חסרי בושה 5.04: לילה בלתי נש… רגע, מה?

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/02/2015 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "חסרי בושה" עונה 5 פרק 4
מאת: ארז סובל

Shameless (US) - 05x04 - A Night To Remem... Wait, What

עוד פרק סביר בעונה שדי מאכזבת בינתיים.

העלילה של פרנק, עד כמה שהיא הומוריסטית ומופרעת, היא קודם כל מאוד צפויה, שחוקה ומיותרת. שוב פרנק הוא אידיוט ואפס, שוב יש לו הזדמנות להרוויח כסף שיכול להספיק לו לזמן רב וכמובן שעד סוף הפרק לא נשאר לו כלום מהכסף. פשוט עלילה שפרנק יוצא ממנה בדיוק כמו שהוא נכנס. אותי זה מאוד שיעמם. ובכלל, כל פרק עד כה בעונה הנוכחית גורם לי לתסכול רב מזה שהתסריטאים לא הרגו את פרנק בעונה הקודמת. איזה פספוס (כפי שאפשר לשים לב, יש לי מקרה קיצוני מאוד של אנטי לדמות של פרנק).

יש לציין שכמעט בכלל לא התייחסו לאירוע חסר התקדים שקרה בסוף הפרק הקודם – פיצוץ הבית של שילה והמוות של הדייט של סמי. לא מתאים לתסריטאים להתעלם מהשלכות של אירוע כזה. הרגיש לי די מוזר שזה קרה ממש בסוף הפרק הקודם, ואז מצפים לראות את ההשפעה של האירוע על חיי הדמויות ומה שמקבלים הוא התעלמות גמורה.

פיונה בפרק הזה כמובן מנסה להוציא מעוד מערכת יחסים "משעממת", שהיא מוצאת את עצמה בה, את מירב האקשן שמערכת היחסים/נישואין הזו תאפשר. וכמובן היא לא חלקה את הרגע המאושר שלה עם אף אחד מבני משפחתה וחבריה. קלאסיק פיונה. כפי שראינו לפני שני פרקים, המגמה בעונה היא להראות איך פיונה מעכלת לאט לאט את דבר היותה למעשה תאונת הרכבת שמכורה לפריקות עול, ובכל פעם ההבנה הזו נופלת לה על הראש בסוף הפרק. יש כאן מיחזור וטחינה של נושא, אבל אני מאמין שתוך כשניים שלושה פרקים נראה התקדמות רצינית מהבחינה הזו. מן הסתם זה יהיה קשור איכשהו לג'ימי/סטיב.

עם איאן ומיקי גם מדובר בטחינה של הנושא והאכלה בכפית שהמצב של איאן לא בכי טוב. גם פה, אני מאמין שההתקדמות המשמעותית תקרה בחצי השני של העונה. מה שקורה עם וי וקווין גם מצליח לתסכל אותי בינתיים. למרות שאני יכול להבין את הכאב של וי, היא יוצאת ממש נוראית ושנואה. בבירור היא מתעלמת מקיומן של התינוקות שלה בעוד קוו מתפקד כאב למופת ונראה שהוא ממש אוהב את זה (אמנם הכל נעשה באופן די מוגזם ואובססיבי, אבל אפשר להבין את זה). ברור שהריחוק שנוצר בין וי לקוו כואב לה מאוד, אבל היא מתמודדת עם זה כמו טינאייג'רית חסרת שיקול דעת. בפרקים האחרונים בסצינות שלהם אני כל הזמן אומר לעצמי שמדובר למעשה בסוג של דיכאון לאחר לידה ומתישהו היא תצא מזה ותקלוט איפה היא למעשה עומדת, אבל בינתיים אני שונא את הדמות שלה.

