה. לפני שהושקה, רכשו אולפני "Fox" את זכויות העיבוד של הסדרה בארצות-הברית, והפקידו על הפרויקט את מפיק-העל פיטר צ'רנין ("כוכב הקופים: המרד"), בכך הפכה "ממון" לסדרה הנורבגית הראשונה לזכות לאדפטציה אמריקאית.

במקביל, עלתה "ממון" לשידור ב-17 מדינות, ביניהן אנגליה, בלגיה, הולנד, פולין, לוקסמבורג, גרמניה, אוסטריה, ניו זילנד ושוויץ, כמות כפולה מהמכירות של רשת "NRK" בחמש השנים האחרונות. המבקרים הבריטיים שפכו מחמאות על הייבוא הנורבגי. ב"גרדיאן" נכתב ש"כדאי לכם לראות את "ממון". אני מכור. העלילה מפותלת ועשירה, הטוויסטים מצוינים, וקשה שלא לראות פרק נוסף. סדרה מופתית שמוכיחה שלסקנדינבים יש עוד הרבה מה להציע אחרי "הגשר"". ב"טלגרף" כתבו ש"יש בה את כל המרכיבים החיוניים לנואר נורדי, אך מעורבת בה דרגה עליונה של תחכום, עומק וקצב. סדרה איכותית ומצוינת".

סדרת הפילם-נואר מלאת האינטריגות, שמתרחשת על-פני שישה ימים, עוקבת אחר פיטר וורס (ג'ון אויגרדן, "ג'נטלמן בנשמה"), עיתונאי חוקר אמביציוזי וחסר פשרות, שכותב לעיתון המכובד ביותר בנורבגיה. הוא עושה את מה שנדמית כמו טעות חייו כשנופלת לידיו ראיה לשערורייה רחבת היקף ממקור אנונימי. הראיה מובילה ישירות אל אחיו, דניאל (אנדרה טי. אנדרסן, "The Bothersome Man"), מי שמנהל את אחת מהחברות הגדולות בארץ. למרות הכל, מחליט פיטר לחשוף את הפרשייה, מה שמביא להשלכות הרסניות, כשאחיו שם קץ לחייו. כאשר פיטר מנסה למצוא את המקור שהוביל אותו לסיפור, הוא מגלה כי אחיו עצמו הוא המדליף האנונימי. מלא ברגשות אשם, פיטר המעורער ממשיך לחפש אחר האמת, וחושף סקנדל שלוקחים בו חלק האליטה העסקית, פוליטיקאים בכירים והתקשורת הנורבגית. ככל שהוא מתקרב לאמת, ונשאב לרשת מסובכת של שקרים והונאות, כך המצב נעשה מסוכן יותר עבורו ועבור משפחתו.

לצדו של אויגרדן, מככבים בסדרה  טרג'ה סטרומדאהל ("מים סוערים"), אינייג אגברג ("הגברים של מריה"), לנה קריסטין אלינגסן ("ג'קפוט"), נילס אול אופטברו ("דו אבא"), אנה באך-וויג ("השכנות"), אדריאן סאת'ר ("עולמה של סופי") ואלכסנדר רוסלנד.

כל הפרקים, 6.6, יום שבת, החל מהשעה 11:45, ב-HOT Plus ובבכורה חינם ב-Xtra VOD

CSI סייבר – CSI: Cyber סדרה חדשה

זוכת האוסקר הטרייה פטרישיה ארקט היא מי שמובילה את "CSI סייבר", הדרמה המשטרתית שעוסקת במחלקת פשעי הסייבר של ה-FBI. 14.4 מיליון איש צפו בבכורת סדרת-הבת של הצלחת הענק "CSI", שחודשה לאחרונה על-ידי רשת "CBS" לעונה שנייה, בה צפוי להשתתף זוכה ה"אמי" ו"גלובוס הזהב" טד דנסון.

במרץ האחרון הושקה הדרמה המשטרתית המצופה של "CBS", "CSI סייבר", סדרת-הבת הרביעית של מותג העל זוכה הפרסים "CSI", אחת מ-10 הסדרות המצליחות בארה"ב ומי שהוכתרה חמש פעמים לדרמה הנצפית ביותר בעולם, עם יותר מ-60 מיליון צופים במעל ל-200 מדינות.

לא פחות מ-14.4 מיליון איש צפו בפרק בכורת הסדרה, ששמרה על ממוצע צפייה גבוה של 10.5 מיליון איש וחודשה לאחרונה לעונה שנייה. אל צוות השחקנים צפוי להצטרף מי שהוביל את סדרת-האם "CSI" בשנים האחרונות, טד דנסון, שכיכב לאורך השנים בסדרות "חופשי על הבר", "בקר" ו"דמג'ז", וזכה בשלושה פרסי "גלובוס הזהב", שני פרסי "אמי" ובכוכב בשדרות הכוכבים של הוליווד.

על "CSI סייבר" העדכנית, שהוגדרה כ"דור הבא של CSI", חתומים היוצרים של "CSI" – זוכה תשעה פרסי ה"אמי" ג'רי ברוקהיימר ("שודדי הקאריביים"), זוכה עשרה פרסי ה"אמי" ג'ונתן ליטמן ("המרוץ למיליון") וכן אנתוני צוקר ("שליחות קטלנית: התעוררות").

הסדרה המסקרנת מבוססת על קורותיה של מארי אייקר, 'פסיכולוגית סייבר' שעבודתה הטכנולוגית המתקדמת הובילה אותה לעבוד במכון הקרימינולוגי באירופה. את דמותה הפיקטיבית של אייקר, מנהלת מחלקת פשעי הסייבר של ה-FBI אייברי ריאן, תגלם פטרישיה ארקט, מי שכיכבה לאורך השנים ב"רומן על אמת", "אד ווד", "מדיום" ואחד מהסרטים המוערכים והמדוברים ביותר בשנים האחרונות, "התבגרות", בתפקיד שזיכה אותה בפרס האוסקר, פרס "BAFTA" ו"גלובוס הזהב".

הדרמה, שהוצגה לראשונה בפרק מיוחד בעונתה ה-14 של "CSI", מתרכזת בצוות הסייבר שהוקם על-ידי ה-FBI במטרה לחקור פעילויות לא חוקיות שמתנהלות ברשת. הסוכנת המיוחדת ריאן יודעת יותר מכל אדם אחר כיצד הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת לאנשים להתחבא מאחורי המסך ולבצע פשעים בסדר גודל כלל עולמי. בעוד ששאר החוקרים מחפשים פושעים בסמטאות אפלות, ריאן והצוות שלה פולשים ל'אינטרנט השחור', שם הפושעים אנונימיים, הכסף בלתי ניתן לאיתור והכל אפשרי בלחיצת כפתור.

אל ריאן מתלווים המנהל שלה, סטברוס סיפטר (מקניקול), איש FBI שנון ומי שאחראי לקשר בין מחלקת הסייבר ושאר השלוחות הממשלתיות,  סוכן ה-FBI אלייז'ה מונדו (ואן דר ביק), מומחה מז"פ שמכור לאקשן, דניאל קרומיץ (קונץ), גאון טכנולוגי חד, ברודי נלסון (מוס), האקר שבוחר לעבוד ב-FBI על פני חיים של פשעי סייבר, וראבן רמירז (קיוקו), מומחית לרשתות חברתיות, טרנדים טכנולוגיים ויחסים בינלאומיים.

החל מה-20.6, ימי שבת, בשעה 21:00, ב-HOT Zone וחינם ב-HOT VOD

ממי – עונה 2 – Mom עונה חדשה

העונה החדשה של אחת מ-10 הקומדיות המצליחות ביותר בטלוויזיה האמריקאית, זוכת פרס ה"אמי" 2014 ופרס המבקרים ("TCA").

אנה פאריס וזוכת פרסי ה"אמי" אליסון ג'ני חוזרות כאימהות הכי שערורייתיות בטלוויזיה, בעונתה השנייה של הקומדיה המדוברת, מהיוצר של "המפץ הגדול" צ'אק לורי. למעלה מ-11 מיליון איש צפו בפרק בכורת העונה החדשה, שזכתה לביקורות משבחות וממשיכה לשבור שיאי רייטינג.

הסיטקום של רשת "CBS" וחברת "Warner Bros", נוצר על-ידי המפיק ויוצר הטלוויזיה המצליח צ'אק לורי, שאחראי ללהיטים כמו "דארמה וגרג", "שני גברים וחצי", "מייק ומולי" ו"המפץ הגדול".

לצדו של לורי, עומדים מאחורי הסדרה זוכה ה"אמי" אדי גורודצקי ("המפץ הגדול") וניק בקיי ("מלך השכונה"). גולת הכותרת של "ממי" היא ללא ספק צוות השחקנים המשובח שלה, בהובלת שתיים מהשחקניות המוערכות ביותר בהוליווד, אנה פאריס – כוכבת סרטי "מת לצעוק", "אבודים בטוקיו" ו"הדיקטטור", וזוכת חמישה פרסי ה"אמי" אליסון ג'ני – כוכבת "הבית הלבן", "אמריקן ביוטי", "השעות", "ג'ונו" ו"העזרה".

עונת הבכורה של הסדרה המרעננת מיצבה אותה כקומדיה החדשה השנייה הכי נצפית של עונת הסתיו, וקטפה שורה ארוכה של פרסים: פרס ה"אמי" ופרס המבקרים לשחקנית המשנה הטובה ביותר בקומדיה (שניהם עבור ג'ני), וכן פרס מיוחד מטעם האקדמיה לטלוויזיה. בנוסף, הייתה הסדרה מועמדת לפרס "גלובוס הזהב" ולארבעה פרסי "People's Choice" (את הטקס הנחו פאריס וג'ני ביחד).

11.3 מיליון איש צפו בפרק בכורת העונה השנייה של "ממי". נכון להיום, מבין כל הסדרות של רשתות הטלוויזיה, "ממי" עשתה את הזינוק הכי גבוה ומהיר בנתוני הרייטינג, ואחד מפרקיה הגיע לפיק של 12.3 מיליון צופים. לאור היותה אחת מעשר הקומדיות המצליחות ביותר בארה"ב, חודשה הסדרה לעונה שלישית במרץ האחרון.

בעונה החדשה הפכה "ממי" באופן רשמי ליקירת המבקרים, וכעת היא מועמדת לשני פרסי המבקרים, בראשם הפרס לקומדיה הטובה ביותר. ב"ניו יורק טיימס" נכתב שהיא "קומדיה שהפכה אמביציוזית, ולא חוששת לחקור סוגיות חשובות כמו אלכוהוליזם, נטישה ואלימות, במעטפת של סיטקום קונבנציונאלי. היא מספקת מנה שבועית של תוכן אמיתי ורציני, מבלי להיות יבבנית או צדקנית, באופן שבולט לטובה ברשתות הטלוויזיה. יש לציין לטובה את העובדה שכמעט כל צוות השחקנים של 'ממי' מורכב מנשים".

