סוכני שילד 2.14: אהבה בימי הידרה

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 27/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 14

marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-02x14-love-in-the-time-of-hydra

אם בשבוע שעבר קבלתי על קונפליקט לא מספק, הרי שבפרק הנוכחי הוא כמעט ואינו קיים. כפי שנעשה כבר בעבר העונה, כל קווי העלילה בפרק ממשיכים את העלילה מפרקים קודמים, אבל הפעם אף אחד מהם לא באמת חזק מספיק כדי לסחוב את הפרק.

כשראינו את וורד וסוכנת 33 בפעם הקודמת, הם ברחו ביחד מפורטו ריקו בזמן ששילד היו עסוקים בעיר של ה-Inhumans. בתחילת הפרק הנוכחי, וורד והסוכנת חוטפים את המדען שפיתח את מסכת החלפת הפנים שלה, על מנת להסתיר את הנזק שמיי עשתה לפניה. הנזק הפנימי שלה חמור בהרבה – היא למעשה חסרת זהות, היות וווייטהול, שלו הייתה נאמנה בשל שטיפת המח, אינו בחיים עוד. בייאושה היא משליכה את עצמה על וורד ואפילו עוטה את הפנים של סקאיי, אבל לוורד יש תכניות אחרות עבורה: הוא מציע לה את אותו סוג של שיקום שהוא ביצע באמצעות נקמה במשפחה שלו. מושא הנקמה שהוא מציע לה הוא סוניל באקשי, הסגן של ווייטהול ז"ל שנמצא בידי חיל האוויר, והוא נכון לכרגע הנבל החטוף ביותר בסדרה. וורד והסוכנת מצליחים לחדור לבסיס באמצעות יכולת החלפת הפנים שלה. הם מחלצים את באקשי ומפעילים עליו את תהליך שטיפת המח, והסוכנת המשוקמת מחליטה על זהותה החדשה כ"קארה" (לא מובהר אם זהו אכן שמה המקורי, אם כי הפנים הם אכן פניה המקוריות). ניכר כי הסדרה מנסה לרקד בעדינות בין היותו של וורד פסיכופט לאיזשהוא טוויסט לגבי כוונותיו, אבל זה נמשך כבר יותר מדי זמן, ומשליך גם על כל ניסיון – אם היה כזה – לעורר עניין או סימפטיה כלפי קארה. אם יש איזושהיא נקודת אור בקו העלילה הזה, הרי שהיא האופן המשעשע שבו טאלבוט כושל לחלוטין בלסכל את החדירה של וורד וקארה לבסיס.

בהמלצת מיי, קולסון כולא את סקאיי בבית מחסה, ונותן לה כפפות שסימונס פיתחה על מנת להגביל את כוחותיה (שיש להן ככל הנראה תופעות לוואי מסויימות). פיץ ממשיך את ההתנגדות שלו לתהליך הבידוד של סקאיי ואף ממודר ממנו. בשיחה עם סימונס הוא מקביל בין השינוי שעבר על סקאיי לזה שעבר עליו, ומאשים אותה בכך שהיא פועלת מתוך פחד מהם. קולסון חושד שהוא עשה טעות עם סקאיי (ובצדק – כבר כתבתי כאן על הבעיה של שילד להכיל דברים במתחמים סגורים), אבל עניינים דחופים יותר צצים, כגון חוסר הכנות של מאק.

מאק מביא את האנטר אל המטכ"ל של "ש.י.ל.ד האמיתית", בהנהגתו של גונזאלס (אדוארד ג'יימס אולמוס). לפי גונזאלס, הארגון שלו מוקם על יסוד של שקיפות, בעוד ששילד בהנהגת קולסון הולכת בנתיב שהתווה ניק פיורי. גונזאלס מבקר את ההחלטות של קולסון לאורך העונה כפזיזות, ומושפעות מה-DNA החייזרי שהוזרק לו לצורך החייאתו. האנטר חצי-משתכנע, אבל בסופו של דבר מכריעה את הכף התחושה שלו שהוא נבגד על ידי בובי. הוא בורח מהמתחם הסגור רק על מנת לגלות שהוא על נושאת מטוסים (הליקרייר, אולי? לא ברור). בובי מייעצת לדרג הפיקודי להסיר סופית את האיום שמהווה קולסון, על ידי חזרה שלה לבסיס של שילד, בהנחה שהיא תצליח להקדים את האנטר שגם בדרך לשם. בסה"כ, אופן החשיפה של הארגון החדש היה מאכזב למדי, גם אם קיבלנו את אדוארד ג'יימס אולמוס על ספינה שוב, ואת קירק אסוודו – הלא הוא אלוורז מאוז וצ'רלי מפרינג'.

פינת הרפרנסים השבוע מוקדשת לקוואן צ'ן, ויקטוריה האנד, אריק קניג, איזבל הארטלי, נואל וולטרס ואנטוואן טריפלט. כך אומרים כולנו.
*  בחדר הדיונים של ש.י.ל.ד.א הייתה גם הסוכנת וויבר, שאותה פגשנו באקדמיה של שילד בפרק 12 בעונה הקודמת, ולאחר מכן כאשר היא בישרה לסימונס וטריפלט על ההפיכה של הידרה.
* יכולת החלפת-המסכות של סוכנת 33 והעלילה שלה בפרק זה מזכירות את Chameleon, הנבל הראשון של ספיידר-מן (בנימה אישית משהו, גרסא מתורגמת של חוברת זו הייתה כנראה אחת מחוברות הקומיקס הראשונות שקראתי).
* קארה הוא אכן שמה של סוכנת 33 בקומיקס, שהוזכרה בקומיקס של הרקולס, סופר גיבור בעולם המודרני של מארוול שהוא אותו הרקולס מהמיתולוגיה.
* מספר אזכורים של האוונג'רס מהיקום הרחב השבוע: קפטן אמריקה הוחזק בבידוד באותה בקתה שבה סקאיי מוחזקת. סימונס ופיץ מנהלים ויכוח על האם הכוחות של דייזי מקבילים לאלה של קפטן אמריקה או האלק, ולאחר מכן על מה האלק היה עושה (WWHD).

(קרדיט על הרפרנסים, כרגיל: IO9)

© עידו ישעיהו