לעומת כל הביצועים הכושלים לעלילות הנ"ל, דווקא עם ליפ הכל קורה כמו שצריך. מבחינתי הוא כבר עונה שנייה ברציפות הדמות המועדפת והמעניינת בסדרה ומי שאני הכי מזדהה איתו. בפרקים הקודמים ממש חששתי שעצם החזרה שלו הביתה לחופשת הקיץ מעיד על הסיכון ברגרסיה שתמחק את כל ההתקדמות בהוא עשה בקולג'. השיא של זה היה כמובן הסצינה קורעת הלב והאחרונה עם מנדי, ערב לפני שהיא עזבה את שיקגו ואת הסדרה (לתמיד? אני מהמר שלא). בסצינה הזו ליפ יצא די קטן. הוא מאוד רצה לחזק את מנדי, שתגשים את עצמה ולא תהיה עוד בחורת גטו עם ביטחון ברצפה ושתלך עם היחיד שמקנה לה תחושת יציבות גם אם הוא מכה אותה (אבל לא לאחרונה…). ליפ מאוד רוצה שיצא ממנה רק טוב, שיהיו לה חיים טובים עם אנשים טובים, אבל מצדו חוץ ממילות עידוד הוא לא יקח חלק בהעצמה הזו שהוא מייחל לה.

אני מבין מאיפה הוא בא, ואמנם זה אגואיסטי מאוד עבורו, אבל הוא נמצא כרגע במקום הרבה יותר טוב, ודי נאבק כדי לא לחזור אחורה. ולהגיד למנדי שהוא אוהב אותה ולחזור להיות איתה זה יהיה לחלוטין רגרסיה למקום פחות טוב וחסר עתיד בשבילו. אי אפשר להתפנות להציל אחרים כשעסוקים קודם כל בהצלה עצמית. כך שבפרק הנוכחי שמחתי לראות את ליפ במיאמי מבקר את הבחורה ששכחתי את שמה, הכימיה ביניהם מאוד מוצלחת לטעמי. הפיצוץ הצפוי כל כך בינו לבין אביה מתחלף בארוחה אחת לבונדינג מרשים שאותי הצליח להפתיע. כל העלילה הזו של ליפ עשתה לי טוב על הלב, ולמרות שכנראה דברים ישתבשו איכשהו בהמשך, אני שמח שלפחות ברגע הזה הוא והבחורה מחייכים.

לסיכום, אני מרגיש שיש הרבה מאוד בניה והכנה לקראת החצי השני של העונה, והטירוף המוכר שכה אהבנו בעונה הקודמת יחזור גם הפעם, אבל גם את החלק הפחות מסעיר של העונה יש דרך לעשות בצורה טובה ולא שחוקה או משעממת.

תגיות:
 • miss bojarsky

  כתבת יוצא מן הכלל. אני מסכימה ולא מסכימה. זה נכון שבפרק הזה הייתה כבר קצת תחושה של דריכה במקום ומחזור, אבל אני הרגשתי את זה רק בפרק הזה וגם אז, זה לא ממש הפריע לי. אני מאמינה שזה יוביל למקום מעניין, זה תמיד קורה בסדרה הזו (לדעתי לפחות). גם בפרק הקודם חשבתי לי במהלך הפרק שזה פרק מאד רגוע, פילרי שכזה (אבל עדיין מאד מהנה) ואז הגיע הפיצוץ בסוף שהשאיר אותי פעורת פה. בגלל זה אני בין היתר אני כה אוהבת את הסדרה הזו, היא כל הזמן מפתיעה אותי. וגם בפרק הזה, החתונה של פיונה היוותה עבורי שוק ואמנם נענעתי בראשי בעצב מתוך ידיעה שטוב זה לא, ובכל זאת נסחפתי יחד עם פיונה בהתלהבות (ואני בכלל בעד ג'ימי/סטיב).

  ההבנה שהיא לא שיתפה את המשפחה שלה בחתונה זה באמת מה שגרם לה לצאת סוף סוף מהמוד ההיפנוטי הזה שהיא הייתה שרויה בו ולקלוט מה היא עשתה. יהיה מעניין לראות את התגובה של המשפחה לזה…

  אני לא שונאת את וי בכלל, כואב לי עליה. אין לי ספק שהיא סובלת מדיכאון שלאחר לידה ושהיא לא מצליחה להתחבר לתינוקות שלה ולחיים כאמא והחיבור שיש לקוו עם החיים כאבא רק מתסכלים אותה עוד יותר. היא מרגישה שהיא איבדה את החיים שהיו לה קודם ושהיא מאבדת את קוו ונשארת לבד וזה מקום מאד קשה להיות בו.

  לגבי פרנק – גם אותו אני לא שונאת, הוא משעשע אותי. האם יכולתי לחיות בלי הנוכחות שלו בסדרה? כן. אבל אני יכולה גם לחיות עם הנוכחות שלו בסדרה. אהבתי את העובדה שהוא איבד את הכסף שלו לטובת צדקה לילדים חסרי גפיים. לפעמים יש צדק בעולם… מה שכן, זה באמת מרגיז שלא הייתה שום התייחסות בפרק הזה לפיצוץ ואני מקווה שההשלכות עוד תגענה.

