לקוראי הספרים, משחקי הכס 5.03: הדרור העליון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/04/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

בקצרה: "משחקי הכס" עונה 5 פרק 3, ספוילר לפרק ולקוראי הספרים
בשביל להגיב בפוסט ללא ספוילרים – סורו הנה.

Game of Thrones - 05x03 - High Sparrow 02

טוב, זה כבר ממש שונה מהספרים, ואני מחבב את זה. במקום השיטוטים הבלתי נגמרים של בריאן, הם קושרים את מסעה בזה של סאנסה, וזה – לפחות כרגע – עדיף עשרות מונים. גם הסיפור של סאנסה שונה לגמרי. במקור בייליש מתכנן להשיא את סאנסה ליורש של רוברט ארין ולאחר מכן לחשוף את זהותה ולתבוע מהבולטונים את ווינטרפל, אבל כאן קורה ההפך המוחלט. מעניין.

מה שהכי מעניין – וייתכן שמדובר בספוילר הכי גדול לספרים – הוא היעדרו של אאיגון הצעיר. הרי החטיפה של טיריון אירעה אחרי שכבר פגש בטוען לכתר שמתברר כי הוא בחיים, ואם כך האם הסדרה בכלל לא תציג את דמותו? אומר הרבה על חשיבותו הלא-קיימת לסוף הסיפור.

תגיות:
 • miss bojarsky

  אני מסכימה לחלוטין ששינוי העלילה של בריאן הוא מבורך, בספר היא הייתה משמימה ומייגעת.
  לגבי שינוי העלילה של סאנסה אני לא בטוחה, זה חתיכת שינוי. נראה איך זה יתפתח.

  לא זכרתי בכלל שטיריון נחטף.

  • האמת היא שחשבתי על זה ואני ממש חושש שמנת חלקה של סאנסה תהיה דומה לזו של ג'יין פול בספרים, כלומר עינויים בל יתוארו מידיו של רמזי בולטון. כבר ראינו את סאנסה סובלת מידיו של פסיכופת (וגם ראינו את רמזי מתעלל ארוכות במישהו), בבקשה לא עוד פעם.

   • miss bojarsky

    גם אני חוששת מכך (תזכיר לי מי זו ג'יין פול?), בין היתר כי זה יהווה סיבה עבור בריאן ו/או ת'יאון להתערב ולעזור לה.

    ועכשיו נזכרתי שפורסם לא מזמן פרק מהספר השישי מנקודת המבט של סאנסה ועוד לא קראתי אותו. אני צריכה לעשות זאת ולראות מה קורה שם לעומת הסדרה.

    • בירדי

     ג׳יין פול הייתה הבת של ראש משק הבית הראשי של הסטארקים. היא הצטרפה למסע של סאנסה ואריה למעלה מלך ואבא שלה נרצח כחלק מהמעצר הגדול של אנשי בית סטארק. בעין הספר השני לחמישי לא ידע מה עלה בגואלה . בספר ה…חמישי (לדעתי), תואר כי אריה נמצאה ורוס בולטון תכנן לחתן את "אריה" עם רמזיי (כדי להשתלט על ווינטרפל), רק שתיאון שם לב שה"אריה" שהוצגה בכלל לא דומה ל, ובכן, אריה (היא הייתה גבוהה יותר, רזה יותר ויפה יותר)

     עכשיו, אם סאנסה אמורה להתחתן עם רמזיי, מה זה אומר בנוגע למשלחת החילוץ שאמורה להגיע מטירת שחור? סאנסה תחליף את מקומה של אריה? האם יחשפו את זה שמאנס עדיין חי או שהוא יישאר מת? ומה עם הבן של הנסיך דוראן?

     • miss bojarsky

      תודה 🙂 זכרתי שרמזי מתחתן עם אריה מזויפת אבל לא זכרתי מי זו הייתה.

      עוד שאלה – מה גרם בספר החמישי לת'יאון לברוח מרמזי? הוא הציל את ג'יין פול?

      לגבי השאלות שלך – שאלות טובות…

      • בירדי

       לא זכור מה היה *ה*דבר, אבל לפי דעתי ת'יאון עזר למשלחת ההצלה. מצד שני, גורלו נותר לא ידוע כבר… 4 שנים בערך.

       • miss bojarsky

        מויקי, קורות ת'יאון בספר החמישי:

        When several Bolton men are murdered at Winterfell, Theon is thought a suspect, although he wonders if a hooded manhe meets is instead to blame. The idea of Theon being the murderer is quickly dismissed by Roose, who claims that Theon is too broken and weak to have carried out the murders.[20] The murders cause tension in the castle between theFreys, Boltons, Manderlys and other northern houses, finally erupting into a brawl.[21]

        Theon flees to the godswood, seeing hints of Bran Stark's face in the weirwood, hearing it whisper his name and temporarily restoring his sanity.[20]

        He is then summoned by the musician at Winterfell, "Abel", and six wilding spearwives disguised as maids are actually responsible for some of the deaths and use the confusion in the castle to free "Arya Stark", enlisting the help of a reluctant Theon. However reluctant on account of his fear, Theon has already heard from one of Ramsay's men that Ramsay plans to cut off his lips if he stays in Winterfell, as 'punishment' for his intimacy with the fake 'Arya' when forced to act as a fluffer during Ramsay and Jeyne's bedding rite. In the end, Theon and Jeyne manage to escape and are caught by Mors Umber, who sends them to rendezvous with Stannis's army at a crofters' village a few days ride away.[21]Asha, who is a captive with Stannis's army, barely recognizes Theon due to his torture at the hands of Ramsay.[22]

        יאדו, אני חוששת שחששותינו עומדים להתגשם.

        • וואו, ממש לא זכרתי את הקטע הזה עם השפתיים. אלוקים אדירים, האם זה אומר שת'יאון ייאלץ לרדת לסאנסה? אם אלה הכיוונים, זה יהיה ממש ממש ממש מבאס.

         • miss bojarsky

          אלוהים, אני מקווה שלא…

© עידו ישעיהו