סוכני שילד 2.15: דלת אחת נסגרת

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 04/04/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 15

marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-02x15-one-door-closes

חג המולד הגיע מוקדם השנה: קשה להימנע מההשוואה של פרק 15 של העונה הנוכחית לפרק 17 הנהדר מהעונה הקודמת. בשניהם עלילת המסגרת היא דומה: הפיכה מאורגנת ואלימה בש.י.ל.ד המלווה בסכינים בגב ופיתולי עלילה אחרים. בשני המקרים מדובר בפרקים מצויינים. זאת ועוד, אם לפרק המפנה בעונה שעברה היה סרט ופרק מקדים מוצלח שהכינו את הבמה, הרי שבעונה הנוכחית באמת מדובר בפרק שעומד בזכות עצמו.

בסדרת פלאשבקים באפור-מגורען אייטיזי, אנו נחשפים לאירוע המכונן של "ש.י.ל.ד האמיתית": אותה הפיכה של ה.י.ד.ר.ה מהעונה הקודמת. ההפיכה תפסה את הסוכנים שעל נושאת המטוסים "האיליאדה" לא מוכנים. בובי והארטלי (לוסי לולס בתפקידה מתחילת העונה) מגיעות להציל את היום, או לפחות לבצע את המשימות שהוטלה עליהן על ידי פיורי: להציל את רוברט גונזלס ("בובי 2"?), מפקד הספינה, ולהשמיד את הספינה לפני שתיפול לידי האויב – כי, לדבריו של גונזלס, יש עליה מטען שאסור שייפול לידי הידרה. ביחד עם מאק, גונזלס, ועוד כמה חבר'ה שככל הנראה לא שרדו, הם מגיעים אל חדר השרתים, ושם הם ניצבים מול ההחלטה האם להטביע את הספינה, או לנסות להשתלט עליה. לבסוף הם מחליטים, ביחד, להמרות את פיו של פיורי (שבשלב זה כבר "ידוע" כמת לאנשי הספינה).

עד כאן הפלאשבקים. יתר סיפור הרקע מועבר באופן יעיל במהלך הפרק: ההחלטה הנ"ל היוותה את הבסיס להקמתה של שילד האמיתית, ביחד עם התובנה שפרויקט "תובנה" של פיורי שהוצג ב"קפטן אמריקה 2", היה בעוכרי הארגון. בובי את בובי רואים במורשת פיורי כסיכון, וקולסון הוא בעיניהם חלק ממנה: החייאתו במסגרת פרוייקט טאהיטי תוך שימוש בדם חייזרי הופכת אותו בעיניהם לחשוד כשליח של גזע חייזרי (כלומר, הקרי), וכפי שגונזלס אמר בפרק הקודם, החלטותיו הפזיזות העונה רק מחזקות חשד זה. בקטנה, אנו נחשפים גם לסיפוריהן של שתי צלעות נוספות של הארגון: וויבר, שנלחמה פנים מול פנים בסוכן "משופר" של הידרה באקדמיה של שילד, וקלדרון, שהגיע לשם עם להק של קווינג'טים והציל אותה ואחרים.

סיפור הרקע הזה מעלה שאלות לא פחות משהוא עונה עליהן, כאשר המרכזית שבהן היא איך לעזאזל הצליחה נושאת מטוסים לחלוף מתחת לרדאר של קולסון, הידרה, וחיל האוויר (לכל הפחות). ועדיין, הסיפור הזה מתכתב היטב עם הסיפור בזמן הווה, כעת כאשר הטיעונים של בובי2 משולבים עם פעולה החלטית. למעשה בניגוד להידרה שהייתה באופן ברור הנבל, כאן שני הצדדים לא טוענים רק לכתר, אלא גם לעליונות מוסרית, ובובי ושות' מנסים לפחות להתנהל על פיה, ולפגוע כמה שפחות באנשי קולסון (באופן שמעקר מעט את המתח בעלילה, אבל ניחא). הצורה שבה צוות קולסון מגיב נמדדת אל מול הטיעונים של ב"ב, ובמידה מסויימת אף מצדיקה אותם.
הבדל נוסף מעניין מהעונה הקודמת הוא שבתחילת הפרק אנו כבר יודעים מי נמצא באיזה צד (אלא אם כן, כמובן, מישהו כאן הוא סוכן הידרה). הדרמה, אם כן, נוצרת מהתפניות ביחסי הכוחות, ומהגילוי של הדמויות עצמן על הבגידה, והגישה שלהן לנושא.