  לגבי ליפ אני בהחלט מסכימה, גם עבורי הוא הדמות המעניינת ביותר ושמחתי מאד לראות אותו יוצר קשר עם אביה של אמנדה (יפ, מנדי ואמדנה…) ומתחיל ליצור לעצמו עתיד. שרק ימשיך ככה. הרגע בו מנדי אמרה לו שהיא אוהבת אותו והוא לא ענה היה שובר לב, אבל הוא באמת לא יכול לחזור אחורה וגם, אני לא חושבת שהוא נמצא איפה שהיא נמצאת מבחינת הרגש ולומר משהו שהוא לא מרגיש גם לא היה נכון. אני בהחלט מקווה גם כן שהיא עוד תחזור.

  לא ראינו את סאמי בפרק הזה, הללויה. שגם זה ימשיך ככה.

 • Michael Ginzburg

  הוצאת לי את המילים מהפה! 🙂

 • מסכימה על חלק מהדברים, ולא ממש מסכימה עם חלק.

  נתחיל מהמסכימה- אני גם לא אוהבת את הדמות של פרנק, ואין לי בעיה שיעיפו אותו. אך דווקא בפרק הזה פעם ראשונה בהרבה זמן שלא הפריעו לי הקטעים איתו. אהבתי שבאמת היה צדק פואטי מסוים בכך שהוא תרם את הכסף למטרה טובה, בנוסף, הקטעים הכי טובים של פרנק הוא כשהוא עם קארל. לא יודעת להסביר, הוא מוציא ממנו איזו אכפתיות מעוותת כזאת שנוגעת לליבי למרות שהיא מעוותת מאוד. הפעם זה היה הרגע הזה שפרנק מסביר לו איך לחשב את הגרמים של הסמים. אני תמיד אזכור לפרנק לטובה לטובה אגב כשהוא הסביר לקארל למה יש הומואים, בכזאת צורה נחמדה ולא שופטת. אולי הדבר הכי טוב שהוא עשה מימיו.

  לא מסכימה- וכן כמה דברים

  – דווקא ליפ הכי פחות מעניין אותי כרגע. אני מבינה מה עושים איתו- וכקונספט וכבן אדם זה טוב שהוא הולך בכיוון דיי חיובי. אך כקו עלילה/קו דמות- זה עושה אותו פחות מעניין. כי מה מעניין בכך שאדם פשוט אוהב לעשות הכל נכון כמו שצריך? לא שונאת את זה, אך לא כזה מעניין אותי. אני מסכימה שהקטע עם מנדי בפרק הקודם היה באמת שובר לב. ומצד שני אהבתי כמה שהוא הרגיש לי אמיתי ולא מזוייף או מתחנחן. ליפ באמת לא אוהב את מנדי, ולהגיד לה שהוא אוהב אותה פשוט לא יהיה נכון. אגב- אני מסכימה שהעניין עם מנדי בא גם לחדד את העובדה שהוא קצת לא כ"כ בקטע של השכונה, אבל חושב שלזכור, שעם כל הצער, הוא אף פעם לא באמת אהב את מנדי. דווקא לאור זה אולי הוא דווקא לא היה צריך לשכב איתה – כי זה רק חידד לה שהיא טובה בעיקר בשביל סקס. אבל בגדול, לא היה הרבה שהוא יכל לעשות, זה פשוט מצב מצער אך אותנטי.

  לגבי איאן ומיקי- אני מסכימה שיש מעט מחזור בפרקים האחרונים- ועדיין לא מפריע לי לקבל מזה עוד. אסור לשכוח שזו הפעם הראשונה שאנחנו רואים אותם לא רק בזוגיות רשמית- אלא פתוחה, מול כולם. פעם ראשונה שהם לא צריכים להתחבא. ויש בזה משהו מקסים. מיקי עבר ממצב שהוא צריך כל הזמן להחביא את מה שהוא מרגיש למצב שהוא לגמרי פתוח עם זה, ורואים את הדאגה על הפנים שלו כל פעם כשאיאן מתחיל להשתגע וזה שובר לי את הלב. אני לא אתנגד ליותר קטעים איתם. למעשה את מעדיפה יותר קטעים איתם (וזה גם ממש כייף לראות את מערכת היחסים בין איאן לסבטלנה).