ב"טי וי גייד" השוו את "ממי" ל"רוזאן" וכתבו ש"מגיע לה הרבה כבוד. היא משוחקת במרץ וחוסר פחד על-ידי פאריס וג'ני. אפילו אם יש בה מעט תקווה, 'ממי' היא עליזה בצורה שבה היא מייצגת הישרדות מול הכלכלה הגוועת". האתר הנחשב "A.V. Club" כתב ש"'ממי' תפסה את מקומה כאחד מהסיטקומים הטובים ביותר של העשור. צוות השחקנים הוא מהמובילים על המסך. כנה, מצחיקה, שנונה ומושרשת בכאב אמיתי, 'ממי' יותר מהנה מרוב הסדרות כיום. צוות הכותבים מוצא דרכים להעביר מסרים בדרכים לא מקובלות ומאוד מבדרות. יש עומק אמיתי לדמויות, מצרך נדיר בסרט או סדרה קומיים, ורצון יוצא מן הכלל לחדש כל הזמן". ב"HitFix" הוסיפו שהיא "אחת מהקומדיות הייחודיות, ההישגיות והכי פחות צפויות בטלוויזיה".

"ממי" היא קומדיה על משפחה עדכנית, נועזת ובעיקר לא מתפקדת, שבמרכזה ניצבת כריסטי (פאריס), אם חד-הורית ומלצרית, שפיכחותה בת השנה העניקה לה את היכולת להתיר שנים של החלטות פזיזות על-מנת ליצור חיים טובים יותר לה ולשני ילדיה. אך לא משנה לאן היא פונה, היא נבחנת שוב ושוב על-ידי אמה בוני (ג'ני), מכורה לשעבר בעצמה, ואישה חסרת אחריות שהופיעה מחדש בחייה.

מי שמסבכים עוד יותר את העניינים הם שני ילדיה, רוסקו (בלייק גארט רוזנטל) וויולט (סיידי קלבנו, "מליסה וג'ואי") בת ה-18, שהלכה בעקבות אמה וסבתה, ונכנסה להיריון בגיל מוקדם. למרות המכשולים הרבים שהחיים מציבים לה, כריסטי מנסה להישאר חיובית בעוד היא פוסעת בדרך חדשה. אך היא ניצבת מול מאבק מפרך, כשהיא מוקפצת בקבוצת תמיכה מגוחכת.

זוכת ה"אמי" ג'יימי פרסלי ("קוראים לי ארל") מצטרפת לצוות השחקנים בעונה החדשה כג'יל, גרושה טרייה, ואישה עשירה ואובססיבית לעצמה, שהייתה בגמילה לא פעם וכעת מודרכת על-ידי כריסטי. מלבדה, מגיעים להופעות אורח זוכת האוסקר אוקטביה ספנסר ("העזרה"), המועמדת ל"גלובוס הזהב" בוורלי ד'אנג'לו ("שיער"), קווין פולק ("החשוד המיידי"), דיוויד קרומהולץ ("10 דברים שאני שונאת אצלך"), זוכה ה"אמי" ו"גלובוס הזהב" אד אסנר ("המופע של מרי טיילר מור"), המועמד ל"אמי" קולין הנקס ("פארגו"), המועמד ל"אמי" אלן רצ'ינס ("דארמה וגרג"), כוכב ה-NBA ריק פוקס ושרה רו ("פחות ממושלמת").

לצדן של פאריס וג'ני, מככבים בסדרה סיידי קלבנו, נייט קורדרי ("הדיילי שואו"), מאט ג'ונס ("שובר שורות"), פרנץ' סטיוארט ("מפגשים מהסוג האישי"), מימי קנדי ("חצות בפריז"), ספנסר דניאלס ("סיפורו המופלא של בנג'מין באטן") ובלייק גארט רוזנטל.

החל מה-7.6, ימים ראשון-חמישי, בשעה 22:30, ב-HOT קומדי סנטרל וחינם ב-HOT VOD

 • יוני 2015 בערוצי הסרטים של חם

  כולל סקס טייפ, המעניק, מיליון דרכים להתפגר במערב ועוד.

  לשון הקומוניקט:

  מבכורות החודש

  מיליון דרכים להתפגר – A Million Ways to Die in the West בכורה

  מערבון קומי מגניב, סקסי ועתיר כוכבים נוסח "קאט בלו", על חקלאי מטופש וחסר מזל שמקבל עזרה ממקור לא צפוי. סת מקפרלן המוכר גם כאנימטור מוכשר ביותר ("אבא אמריקאי"), הוא אלברט הפשוט, מגדל בקר מאריזונה שלואיז חברתו (אמנדה סייפריד, "קלואי") מואסת ברכרוכיות שלו וזורקת אותו ללא גינונים מיותרים. בפאתי העיירה נמצא פושע מסוכן (ליאם ניסן בתפקיד מבדח כפי שלא נראה כבר מזמן) המורה לאנה אשתו (זוכת האוסקר שרליז ת'רון) ולשותפו להעמיד פני אחים, כחלק ממזימה מתוכננת היטב. השותף מצית מהומה בבר, ואלברט שבור הלב מצליח להבריח את אנה מהמקום. כשהקשר ביניהם מתהדק, הבעל הזועם והרצחני מזמין אותו לדו-קרב לעיני העיירה כולה. הבעיה היא שאלברט לא היה מעולם אקדוחן מוצלח במיוחד.

  עם: סת מקפרלן, שרליז ת'רון, ליאם ניסן, אמנדה סייפריד, שרה סילברמן.

  בימוי: סת מקפרלן (ארה"ב, 2014).

  5.6, שישי בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  להציל את אקו – Earth to Echo בכורה

  סרט מד"ב מרתק לכל המשפחה, המזכיר במידה רבה את "גוניז" ואת "אי. טי. – חבר מכוכב אחר". ארבעה נערים ונערות מקבלים אותות לא ברורים ומגלים יצור מכוכב אחר. החבורה עוברת הרפתקאות לא פשוטות עם האורח החדש והמוזר. היא נחלצת להגן עליו מהסביבה ועושה מאמצים לבנות מחדש את החללית שלו. הכל על-מנת שישוב לכוכב שלו בבטחה. הסרט זכה בפרס הארטלנד בקטגוריית הסרט הנוגע ללב באמת ונחל הצלחה יפה בקופות. אין להתעלם מהכשרונות הצעירים הבולטים בו: תאו הולם כאחד הנערים, המככב כעת ב"בוקובסקי" המסקרן ולצדו אסטרו המוכר מ"הדרך לגיהנום".

  עם: תאו הולם, אסטרו, ריז הרטוויג, אלה וולשטט, ג'ייסון גריי סטנפורד, קסיוס וויליס.

  בימוי: דייב גרין (ארה"ב, 2014).

  6.6, שבת בשעה 13:35, HD HOT GOLD

  אהבה, שנאה ומה שביניהן – Hateship Loveship בכורה

  דרמה חמימה המבוססת על סיפור קצר מאת הסופרת זוכת פרס נובל, אליס מונרו. הסרט הנדיר מתמקד בדמות נחבאת אל הכלים. ג'ואנה (קריסטן וויג המועמדת לאוסקר, "חייו הסודים של וולטר מיטי") היא אישה מבודדת ועצורה, המתחילה לעבוד כמטפלת בבית קשיש (ניק נולטה בתפקיד שונה ממה שהורגלנו אליו). גם נכדתו סביתה (היילי סטיינפלד) מתגוררת בביתו והיא מבצעת מתיחה אכזרית באמצעות דוא"לים המופנים לג'ואנה. לכאורה השולח הוא קן, אביה של סביתה (גאי פירס, "ממנטו", "נאום המלך"). ג'ואנה טועה לחשוב שקן מאוהב בה, נפגשת איתו ומצליחה להפוך את היוצרות ולסלק את המבוכה. הסרט שהופק בתקציב צנוע זכה לביקורות מצוינות ולהצלחה נאה בקופות.

  עם: קריסטן וויג, גאי פירס, היילי סטיינפלד, סמי גייל, ג'ניפר ג'ייסון לי, ניק נולטה.

  בימוי: לייזה ג'ונסון (ארה"ב, 2014).

  6.6, שבת בשעה 20:20, HD HOT GOLD

  המעניק – The Giver בכורה

  מדע בדיוני מרהיב שהוא עיבוד מרתק לרומן נעורים עתיר שבחים מאת לויס לורי. ללכת בתלם ולהיות שמח בחלקך – אלו הערכים של קהילה עתידנית אידילית, שנשבעה אמונים ל"מעניק", דמות ייחודית שמגלם השחקן הנפלא זוכה האוסקר ג'ף ברידג'ס ("ללא פחד"). "המעניק" הוא שומר הסף של הקהילה מפני ההיסטוריה האפלה שלה, ועליו להעביר את זכרונות העבר אל "מקבל הזיכרון", בחור צעיר בשם ג'ונאס, המגולם ע"י ברנטון טווייטיס המהפנט ("השער"). כאשר ג'ונאס מגיע לישיבות ההארה עם "המעניק", הוא מבין מה הכוח שניתן לו ונוקט צעד שאיש לא צפה לפניו. הבמאי הוולשי עטור הפרסים פיליפ נויס, יצר בין היתר את "סכנה ברורה ומיידית" ואת "משחקים פטריוטים" האניגמטיים.

  עם: ג'ף ברידג'ס, מריל סטריפ, ברנטון טווייטיס, אלכסנדר סקרסגארד, קייטי הולמס.

  בימוי: פיליפ נויס (ארה"ב, 2014).

  12.6, שישי בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  אלכסנדר והיום הנורא, האיום, המבאס והגרוע ממש בכורה

  Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

  קומדיה מהנה ביותר מבית דיסני, המיועדת לכל המשפחה. סטיב קארל המרובע למראית העין ("המשרד", "גנוב על המיניונים"), הוא אבא שמשתדל בכל מאודו להיות המבוגר האחראי. ג'ניפר גארנר המקסימה היא האמא המתחשבת, רעיה למופת (?). עבור אלכסנדר בנם בן ה-12 (הכוכב האוסטרלי הצעיר אד אוקסנבולד), היום הוא היום המזעזע ביותר בחייו. זה מתחיל מאירוע פשוט שגורר עוד צרה ועוד אסון אחריו. עם ההורים שלו ועם אחיו הוא בלאו הכי לא מסתדר, וכשהוא חושב שהצרות רודפות רק אותו, מסתבר לו פתאום שהכל יכול להתהפך לרעה גם אצל בני המשפחה הנודניקים שלו. הסרט נחל הצלחה מפתיעה בקופות.

  עם: סטיב קארל, ג'ניפר גארנר, אד אוקסנבולד, דילן מינט, קריס דורסי.

  בימוי: מיגל ארטטה ("בחורה טובה") (ארה"ב, 2014).

  13.6, שבת בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  סקס טייפ – Sex Tape בכורה

  קומדיה קלילה וחצופה ברוח טובה, של הבמאי הצעיר המועמד לגלובוס הזהב, ג'ייק קסדן ("מחוז אורנג'"). בסרט התזזיתי מככבים ג'ייסון סיגל השובב, המדליק והחינני (צנום כפי שלא נראה מעולם!) שהשתתף גם בכתיבת התסריט, וקמרון דיאז הסקסית והמצחיקה. הם מגלמים בני זוג שמנסים לשחזר את התקופה העסיסית והלוהטת שלהם לפני שנישאו, בצילום סרט וידאו שבו הם משתוללים במגוון תנוחות יצירתיות. מסתבר שהחומר הדליק הועלה ל"ענן" והגיע ל-ipad שנתנו במתנה לחברים הטובים ולבני המשפחה הקרובים. עכשיו מתחילה ההתרוצצות בניסיון להגן על שמם הטוב…

  עם: קמרון דיאז ("מורה רעה","משתגעים על מרי"), ג'ייסון סיגל ("קח את זה כמו גבר", "הכל יחסים"), רוב קודרי, אלי קמפר, רוב לאו, נאט פקסון.

