בנות 4.09: דדי אישוז

פורסם ע"י ‏נטליה ירמין‏
בתאריך 22/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

"בנות" עונה 4 פרק 9

עם טלטלת הבחירות של השבוע שעבר, טוב שהיה לנו משהו אחד שיכלנו להסתמך עליו, משהו יציב ואמין שלא יפתיע אותנו כשאנחנו חושבים שאנחנו יודעים מה הולך לקרות. ואכן, עוד שבוע, עוד פרק סביר מינוס של "בנות". ובשלב זה אני יודעת שהתחלתי להישמע כמו תקליט שבור לפני משהו כמו חצי עונה, אבל bear with me כי הפעם זה באמת פרק אחד לפני סיום העונה, כך שלאף אחד מאיתנו לא נשאר הרבה ממה לסבול. ועם הקדמה אופטימית זו, בואו נדבר קצת על מה קרה בחייהן של הבנות והבנים השבוע.

לאחר התגלית המרעישה (פחות) אודות נטיותיו המיניות של אביה של האנה, טד מגיע לבקר את בתו בעיר הגדולה על מנת לשוחח איתה על השינוי שחל ו/או יחול בחייהם וכנראה גם לקנות ג'ינסים צמודים עם אלייז'ה, לפחות כך נראה שהוא בילה את רוב הפרק. בניגוד לתגובותיה של האנה לרוב הדברים שקורים לה בחיים, הפעם דווקא התגובה שלה לכל העניין לדעתי הייתה ממש בסדר. כן, היא קצת עשתה סצנות, אבל לא ברמה שלה ציפיתי. הפעם האנה הגיעה בצורה לגיטימית – לשם שינוי, היא הייתה המבוגר האחראי בכל הסיטואציה. היא העמידה על מקומם את אלייז'ה ואביה על כך שדיברו איתה על דברים שלא היו צריכים לעלות בשיחה בין אב ובתו.

באופן מעניין, אני חושבת שהיה זה תיאור די נאמן של מה שקורה לילדים מתבגרים או מבוגרים של הורים גרושים, למשל. הרבה פעמים ההורים הופכים לאחר המשבר למעין טינאייג'רים בעצמם, ולפתע הילד מוצא את עצמו בסיטואציה שבה אולי הוא מרגיש כמו ההורה האחראי, או חבר קרוב שחולקים איתו הכל – לא משנה איזה מהם, לא בדיוק המצב שהייתם רוצים למצוא את עצמכם בו אפילו אם אתם מסתדרים עם ההורים שלכם. באופן זה, התגובה של האנה לסיטואציה הייתה ממש במקום, ויחידה מזה זמן מה שגרמה לי לתהות אם בעצם היא אכן בשנות ה-20 לחייה ולא ילדה בת 14 הכלואה בגוף של אישה.

ואם כבר מדברים על להיות כלואים, גבירותיי ורבותיי, האם צפינו השבוע בפרק הראשון שבו סצינה שכללה את אדם וג'סה (ומימי רוז) הייתה מהנה? מי היה מאמין? כמובן שבשביל להגיע אליה נאלצנו לחזות בג'סה ואייס במצב שהיינו לגמרי בסדר עם לא לראות, אבל ניחא, זה לא בדיוק חדש. מה שהכי הפתיע אותי בכל קו העלילה הזה הוא העובדה שלראשונה מזה הרבה מאוד זמן חיבבתי את ג'סה. קצת שכחנו מפני שהיא הייתה בן אדם כל כך נוראי במשך כל כך הרבה זמן, אבל למעשה ג'סה היא ה"בת" היחידה שלא לוקחת בולשיט מאף אחד.

סיפור אישי אמיתי – פעם, לפני שנים רבות, הסכמתי ללכת עם בן זוגי דאז לארוחת ערב עם חבריו הרבים דקה אחרי שהוא זרק אותי (לא אכנס לפרטים למה כי הסיפור כבר עלוב מספיק). ועכשיו אני רק חושבת לעצמי, מה היה קורה אילו ג'סה הייתה קיימת אז בשביל לתת לי השראה? מה שאני בעצם מנסה להגיד הוא שלמרות שהיא לרוב מזעזעת, לפעמים ג'סה היא זו מבין הבנות שממנה אנחנו צריכות/ים לקבל עצות זוגיות.

בינתיים, בזוגיותם של אנשים אחרים, בואו נדבר לרגע על המשולש של ריי-מארני-דזי. אני רוצה להתעלם מהתנהלותה המביכה של מארני במסיבה של ריי – כולנו ציפינו לכך שהיא תצא בסופו של דבר הדושבג הגדול מכולם. מה שאני כן רוצה להגיד זה שאני מתגעגעת למארני של פעם, שהייתה באה לריי עם מגש של פיצה ופשוט אוכלת אותה מולו בלי לחשוב. ולכן אני לא שואלת את עצמי, מה בעצם ריי מוצא בה מעבר להיותה לכאורה בחורה ממש שווה? כי כששאלתי זאת את עצמי נזכרתי שמארני עם ריי היא בן אדם אחר. לפחות פעם, לפני שהם שכבו לראשונה, היא הייתה. היא הייתה אפילו בן אדם די סבבה. והייתי רוצה לראות עוד מהבן אדם הזה. ריי, כמובן, היה הדבר הכי מקסים בעולם, אבל כבר אמרנו שאני תקליט שבור, אז נמשיך הלאה.

דבר אחרון שרציתי לציין – זו רק אני או שספציפית הפרק הרגיש ממש, אבל ממש בנוי כהלכה? אני לא לגמרי בטוחה איך זה בא לידי ביטוי במהלך הפרק, אבל בסופו, החלק שבו האנה וריי יושבים ומתלוננים (כנראה עשר השניות הטובות ביותר בפרק) מרגיש כאילו זה עתה אספתם את כל הצעצועים שלכם (או של הכלב, או של הילד) מהרצפה ושמתם אותם בקופסה שלהם ועכשיו אתם יכולים לראות את הסלון. בהודאת השניים ששניהם אומללים היה משהו שגרם לכל חלקי הפרק ליפול במקומם בצורה מושלמת. הכל לפתע הרגיש נכון.

ובאשר לפרק האחרון – אין לי הרבה ציפיות ופעמים רבות כבר חשבתי שבעונה הבאה אפרוש מהצפייה לחלוטין. וגם – זה עבר מהר, אתם לא חושבים? ועם זאת שום דבר מעניין… לא באמת קרה…? ולמרות הכל, "בנות" זה "בנות" ואני מניחה שבקרוב נגלה אם הסדרה שבה התאהבתי בעונתה הראשונה בכל זאת עדיין שם בפנים, איפשהו. להתראות בפרק סיום העונה!

תגיות:
© עידו ישעיהו