  לגבי וי- אני מסכימה עם רותם- ברור לי שעל פניו אני אמורה לחשוב שזה מזעזע איך שהיא מתנהגת וכו'. אבל אני רואה יותר עמוק מזה. חשוב גם לזכור שוי אף פעם לא רצתה ילדים. היא עשתה את זה בתכלס בשביל קווין- ולכן אולי במקום כלשהו היא קצת נותרת לו על זה. צריך לזכור את מקרה את'ל בעונה הראשונה או השניה (הילדה ממשפחת האומנה שהם אימצו) אחרי שאת'ל ברחה היה נראה כאילו לוי לא אכפת אבל בסוף התגלה שכן אכפת לה.

  לגבי פיונה- בהתחלה עוד כ"כ התלהבתי מזה שסוף סוף יש לה מישהו חדש ונחמד! ואז הגיע הקטע של החתונה והבנתי שזה הולך להיות רע. מה שכן אני ממש לא רוצה שהפיתרון יהיה ג'ימי. אני רוצה שפיונה תתגבר על זה לא ע"י גבר. אני מאוד אתאכזב אם הפיתרון יהיה פשוט גבר אחר. ואם אנחנו כבר בנושא- הנה כתבה מעניין וטובה מאוד על פיונה (שאני מאוד מסכימה איתה) http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2015/02/why-isnt-shameless-fiona-treated-like-the-difficult-men-of-tv/385028/

  • miss bojarsky

   כתבה נהדרת, אני גם מסכימה איתה לחלוטין.

 • Hamayonez

  רק אני חושב שאחותה הגדולה של חברה של ליפ תתברר כסיידקיק של ג'ימי שמשאירה לפיונה טיפים של 100$?

 • Efrat Weisman

  ואיפה דבי בכל הדיון הזה?
  הדמות הכי מטרידה בזמן האחרון. אני באמת לא יודעת מה לחשוב עליה. מטריד אותי מאוד שהיא לא מודעת בכלל למעשים שלה וגם אף אחד לא ממש מסביר לה למה היא עשתה משהו לא בסדר ולא עושה רושם שהולכים לחזור לזה כי כבר עברו לדברים אחרים.
  מטריד אותי מאוד כל מה שמראים איתה ואני ממש לא יודעת מה לחשוב עליה.
  זאת לא סדרה שעושה נו נו נו או מנסה לחנך וזה מה שאני אוהבת בה, מצד שני כשמדובר במשהו כזה אני כן רוצה לראות השלכות ודיון רציני והבנה שהיתה פה סיטואציה מאוד לא בסדר.
  אני מקווה שיחזרו למה שהיה שם ולא רק ימשיכו איתה הלאה למקומות חדשים.

  לגבי ורוניקה אני מסכימה עם הבנות פה. קשה לראות אותה אבל אני גם מבינה אותה נורא וזה כואב לראות את זה כי היא אומללה לחלוטין כרגע. לא כועסת עליה או שונאת אותה בכלל, פשוט עצוב לי עליה.

  הרגע עם פרנק וקארל וההסבר על הסמים היה מופלא לדעתי.

  איאן ומיקי ובכלל כל הבית הזה, מבחינתי הייתי מעבירה את הפוקוס של הסדרה לבית הזה ולמשפחה הזאת. איאן, מיקי וסבטלנה משחקים בבית. תנו לי שעה כל שבוע רק שלהם ואני מאושרת. בכלל אני מתה על סבטלנה
  כן הכל מרגיש כהכנות למה שהולך להיות וככה גם היה סך הכל בעונה הקודמת, רק מאמצע העונה בערך איאן ומיקי התחילו לתפוס תאוצה.

  בינתיים אני נהנית מהעונה. לא פרקים מדהימים שגומרים אותי רגשית אבל אני משערת שזה עוד יגיע כי החוזק שלהם הוא לרב מהאמצע והלאה. אבל בינתיים היא סבבה.

 • kiwi

  היי חדשה פה – צופה וותיקה, חיפשתי מקום לדסקס שיימלס, בעיקר מצאתי בחו"ל (thank god for tumblr) וממש שמחה למצוא מקום פה אצלנו!