  בימוי: ג'ק קסדן (ארה"ב, 2014).

  19.6, שישי בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  בתוך הסופה – Into the Storm בכורה

  מותחן אסונות מקורי ומפחיד שביים ביד אמונה סטיבן קווייל, שהיה במאי שותף גם ב"טיטאניק" וב"אווטאר". סופת טורנדו מטלטלת את העיירה השלווה סילברטון. ייחודו של הסרט נובע מכך שהסערה מתועדת לכאורה בצורה חובבנית, מתוך מצלמות אישיות של האנשים במקום. לכל אחד מהאנשים הללו מניעים משלו לתיעוד הרה האסון. מאט וולש ("בדרך לחתונה עוצרים בווגאס") השחקן הממזרי, מגלם "רודף רוחות" מושבע, שמטאורולוגית סקרנית ומתוסבכת (שרה וויין קאליס היפהפייה מ"נמלטים") מצטרפת אליו. הם מסכנים את עצמם בלבה של הסערה על-מנת לעקוב אחר ההתרחשויות. גם שני מקומיים אינפנטילים מצלמים את נזקי הסערה המשתוללת, בתקווה ליצור סרט להיט ביוטיוב.

  עם: ריצ'רד ארמיטאג', מאט וולש, שרה וויין קאליס, מקס דיקון, נייתן קרס, ארלן אסקרפטה.

  בימוי: סטיבן קווייל (ארה"ב, 2014).

  20.6, שבת בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  מילים ותמונות – Words and Pictures בכורה

  דרמה רומנטית מאתגרת ואינטליגנטית על שני מורים שונים באישיותם, שמנהלים קרב על יוקרתם בבית ספר מבוקש. השחקנית ג'ולייט בינוש ("הפצוע האנגלי", טרילוגיית שלושת הצבעים) מגלמת מורה לאמנות העושה את צעדיה הראשונים בבית ספר תיכון. היא פוגשת במורה לספרות אנגלית (קלייב אוון המקסים, "האיש שבפנים") שמתנצח איתה על נושאים ברומו של עולם. האתגר האינטלקטואלי שהציב לפניה, מעורר בה רגשות חזקים אליו ומסעיר את דימיונה, אבל הזירה המעניינת באמת היא זירת הוויכוח הפילוסופי של שני המורים לפני תלמידיהם, בשאלה מה חזק יותר – המילה הכתובה או התמונה המוחשית. מבית היוצר של הבמאי והתסריטאי הוותיק אך הצעיר ברוחו, פרד סקפיסי ("זעקה באפילה", "עין הסערה")

  עם: ג'ולייט בינוש, קלייב אוון, ברוס דייוויסון, נאביד נגהבאן, איימי ברנן, ולרי טיין.

  בימוי: פרד סקפיסי (ארה"ב, 2014).

  20.6, שבת בשעה 14:10, HD HOT GOLD

  איש נובמבר – The November Man בכורה

  מותחן ריגול אלגנטי משובח בכיכובו של פירס ברוסנן האירי, ג'יימס בונד בעברו הרחוק וכיום כוכב רבגוני גם בקומדיות ("אהבה בועטת"). הסרט מבוסס על רב-מכר מאת ביל גרנג'ר. פיטר דוורו (ברוסנן) הוא סוכן CIA אגדי שפרש לא מכבר וחי בשלווה בשווייץ. דוורו חוזר למשימה מחויבת המציאות – הגנה על עדה (אולגה קורילנקו בתפקיד מרשים), שבכירים רבי השפעה מעדיפים להשתיק אותה לתמיד. סוכן אחר (לוק ברייסי, "נקודת פריצה") שדוורו אימן אותו בעבר, מנסה לסכל את צעדיו ומעמיד את חייו בסכנה בתחכום ועורמה. ביים הבמאי האוסטרלי הוותיק עטור הפרסים רוג'ר דונלדסון ("השתול").

  עם: פירס ברוסנן, אולגה קירילנקו ("עקבות במים", "היטמן"), לוק ברייסי, ביל סמיטרוביץ'.

  בימוי: רוג'ר דונלדסון (אנגליה/ארה"ב, 2014).

  26.6, שישי בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  הטיהור 2: לשרוד את הלילה – The Purge: Anarchy בכורה

  מותחן פעולה בידיוני זוכה פרסים ושובר קופות בהשתתפות פרנק גרילו, מי שכיכב ב"שטח פראי" ובסדרת הטלוויזיה "הממלכה". הסרט מבטא גם ביקורת חברתית ופוליטית חשובה, בהיותו השתקפות מוקצנת של אמריקה כיום. קבוצה בת חמישה אנשים שונים מנסה לשרוד לילה מאיים בלוס אנג'לס. מכוניתו של זוג נשוי מושבתת בעקבות חבלה מכוונת בלב הסכנה – מרכז העיר, ואין להם שום אמצעי להגן על עצמם; מלצרית ובתה נמלטות משכן שניסה לאנוס אותן, היישר לידי קבוצת רוצחים לבושים שחור; וקצין משטרה יוצא לרחובות לנקום במי שרצח את בנו.

  עם: פרנק גרילו, כרמן אג'וגו ("גאווה ותהילה", "סלמה"), זק גילפורד, קיילי סנצ'ז, זואי סול, ג'ון ביזלי.

  בימוי: ג'יימס דה מונקו (ארה"ב, 2014).

  27.6, שבת בשעה 20:20, HD HOT GOLD

  לילה מסוכן – Deliver Us from Evil בכורה

  מותחן אימה על-טבעי מצמרר שכתב וביים סקוט דריקסון, מי שיצר גם את הסרט המפחיד "גירוש השדים של אמילי רוז". ראלף סארצ'י (אריק באנה) הוא שוטר NYPD שעושה סיורים ליליים עם שותפו, המגולם ע"י ג'ואל מקהייל (שכיכב בסדרות טלוויזיה רבות ומוכר מ"ספיידרמן 2"). סארצ'י, המתמודד גם עם בעיות אישיות, מתחיל לחקור סדרת מקרי פשע מאיימים ובלתי ניתנים להסבר הגיוני. המשותף למקרים הוא הקשר לחיילים אמריקנים ששירתו בעיראק. כחלק מניסיון הפענוח, סארצ'י חובר לכומר חריג בהתנהגותו (אדגר רמירז עטור הפרסים) שבקיא בניו-יורק של מטה ונוהג לבצע טקסי גירוש שדים. ההתעסקות בעל-טבעי חודרת לתודעת השוטר ומערערת את שלוותו הנפשית. הסרט מבוסס על תיקי פשע אמיתיים.

  עם: אריק באנה ("השורד האחרון"), אדגר רמירז, אוליביה מאן, כריס קוי, ג'ואל מקהייל.

  בימוי: סקוט דריקסון (ארה"ב, 2014).

  30.6, שלישי בשעה 22:00, HD HOT GOLD

  תיאוריית האפס – The Zero Theorem בכורה

  דרמת מדע בדיוני חכמה מרהיבה ורבת הוד, מבית היוצר של טרי גיליאם, שאחראי ליצירות קולנועיות ייחודיות כמו "12 קופים", "פישר קינג" ו"ברזיל". כריסטוף וולץ (זוכה האוסקר על "ג'אנגו ללא מעצורים" ו"ממזרים חסרי כבוד") הנפלא, שביקר בישראל לפני שנתיים, מככב בתפקיד קוון לת', מתכנת מחשבים. בזמן שהוא עובד בשירות תאגיד ענק, מנסה לת' לנצל את כשרונו המתמטי כדי לפצח את חידת הקיום אך מגלה כי גורמים מסוימים מאוד מנסים להפריע לו. הסרט הפילוסופי, שקיבל פרס בפסטיבל ונציה, דן בסוגיות אקזיסטנציאליסטיות, בחזון, בתשוקה בוערת ובמתח שבין הכמיהה לסדר לבין התוהו ובוהו האימננטי. התסריט נכתב בהשראת ספר קהלת.

  עם: כריסטוף וולץ, דייוויד ת'יוליס, טילדה סווינטון, סנג'ב בשקאר, פיטר סטורמר.

  בימוי: טרי גיליאם (אנגליה, 2014).

  4.6, חמישי בשעה 22:00, HOT Prime

  שיר ערש – Lullaby בכורה

  דרמה מטלטלת ורגישה אודות בחור צעיר שהתנתק מבני משפחתו, גם גיאוגרפית, המגיע לניו יורק בעקבות הידיעה שאביו מבקש להפסיק את הטיפולים הכימותרפיים שהוא מקבל ולהחיש את קיצו. ג'ונתן (גארט הדלנד המקסים, "בדרכים", "בכוח הקאנטרי") הוא גבר צעיר ומנוכר, שאינו מגלה עניין רב במשפחתו וחי הרחק ממנה. עם זאת, הוא מגלה מעורבות וטס מיד מלוס אנג'לס אל בית הוריו בניו יורק, בעקבות חשש שאביו (השחקן עטור הפרסים ריצ'רד ג'נקינס) יילך לעולמו תוך זמן קצר והוא לא יזכה להיפרד ממנו. בהגיעו, הוא מצית עימות משפחתי אל מול אמו ואחותו על רקע קדושת החיים ביהדות, אך במקביל מטפח קשר עמוק עם חולת סרטן צעירה ועם אחות המטפלת בה ובאביו (ג'ניפר הדסון היפהפייה, שזכתה באוסקר על "נערות החלומות").

  עם: גארט הדלנד, ריצ'רד ג'נקינס, אן ארצ'ר, ג'סיקה בראון פינדלי, ג'ניפר הדסון, טרנס האוורד.

  בימוי: אנדרו לויטס (ארה"ב, 2014).

  20.6, שבת בשעה 13:15, HD HOT Drama

  גברת סופל – Mrs. Soffel בכורה

  דרמת יחסים משובחת, שהיתה מועמדת לגלובוס הזהב, בכיכובם של מל גיבסון ("מה נשים רוצות", "חופשה קטלנית") ודיאן קיטון ("ככה זה עובד", "הרומן שלי עם אנני"). הסרט מבוסס על סיפור אמיתי שהסעיר את פיטסבורג בתחילת המאה ה-20. פיטר סופל (אדוארד הרמן) הוא סוהר משמים וצר אופקים בכלא מרוחק מעין אדם. אשתו (דיאן קיטון הנפלאה) מתאהבת באסיר נאה וכריזמטי (מל גיבסון בצעירותו). לבטיה ביחס לרגשות כלפיו מתעצמים כשנודע כי הוא ואחיו (מת'יו מודין הזכור לטוב מ"בירדי") הם נידונים למוות. אז קורה הלא ייאמן: הגברת סופל נוטשת את בעלה ואת ילדיה ועושה כל שביכולתה על-מנת לאפשר את בריחת השניים מהכלא.

  עם: מל גיבסון, דיאן קיטון, מת'יו מודין, אדוארד הרמן, טריני אלבראדו, ג'ניפר דנדס.

