הפלאש 1.15: מחוץ לזמן

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 23/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הפלאש" עונה 1 פרק 15

Flash_1.15_small

פורסם לראשונה ב"מולטיוורס"

מדי פעם אני נתקל בבעיה הזו: פרק שברובו מתבזבז על עלילה בנאלית ונבל גנרי, רק כדי להוביל לדקות סיום מרתקות ומספקות. שובו של ה-Weather Wizard, הפעם האח שנחשב כמת מאז פרק הבכורה, לא עשה דבר מלבד להמשיך את תבנית הנבל השבועי. כן, ג'ו והאנשים הקרובים אליו היו נתונים לאיומו של קלייד מרדון, וכמה אנשים נפלו קורבנות לכוחותיו (המדויקים ועוצמתיים יותר משל אחיו), ביניהם קפטן סינג וג'ו שנפצעו קשה. לפחות על הדרך הכרנו, סוף סוף, את הארוס של סינג.

בסופו של דבר, הסיפור של מרדון הוביל לשימוש מירבי של בארי בכוחותיו כדי לעצור צונאמי מהחרבת סנטרל סיטי, ולחזרה בזמן לתחילת הפרק (מה שמסביר את המפגש המוקדם של בארי עם עצמו). בכך בוטלו, כפי הנראה, מרבית ההתרחשויות בפרק: הפציעות של ג'ו וסינג, חשיפת סודו של וולס, המוות של סיסקו (שני אירועים שבארי כלל לא מודע להם), המאמר בעיתון על וולס, ההודאה המשותפת ברגשותיהם של בארי ואייריס, והיציאה שלו מהארון כפלאש בפניה.

הפרק מציג באופן רשמי את המסע בזמן, ובכך פותח את הדלת להרבה אפשרויות. החזרה הקטנה הזו לאחור עשויה לשנות את האירועים שצוינו למעלה. איך וולס ייחשף כעת? האם חשיפת זהותו של בארי בפני אייריס תתקבל באותו אופן בסיבוב השני? האם הארוחה האחרונה של בארי בקו הזמן הקודם עדיין נחשבת?

השלכה נוספת על העתיד, אם לשפוט מתכניתו של אאוברד ת'ואן להרוג את בארי, היא הפרידה העתידית של אייריס ואדי. היחסים שלהם מזמן לא כפי שהיו, ועד הפרק האחרון לא ראינו אותם ביחד תקופה מסוימת. אייריס התמקדה בעבודתה החדשה ובקנאתה לבארי ולינדה. אדי הבין שמשהו לא בסדר במשחק הכדורת, וכך גם לינדה, שכנראה עמדה להיפרד מבארי לפני שחזר בזמן. הערכה שלי: אדי ינטור טינה לבארי על "גניבת" אייריס, ובכך תיוולד איבה בין השניים שתשליך על הדורות העתידיים של שתי המשפחות.

מארק מרדון חוזר כ-Weather Wizard השני, אחרי אחיו המנוח קלייד. בקומיקס מארק הוא הוויזארד מאז הופעתו הראשונה.
– המטה שסיסקו ממציא כדי לעצור את מרדון, זהה לכלי הנשק הקבוע של הנבל.
– וולס חושף את זהותו האמיתית, אאוברד ת'ואן. בקומיקס זהו שמו של הנמסיס של הפלאש, פרופסור זום (או רוורס-פלאש) מהמאה ה-25. גרסה מודרנית של הנבל, האנטר זולומון, משתמש בד"כ בשם זום ובתחילה היה חבר קרוב של וולי ווסט שרותק לכיסא גלגלים.
– וולס מסביר את שני הפלאשים כהעתק מראה, יכולת שהוא מציג בעצמו מאוחר יותר. בקומיקס באיר מפתח יכולת דומה, כמו גם האפשרות לרטוט דרך עצמים (באותו אופן שוולס הורג את סיסקו).
– דירה מס' 123, שג'ו ואדי מחפשים בה את מרדון, עשויה להיות רפרנס ל-Flash (Vol. 1) #123 מ-1961, המפגש הראשון בין פלאש\ארי לבין הפלאש המקורי, ג'יי גאריק; הפעם הראשונה בה הוצג הרעיון של שני יקומים מקבילים על דפי DC, והצעד הראשון למפגשים ביניהם.

תגיות:
© עידו ישעיהו