בנות 4.08: טאד ולורין ואבי ושאנאז

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

"בנות" עונה 4 פרק 8

אוטוטו נגמרת העונה, ויוצרי "בנות" החליטו להפנות את תשומת לבם של הצופים לכיוון מעט שונה הפעם ולהתחיל את הפרק עם הוריה של האנה. ואיזו פתיחה זו הייתה. תחילה אינכם מבינים למה לפתע ההורים מקבלים את כל זמן המסך הזה, ואז נופל האסימון, בדיוק ברגע שאביה של האנה אומר לאמה "אני צריך להגיד משהו".

האם יש מישהו מהצופים האדוקים של הסדרה שלא הרגיש בדיוק מה הולך להיות המשפט הבא? ואכן, זה נאמר. אביה של האנה יצא מהארון. מי שצפה באדיקות בעונה הראשונה (פעם, פעמיים או שלוש, אני הפסקתי לספור ועל כן אני לא שופטת) לא הופתע מההצהרה הפתאומית שלו. רובנו זוכרים את הסצנה הראשונה של אלייז'ה בסדרה, שבה אלייז'ה מספר להאנה שהוא גיי ומתווכח איתה על נטיותיו המיניות של אביה, בטענתו שגם הוא נוטה יותר לכיוון הפחות סטרייטי. כולנו זוכרים שם שבסוף, האנה חוזרת הביתה ומספרת הכל למארני, ושתיהן רוקדות לצלילי "Dancing On My Own" של רובין (וכן, זה היה תירוץ לשים את השיר האדיר הזה בפוסט).

מעבר לעובדה שלכולנו היה ברור מאוד מה הולך לקרות בין ההורים ברגע שהכדור התחיל להתגלגל, ממש נהניתי מהסטוריליין הזה, למרות שיש שיגידו שהכותבים של הסדרה מתחילים להגזים ושאולי מתחיל לשעמם להם בחיים. אבל לדעתי כל מה שקרה עם אבא של האנה ממש מתאים לסדרה, ומתאים לדמות. יצא שטד ולורין הם שתיים מהדמויות הכי נורמליות וחמודות בסדרה, ודווקא היה מעניין אותי לראות לאן זה יתפתח מעבר לאיך שזה ישפיע על האנה. קרוב לוודאי שלא באמת נראה, אבל אני מניחה שנקבל הצצות פה ושם בעתיד. אגב, הסצנה האחרונה שבה טד אומר ללורין שהוא יספר להאנה בעצמו, ובסוף היא שזו שמספרת לה בטלפון – האם זו הייתה קריצה לסיפורה של לינה דנהאם מספרה על כך שהיא זו שהוציאה את אחותה מהארון להוריה אחרי שזו ביקשה שלא תגלה להם כלום? Curious. Very curious.

אבל חוץ מכל זה, קרו עוד הרבה דברים בפרק. כמו למשל זה שהאנה הוכיחה לכולנו שצריך להוציא נגדה צו הרחקה לכל מתבגר שעלול להימצא בקרבתה, כי זה בטח לא יסתיים בטוב. הפעם האנה החליטה שזה רעיון טוב, מתוקף היותה מחנכת ואחראית לשלומם של יצורים חיים, ללכת עם תלמידה שלה לעשות פירסינג. ואנחנו זכינו לצפות באחת הסצנות הכי קשות לצפיה ב"בנות". או למעשה בכלל, כי היא הייתה ממש נוראית. וארוכה. כה ארוכה. למה? למה עשיתם לנו את זה?

בפרק זה גם התברכנו בשובו של פראן החמוד, שאיתו האנה יצאה לדייט בפרק שעבר. הוא התגלה כאחד האנשים החכמים ביותר שהיו בסדרה עד כה, בהחלטתו לנתק קשר עם האנה פשוט כי הוא לא רוצה דרמה בחיים שלו. ותכלס, אילו יותר אנשים בני 20+ בעולם האמיתי היו אומרים את זה אחד לשני, הו, כמה יפה יותר היה העולם.

ועוד בעולם יפה פחות – שושנה יוצאת עם ג'ייסון ריטר ובהמלצתה של ג'סה (כמובן, אם כי לקח לי כמה רגעים להבין למה היא עושה את זה) מתחילה באמצע הדייט להגיד דברים שגרמו לי לרצות לעצור את הפרק, לצאת מהחדר ולעשות סיבוב בשכונה עד שהמבוכה תדעך. למען האמת, אני לא ממש אבין אם הם ימשיכו לצאת, אלא אם כן הוא יגרום לה להירגע קצת ולא לנסות כל כך להרשים אותו. פשוט להיות עצמה כמו שהייתה בפגישתם הראשונה. נקווה שהיא מסוגלת, כי זה אומר שנזכה לראות את זיו פניו של ג'ייסון ריטר שוב.

ואחרונה חביבה – מארני. הוא מארני, מטומטמת שכמותך. בשלב זה, קשה לי לרחם על מארני יותר. רגע אחד את רבה עם החבר האידיוט המוחלט שלך ואחרי חצי שעה את מסכימה להינשא לו? באיזה יקום זה רעיון טוב? למה? לא החלטנו בשבוע שעבר שלא טוב לך? כעת אני קרועה בין חלומותיי שבסוף מארני תהיה עם ריי, כי הם כל כך מקסימים ביחד, לבין רצון עז ומרושע שהטיפשה הזו באמת תתחתן עם מחלת המין המהלכת ששמה דזי. אולי ככה היא תיעלם מחיינו לעד.

תגיות:
© עידו ישעיהו