  אני אצלול ישר לפרק ולעונה עד כה ואגיד שהדמות של פיונה הולכת ומאבדת את מיקומה כאחת הדמויות האהובות עליי בסדרה, אני מאוד אוהבת את המשחק של איימי ופיונה תמיד הייתה דמות כ"כ טובה בעייני, מלאה ברבדים שונים ושכבות שצריך לקלף.

  עם זאת, מאז ההתדרדרות שלה באמצע העונה ה-4 היא הפכה להיות דמות מאוד שונה מהפיונה אליה התרגלתי, קיצונית ואימפולסיבית ומעל הכל – אנוכית. פיונה שאני מכירה בחיים לא תתחתן עם בחור שהיא מכירה שבוע וקצת בלי להגיד כלום למשפחה שלה. בעבר במערכות יחסים שלה האחים שלה היו תמיד מרכז ההחלטות שלה וזה פשוט לא מרגיש לי הגיוני שהיא פשוט תעשה משהו כזה בלי לעצור ולחשוב לרגע על ההשלכות מבחינת המשפחה שלה. אין לי בעיה עם שינויים של דמויות והתפתחויות (היי מיקי) שגורמות להן לגדול אבל ההתפתחויות שפיונה עוברת גורמת לדמות שלה להצטמק בעיניי ולא לגדול.

  פרנק תמיד היה הכדור ברזל שאני סוחבת איתי מעונה 1, אני עדיין לא מבינה למה לכאורה הוא דמות ראשית שכן הוא לא תורם ולו בקצת לעניין לעלילה שמניעה את רוב הסיפורים. הוא ממוחזר, הוא מתיש, הוא גורם לבעיות שגונבות זמן מסך יקר ולא מעניין והוא בעיקר מיצה את עצמו, כבר בעונה ה-1. אני פשוט לא אוהבת את פרנקקק….

  קצת הפתיע אותי לקרוא שליפ הוא דמות אהובה על מישהו, אני לא רואה שום דבר שאפשר לאהוב בליפ, הוא מנצל בחורות בלי לתת מעצמו כלום, גם במערכת יחסים עם אמנדה וגם במערכת יחסים עם מנדי. האמת שרק עם קרן הוא היה מוכן להשקיע מעצמו ובגלל הכאפה העצומה שהיא נתנה לו לפנים הוא הפך להיות חתיכת מניאק מעצבן. כל העניין שבגלל שהוא כבר לא מרגיש שהסאוט' סייד לרמתו והוא הרגיש צורך לברוח לחיי מותרות אצל אמנדה עוד יותר גרם לי לסלוד ממנו. זה כל מה שלקח לו כדי לחשוב שהוא יותר טוב מהאנשים במקום ממנו הוא בא? שנה אחת בקולג'? אני לא רוצה לראות מה יצא ממנו בסוף. ולא שראינו אותו מודיע למישהו שהוא מתחפף לו ליפים ואמיצים בקליפורניה… אולי המשפחה שלו צריכה אותו? יש לו אח חולה לא? אחות עובדת ואחים קטנים? איפה הם בסיפור? ואני לא אסלח לו לעולם על מה שהוא עשה למנדי עד הסוף המר הוא לא הפסיק לנצל אותה בלי לחשוב עליה בכלל. NOT COOL LIP.

  אם כבר הזכרתי את מנדי.. אני כ"כ מאוכזבת שלא נתנו לנו סצינת פרידה שלה ממיקי, באמת ליפ יותר חשוב לה מהמשפחה שלה שהסצינה האחרונה שלה הייתה איתו? זה היה כ"כ מכעיס… והעובדה שמיקי מתנהג כאילו זה בסדר שאחותו נסעה לה לאיפשהו עם בחור שמכה אותה עד זוב דם פשוט לא מתיישבת אצלי… כל הטיפול בדמות של מנדי נותן לי תחושה שפשוט זרקו אותה לצד.. וזה נורא, היא הייתה דמות כזאת טובה ורציתי לראות את הסיפור שלה מתפתח!

  אני דווקא מרגישה שעושים משהו עם הדמות של דבי, גם אני הייתי בשוק מכל עניין האונס והבתולים האובדים בכזאת קלות ולא ראיתי נוכחות אמיתית שלה אבל אני חושבת שייקח זמן לדמות של דבי להשריש שורשים בסיפור משמעותי כלשהו כי היא בגיל ביניים של עדיין צעירה מדי לסיפור רומנטי נוסח פיונה ובוגרת מדי כדי להמשיך לתת לה להיות הילדה שעושה בייביסיטר על תינוקות וחושבת שהעולם מקום ורוד יותר ממה שהוא.