  בימוי: ג'יליאן ארמסטרונג ("שרלוט גריי") (ארה"ב, 1984).

  26.6, שישי בשעה 22:00, HOT Prime

  ראסטי ג'יימס – Rumble Fish בכורה

  דרמת נעורים מסוגננת שהפכה לסרט פולחן. הבמאי הדגול פרנסיס פורד קופולה, מי שברא את "אפוקליפסה עכשיו", משרטט בדרך אלגית את הסיפור העצום והבלתי נשכח הזה, שהשפיע על צעירים ברחבי העולם. מאט דילון הצעיר והיפה מגלם את ראסטי ג'יימס, נער שוליים אבוד המוביל את כנופייתו לקרבות רחוב, בזמן שאביו השיכור ואחיו האופנוען הנערץ נעדרים מהבית. מיקי רורק רב ההבעה ("המתאגרף") מגלם את האח הבכור בעוצמה עצורה. לצידם דיאן ליין היפהפייה המרשימה כאהובתו של ראסטי ג'יימס, והמלחין, הכותב והזמר המוכשר טום ווייטס. הסרט מבוסס על רומן מאת אס. אי. הינטון.

  עם: מאט דילון, מיקי רורק, כריס פן, דניס הופר, ניקולס קייג', דיאן ליין, לורנס פישבורןף טום ווייטס.

  בימוי: פרנסיס פורד קופולה (ארה"ב 1983).

  27.6, שבת בשעה 22:00, HOT Prime

  השחף – The Sea Gull בכורה

  דרמה. הסופר, הרופא והמחזאי הרוסי הדגול אנטון צ'כוב, חיבר את המחזה הטראגי והמורכב "השחף", שעובד למסך הגדול בזכות מאורה בודברג הרוסיה (תסריט ל"שלוש אחיות", "המסע"). שחקנית מבוגרת (זוכת האוסקר סימון סיניורה, "האם פריס בוערת?", "כל החיים לפניו") נוסעת עם מאהבה הסופר טריגורין (ג'יימס מייסון, "מזימות בינלאומיות", "לוליטה") לכפר פסטורלי, הרחק מהעיר הגדולה, שם תתארח אצל אחיה ותפגוש את בנה. טריגורין פוגש באחוזה הכפרית את נינה, צעירה שחלומה הגדול הוא להיות שחקנית (ונסה רדגרייב, "כפרה", "יצרים"). רגשותיו כלפיה מאיימים על שפיותו והוא נשבע לה בסתר כי ייפגשו במוסקבה, המקום שבו תפתח את קריירת המשחק שלה. הבמאי המהולל זוכה האוסקר סידני לומט יצר את הקלאסיקה.

  עם: ג'יימס מייסון, סימון סיניורה, ונסה רדגרייב, דייוויד וורנר, הארי אנדרוז, איילין הרלי.

  בימוי: סידני לומט ("רשת שידור", "אחר הצהריים של פורענות") (ארה"ב 1968).

  27.6, שבת בשעה 09:15, HOT Prime

  וידויים של יועצת נישואים – בכורה

  Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

  דרמה חושנית מטרידה על אישה נשואה (ג'רני סמולט-בל היפה, "דם אמיתי") המפתחת בהצלחה קריירה שאפתנית כיועצת נישואים. נער שעשועים אמיד ואטקרטיבי מגיע אליה בתור משקיע בחברה, ותשומת הלב שהוא מקדיש לה יחד עם קסמו הרב, גורמים לה להתרחק מבעלה השקט (לאנס גרוס המרשים) ולהיסחף לקשר רומנטי חסר מעצורים איתו. הוא מצליח למשוך אותה למסלול הדרגתי של הרס עצמי, כאשר משיכתה אליו הופכת אובססיבית. תפקידי משנה מרעננים יש בסרט לקים קרדשיאן בתפקיד עצמה ולמיס יוניברס בדימוס, הזמרת והקומיקאית ונסה וויליאמס ("בטי"). עם פסקול אדיר של מכונת הלהיטים "פאנקסרוויס אינטרנשיונל".

  עם: ג'רני סמולט-בל, לאנס גרוס, קים קרדשיאן, רובי ג'ונס, רנה טיילור, ונסה וויליאמס.

  בימוי: טיילר פרי (ארה"ב, 2013).

  27.6, שבת בשעה 13:40, HD HOT Drama

  קלוז-אפ יהודי

  HOT PRIME מזמין את הצופים, שנה רביעית ברציפות, לשבוע של סרטים הבונים פסיפס מרתק של דמות היהודי בקולנוע.

  13-20 ביוני, כל ערב ב22:00 ולאורך השבתות

  הולי רולרס – Holy Rollers

  דרמת פשע המתארת את סיפורו האמיתי של בחור צעיר ממשפחה חרדית בברוקלין, שמתפתה להיכנס לעסקי יבוא סמים מאמסטרדם ומגייס חרדים נוספים.

  עם: ג'סי אייזנברג, ג'סטין ברתה, מארק איווניר, בימוי: קווין אייש (ארה"ב, 2010).

  13.6, שבת בשעה 10:05, HOT Prime

  אישה בזירה – Against the Ropes

  דרמת ספורט בהשראת סיפור אמיתי בכיכובה של מג ראיין. אמרגנית קרבות איגרוף יהודיה שמנסה להצליח בתחום הגברי, עושה כל שביכולתה כדי להפוך מתאגרף רחוב לאלוף בזירה.

  עם: מג ראיין, עומר אפס, בימוי: צ'ארלס ס. דאטון (ארה"ב 2004).

  13.6, שבת בשעה 11:35, HOT Prime

  חלומות אדירים – Mighty Fine בכורה

  דרמת פשע המתרחשת בארה"ב של שנות ה-70. צ'אז פלמינטרי מופיע בתפקיד ג'ו פיין, איש עסקים יהודי מצליח מברוקלין. חייו של פיין מתחילים להשתבש לאחר שהוא מעביר את העסק שלו ואת משפחתו לניו אורלינס – שם הוא נקלע לקשיים אישיים וכלכליים ומסתבך בהלוואה מאיש מאפיה מקומי.

  עם: צ'אז פלמינטרי, אנדי מקדואל, ג'ודל פרלנד, בימוי: דבי גולדשטיין (ארה"ב 2012).

  13.6, שבת בשעה 13:25, HOT Prime

  מינכן – Munich

  דרמת מתח המבוססת על סיפורם של סוכני המוסד שיצאו לנקום במחבלים האחראים לרצח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972.

  עם: אריק באנה, דניאל קרייג, איילת זורר, משה איבגי. בימוי: סטיבן שפילברג (ארה"ב 2005).

  13.6, שבת בשעה 14:50, HOT Prime

  זמר הג'אז The Jazz Singer – בכורה

  הזמר הנודע ניל דיאמונד מככב בגרסה נוספת לסרט המוסיקלי הקלאסי משנת 1927 (שנחשב לסרט הראשון עם סאונד). זהו סיפורו של בנו של חזן יהודי, אשר עוזב את המסורת והקהילה היהודית שלו בניו-יורק ועובר לקליפורניה, במטרה להפוך לזמר מפורסם. הסרט היה מועמד לשלושה פרסי גלובוס הזהב.

  עם: ניל דיאמונד, לורנס אוליבייה, בימוי: ריצ'ארד פליישר (ארה"ב, 1980).

  13.6, שבת בשעה 17:30, HOT Prime

  אודסה הקטנה – Little Odessa בכורה

  דרמת פשע רבת עוצמה בכיכובם של טים רות ואדוארד פרלונג הצעירים

  והמצוינים. רוצח שכיר ממוצא יהודי חוזר למחוזות ילדותו בברוקלין, כדי לבצע חיסול.

  המפגש עם משפחתו ואחיו הצעיר גורם לעימות בלתי נמנע.

  עם: טים רות, אדוארד פרלונג, במאי: ג'יימס גריי (ארה"ב, 1994).

  13.6, שבת בשעה 19:25, HOT Prime

  יהודון – Jewboy

  דרמה חזקה על צעיר יהודי החוזר לאוסטרליה מהישיבה בישראל כדי להשתתף בלוויה של אביו. עד מהרה המוות מערער את אמונתו והוא מתחיל לעבוד כנהג מונית בלילות ומגלה את העולם החילוני.

  עם: יואן לזלי, בימוי: טוני קרביץ (אוסטרליה 2005).

  13.6, שבת בשעה 21:05, HOT Prime

  זרה בתוכנו – A Stranger Among Us בכורה

  מלאני גריפית מככבת בדרמת פשע משובחת של הבמאי הנודע סידני לומט ("אחר הצהריים של פורענות"). בלשית משטרה ניו-יורקית צעירה וקשוחה יוצאת למשימה תחת מסווה של יהודיה בתוך הקהילה החסידית המקומית. עליה לפתור את תעלומת

  מותו של סוחר תכשיטים יהודי שנמצא מת כשתכשיטים בשווי מיליון דולר נגנבו.

  עם: מלאני גריפית, אריק תאל, ג'יימס גנדולפיני, בימוי: סידני לומט (ארה"ב, 1992).

  13.6, שבת בשעה 22:00, HOT Prime

  מצחיקונת – Funny Girl

  דרמה קומית קלאסית עם ברברה סטרייסנד (שזכתה באוסקר) ועומר שריף.

  סיפורה של הקומיקאית היהודיה פאני ברייס, שגדלה בברוקלין והפכה לכוכבת גדולה בברודוויי של שנות ה-20 וה-30.

  בימוי: וויליאם וויילר (ארה"ב 1968).

  13.6, שבת בשעה 01:20, HOT Prime

  סוכנים על הכוונת – The Point Men

  מותחן פעולה סוחף שמתחיל לאחר ניסיון כושל לחסל טרוריסט פלסטיני בכיר. מספר סוכנים ישראלים נרצחים בזה אחר זה, ומפקדם מתחייב לעצור מהר ככל האפשר את מסע הרציחות.

  עם: כריסטופר למברט, קרי פוקס, בימוי: ג'ון גלן (בריטניה 2001).

  14.6, ראשון בשעה 22:00, HOT Prime

  יום הדין – The Fixer

  דרמה עפ"י רומן מאת ברנרד מלמוד. ברוסיה של תחילת המאה ה-20, איכר יהודי חף מפשע שנאשם ברצח על רקע דתי, עובר עינויים פיזיים ונפשיים אך מסרב להודות במעשה.

  עם: אלן בייטס (שהיה מועמד לאוסקר), דירק בוגארד, בימוי: ג'ון פרנקנהיימר (בריטניה 1968).

  14.6, ראשון בשעה 01:15, HOT Prime

  מלך הפינה – King Of The Corner

  דרמה קומית אודות גבר יהודי בגיל העמידה, שמתמודד עם אביו המזדקן ובתו המרדנית, עד שחייו משתנים בזכות עצותיו של רבי יוצא דופן.

  עם: פיטר ריגרט, איזבלה רוסליני, אלי וואלאך, בימוי: פיטר ריגרט (ארה"ב 2004).

  16.6, שלישי בשעה 02:00, HOT Prime

  שיטה מסוכנת – A Dangerous Method

  דרמה על מערכת היחסים בין הפסיכיאטרים קרל יונג וזיגמונד פרויד, שמתדרדרת לאחר שמטופלת יפה ומבריקה מגיעה לטיפול אצלם. עם: קירה נייטלי, מייקל פסבינדר, ויגו מורטנסן, בימוי: דייויד קרוננברג (קנדה 2011).

