קומיוניטי 6.03: גינוני חדר משבר בסיסיים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" עונה 6 פרק 3

Community - 06x03 - Basic Crisis Room Decorum

היה איזה רגע בפרק שחידד עבורי את הבעיה שלי איתו, ולמעשה עם "קומיוניטי" בכלל. כאשר ג'ף ניסה לקעקע את יושרתה של הכלבה ותהה שמא היא נובחת יותר על דוורים שחורים, הדמות השחורה החדשה אלרוי פטשניק – הוא קית' דיוויד – הגיבה במבט תמה. לא שירלי, בטח לא טרוי, אלא מישהו שלא איכפת לנו ממנו אבל הוא שחור אז הוא חייב להגיב, וחייבים שמישהו יגיב ולכן יש שחור.

זה היה הפרק הראשון בעונה שבו כל החבורה החדשה הייתה ביחד – חדר המצב המטופש שלהם כלל את כולם בשלב מסוים עד שהתפזרו. ולראשונה ראינו עד כמה החוסרים המאסיביים ניכרים, ועד כמה קשה למלא את החלל. אמנם פרנקי ממשיכה להיות בסדר ומעבר לזה, והנוכחות שלה שם מנומקת היטב, אבל דמותו של אלרוי תלושה ואפילו קצת מעליבה את האינטליגנציה. מחזיר את בריטה כי היא לקחה לו את המכנסיים? נו באמת.

זה עשוי היה לעבוד אילולא הסיפור המרכזי של הפרק, שהיה אידיוטי בפני עצמו. כלבה שלמדה בגרינדייל וקיבלה תואר? הוא נמנע ממנה בגלל חוב לספרייה? מה? מה אתם רוצים? והסיפור של הדקאן עם ההתכתבויות? האהבה מעוורת, ברור, אבל זו מתיחה נוספת של החבל בפרק בעייתי גם ככה. זה יכול היה לעבור כאחד מהפרקים הקיצוניים ומפגרים במיוחד של "קומיוניטי" – אלוהים ואנחנו יודעים שלא חסרים לה כאלה – אבל בניגוד לעבר לא הרגשתי שמשהו מחפה על זה. הרגשתי שאני צופה במוצר מעט ירוד. למעשה הגבתי קצת כמו אנני, שההבנה הזו גרמה לה להתפכח ולהבין באיזה מקום היא נמצאת.

אני לא חורץ שמדובר בנקודת שבר של הסדרה אלא פשוט בפרק מחורבן. כך אני רוצה להאמין, במיוחד בהתחשב בעובדה שזהו פרק ה-100 שלה. זה בסדר וגם הגיוני שדן הרמון והחברים בחרו לא לציין את זה באופן גרנדיוזי או יוצא דופן – הרי גרנדיוזי ויוצא דופן הם לחם חוקה של הסדרה – אבל אני פשוט מקווה שלא יירשם בדיעבד כהפך הגמור מזה, לפחות מבחינתי.

הרמון אמר שניסה להקנות לעונה הזו תחושה של עונה ראשונה, ואני חושב שזו דרך נכונה לעשות את זה אחרי כל השינויים. וכמו בעונה הראשונה יקח לה זמן למצוא את הרגליים שלה ולהתחיל ללכת באמת, מה שעשוי להוביל ליצירות מופת כמו "לוחמה מודרנית", "קליגרפיה שיתופית", ובמיוחד "פרדיגמות של זיכרון אנושי" – הפרק שהמחיש יותר מכל עד כמה הכימיה והדינמיקה של הקאסט מדהימה ועד כמה "קומיוניטי" גאונית. הלוואי שזה יקרה שוב.

תגיות:
© עידו ישעיהו