  עם הדמות של קרל אני מרגישה קצת חוסר עניין. מקריאת ספוילרים אני יודעת שהסיפור שלו יתפתח העונה אז אני מחכה בעיקר לזה אבל עד כה לא ממש ראיתי שינוי משמעותי ואני חושבת שצריך לילד יותר פוקוס כמו בעונות הראשונות, אין לי בעיה שיחזרו להציג את הצד הפסיכופתי שלו, העיקר שיהיה איזשהו כיוון לסיפור.

  באשר לורוניקה וקו – אני לא יכולה להגיד שאני לא מבינה אותה וגם אותו, אבל הם צריכים למצוא את האיזון שבין חיי משפחה וסקס בריאים. זה לא כזה נדיר לראות אישה שלא הכי מתחברת לתינוקות שלה, ואולי צריך גם להתמודד עם הסיפור הזה כדי שהזוג הכי יציב בסדרה הזאת יחזור להיות מושלם כמו תמיד, יש דברים שלא נוגעים בהם וקו וורוניקה זה אחד מהם.

  ועכשיו לממלכת איאן – מיקי האהובה עליי.

  אני מבינה למה זה נראה כאילו טוחנים את סיפור הדו קוטביות ובאמת זה נראה כאילו קודם כל נותנים לנו להבין בקטנה את המצב הנפשי של איאן ואיך מיקי מתחיל לאט לאט לחבר את החלקים של הפאזל ומבין שאיאן לא בסדר כמו שהוא מנסה לשכנע את עצמו.
  אני מתחילת העונה חיפשתי את הניואנסים של המחלה, אני שמחה שלא עשו מאיאן מטורף שצוחק ובוכה כל שנייה או חותך ורידים במטבח כמו מוניקה כי זה לא באמת דו קוטביות וההתפתחות הזאת למרות שנראית חוזרת על עצמה, היא למעשה מחמירה כל פעם קצת עד שהיא מגיעה לתהום עמוקה – אני לא יכולה לחכות לפרק שישודר מחר, ראיתי טיזר משמעותי ביותר ואני חייבת לדעת מה יקרה אחריו – זאת הפעם הראשונה שבאמת נבהלתי מאיאן. אני חושבת שתקופת ירח הדבש הסתיימה סופית מבחינת מיקי ועכשיו השאלה היא האם מיקי ימשיך לתמוך באיאן כשעכשיו המצב התהפך והוא צריך להיות זה שמטפל בו. אני מקווה שהוא יקבל עזרה ממישהו – אני אשמח לראות את פיונה מתקרבת למיקי, עכשיו כשליפ עזב אין הרבה אנשים שיכולים לעזור לו.

  MY POOR BABY….

  נ.ב
  הסצינה עם הדילדו הייתה אחת הדברים היותר אדירים שראיתי.
  אני רוצה יותר סבטלנה – היא מושלמת.

  • וואו.. תגובה ארוכה… כמה דברים- לגבי פיונה- אני שוב לא מסכימה. לא מסכימה שהיא אנוכית בכלל. שהיא אימפולסיבית לפעמים? שהיא עושה טעויות. כמובן. אל תשכחו שמדובר בילדה בת 21-22 שגדלה בשכונה כזאת ונאצלה דיי בעל כורחה פשוט לגדל חמישה ילדים לבד. זה דיי מרשים שהיא מחזיקה מעמד. אני מסכימה שיש בה צד קצת הרסני- אני לא חושבת שבאיזה מקום היא הפכה לאנוכית, או שלא אכפת לה מהילדים. בעונה שעברה היא התייסרה כל העונה על מה שקרה לליאם. והעניין שהיא התחתנה, אני לא רואה למה זה בא על חשבון הילדים? ברור שזה צעד בעייתי, אבל זה לא מרגיש לי שהיא אנוכית.