בזמן ההווה, בבסיס, מורס מצליחה להיחלץ מידי מיי כאשר היא ומאק נחשפים, וברשותה "ארגז הכלים" של פיורי. היא מובסת – על ידי סימונס, מכל האנשים, אבל לא לפני שהיא מצליחה להפעיל החדרת גז מרדים לבסיס, באופן שמאפשר לגונזלס ואנשיו לחדור ללא שפיכות דמים מיותרת. גונזלס מנסה לגרום לקולסון לסייע לו לפתוח את ארגז הכלים, אבל מיי, שמצאה את מסכת הגז של בובי בזמן ההשתלטות, מחלצת אותו (תוך שהיא נתפסת בעצמה). פיץ וסימונס, שבתחילת הפרק עוד מתכתשים לגבי סקאיי, מתאחדים בשבי אל מול האיום החדש, אך מסכימים לסייע למאק הפצוע כאשר וויבר דורשת זאת מסימונס.

סקאיי, בינתיים, מקבלת ביקור בלתי צפוי מגורדון בבקתת-ההסגר שלה, שמציע לה את חסותם של האיניומנס, ביחד עם אימון שיאפשר לה לשלוט בכוחותיה. לדבריו, כל חפץ בעולם רוטט, ולה יש את היכולת להשפיע על הרטט הזה. הוא מציב את האלטרנטיבה הזו אל מול שילד, והכפפות שלהם שמגבילות את כוחה של סקאיי (וגם, ככל הנראה, גורמות לה לסחרחורת). היא מצליחה לקבל הצצה קטנה לאמיתות דבריו כאשר היא מצליחה לשלוט בזרם המים מהברז, אבל אז מגיעים בובי וקלדרון לתפוס אותה (אגב, בשיחה בין אנשי בובי-שילד, הבקתה שבה היא נמצאת נקראת "הבית שבאנר בנה", ואנו גם רואים בתוכו עדות לכך שבאנר היה בו). כאשר קלדרון יורה בה, סקאיי מגיבה בעוצמה עם כוחה, ופוגעת קשות בקלדרון, ביחד עם בערך חצי מהיער. בתגובה להתפרצות זו, היא מזמנת את גורדון, שלוקח אותה "הביתה".

הרחק משם (הוואי, ככל הנראה), קולסון פוגש את האנטר, שחותם על הצטרפות לשילד – של קולסון – על גבי מפית נייר.

את פינת הרפרנסים האמיתית תמצאו בביקורת של טל מיכלס במולטיוורס .

 • mip

  זה נכון שלא אמרו בדיוק איפה קולסון נמצא, אבל יהיה בזה משהו הרבה יותר פואטי אם הוא יהיה דווקא בטהיטי…

  • שין-גימל

   ללא ספק 🙂
   הניחוש שלי מגיע בעקבות השלט Luau שתלוי מעל הבר.
   http://en.wikipedia.org/wiki/Luau

   • mip

    פספתי את השלט… טוב נו, אבל זה היה יכול להיות רעיון טוב באופן תיאורטי

    • שין-גימל

     מצד אחד כן. מצד שני, זו אמורה להיות סדרה על מרגלים. הדמויות שלה אמורות להסתובב ברחבי העולם. במצב הנוכחי שבו גם כשהן עושות את זה אנחנו בקושי מקבלים צילום חוץ וחצי, אני לא מתנגד לכך שהסדרה מגיעה למקומות חדשים…

 • Nachman Ben Harush

  אירועי הפלאשבק ליום שבו שילד נפלה, כהמשך ישיר לאירועי קפטן אמריקה חייל החורף, היו פשוט מצוינים.
  הפלאשבקים היו מפוזרים טוב על פני הפרק, כשלאט לאט אנחנו תופסים הבנה לגבי מהות הארגון של מוקינגבירד ומאק
  קטע המכות בין מאי למוקינגבירד היה מעולה, חבל שהיה קצרצר..
  והקטע הענק עם סקאיי בסוף.. פשוט אדירה! וגם גורדון מצויין

  כשהראו את חתימת ידו של האיש בירוק ממש התלהבתי.. ויש לי חבר שידע לספר שהוא ממש צרח באותו הקטע..
  אגב, לגבי גורדון.. בניגוד למה שנהוג היה לחשוב,לא מדובר בreader מהקומיקס! לפני כמה ימים יצאה סדרת הUNCANNY INHUMANS החדשה , ושם הוא מופיע לראשונה! באותו השם, ועם כוחו נייטקראולרים לחלוטין. אכן, האינהיומן הוא המוטאנט החדש (השם UNCANNY מקרי לדעתכם?)