  17.6, רביעי בשעה 23:40, HOT Prime

  אל מול הרשע – Not In This Town

  דרמה המתרחשת בתוך קהילה קטנה במונטנה. חבורת בריונים שמקבלת מימון פיננסי מגזען מסתורי, מטילה אימה על שחורים, אינדיאנים ויהודים. אישה נחושה אחת מתייצבת באומץ בראש המאבק מולם.

  עם: קתי בייקר, אדם ארקין, בימוי: דונלד ריי (ארה"ב, 1997).

  17.6, רביעי בשעה 01:30, HOT Prime

  המין הנגדי – The Opposite Sex

  קומדיה רומנטית על בחור יהודי שחושק בבחורה אנגלו-סקסית עשירה שאותה פגש בפאב. למרות שהיא אינה נמשכת אליו, הוא אינו מרפה ועושה הכל כדי שהיא תתאהבה בו.

  עם: קורטני קוקס ("חברים"), אריה גרוס, בימוי: מתיו משקוף (ארה"ב, 1993).

  18.6, חמישי בשעה 18:45, HOT Prime

  הירח והכוכבים – The Moon And The Stars

  דרמה רומנטית המתרחשת באיטליה של 1939. מפיק סרטים יהודי מנסה לסיים סרט חדש ועתיר כוכבים. כשרוחות המלחמה נושבות בפתח, שחקן בריטי ושחקנית גרמניה מתאהבים זה בזו.

  עם: קתרין מקורמאק, ג'ונתן פרייס, אלפרד מולינה, בימוי: ג'ון אירווין (בריטניה 2007).

  18.6, חמישי בשעה 20:15, HOT Prime

  באגסי – Bugsy

  דרמת פשע זוכת שני אוסקרים המגוללת את סיפורו של הגנגסטר הניו-יורקי המפורסם בנג'מין סיגל ("באגסי"), שחלם להקים את עיר ההימורים לאס וגאס.

  עם: וורן ביטי, אנט בנינג, הארווי קייטל, בימוי: בארי לווינסון (ארה"ב, 1991).

  18.6, חמישי בשעה 23:40, HOT Prime

  נערי הזהב – The Sunshine Boys

  קומדיה עפ"י מחזה של ניל סיימון. שני קומיקאים בגמלאות, המתעבים זה את זה, נפגשים בהפקה מחודשת של ספיישל טלוויזיוני.

  עם: וולטר מתיאו, ג'ורג' ברנס (שזכה באוסקר), בימוי: הרברט רוס (ארה"ב 1975).

  19.6, שישי בשעה 08:00, HOT Prime

  תיק אודסה – The Odessa File

  דרמת מתח על עיתונאי גרמני שמנסה לאתר את מקום מחבואו של מפקד מחנה ריכוז נאצי. במהרה הוא מגלה כי החקירה נבלמת ע"י קבוצה כוחנית וסודית בשם "אודסה" שבה חברים נאצים לשעבר.

  עם: ג'ון ווייט, מקסימיליאן של, בימוי: רונלד נים (בריטניה 1974).

  19.6, שישי בשעה 17:40, HOT Prime

  בריון להשכרה – Goon

  קומדיה על שומר ראש יהודי בבר בעיירה קטנה. לאחר שהוא מעורב בקטטה, מאמן נבחרת ההוקי המקומית מזהה את הפוטנציאל הגלום בבריון השכונתי ומגייס אותו לנבחרת, למרות שאינו יודע להחליק על הקרח.

  עם: שון וויליאם סקוט, ג'יי ברושל, בימוי: מייקל דאוס (ארה"ב 2011).

  19.6, שישי בשעה 00:40, HOT Prime

  סיפורו של גנב סוסים – Romance Of A Horsethief בכורה

  דרמת הרפתקאות היסטורית בכיכובם של יול ברינר, אלי וואלך וג'יין בירקין. בפולין של תחילת המאה ה-20, עיירה יהודית קטנה מתקיימת מסחר בסוסים. כשקוזאק רוסי גולה משתלט על המקום ומעביר סוסים לצבא רוסיה, אנשי העיירה מחליטים להתקומם.

  בימוי: אברהם פולונסקי ("כוח הרשע") (ארה"ב, 1971).

  20.6, שבת בשעה 09:55, HOT Prime

  בן חור – Ben Hur

  דרמת הרפתקאות היסטורית בלתי נשכחת שגרפה 11 פרסי אוסקר. האפוס ההוליוודי הגדול מתאר את קורותיו של הנסיך היהודי, יהודה בן-חור, ונקמתו במצביא הרומאי שדן אותו ואת משפחתו לעבדות.

  עם: צ'רלטון הסטון, סטיבן בויד, בימוי: וויליאם וויילר (ארה"ב 1959).

  20.6, שבת בשעה 11:35, HOT Prime

  סיבוב שני לאהבה – The Cemetery Club בכורה

  קומדיה יהודית חמימה. אסתר, דוריס ולוסיל הן שלוש חברות יהודיות בנות 50 פלוס. רוצה הגורל והן מאבדות את בעליהן תוך שנים ספורות אחת אחר השנייה. כל אחת מתמודדת עם האובדן בדרכה שלה, אך מה שחשוב זה שהן מקפידות להיפגש יחד מדי שנה בבית הקברות ולשוחח על החיים.

  עם: אלן בורסטין, אולימפיה דודאקיס, דיאן לאד, דני איילו, כריסטינה ריצ'י.

  בימוי: ביל דיוק (ארה"ב 1993).

  20.6, שבת בשעה 15:00, HOT Prime

  סערה בקיץ – Storm In Summer A בכורה

  דרמה נוגעת ללב על ידידות יוצאת דופן בין ילד שחור מרובע הארלם ובעל חנות

  יהודי זקן ונרגן. השניים נפגשים לאחר שאחיינו של הזקן מנדב אותו ללא ידיעתו

  לארח ילד במסגרת תכנית צדקה. אחרי הקשיים בהתחלה, השניים מתקרבים

  והקשיש מתרכך לראשונה לאחר שנים ארוכות שהיה סגור בתוך עצמו.

  עם: פיטר פאלק ("קולומבו"), אנדרו מקארתי, נסטסיה קינסקי, רובי די.

  בימוי: רוברט ווייז ("סיפור הפרברים") (ארה"ב, 2000).

  20.6, שבת בשעה 16:45, HOT Prime

  המאמין – The Believer

  דרמה מטלטלת המביאה את סיפורו האמיתי והמדהים של דניאל בלינט, סטודנט יהודי אמריקאי שהפך לניאו-נאצי קיצוני, ונקרע בין דעותיו האנטישמיות למורשת והדת היהודית.

  עם: ראיין גוסלינג, סאמר פיניקס, בימוי: הנרי בין (ארה"ב 2000).

  20.6, שבת בשעה 18:25, HOT Prime

  ביג לבובסקי – The Big Lebowski

  קומדיה נהדרת של האחים כהן שהפכה לקאלט. ג'ף לבובסקי, בטלן שאוהב לעשן סמים ולשחק באולינג עם חבריו, מסתבך עם גנגסטרים שפרצו לביתו בחיפוש אחר מיליונר בעל שם זהה.

  עם: ג'ף ברידג'ס, ג'ון גודמן, ג'ון טורטורו, בימוי: ג'ואל ואיתן כהן (ארה"ב, 1998).

  20.6, שבת בשעה 20:05, HOT Prime

  ראש בראש עם משפחת שטיין – Keeping Up With The Steins

  קומדיה מרעננת על משפחה יהודית בלתי מתפקדת. בזמן שמשפחתו של בנג'מין עסוקה בהכנות גרנדיוזיות לקראת מסיבת בר המצווה שלו, הוא מעדיף לנצל את האירוע כדי לפייס בין אביו לסבו המנוכר.

  עם: דריל סברה, ג'רמי פיבן, דריל האנה, בימוי: סקוט מרשל (ארה"ב, 2006).

  20.6, שבת בשעה 22:00, HOT Prime

  כנר על הגג – Fiddler On The Roof

  מחזמר בלתי נשכח בכיכובו של חיים טופול, שזכה ב-3 פרסי אוסקר. טוביה החולב מנסה לחתן את בנותיו בחתונה יהודית, על רקע עוני ושנאת יהודים ברוסיה הצארית. עפ"י שלום עליכם. בימוי: נורמן ג'ואיסון (ארה"ב, 1971).

  20.6, שבת בשעה 23:30, HOT Prime

  • המשך:

   המדריך לאמנויות לחימה

   HOT ACTION מזמין את הצופים לשבועיים של קולנוע אמנותי

   1-14 ביוני, כל ערב ב22:00

   המלאכיות של צ'ארלי – Charlie’s Angels

   סרט פעולה קומי מהנה ושובר קופות, על שלוש יפהפיות נועזות הנלחמות בפושעים בינלאומיים מסוכנים, כשהפעם הן יוצאות להגן על המצאה מדעית יקרת ערך.

   עם: קמרון דיאז, דרו ברימור, לוסי ליו, בימוי: מקג'י (ארה"ב 2000).

   1.6, שני בשעה 22:00, HD HOT Action

   לעולם אל תיכנע 2 – Never Back Down 2: The Beatdown

   פעולה על קורות ארבעה לוחמים צעירים שכל אחד מהם מגיע מרקע שונה. כולם מתאמנים תחת הדרכת מומחה באמנויות לחימה משולבות, לקראת טורניר מחתרתי שבו עליהם להיאבק זה נגד זה.

   עם: מייקל ג'יי ווייט, דין גייר, בימוי: מייקל ג'יי ווייט (ארה"ב 2011).

   2.6, שלישי בשעה 22:00, HD HOT Action

   סטריט פייטר: האגדה של צ'ון לי – Street Fighter: The Legend Of Chun-Li

   סרט פעולה המבוסס על משחק הווידאו המצליח. לוחמת צעירה בשם צ'ון-לי יוצאת לנקום, נקמה אכזרית ומתוקה, באנשים שחטפו את אביה כשעוד הייתה ילדה.

   עם: קריסטין קרוק, כריס קליין. בימוי: אנדז'יי בארטקוויאק (ארה"ב 2009).

   3.6, רביעי בשעה 22:00, HD HOT Action

   האיש עם אגרופי הברזל – The Man With The Iron Fists

   פעולה מושקע בכיכובו של ראסל קרואו. בסין העתיקה, שבטי לוחמים סיניים נעזרים בנפח שמכין כלי נשק ייחודיים. זר אנגלי מסתורי עוזר לנפח במאבקו מול אויב שזומם להשתלט על מטמון זהב.

   עם: RZA, לוסי ליו, בימוי: RZA (ארה"ב/הונג קונג, 2012).

   4.6, חמישי בשעה 22:00, HD HOT Action

   מתנקש הנינג'ה – Ninja Assassin

   אקשן המתאר את סיפורו של ראיזו, שגדל בבית יתומים וחונך להיות מתנקש נינג'ה. ראיזו מחליט להילחם באלו שגידלו אותו, אחרי שהם הרגו את החברה שלו.

   עם: ריין, נעמי האריס ("שודדי הקאריביים"), בימוי: ג'יימס מקטייג (ארה"ב, 2009).

