החץ 3.20: הנופל

פורסם ע"י ‏טל מיכלס‏
בתאריך 27/04/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 3 פרק 20

arrow_3-20

פורסם לראשונה במולטיוורס

בפרק הקודם של "באטמן" (זו כבר לא בדיחה, אלא עובדה): ת'יאה "נרצחת" ע"י ראס אל גול כדי… להוכיח פואנטה…? כנראה במחשבה שאם ההר לא נפל על מוחמד מספיק חזק, אולי אם נדקור את אחותו של מוחמד הוא יבוא אל ההר! במילים אחרות, ראס הורג לכאורה את ת'יאה כדי שאוליבר ייכנע סופית ויקבל את הצעת העבודה שלו. כמובן שהצוות מתנגד נחרצות לכך שאוליבר יהפוך לראש השד החדש, במיוחד מלקולם (חלק מהצוות, אה? ואוו…) אבל אחרי הפגיעה האנושה בת'יאה, את אוליבר לא מעניין שום דבר אחר. הצוות ממריא לנאנדה פרבאט ומתקבל בזרועות פתוחות ע"י ליגת המתנקשים.

אחרי טקס ביזארי למדי וטבילה במימי מעיין הלזארוס, ג'ייסון, ארר… ת'יאה מתעוררת לחיים, שבורה במקצת, כפי שמלקולם הזהיר מראש. אוליבר מבין שעליו לכבד את ההסכם עם ראס ולרשת את מקומו, מה שגורם לפליסיטי להתעמת עם ראס (שימי לב אל מי את מדברת, פשוטת עם שכמוך). ראס מספר לפליסיטי שבעבר גם הוא היה כאוליבר, עם אישה שאהב ואנשים קרובים ללבו, אך נאלץ לבחור בין חיי יקיריו לבין "גורלו". הוא מייעץ לפליסיטי לנצל את רגעיה האחרונים עם אוליבר (רגע אחרי שריי נפרד ממנה כי הבין למי נתון ליבה) לפני שייאלצו להיפרד לעד. מה שמוביל לסצנת סקס לוהטת ומשעממת בו-זמנית.

אחרי תינוי האהבים בין פליסיטי לאוליבר, היא מנסה את המובן מאליו ומסממת את בחיר ליבה כדי להבריחו בחזרה הביתה. תכנית זו נכשלת כשאוליבר מתעורר באמצע הדרך (מה?!) והוא פוקד על אנשי הליגה להוריד את נשקם כמנהיגם העתידי, ומפנה דרך לחבריו לברוח. כאשר ראס מגלה כי מסיאו\סאראב הוא שסייע לצוות לברוח בכך שהרג כמה שומרים, ראס.. חס על חייו (למה אף אחד לא מת בסדרה הזו?!) ראס מסביר כי מסיאו הוא שבגד בו ולא סאראב, וכי מסיאו מת לחלוטין מיום זה והלאה בעקבות הודאתו בחטאו. בדיוק כפי שאוליבר קווין חייב למות, ורק החץ , אל סא-הים, ייוותר.

עוד למדנו בפרק, בעקבות שיחה בין דיגל ומסיאו, את מה שידענו מזמן: אקיו נהרג באופן כלשהו, מה שפיצל את הזוג ימאשירו והוביל את מסיאו אל זרועות הליגה.

עוד בפרק: פלאשבק מיותר על המרדף אחרי נשק האלפא והאומגה שבידיו של גנרל שרייב; לא… קרה… שם… כלום. אני מבקר את הסדרה הזו במשך כמעט כל העונה, למעט השבוע שעבר (מתנצל, דרך אגב), ונכון לעכשיו אני מרגיש שאם לא נקבל איזשהו סיום מפוצץ, מפתיע ומשנה סדרי עולם… יהיה לי קשה מאוד לרצות לסקר את העונה הרביעית.