 • עידן דקל

  גם אתם יכולים להיות inhuman:
  https://www.youtube.com/watch?v=uENITui5_jU

 • פשוט יעל

  או בקיצור: תככים, תככים, תככים.
  האפור המגורען הזה ייצג באופן די מדויק את תחושת הבלעכס הכללים שלי מכל קו העלילה הזה. ה-כ-ל נורא דרמטי וכבד וכל הדמויות שהיו חביבות ומשעשעות קיבלו ייסורים והתלבטויות ואפלולית וכו'. לא כיף לי. אני עדיין צופה, אבל די מתוך אינרציה, והרבה פעמים זה בקטע של 'אה, כן, יש פרק של שילד, טוב, אני אראה אותו מתישהו. אולי מחר'.
  נו, לפחות האנטר חזר להיות דמות קלילה ושנונה, שמישהו יקנה לו איזה קוקטייל ורוד עם הרבה מטריות.
  .
  משהו שהיה מוצלח בעיניי הוא שקולסון, כמו האנטר בפרק שעבר, די מהר תקע סיכה בבלון הנפוח של גונזלס עם התהייה הפשוטה 'הי, למה לא *דיברתם* איתי במקום להתנהג כמו חארות?'. שאלה מצוינת, וגונזלס לא ענה עליה, מן הסתם כי זה היה עושה לו יותר מדי דיסוננס קוגניטיבי אם הוא היה צריך להודות שכל הקטע של 'להפסיק עם כל הסודות האלה של פיורי' לא בדיוק מתיישב עם הסודיות של הארגון החדש שלהם. וכן, גם אני תוהה איך בדיוק הם החביאו נושאת מטוסים שלמה. איפשהו אחר ראיתי מישהו שתוהה (מאוד בצדק) אם טאלבוט יודע עליהם, ואם כן למה הוא לא שיתף את קולסון במידע. כל העניין הזה קצת (מאוד) מטופש באופן כללי.
  .
  פיץ וסימונס הם בערך הדמויות היחידות שמעניין אותי לדעת מה יקרה איתם, והאם חילוקי הדעות ביניהם בנושא האינהיומנס וכד', שהתפתחו לאורך העונה, ישפיעו על שיתוף הפעולה שלהם עם קולסון ו/או גונזלס. עם סקאי ממש לא אכפת לי מה קורה. יופי שהיא למדה לשלוט בכוחות שלה (מה שקרה במהירות די מפתיעה, אגב), אבל לא כ"כ אכפת לי מה יקרה איתה הלאה, עם או בלי האינהיומנס.
  .
  ובפינת הקטנוניות המדעית, אם גל ההדף שסקאי יצרה ריסק לגמרי עץ אורן גדול שעמד בערך שני מטר מבובי וקלדרון[*], אין מצב שהם ייצאו מזה כ"כ בסדר. הגוף האנשי הרבה יותר רך מעצי אורן, וההשפעה של גלי הדף עליו היא די… לא סימפטית. אבל מילא, זה משהו שנוטים להתעלם ממנו בכל מיני סרטי אקשן וכד', אחרת לא במיוחד יהיה כיף לצפות בהם.
  .
  ובפינת הסתם-חנוניוּת, ג'ייייז, קולסון, מה אתה עושה? Don't split the party!
  .
  .
  .
  [*] אתם חושבים שהוא קרוב משפחה של רות קלדרון?

  • Nachman Ben Harush

   אם כבר הזכרת חנוניות, מעניין אם עוד מישהו שם לב למשפט שאמר גונזלס, I'm still the captain of this ship!" שנהג לצאת מפיו של בן דמותו המיתולוגי של ג'יימס אולמוס, קפטן הבאטלסטאר גלקטיקה העשוי ללא חת, אדמירל ויליאם אדמה.. לא ראיתי אזכור לכך בשום מקום (אפילו לא בIO9 וSCREEN RENT) , מה שגורם לי לחשוב שפרצתי את גבול החנוניות 🙂
   תהיה #2 שהזכרת לי, לא קשורה לחנויות, אני לא מצליח להבין מה גורם לגונזליו ולוחמיו להיות משוכנעים במאה אחוז שהם "שילד האמיתית"? מה לעזאזל נתן להם לגיטימציה לכך? מה עוד שאת קולסון מינה ניק פיורי בשר ורטיה…

   • גם מבלי לצפות ב-BSG, קשה היה לפספס את הרפרנס.