   פירוט יותר על זה בהודעה שכתבתי על לפני שני פרקים אני חושבת-http://tvyaddo.com/2015/01/shameless-us-05×02-im-the-liver/#comment-1805571845

   וכתבה שצירפתי באחת ההודעות למעלה והנה שוב- http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2015/02/why-isnt-shameless-fiona-treated-like-the-difficult-men-of-tv/385028/

   לגבי ליפ- אני בין אלו שאוהבים לבין אלו שלא. כאילו אני גם לא מתה עליו כרגע, אבל מסיבות שונות. אני לא חושבת שהוא מניאק, לא למנדי ולא לאמנדה- כי הוא מעולם לא באמת הבטיח להם שום דבר. מה הוא אמור לעשות? להכריח את עצמו להתאהב במישהי מהם? זה לא נכון להגיד שהוא מנצל מישהי מהם אם מעולם, עם אף אחת מהם הוא לא הבטיח להיות אקסלוסיבי. זו הייתה בחירה שלהם להיות במערכת יחסים לא מחייבת איתו. אפילו בתחילת העונה כשאמנדה שואלת אותו אם הוא הולך לשכב עם בחורות אחרות הוא לא אומר לה שלא. אפשר אולי להגיד שהוא לא מאוד רגיש- כי הוא יודע שמנדי נניח מאוהבת בו, הוא יכול להבין שזה לא ממש נחמד שהוא ישכב איתה אם הוא לא אוהב אותה חזרה. אבל אני לא באמת יכולה להגיד עליו שהוא מניאק.

   לגבי העניין שהוא פחות בקטע של השכונה – אני גם לא רואה את זה שהוא בעצם מתנשא, אלא שהוא פשוט יש לו הרגשה פנימית שהוא פחות מתחבר. זה לא שהוא חושב שהוא יותר טוב. הוא פשוט פחות בקטע. זה כמו שלפעמים יש מעגל חברים מסויים, ואת פשוט מתרחקת ממנו מאיזה סיבות שלא יהיו. פשוט גדלים בחיים. לגבי זה שהוא כביכול נוטש את המשפחה שלו- זה גם לא ממש פייר. הוא בחור מאוד צעיר- הוא לא בחר להביא ילדים לעולם, זה לא אשמתו שיש לו אחים. מה, הוא לא אמור לחיות את החיים שלו? וזה שהוא הלך לקולג' זה גם לנטוש את המשפחה שלו? זה גם לא שאם קורה משהו רציני וצריכים אותו הוא לא בא ולוקח אחריות. בעונה שעברה שקרה הדבר עם ליאם- למרות שהוא היה בקולג'- הוא הלך לעזור.

   כמו שכתבתי למעלה, אני כן פחות אוהבת אותו ממה שאהבתי אותו בעונות הראשונות, כי הוא פשוט פחות מעניין אותי. אני לא כ"כ רואה אותו מושקע רגשית בשום דבר- וזו הסיבה אני חושבת שהוא פשוט פחות מעניין אותי. אבל אני לא חושבת שהוא עשה משהו לא בסדר, או שהוא מניאק.
   אני מסכימה לגבי מיקי ואיאן. גם אני ראיתי את ההצצה לפרק הבא. זה נורא שאני מספליירת לעצמי דברים כאלה. זה גם משאיר אותי כזה במתח. זה נורא. אסור לי לחפש על זה דברים באינטרנט בין הפרקים.
   הקטע עם הדילדו אכן היה אדיר.

   • Efrat Weisman

    חח

    מדהים אותי שהצלחתי להחזיק לא לראות את הטריילר לפרק הבא.

    אני גם לא ממתלהבי ליפ אבל אף פעם לא ממש הייתי. אני מסכימה עם שנאמר שבתקופת קארן הוא היה יותר מעניין ומאז פחות.
    היחס שלי אליו עובר מאדישות לחוסר איכפתיות בערך.

    ו-kiwi – מה שאמרת על מיקי ומנדי אני ממש מסכימה. אם חושבים רגע על מיקי של העונות הראשונות, באמת לא ברור איך הוא כל כך בסדר עם זה שאחותו, שהוא היה מוכן לכסח כל אחד כדי להגן עליה, עוזבת ועוד עם מישהו שמכה אותה

    • Michael Ginzburg

     ליפ תמיד היה דמות מצוינת, אבל לאחרונה הרבה פחות. בכלל, קווי העלילה בעונה הזו לא מחזיקים מים אבל ככה זה ברוב פרקי הפתיחה של שיימלס, בהמשך תמיד יש שיפור ניכר.

© עידו ישעיהו