השבוע אין רפרנסים, אבל אלה שרידי הפרק הקודם:
ג'ייק סימונס\דת'בולט: אין הרבה להרחיב עליו, נבל בעל שליטה בחשמל.
אופל סיטי: עיר פעילותן של מספר דמויות, בייחוד בני משפחת נייט (המקושרת לסטארמן, מנהאנטר ופאנטום ליידי) ואלונגייטד מן.
– "דיקסון קניון 4116": כותב הקומיקס צ'אק דיקסון מפורסם בזכות עבודותיו על החץ הירוק, באטמן, נייטווינג, רובין, פאנישר עבור מארוול, ויצירת Birds of Prey.
– "גנטנר ויאונט": רפרנס שחורג מגבולות הקומיקס – שחקני עבר של קבוצת הבייסבול מילווקי ברוארס ג'ים גנטנר ורובין יאונט.

תגיות:
 • Jakob Jakubowitsch

  מה שלא מובן לי למה ראס אל גול לא הלך מלכתחילה על תיאה.. היה ברור לראס שרק פגיעה בתיאה יביא את אוליבר הרי הוא יודע שהוא נלחם בהתחלה בגללה והיה מוכן למות עבורה.

  • 1. להרוס את התדמית של החץ וחייו של אוליבר בדרכים אחרות, עד המכה הכי קשה שתגרום לו סופית לקבל את ההצעה.
   2. מריחת זמן תסריטאית.

 • בובי

  מה שלי לא מובן זה למה אוליבר לא הורג את מרלין,הוא פאקינג הרג את שרה!!!

  • חושי מוסר וצדקנות מעוותים. הוא תירץ זאת בעבר בכך שהוא אביה הביולוגי של ת'יאה, לכן הוא חייב להגן עליו עבורה, אפילו שאחרי שגילתה מה עשה לה ולשרה, היא שונאת את מרלין יותר מכל אדם אחר.

 • Roy Sharabi

  הנופל.. מדובר בARROW עצמו. בזמן האחרון הסדרה ממש ירדה ברמתה.
  מאז שהוסיפו את לוראל כ"בלאק קנרי" מרגיש לי ממש משחקי ילדים בתחפושות. יחד עם אטום ממש לא עובד לי כל סיפור שם. כל הפלאשבאק לסיפור בהונג קונג מתחילת העונה משעמם!! מרגיש ממש מריחה של התסריט כי לא נשאר רעיון אחרי האי.. נסבול ככה עוד 2 עונות? ממש מיותר שיוותרו על זה.
  אני מוצא את עצמי הרבה יותר נהנה מ"פלאש". מהאווירה מהדמויות ומהסיפור פשוט כיף.
  כל האווירה של האפילה (אופרת סבון) של החץ ממש מחווירה אחרי שראיתי את דרדוויל.

  • אני נזכר בביקורת שכתבתי על פרק הפיילוט של "סוכני שילד", אז "החץ" הייתה אחרי עונה ראשונה ומוצלחת והתחילה עונה שנייה לא רע. היום ההיצע כל כך גדול וטוב בהרבה, ש"החץ" היא כבר לא מלכת הכיתה וכלל לא מסוגלת להתמודד עם התחרות. כדבריך, "דרדוויל" היא הדוגמה הכי טובה לכך.

   עם לורל דווקא אין לי בעיה, היא מאוד השתפרה העונה. אבל אולי זה מאוחר מדי, כי כל מה שסביבה מתמוטט. אכן, חבל שהסדרה מתעקשת להתמיד בפלאשבקים. הם מזמן איבדו את מטרתם ולא תורמים דבר לסיפור, חוץ מלהציג דמויות חדשות מהקומיקס, בייחוד כשפלאשבק-אוליבר מבלה כבר שתי עונות מחוץ לאי שהיה אמור לעצב אותו כויג'ילנט.

   • Roy Sharabi

    כמו שאתה אומר, הציע ממש טוב. מאוד נהנתי מ"הסוכנות קרטר" כמו שאמרתי גם פלאש. ודרדוויל הסדרה. סוכני שילד התחילו להיות נחמד.
    ולוראל אולי המשחק של השחקנית נהיה יותר טוב. אבל אני ממש לא מאמין לה להתפתחות שלה בתור גיבורה ומבחינתי אחרי יום וחצי בלחימה בפשע היא צריכה כבר למות.
    לגבי הפלאשבאקים, אני מעדיף שיורידו אותם לגמרי. ואם לא, בהחלט להחזיר אותו לאי ושתהיה איתו שם דמות לא פחות מעניינת מ"דאסטרוק". שתראה לנו את ההתפתחות בצורה אינטנסיבית לויג'ילנט.

© עידו ישעיהו