    אני מניח שקולסון שומר כמה קלפים צמוד לחזה, אחרת יכל לחשוף שפיורי בחיים ומסתתר במחתרת, ואולי אף למצוא דרך להוכיח זאת. מנגד, לדעתי גונזלס ושות' איבדו אמון בדרכה של שילד תחת פיורי (נדמה לי שזה נאמר במפורש) ובטח מי שלדעתם ממשיך אותה, קולסון. כך שלא מדובר פה רק בעניין טכני, אלא באג'נדות שונות והדרכים בהן הארגון מתנהל.

    • Nachman Ben Harush

     כן, ברור לי שמדובר במאבק בין אג'נדות שונות , אז בוא נשים זאת למבחן רגע..
     אם נניח שניה בצד את הנטיה הטבעית שלנו, כצופים בסדרה, להזדהות עם "צוות קולסון", לכאורה מדובר בקריאת תיגר על האופי של "שילד" המקורית- ארגון סודי, המורכב משקרים וסודות.

     קודם כל, אני חושב שזו החלטה יומרנית, להכריז על הארגון שלך כיורשו החוקי של ארגון שאתה מתנגד לחלוטין לצורה בה התנהל, ומעביר עליה בקורת גלויה לחלוטין. אולי הם "שילד היותר טובים" . אבל "שילד האמיתיים"?
     נמשיך בכך שבעצם האירוע שהוביל להקמתם, הם הפרו פקודה מפורשת (נכון או לא, זה כבר לא העניין) של ניק פיורי, המנהיג הבלתי מעורער של אותו הארגון עליו הם מכריזים כיורשיו הבלעדיים, זה שרק עתה הקריב את עצמו (לכאורה) למענו.

     ובנוסף- הם טוענים לשקיפות. האמנם? אם כך כיצד זה לא שמענו עליהם עד היום? אם הטענה בדבר "פוליטיקה חדשה" שסמלה הוא שקיפות חסרת סודות, היתה נכונה- אזי הם היו מתייצבים יוום לאחר נפילת "שילד" במשרדו של טאלבוט, ומדווחים על הצורה החדשה בה יתנהל הארגון מעתה ועד עולם. שקיפות או לא?
     חוץ מזה, לולא מאק, פיץ (ולצורך העניין כל סוכן אחר שהיה מספיק חסר לעמוד מאחורי הקיר המתפוצץ) היה נהרג בחדירה למקום, ואילו קלדרון (בהחלט שימוש מטריד בשם היהודי למשעי :P) לא ממש הראה מצפון מסוים כשהתכוון לירות בסקאי, בשביל המטרה, ושלום עולמי כמובן.

     כך שאני חושב שהמאבק הוא פשוט משחקי כס מלכות קלאסיים (הא הא) במסווה של צדקנות מעושה.

     • כדברי פשוט יעל (ועכשיו גם כדבריך), עצם הפעילות החשאית, הסודיות והחתירה מתחת לקולסון מנוגדים לכל הטענות של גונזלס ואנשיו בדבר שקיפות. צביעות, יותר נכון.

      לא יודע אם טאלבוט, אבל בפני ממשלת וצבא ארה"ב. לא בטוח שהתנהלות כזו הייתה מתקבלת בברכה והבנה. זוכר איך קולסון וצוותו הצליחו להערים על טאלבוט, בו-זמנית להיאבק בהיידרה ולבסוף להוכיח במעשיהם שהם אכן האנשים הטובים, ועקב כך זכו באמונו? לא מאמין שגונזלס היה מצליח לעשות זאת טוב יותר.

      • Nachman Ben Harush

       מסכים מאוד, ועל כן אני חושב שהיומרות של "צוות גונזלס" האפילו על הארגון עצמו.

       • שין-גימל

        אני חושב שחסרים לנו נתונים על מנת לתמוך בטענות של חוסר שקיפות כלפי קולסון או גונזלס. למי בדיוק עונים שני הארגונים? מי מממן אותם? גונזלס הזכיר את ה World Council – האם זה אומר שהוא מדווח אליהם? לא ברור. יותר משיש כאן שאלה שאפשר להכריע בה, יש כאן פער מידע.

