בנות 4.07: שאל מה שמי

פורסם ע"י ‏נטליה ירמין‏
בתאריך 04/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "בנות" עונה 4 פרק 7

אם חשבתם שלא אזכור את העניין של הוראה בלי תעודה או ניסיון, רוב הסיכויים שגם לא חשבתם שאלך לגגל את הנושא לאחר הצפיה בפרק השביעי של "בנות", על מנת למצוא הוכחה לכך שאף בית ספר לא יעסיק את האנה כמורה בעולם האמיתי. ובכן, לכל מי שהעניין טרד את מנוחתו במשך השבוע האחרון – מסתבר שבמדינת ניו יורק כל מה שצריך על מנת להפוך למורה מחליף (שזה מה שהאנה נהיתה בפרק האחרון) הוא תואר ראשון, שליטה בשפה האנגלית, ואישור חוקי לעבוד בארצות הברית. לעומת זאת, במדינת ישראל מוכרחה להיות לכם תעודת הוראה. אם כי מסתבר שגם פה לא ממש מקפידים על כך. The more you know.

ועכשיו לעניינינו. זו רק אני או שהפרק הזה נמשך נצח? כל כך הרבה דברים קרו! ועם זאת, כלום לא קרה!

אז כמו שכבר הוזכר, בפרק זה הופכת האנה למורה מחליפה. סצנת הכיתה שבה מלמדת האנה את התלמידים את הסיפור המיתולוגי של אדיפוס הייתה חביבה ביותר, ולדעתי הראתה שהאנה מרגישה בנוח כאשר היא נמצאת בפוזיציה הזו. כשחושבים על זה, זוהי הפעם הראשונה מזה תקופה ארוכה שאנחנו רואים את האנה בסיטואציה שנוח לה בה, וכזו שבה היא אפילו לא מזייפת נוחות במטרה להיראות נורמלית. כיוון מרענן.

אך כמובן שהנורמליות והנוחות הללו לא יכולות לשרוד לטווח ארוך והאנה חוזרת לחבל בעצמה תוך זמן קצר. האנה מסכימה להצעתו של מורה צעיר וחמוד במיוחד בשם פראן ויוצאת איתו לדייט (שאגב, מקורות אומרים לי שבניו יורק "האמיתית" הצעה כה ישירה זה משהו שאף פעם לא עובד, אבל ניחא), רק בשביל לגלות… [תופים] שהם באמת נהנים להיות ביחד! השיחה זורמת! האנה טובה בדייטינג! הצד הכריזמטי שלה ללא ספק מתגלה בדקה הקצרה הזו שבמהלכה הכל הולך ממש בסדר.

אבל אז האנה מחליטה שהצד ההגיוני הבא עם בחור שמתגלה כבן אדם נחמד ולא חולה נפש הוא לגרור אותו לתערוכת אמנות שבה יהיו נוכחים לא רק כל חבריה הקרובים, אלא גם אדם ואף מימי רוז. לא בשביל להשוויץ בבחור. לא בדרך הנכונה, זו שבה אתם במקרה נתקלים באקס/ית בעודכם עם בת/בן הזוג החדשים ואתם כל כך מנסים שלא להתמוגג מכמה שטוב לכם במערכת היחסים החדשה שקצת לא נעים לכם. אלא פשוט בשביל "להראות" לאדם. כי מה שחשוב פה זה הוא. ולא, נגיד, בחור מקסים וחכם בשם פראן שממש מתלהב מהבחורה שהוא איתה.

וכל החלק הזה של הפרק כנראה ממש מהר, כי מפה העניינים הולכים ומתדרדרים. ליתר דיוק ממש משתפרים ואז מתדרדרים ממש מהר. ובכן, את פראן איבדנו (לעכשיו) אבל במקומו מופיע כמעט משום מקום לא אחר מזאכרי קווינטו הלוהט בתפקיד בן זוגה לשעבר של מימי רוז, שרוצה לזכות בה בחזרה. למה? כי למען האמת, אולי מגיע להם אחד את השניה. אבל מה זה משנה, אפילו לא אכפת לי מזה שהוא לובש מכנסיים מעל הברך כל הפרק, עם הפרצוף היפה הזה. הו קווינטו.

אבל נחזור להאנה. כמו שאדם נתקע במונית עם קווינטו/אייס (אייס? שם אחר שמתחיל ב-א') בדרך לאפטר-פארטי של התערוכה, כך גם נתקעת האנה במונית נפרדת עם מימי רוז. במשהו כמו 10 דקות של פרק, השתיים מספיקות לדרוס זקנה, לגנוב ארטיק מהמכולת, לעשות כביסה, לריב, לחוות רגע מכונן, ולהגיע למסיבה המדוברת יד ביד. זה פאקינג הרבה לקחת ב-10 דקות.

טרם הצלחתי להבין אם כל השיחה בין האנה למימי רוז היא אותנטית, או שמא זו עוד אחת מתחבולותיה (הרבות, מסתבר) של מ.ר. מה שבטוח, התוכנית להחזיר להאנה את אדם נראית לי כמו משהו שכדאי מאוד שלא יעבוד, לא רק בשביל שלא אצטרך לסבול את הזוגיות שלהם על המסך שלי שוב, אלא פשוט כי למרות שאדם מטומטם, קשה לי להאמין שהוא ייפול בפח שכזה. כלומר, אם כבר נפרדת מהאנה בפעם החמישית (או החמש-עשרה? מי סופר?) לא הגיע הזמן TO JUST LET GO? אלוהים, אל תעשו לי את זה שוב. מספיק זה מספיק. חוץ מזה, למה אדם כשיש את פראן, עם כל כך הרבה פוטנציאל?!

ולסיכום, אני רק רוצה לציין כי זה פשוט מדהים אותי כל. פעם. מחדש. ג'סה היא הבן אדם הכי נוראי שקיים עלי אדמות. ברצינות, שידכת לחבר של חברה הכי טובה שלך בחורה אחרת כי את רוצה את האקס שלה? אלוהים, איך את לא עכברוש מת שתקוע איפשהו מאחורי הארון של המטבח ואף אחד לא מוצא עד שהריקבון הורג את כולם לאט לאט? אה, בעצם את כן, ג'סה. זה בדיוק מה שאת. רק שעכברושים מתים לא הולכים לאפטר-פארטיז של תערוכות אמנות בברוקלין.

ובכן, האם נראה את פראן בפרק הבא? ומה קרה לג'ייסון ריטר? אילו מהפכים נוספים יקרו בשלושת הפרקים האחרונים של העונה ששום דבר מעניין לא קרה בה? שובו אלינו בעוד שבוע בשביל לגלות.

תגיות:
© עידו ישעיהו