   5.6, שישי בשעה 22:00, HD HOT Action

   צבי הנינג'ה – Teenage Mutant Ninja Turtles

   פנטזיית פעולה שוברת קופות. צבי הנינג'ה מאחדים כוחות עם כתבת חדשות. בעזרת אמנויות הלחימה שלהם, עליהם להציל את ניו יורק מאימת אמן לחימה מרושע שרוצה להשתלט על העיר.

   עם: מייגן פוקס, וויל ארנט, בימוי: ג'ונתן ליבסמן (ארה"ב 2014).

   6.6, שבת בשעה 22:00, HD HOT Action

   קיקבוקסר – Kickboxer

   אקשן משובח בכיכובו של ז'אן קלוד ואן דאם. קורט סלואן לומד את אמנות הקיקבוקסינג, כדי שיוכל לנקום באלוף התאילנדי האכזר, שגרם לאחיו להפוך לנכה. בימוי: מרק די סאל, דייוויד וורת (ארה"ב, 1989).

   7.6, ראשון בשעה 22:00, HD HOT Action

   עד הקרב האחרון – Tapped

   אקשן מסחרר על בחור צעיר שהוריו נרצחו לנגד עיניו בילדותו. לאחר שהוא נחשף לעולם קרבות איגרוף ואמנויות לחימה מחתרתיים, הבחור נתקל ברוצח הוריו ומחליט לנקום.

   עם: קודי הקמן, אנדרסון סילבה, ליוטו מצ'ידה, בימוי: אלן אונגר (קנדה 2014).

   8.6, שני בשעה 22:00, HD HOT Action

   חגורה אדומה – Redbelt

   מותחן שנון של דייויד מאמט ("שם המשחק") על מדריך ג'יו-ג'יטסו אידיאליסט שמסרב למכור את נשמתו לתחרויות הלחימה. הוא נאלץ לבחון את עקרונותיו מחדש כשמספר אירועים מערערים את חייו.

   עם: צ'יווטל אג'יופור, אליס בראגה, בימוי: דייויד מאמט (ארה"ב 2008).

   9.6, שלישי בשעה 22:00, HD HOT Action

   דרכו של לוחם – The Warrior's Way

   פעולה עתיר קרבות אמנויות לחימה אודות אמן לחימה שסירב לבצע משימה אכזרית. הוא בורח לעיירת גבול במערב הפרוע ומאמן יפהפייה יתומה להילחם בסיף, כדי לנקום את רצח הוריה.

   עם: ג'אנג דונג-קון, קייט בוסוורת, דני יוסטון, בימוי: לי סנגמו (ניו זילנד, 2010).

   10.6, רביעי בשעה 22:00, HD HOT Action

   קיק אס 2 – Kick-ass 2

   קומדיית אקשן מלהיבה הממשיכה את הצלחת הסרט הראשון. קיק אס הגיבור מצרף אליו את ביג דדי ואת היט גירל, והם נלחמים בכל דרך ב"רד מיסט" הנבל. כשנדמה כי הצליחו לטהר את הרחובות, מופיע נבל עולמי חדש.

   עם: ארון טיילור ג'ונסון, ג'ים קארי, קלואי מורץ, בימוי: ג'ף וודלו (ארה"ב, 2013).

   11.6, חמישי בשעה 22:00, HD HOT Action

   קרטה קיד – The Karate Kid

   רימייק לסרט הקאלט מהאייטיז בכיכובם של ג'קי צ'אן וג'יידן סמית. דרה פארקר בן ה-12 נאלץ לעזוב את בית ספרו ולעבור לגור בסין עם אמו, שם הוא פוגש בשרת של הבניין המלמד אותו את אומנות הקונג פו.

   בימוי: הארלד זווארט (ארה"ב, 2010).

   12.6, שישי בשעה 22:00, HD HOT Action

   קרב עד הסוף – Man Of Tai Chi

   פעולה בכיכובו של קיאנו ריבס שגם ביים (סרט הקולנוע הראשון שלו כבמאי). צעיר סיני המתמחה באמנויות לחימה ומתעלה על כל יריביו, עובר מסע רוחני ארוך ומחשל כשהוא מצטרף למועדון קרב יוקרתי (ארה"ב, 2013).

   13.6, שבת בשעה 22:00, HD HOT Action

   בלייד – Blade

   מותחן אימה על צייד ערפדים בעל כוחות על-אנושיים. הוא נאלץ לצאת בעקבות חבורת מוצצי דם מרושעים, הזקוקים לדמו המיוחד כדי להשתלט על העולם.

   עם: ווסלי סנייפס, סטיבן דורף, בימוי: סטיבן נורינגטון (ארה"ב, 1998).

   14.6, ראשון בשעה 22:00, HD HOT Action

   רומן נעורים

   אהבה ראשונה זה משהו שנשאר איתך לכל החיים. הקיץ הזה הלב דופק לקראת SUMMER עם 10 ימים של סרטי נעורים שפשוט להתאהב בהם.

   20-30 ביוני, HOT FUN כל ערב ב22:00 ולאורך השבתות.

   אנגוס, חוטיני ונשיקות חטופות – Angus, Thongs And Perfect Snogging

   קומדיית נעורים עפ"י ספר מצליח. נערה מתבגרת שכותבת יומן אישי, מנסה ללכוד את הנער החדש והחתיך שהגיע לבית הספר, בעזרת חברותיה והחתול שלה.

   עם: ג'ורג'יה גרום, ארון טיילור-ג'ונסון, בימוי: גורינדר צ'דהה (ארה"ב, 2008).

   20.6, שבת בשעה 13:45, HOT Fun HD

   אהבה ברחבת הריקודים – Lovestruck: The Musical

   קומדיה מוסיקלית המתארת מה קורה כאשר בתה של כוכבת ברודווי לשעבר מחליטה לטוס לאיטליה ולהינשא לאהוב לבה. האם מנסה לשבש את החתונה ולהוכיח לבתה שהחתן אינו מתאים לה.

   עם: צ'לסי קיין, ג'יין סימור, שרה פקסטון בימוי: סאנה המרי (ארה"ב 2013).

   20.6, שבת בשעה 15:25, HOT Fun HD

   הקסם של אלה – Ella Enchanted

   קומדיה המבוססת על אגדת סינדרלה. צעירה שנמצאת תחת כישוף שגורם לה לציית לכל מה שאומרים לה, מנסה נואשות להסיר מעצמה את הקללה, כשהיא מתאהבת בנסיך הקסום.

   עם: אן התאווי, מיני דרייבר. בימוי: טומי או'הייבר (ארה"ב, 2004).

   20.6, שבת בשעה 16:50, HOT Fun HD

   פיץ' פרפקט – Pitch Perfect

   קומדיית נעורים מגניבה שזכתה להצלחה רבה. נערה חדשה בקולג' מצטרפת למקהלת הבנות ומנסה להכניס קצת קצב לשמרנות של חברותיה, לקראת תחרות מול הבנים.

   עם: אנה קנדריק, בריטני סנואו, רבל ווילסון, בימוי: ג'ייסון מור (ארה"ב, 2012).

   20.6, שבת בשעה 18:25, HOT Fun HD

   כמה טוב להיות פרח קיר – Perks Of Being A Wallflower

   דרמת נעורים כנה ומרגשת שזכתה לשבחים אדירים. תיכוניסט ביישן מתוודע לאח ואחות בוגרים, מתנסה לראשונה באהבה, מתחבר למוסיקה ולכתיבה ומגלה כי אינו המתבגר החריג היחיד.

   עם: לוגן לרמן, אמה ווטסון, בימוי: סטיבן צ'בוסקי (ארה"ב 2012).

   20.6, שבת בשעה 20:15, HOT Fun HD

   פגישה והחלפה – Date And Switch בכורה

   קומדיית התבגרות על שני צעירים שמתכננים לאבד את הבתולים שלהם לפני נשף סיום התיכון המסורתי. החברות שלהם עומדת למבחן כשאחד מהם מגלה את נטיותיו האמיתיות ומחליט לצאת מהארון.

   עם: ניקולס בראון, האנטר קופ, בימוי: כריס נלסון (ארה"ב 2014).

   20.6, שבת בשעה 22:00, HOT Fun HD

   בתולה מצטיינת – To Do List

   קומדיית נעורים סקסית. לפני לכתה לקולג', בחורה חנונית שהיתה התלמידה המצטיינת של התיכון, מחליטה לרכוש מעט ניסיון מיני ולהשיג את הבחור החתיך של השכבה.

   עם: אוברי פלאזה, סקוט פורטר, בימוי: מגי קארי (ארה"ב, 2013).

   21.6, ראשון בשעה 22:00, HOT Fun HD

   יומני הנסיכה – The Princess Diaries

   קומדיה מצליחה בכיכובה של אן האתוויי. כשנערה אמריקנית פרועה מגלה כי היא יורשת העצר של נסיכות קטנה באירופה, סבתה המלכה מנסה להפוך אותה לנסיכה אמיתית.

   עם: אן האתוויי, ג'ולי אנדרוז, בימוי: גארי מרשל (ארה"ב, 2001).

   22.6, חמישי בשעה 22:00, HOT Fun HD

   הפעם הראשונה – The First Time

   דרמת נעורים רומנטית. נער רגיש שמאוהב בנערה בלתי מושגת, פוגש במסיבה תלמידת תיכון לאמנות שהחבר שלה לא מבין אותה. השניים מגלים שיש להם הרבה במשותף ומתאהבים לראשונה בחייהם. עם: דילן אובראיין, בריט רוברטסון, בימוי: ג'ון קסדן (ארה"ב 2012).

   23.6, שלישי בשעה 22:00, HOT Fun HD

   סטטוס: ידידים – The Art Of Getting By

   דרמת התבגרות יפה על תלמיד תיכון שמחליט כי לחיים אין משמעות, במיוחד לא לבית הספר ולשיעורים. חייו משתנים כשהוא פוגש נערה פופולרית ומורכבת ומתחיל לגלות כי לא הכל משעמם סביבו.

   עם: פרדי היימור, אמה רוברטס, בימוי: גאווין וויזן (ארה"ב 2011).

   24.6, רביעי בשעה 22:00, HOT Fun HD

   השיר האחרון – The Last Song

   דרמה בכיכובה של מיילי סיירוס, המגלמת את רוני, נערה מרדנית הנשלחת לבלות את הקיץ עם אביה בעיירת חוף דרומית.

   עם: מיילי סיירוס, גרג קיניר, ליאם המסוורת'. בימוי: ג'ולי אן רובינסון (ארה"ב, 2010).

   25.6, חמישי בשעה 16:35, HOT Fun HD

   יצאת נסיך – Prince And Me

   קומדיה רומנטית בכיכובה של ג'וליה סטיילס. בחורה אמריקאית שגדלה בחווה וחולמת להיות רופאה, מתאהבת בתלמיד שלומד עמה בקולג': נסיך דנמרק שמסתיר את זהותו האמיתית.

   עם: ג'וליה סטיילס, לוק מבלי, בימוי: מרתה קולידג' (ארה"ב 2004).