        קל לי מאוד לצאת מנקודת ההנחה שזה בא מכתיבה גרועה (אני עושה את זה באופן שבועי) אבל יש גם אפשרות אחרת: לכותבים לא באמת איכפת מה אנחנו חושבים על גונזלס (מה שמתאים לאי היכולת של הסדרה להעמיד נבל ראוי והנה אני שוב עושה את זה). המטרה שלהם היא לגרום לצופים לפקפק בקולסון, ובכך, לדעתי, הסדרה הצליחה.

        • Nachman Ben Harush

         דווקא לגבי צוות קולסון יש לנו את התשובה מקטעי פרקי סוף העונה הראשונה ותחילת העונה השניה.
         קולסון משתמש במשאבים שפיורי העמיד לרשותו… כולל מקומות המחסה וכו'. והכל נמצא בתוך "תיבת הכלים"
         לגבי "צוות גונזלס", זו שאלה טובה.
         באמת? האירועים גרמו לך לפקפק בקולסון? אם כבר האירועים חיזקו את תמיכתי בו…

         • שין-גימל

          כסף נמצא בתוך ארגז הכלים? קולסון הגיע להסכמות לגבי גבולות גזרה עם חה"א האמריקאי, נניח – מה עם יתר העולם? בעונה שעברה אני זוכר נגיד שפרו אישרה את הפעילות של קולסון בשטחה – עכשיו זה כבר לא נדרש? לא נשמע סביר שארגז הכלים נותן לקולסון פתרון לכל בעיית משאבים.
          קולסון היה עסוק במרדף אחר השרטוטים מתחילת העונה. אנחנו ראינו את קולסון אומר שהוא יורד לעיר פחות או יותר מתוך סקרנות, וגם אם מקבלים את הטיעון שהוא עשה זאת בשביל סקאיי – זה בוודאי לא טיעון מספק למי שעומד בראש הארגון.
          בקיצור – הרשה לי לפקפק.

  • שין-גימל

   אני לא יכול בלב שלם לעודד אנשים להמשיך לצפות בשילד, אבל כיף לקרוא את האבחנות שלך לגבי הפרק, כרגיל.

   אין לי כל כך בעיה עם האפלוליות הנ"ל כל עוד לא נותנים לדמויות להתבכיין
   יותר מדי. דווקא בפרק הזה היו רגע או שניים קלילים שאהבתי -I love your
   everything, וההוא שציינת של האנטר. אם כי אני קצת מודאג מכך שהחוזה של
   האנטר לא מכיל תנאי פנסיה.
   הדיון על גונזלס מתרחב למטה, ואני מסכים עם חלק ממה שכתבת. לטעמי הקייס שלו לגבי קולסון די מבוסס, למעט נקודה אחת, והיא הטענה של וויבר בנושא היותו שליח של גזע חייזרי, שהיא מעט קפיצת היגיון.*

   מסכים לחלוטין לגבי סקאיי.

   ספציפית בפרק הנוכחי זו הייתה מיי שפיצלה את החבורה, אבל אני מניח שהיא רכשה את ההרגל המגונה הזה מקולסון 🙂

   לגבי קלדרון – LOL. כתבתי בשבוע שעבר שהתבלבלתי בינו לבין שחקן היספאני בשם הזה ששיחק סוכן בפרק הראשון. מעניין שייצוג המיעוטים בשילד האמיתית משמעותי, אבל זה היה נכון גם לארגון המקורי.

   * השערה שעשוייה לספיילר:

   אם לעשות קפיצת היגיון משל עצמי: וויבר היא סוכנת היידרה, או לכל הפחות הייתה מעורבת בהגעת המידע על ביקורם של סימונס ופיץ באקדמיה בעונה שעברה לידי באקשי.

 • Nachman Ben Harush

  צפיתי שוב פעם בפרק היום (יש לי נוהג לגבי סדרות חו"ל אהובות עלי במיוחד- אני צופה בפרק שנית יום לפני שחרור הפרק החדש) והגעתי לכמה תובנות-
  1) נהניתי מאוד מהפרק גם בצפיה החוזרת
  2) היה מוטיב מסוים של שימוש בשמות פרטיים בפרק על מנת להביע רגשות… כך עושים פיץ וסימונס כל אחד בתורו (בטון שנותן לשימוש בשם הפרטי את התחושה שאתה מרגיש כשחברה שלך עושה זאת בשעת מריבה), וכך עושים גם מאק ובובי בויכוח שלהם לגבי המשך המשימה. לעומת זאת, כאשר נראה שהשניים התקרבו בעקבות ההשתלטות, שוב התייחסו אליהם (כפי שנכתב במולטיוורס) בשמות משפחה כפיץסימונס.
  3)לוסי לולס נהדרת, כיף היה לראות אותה שוב באקשן
  4) רגע מעניין היה כאשר נייטקראולר האינהיומני סיפר לסקאי על המנטורית שליותה אותו, מבלי לדעת (או שאולי דווקא ידע גם ידע) כי זו אמה.
  5) וטרוניה גיקית וקנטרנית משלי ששמתי לב אליה בצפייה השניה- בתחילת אירועי הפלאשבק רואים את קרוסבונז על הספינה. איך זה הגיוני? הרי הוא היה נוכח באירועי הקריסה של "פרויקט תובנה" , ובסיומם נפצע אנוש על ידי לווין שהתרסק על גופו (ברפרנס נהדר לדמותו מהקומיקס). אז איך יתכן שהוא על האיליאדה,חי ובועט (ויורה) באותם הרגעים ממש?

  • שין-גימל

   3) בפרק הראשון העונה היא הייתה עייפה, כאן סתם לא היה מספיק בשר לדמות שלה. במובן הזה אני אפילו מאוכזב מעט כי אני יודע מגאלאקטיקה מה היא יכולה לעשות, אפילו בתפקיד אורח.

   5) זה לא היה קרוסבונז, סתם סוכן הידרה גנרי.

   • לא הבנתי מאיפה הגענו לראמלו כך פתאום. היו עושים עניין גדול מהופעת האורח שלו, אם הייתה כזו, ואכן הוא היה עסוק במקום אחר בזמן האירועים על האיליאדה.

    מוכרח לציין שלמרות שהתמונה שבחרתי להשתמש בה במולטיוורס מגניבה, אני אוהב יותר את זו שהשתמשת בה (כי בובי ואדריאן פאליקי מדהימות). רק להבא מוטב להיפטר מהלוגו המעצבן של ABC (גם בתמונה שהשתמשתי בה היה לוגו במקור).

    • Nachman Ben Harush

     היא אכן מדהימה. אני חייב לציין שבמקרה שלה הופתעתה בסדרה שידרגה את חיבתי אליה בקומיקס (הפוך ממה שקורה לי בדרך כלל)
     ותהיה שראיתי במקום אחר-איך לעזאזל השיער שלה תמיד כל כך מושלם?:)

     • סוכני וסוכנות שילד משתמשים במוצרי טיפוח מיוחדים שהמציא הווארד סטארק בשנות ה-50.

      • Nachman Ben Harush

       LOL
       צודק, גם היילי אוטוול ניחנה באותה היכולת 🙂

    • שין-גימל

     אכן. כיוון שהתמונה היא גם התמונה בעמוד הראשי, אני משתדל לא לשים ספויילר, כך שהתפשרתי על התמונה הזו. בדרך כלל אני גם משתדל למצוא תמונות ללא הלוגו, הפעם לא שמתי לב שהוא שם בכלל.

   • Nachman Ben Harush

    צודק לגמרי, משום מה כשצפיתי אתמול היה נדמה לי שזהו פרנק גרילו.. אולי המצות לא עושות לי טוב 😉

 • שין-גימל

  לא רפרנס – בזמן שבדקתי משהו בפרק, נפלתי במקרה על משהו בסצינה שבה סימונס פוגשת את בובי ליד הלוקר. על הלוקר ניתן לראות בבירור את השמות Cobb ו Mimikakis .
  אפשר לראות שיש שמות גם על חלק מהתאים האחרים, אבל הם בלתי קריאים.
  מאוחר יותר, כשמיי מחטטת באותו הארון בתא של בובי (שמתוייג Morse, כראוי), ניתן לראות גם תא נוסף עם התווית Lee .

  מימיקאקיס היא ככל הנראה לייני מימיקאקיס, לפי ימד"ב Assistant Property Master בעונה הקודמת (לא בנוכחית), כלומר עוזרת לאחראי על הפרופס (מה שמאוד הולם בהתחשב בהמשך הסצינה שבה סימונס מחטטת בארגז על מנת למצוא את המכשיר שיהמם את בובי, אבל ייתכן וזהו צירוף מקרים).

  קוב – אולי ג'יין קוב מפיירפליי? קלוש, גם אם חלק מהאנשים שעבדו על פיירפליי עובדים בסדרה. לי – סטאן לי? לי אדאמה? גם כאן אין לי משהו מגובש מספיק.

© עידו ישעיהו