   25.6, חמישי בשעה 22:00, HOT Fun HD

   יצורים יפהפיים – Beautiful Creatures בכורה

   פנטזיה רומנטית מרהיבת עין המתארת סיפור אהבה על-טבעי בין נער מתבגר בעיירה דרומית קטנה ומשעממת, לנערה חדשה ומסתורית שמגיעה לבית הספר שלו. לאחר שהשניים מתאהבים, היא מגלה לו על השתייכותה לשושלת של מכשפים, וכעת הם יוצאים לחשוף סודות משפחתיים אפלים ומאיימים ולמגרם. הסרט מבוסס על סדרת רומנים מצליחה למתבגרים מאת קאמי גרסייה ומרגרט סטוהל.

   עם: אליס אנגלרט, אלדן ארנרייך, ג'רמי איירונס, אמה תומפסון, איימי רוסום.

   בימוי: ריצ'ארד לגראבנס (ארה"ב, 2013).

   26.6, שישי בשעה 22:00, HOT Fun HD

   דמדומים 4: שחר מפציע – חלק 1 – Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1

   החלק הראשון של פרק הסיום של סדרת סרטי הפנטזיה שוברי הקופות. הרומנטיקה והבלבול מגיעים לשיאם, כשבלה ואדוארד נוסעים לאי טרופי קסום כדי לחגוג את ירח הדבש שלהם תחת ירח מלא.

   עם: קריסטן סטיוארט, רוברט פטינסון, בימוי: ביל קונדון (ארה"ב, 2011).

   27.6, שבת בשעה 16:25, HOT Fun HD

   דמדומים 4: שחר מפציע – חלק 2 – Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2

   פנטזיה שוברת קופות. בחלק האחרון חביב של הסאגה, הערפדים הנאהבים בלה ואדוארד מנסים להגן על בתם, מפניו של מנהיגי הוולטורי בעלי הכוחות היחודיים. עם: קריסטן סטיוארט, רוברט פטינסון, בימוי: ביל קונדון (ארה"ב, 2012).

   27.6, שבת בשעה 18:20, HOT Fun HD

   אהבה אינסופית – Endless Love

   דרמת נעורים רומנטית תוססת שהיא גרסה חדשה ללהיט "אהבת בוסר" משנות ה-80 (בו כיכבה כזכור ברוק שילדס). צעיר וצעירה מתאהבים עד כלות ומבלים זמן רב יחד, עד שהורי הנערה מתחילים לגלות התנגדות עזה להמשך הקשר ומחבלים בו בגסות. עם: אלכס פטיפר, גבריאלה וויילד, בימוי: שאנה פסטי (ארה"ב, 2014).

   27.6, שבת בשעה 20:15, HOT Fun HD

   חוקי המשיכה – The Rules Of Attraction

   דרמה קומית שנונה המספקת מבט סאטירי על חייהם הפרועים של סטודנטים צעירים בקולג' לאמנות בניו אינגלנד, אשר מחפשים אהבה ועסוקים בעיקר בבילויים, מין וסמים. עפ"י הרומן של ברט איסטן אליס.

   עם: ג'יימס ואן דר ביק, שאנין סוסמון, ג'סיקה ביאל, בימוי: רוג'ר אוורי (ארה"ב 2002).

   27.6, שבת בשעה 22:00, HOT Fun HD

   יצורים שמימיים – Heavenly Creatures בכורה

   דרמת נעורים מיוחדת ועטורת שבחים שפיטר ג'קסון הגדול ביים כמה שנים לפני

   טרילוגיית "שר הטבעות". הסרט מגולל את סיפורן האמיתי של שתי נערות, שהחברות

   ביניהן הופכת להתאהבות מסוכנת המאיימת על הסביבה שלהן.

   עם: קייט ווינסלט, מלאני לינסקי, בימוי: פיטר ג'קסון (ניו זילנד 1994).

   28.6, ראשון בשעה 22:00, HOT Fun HD

   קיץ מסחרר – Adventureland

   קומדיית נעורים רבת חן בכיכובם של ג'סי אייזנברג, קריסטן סטיוארט ("דמדומים"), וראיין ריינולדס. צעיר שמתחיל לעבוד בקיץ בפארק שעשועים מוזנח, במקום לנסוע לטיול חלומותיו באירופה, לומד לקח חשוב לחיים ואף מוצא אהבה חדשה.

   בימוי: גרג מוטולה (ארה"ב 2009).

   28.6, ראשון בשעה 23:40, HOT Fun HD

   ביסטלי – Beastly

   פנטזיה רומנטית שהיא מעין עיבוד צעיר ועכשווי לאגדת היפה והחיה. מלך השכבה, נער ניו-יורקי חתיך ומפונק, שמשפיל את החריגים, מסתבך עם נערה בעלת כוחות כישוף. כשהיא הופכת אותו לדמות מפלצתית, הוא חייב למצוא אהבה אמיתית כדי להסיר מעליו את הכישוף.

   עם: אלכס פטיפר, ונסה הדג'נס, מרי קייט אולסן, בימוי: דניאל ברנז (ארה"ב, 2011).

   29.6, שני בשעה 22:00, HOT Fun HD

   העכשיו המדהים – Spectacular Now

   דרמה קומית מקסימה ועטורת שבחים. צעיר פרוע שחי את "העכשיו המדהים" ואוהב את הטיפה המרה, מתעורר לצד צעירה שהיא ההיפך הגמור ממנו.

   עם: מיילס טלר ("וויפלאש"), שיילין וודלי, בימוי: ג'יימס פונסולט (ארה"ב, 2013).

   30.6, שלישי בשעה 15:30, HOT Fun HD

   היי סקול מיוזיקל 3: גומרים תיכון – High School Musical 3: Senior Year

   הסרט השלישי והאחרון בסדרת סרטי הנוער הפופולארית של העשור האחרון בכיכובו של זאק אפרון ("שכנים"). טרוי, גבריאלה, שארפיי והחבר'ה הגיעו לשנתם האחרונה בתיכון ומעלים עוד מופע ראוותני.

   עם: זאק אפרון, ונסה האדג'נס, בימוי: קני אורטגה (ארה"ב, 2008).

   30.6, שלישי בשעה 22:00, HOT Fun HD

 • יוני 2015 בערוץ 8

  לשון הקומוניקט:

  הפקות מקור

  77:78 – על המפה

  יום א' 7.6 בשעה 21:00

  1977 הייתה אחת השנים המכוננות בישראל מבחינה פוליטית-חברתית: רבין התפטר, בגין הביא את "המהפך", סאדאת הגיע לביקור היסטורי בארץ ומכבי תל אביב זכתה באליפות אירופה בכדורסל לראשונה בתולדות המדינה.

  הציר הנרטיבי של הסרט נע עם התקדמותה של מכבי תל אביב, דרך הסיפורים האישיים של שחקני הקבוצה שהייתה מורכבת מפסיפס תרבותי ואנושי מרתק ששיקף במידה רבה את המציאות בארץ באותם ימים. בסרט משולבים חומרי ארכיון נדירים מאוספים פרטיים שטרם נראו וראיונות אישיים עם שחקני עבר ושלל אושיות מוכרות.

  בימוי, תסריט והפקה: דני מנקין

  מפיקים שותפים: היי ג'וד הפקות, יונתן ניר, אילן הייטנר ובני מנשה

  הסרט הופק בשיתוף עם רשת ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

  ישראל 2015

  פסטיבל דוקאביב

  סרט ערבית

  יום ו' 26.6 בשעה 16:30, שידור נוסף למחרת: מוצ"ש 27.6 בשעה 22:00

  זוכה פרס תרבות ואמנות – דוק אביב 2015

  בעוד המלחמה בגבולות המדינה התנהלה בשנות ה-70' וה-80', ישבנו אנחנו בבית מדי שישי לקבל את השבת עם סרט ערבי.

  הסרט הערבי-מצרי אפשר לחלקנו לחזור לרגע למולדת הראשונה, ולאחרים להציץ מחלון "הווילה בג'ונגל" אל השכנים שמעבר לגבול. חלקנו גיבורי תרבות עם שאר עמי המזרח התיכון, אך מעולם לא שאלנו את עצמנו איך הגיעו אותם סרטים לערוץ הממלכתי הרשמי כשהגבולות סגורים ולמה בעצם שודרו בו סרטים של "האויב".

  בימוי: איל שגיא ביזאווי ושרה צפרוני

  הפקה: אסנת טרבלסי

  ישראל 2015

  17 התחלות של טליה

  יום ב' 1/6 בשעה 21:00

  דוק אביב 2015

  טליה שפירא ז"ל, השחקנית הפרועה וחסרת העכבות, השאירה לאחר מותה מאות מחברות ועשרות סרטי וידאו. כ-25 שנה לאחר מותה מנסה בנה הבמאי, יוני בן טובים, להתמודד עם החומרים שהשאירה.

  בן טובים חוקר את העיזבון הגדול שאימו השאירה (יומנים, סיפורים, סרטים, קלטות ועוד) ומקלף את זיכרונותיו שכבה אחר שכבה במסע הארוך אל עבר הרגעים המשמעותיים ביחסים ביניהם – ימיה האחרונים של טליה. דרך 17 פרקי ההתבוננות, המהווים פסיפס מופשט ורגשי, חוקר יוני את דמות אמו ואת הדיאלוג ביניהם. הדרך הייחודית שבה בחר הבמאי לפענח את חיי אמו מביאה לידי ביטוי את הצורך – והקושי – לחבר את הרגעים האקראיים בחיינו לסיפור בעל משמעות.

  מרוששות

  יום ג' 2/6 בשעה 21:00

  הקרנות מיוחדות – דוק אביב 2015

  המשפט "אין עבודה שמביישת את בעליה" הופך לעובדה אכזרית, כשאישה שהייתה מנהלת נאלצת לעבוד כסייעת במועדונית או כעוזרת בית. סרט זה מביא את סיפורן של ארבע נשים מצליחות שנפלטו ממעגל העבודה.

  סיפורן של סמדר קלצ'ינסקי, דיאן האריס, ענת חלפין וענת גלילי: ארבע נשים מצליחות בנות 50, שהאמינו בהשכלה ועבודה קשה, עשו את מה ש"נכון" ובכל זאת נפלטו ממעגל העבודה, והצטרפו למעגל העוני. הן בשיאן מבחינת יכולות וניסיון, אבל העולם אינו מעוניין בהן. הנשים חושפות כיצד נראים החיים כשאת הופכת ל"ענייה"; כשאת מוצפת חרדה – כי לפנייך שלושים שנות חוסר ידיעה ממה תחיי, בהיעדר פנסיה, רכוש ויכולת השתכרות. ארבע הנשים נאבקות כדי לשרוד כלכלית – וכדי לשמר את תחושת הערך העצמי. כנגד כל הסיכויים, עליהן לברוא עצמן מחדש.

  בימוי ותסריט: ג'ולי שלז

  הפקה: שולה שפיגל ודנה עדן

  ישראל 2015

  קרדיט לרצח

  יום ד' 3/6 בשעה 21:00

  זוכה פרס הצילום – דוק אביב 2015

  הבמאי ולאדי אנטונביץ' יוצא למסע בנבכי המחתרת הניאו־נאצית במוסקבה במטרה לאתר את מי שביצעו רצח אכזרי.

  ב-2007 התפרסם ביו-טיוב סרטון זוועתי המציג רצח כפול שהתרחש ברוסיה. חקירת המשטרה הרוסית נתקלה במבוי סתום. שנתיים לאחר הרצח, במאי הסרט – ולאדי אנטונביץ', יחד עם חברו המוסקבאי דימה "שוראבי" – יוצאים למסע בלשי נועז בנבכי המחתרת הניו-נאצית המוסקבאית במטרה לאתר את הרוצחים.

  בימוי והפקה: ולאדי (ואדים) אנטונביץ' ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

  ישראל 2015

  שבוע הגאווה 2015

  שבוע שידורים מיוחד לציון חודש הגאווה

  שירים לאלכסיס

  Songs for Alexis

  יום ב' 8/6 בשעה 22:00

  סיפור אהבה טרנסג'נדרי בין נער ונערה מבולבלים בעולם של מבוגרים.

  ריאן בן ה-18 הוא מוזיקאי מבטיח, טרנסג'נדר, שמאוהב עד כלות באלכסיס היפה. הוריה של אלכסיס לא רואים בעין יפה את הקשר ביניהם, ואלכסיס צריכה לבחור בין משפחתה לבין הנער שהיא אוהבת.

  ארה"ב 2014

  http://copenhagenbombay.com/en/songs-for-alexis

  לרוסיה באהבה

  To Russia with Love

  יום ג' 9/6 בשעה 22:00

  לקראת אולימפיאדת החורף 2014 שנערכה ברוסיה, פורסמה אזהרת השתתפות לכל ספורטאי שאינו הטרוסקסואל. מתחרים מהקהילה ההומו-לסבית עמדו בפני התלבטות קשה – אם לצאת בפומבי נגד האזהרה, או להבליג ולהשתתף בתחרויות.

  הסרט, בהשתתפות ספורטאים ועיתונאים ובקריינותה של השחקנית האמריקנית ג'יין לינץ', מתאר את לבטי הספורטאים. בין המרואיינים: שחקן ה NBA הראשון שיצא מהארון ג'ייסון קולינס, הטניסאיות מרטינה נברטילובה ובילי ג'יון קינג, הצוללן גרג לוגאניס, השחיין מארק טקסבורי, השחקן סטפן פריי, ועורך ה"ניו יורקר" דיוויד רמניק.

  ארה"ב 2014

  http://www.epixhd.com/movie/to-russia-with-love/

  תרבות בארון

  Inside Out

  יום ד' 10/6 בשעה 22:00 , חלק שני בשעה 22:50

  בערב אחד בשנת 1969 פשטה המשטרה על בר הגייז הניו יורקי Stonewall Inn – עניין שבשגרה באותם ימים. אבל בערב ההוא החליטו יושבי הבר להשיב מלחמה, שנמשכה כל הלילה, והיוותה נקודת מפנה עבור בני הקהילה.

  עד לאירוע סטונוול, שסימלו את תחילת המאבק הלהט"בי, נעדרו כמעט לחלוטין איזכורים להומוסקסואלים ולסביות בקולנוע, במוזיקה, בספרות או בשירה. כל חיי הקהילה התנהלו במחתרת, ורק יחידי סגולה העזו לרמוז רמיזות סאבטקסטואליות, בין השורות, ביצירות תרבותיות. לאט ובהדרגה התפתחה נוכחותם של הלהט"בים בתרבות, עד שהפכה למיינסטרים.

  צרפת 2015

  סדרה בשני חלקים בני 50 דק' כ"א, אשר ישודרו ברצף.

  קונצ'יטה – בלתי ניתנת לעצירה

  CONCHITA – UNSTOPPABLE

  יום ה' 11/6 בשעה 22:15

  קונצ'יטה וורסט, הדראגיסטית האוסטרית עם חתימת הזקן שזכתה באירוויזיון 2014, בימים ובחודשים שלאחר הזכייה, כשהיא מתמודדת עם תוצאות הרעש התקשורתי שעוררה בעולם.

  ערב מצעד הגאווה התל אביבי, בו תשתתף זוכת האירוויזיון בשנה שעברה קונצ'יטה וורסט, ישודר הסרט העוקב אחריה מקרוב בתקופה המרגשת והמשמעותית בחייה עד כה.

  אוסטריה 2014

  סרטי רכש

  סוכר נגד שומן

  Sugar Vs. Fat

  יום ה' 4/6 בשעה 22:00

  שאלת השאלות בעולם התזונה: מה מזיק יותר, סוכר או שומן?

  במשך ארבעה שבועות נצמדים צמד האחים הרופאים כריס וזנד לשני תפריטים, אחד מהם בנוי כולו מסוכרים, והשני משומנים. הם בוחנים כיצד מגיבים הגוף והמוח לדיאטה, ובתוך כך מגלים שגורם הסיכון הוא דווקא אחר, ומונח ממש מתחת לאפנו.

  BBC 2014

  אבולה

  Ebola Frontline

  יום א' 14/6 בשעה 22:10

  סרט מצמרר מבית ה-BBC המתעד – באמצעות יומני וידאו של צוות המתנדבים הרפואי – את הטיפול בקורבנות וירוס האבולה, שקטל את חייהם של כ9,000 בני אדם מאז שהתפרץ בפברואר 2014.

  בעזרת מצלמות שהוצמדו למשקפיהם של מתנדבי הארגון "רופאים ללא גבולות" בסיירה ליאון שבאפריקה, אנו מקבלים תמונה בלתי אמצעית על הקשיים הפיזיים – העבודה בחום הלוהט בחליפות פלסטיק, והנפשיים – הטלטלה שבמעבר מרגעים קשים מנשוא בהם צריך להפריד ילד חולה מהוריו השבורים לרגעי שמחה עילאיים כשחולה מבריא ועוזב את המרכז הרפואי.

  BBC 2014

  הבנקאי של הוליווד

  Hollywood Banker

  יום ב' 22/6 בשעה 22:00

  בנאום הזכייה באוסקר של המפיק ההוליוודי ארנולד קופלסון, שקיבל את הפרס על "פלאטון" בשנת '86, ניתנה אחת התודות הראשונות לפרנץ אפמן על גיוס המימון לסרט. תודה על מימון היתה הצהרה מרעישה למדי בהוליווד באותם ימים. מי היה אפמן, ומדוע הגיעה לו תודה על במה כה מכובדת?

  פרנץ אפמן היה בנקאי הולנדי, שחולל מהפכה בהוליווד של שנות ה-70 כשמצא דרך לממן סרטים עצמאיים, כאלה שאינם נתמכים כלכלית ע"י האולפנים הגדולים. בשנות ה-80 כבר הפך לאחד האנשים החזקים בהוליווד, כשמימן את "פלאטון", "רוקד עם זאבים" ו"טרמינטור2" ועבד עם במאי כמו רומן פולנסקי, אוליבר סטון וקווין קוסטנר. אבל המהפכה שחולל הביאה בסופו של דבר למפלתו, כש'עסקנים' חדשים נכנסו לתחום ותפסו את מקומו.

  הולנד, 2014

  http://hollywood-banker.com/

  הנערה שדיברה עם דולפינים

  The Girl Who Talked to Dolphins

  יום א' 28/6 בשעה 21:55

  מועמד לפרס BAFTA

  סיפור אהבה בלתי ייאמן שהתפתח בין חוקרת דולפינים לדולפין שלה, במהלך ניסוי בן 10 שבועות שנערך בשנות השישים.

  בשנת 1965 נערך ניסוי יוצא דופן, במסגרתו חיו יחד בבית צף דולפין ואשה צעירה במשך 10 שבועות. מטרת הניסוי היתה לברר אם דולפינים מסוגלים ללמוד לדבר אנגלית, אך ככל שהתקדם כך הפך הניסוי לביזארי, והתפתח לסיפור אהבה בלתי ייאמן שהכה את העולם בתדהמה.

  בריטניה, 2014

  http://www.bbc.co.uk/programmes/b046w2n8

  אשפה – פשוט תאכלו את זה

  Just Eat It

  יום ג' 30/6 בשעה 21:55

  זוכה פרס חביב הקהל CPH:DOX 2014

  זוכה פרסי הסרט והקהל HOTDOCS 2014

  האם הייתם מוכנים להתקיים רק ממזון המושלך לאשפה? לאחר שנדהמו לגלות את שווי המזון האכיל שנזרק בכל שנה לפח בעולם המערבי, החליטו יוצרי הסרט לבדוק אם יוכלו להתקיים במשך חצי שנה רק ממזון המושלך לאשפה ע"י רשתות השיווק. חצי מכמות האוכל שאנו קונים מושלך לפח. ההשלכות – הן הכלכליות והן הסביבתיות – הרסניות. האינטרסים של יצרני המזון והמשווקים נשמר, בעוד אנו הצרכנים צורכים אריזות מזון מוכנות ומאמינים לתאריכי תפוגה. יוצרי הסרט מוכיחים כי הפתרון זמין והבחירה בידינו.

  קנדה, 2014

  http://www.foodwastemovie.com/

  סדרות

  לייף – חיים מופלאים

  Life

  יום ד' וה', החל מה-17/6 בשעה 22:00

  זוכת פרס האמי 2009

  סדרת הטבע המדוברת והמרהיבה של ה-BBC , המלווה בקולו של דיוויד אטינבורו האגדי ומתעדת התנהגויות מדהימות של בעלי חיים וצמחים החיוניות להישרדותם.

  סדרת ההמשך ל"עולם מופלא", מסדרות הטבע הראשונות שצולמו בטכנולוגיית טלוויזיה ברזולוציה גבוהה.

  הפקת הסדרה החדשה ארכה למעלה מ 4 שנים והיא צולמה בכל יבשות כדור הארץ .

  הראשון מבין 10 פרקי הסדרה הוא מבוא כללי הממחיש לצופה את המגוון העשיר של צורות חיים בכדור הארץ כולו. כל אחד מ-9 הפרקים הבאים מציג את התכונות המשותפות שתרמו להצלחה של כל קבוצת יצורים חיים, תיעוד רגעים אינטימיים ודרמטיים בחייהם של מינים נבחרים והתנהגויות יוצאות דופן – חלקן מתועדות לראשונה אי פעם. בסיטואציות מסוימות בסדרה נעשה שימוש בהשלמת תמונה על ידי מחשב כדי לאפשר הצגת תמונה רציפה. בין ההתנהגויות הייחודיות שצולמו במהלך הסדרה ניתן למנות את המרדף של שלושה ברדלסים אחרי יען עצום; את להקת דרקוני קומודו אשר צדה תאו-מים; את כלב-הים הנמרי שצד גוזל פינגווין רצועת הסנטר; את הלווייתן הקטלן שצד גורי פילי ים בחופי פטגוניה; את האפדני הצנוע שמציג את עונת החיזור שלו ביערות גיניאה החדשה; ודגים מסוג דאוניים (דגים מעופפים) אשר דואים בעת מנוסתם מטורפיהם.

  סדרה בת 10 פרקים, 50 דקות כ"א, שני פרקים בכל שבוע.

  http://www.bbc.co.uk/programmes/b00lbpcy

  • ההרצליינית

   2 סרטים תיעודיים שמרגע ששמעתי עליהם, אני כ"כ משתוקקת כבר לצפות בהם (77:78, סרט ערבית), ישודרו החודש בערוץ 8. איזה כיף!

 • Michael Ginzburg

  בדיוק תכננתי להשלים את 'אנשים אמיתיים' השבדית, שמח לדעת כי תהיה עונה שנייה!

© עידו ישעיהו