ילדי האנרכיה 7.13: השלל של אבא

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/12/2014 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "ילדי האנרכיה" עונה 7 פרק 13, הפרק האחרון בסדרה?

Sons of Anarchy - 07x13 - Papa's Goods

 • Michael Ginzburg

  שוט הסיום היה דרכו הפואטית של סאטר לומר לצופיו ללכת ואתם יודעים מה. פינאלה מגוחך ומאכזב, הרגיש כמו פילר וחזרה על דברים.

 • CatRobot

  ספויילרים, מן הסתם.

  אני דווקא אהבתי את הסיום. הוא סגר קצוות יפה מאוד, ואפילו קצת הפתיע. כלומר, אחרי הפרקים הקודמים היה ברור שג'קס צריך ללכת, אבל בדרך כלל אצל סאטר הבחורים הרעים נשארים לצחוק אחרונים, אז היה נחמד לראות את ג'קס מעניש כראוי את בארוסקי הנבל ואת מרקס המתועב, ואפילו מכניס כדור לרורק חסר המצפון [וחבל שהוא לא קפץ על הדרך לבודפשט לסגור עניין גם עם זובל]. גם אהבתי מאוד את החתירה תחת המלכים האיריים [למרות שמן הסתם זה אומר שיש סיכוי די סביר שבעוד שבוע-שבועיים אף חבר סאמקרו לא יישאר בין החיים, אז זה באמת רעיון לא רע לחתום את הסדרה עכשיו]. כמובן שאי אפשר היה לסיים רק עם אופטימיות, אז אייבל משחק בהיחבא עם טבעת ילדי האנארכיה שלו, אבל אני מקווה שהתרנגולות והכבשים יסדרו לו את הראש.

  אין הרבה מה לומר על הפרק חוץ מזה, הוא די מדבר בעד עצמו. רק כמה דברים קטנים:

  הפסקול היה פשוט מושלם. בספרינגסטין בהתחלה, גרסת הכיסוי של לת'רפייס לאלוויס באמצע, ולהקת הבית ווייט בפאלו בסצינת הסיום. מעניין אם אפשר להוריד את פסקול הסדרה איפשהו.

  וגם הצילום היה נהדר. גם בפרק 12, אגב.

  וסצינת המרדף אחרי קונור, עם הבובות המדברות, הייתה אחד הדברים הכי מגניבים שראיתי אי פעם בטלוויזיה.

  אחרי כל הזמן הזה מי בכלל זוכר את חסרת הבית המטופשת הזאת? הייתי צריך לבדוק באינטרנט, וגם אחרי שקראתי עליה אני לא מצליח להיזכר שראיתי אותה אי פעם. וכל הקטע עם הלחם והיין וישוע היה די מיותר.

  איזה כיף היה לראות את ג'מה מתה. סתם. זה לא היה מראה משובב נפש, אפילו בשביל שונאיה המושבעים ביותר.

  בכל זאת היו כמה קצוות שחבל שלא נסגרו, למשל ברוק ועכברושי, אבל בגדול זה היה סיום מספק ביותר.

  • Michael Ginzburg

   "מי את?" ולא קיבלנו תשובה. מה סאטר רצה מאיתנו? היא אמורה להיות גארדיאן אנג'ל?…

   לא יודע, היה צפוי כי צ'יבס יקבל את הנשיאות וג'אקס ימות/יפתח בחיים חדשים, כך שלא הופתעתי מהמהלכים שהתרחשו. כמו שכתבת, היה קלוז'ר. אבל זה לא הרשים מספיק. מן הראוי היה לקחת את הפרק הקודם ואת הפינאלה ולערוך אותם לפרק מצומצם של שעה וחצי.

   • miss bojarsky

    כמובן שלא קבלנו תשובה, מאז ומתמיד היא הייתה אלמנט לא ברור ונתון לפרשנות ולסאטר לא הייתה שום כוונה לשנות את זה.

  • miss bojarsky

   גם אני אהבתי. בניגוד לכל העונה הנמרחת והמיותרת הזו, הפרק הזה היה עשוי היטב, סגר קצוות בצורה יפה כמו שציינת והיה מאד מרגש. הפעם הלחיים שלי נרטבו, והרבה. כואב לי הלב על ג'קס, אבל כבר בתחילת העונה כתבתי שאני חוששת שלא נותר לו שחרור מהחיים האלה של הפשע והאלימות מלבד המוות ובמהלך העונה השלמתי עם זה. עד לסוף העונה הקודמת הייתי אומרת שזה לא חייב היה להיגמר ככה, אבל לאור מאורעות העונה האחרונה, לא באמת הייתה ברירה הולמת אחרת. אז לפחות הוא עשה את זה בתנאים שלו ולקח איתו כמה נבלים נבזיים על הדרך. ואני מקווה בכל ליבי בשבילו שהילדים שלו אכן זכו לחיים טובים ונקיים יותר. לפחות תומאס…

   היו שלום סאמקרו ותודה על הגופות.

 • Saturn

  בהתחשב בכל הנסיבות, פרק סיום בסדר וגם מרגש לפרקים. אבל זה לא משנה מה הם היו עושים כל עוד הם התעלמו מגילוי חלקה של ג'מה במוות של JT. אני לא יודע מה הסיבה לכך שהם זרקו קו עלילה באורך 7 עונות לפח אבל אני משער שרוב הצופים רצו לראות את האמת הזו מתגלה.

  לכן, לא משנה מה היה בפרק, זה פשוט בלתי נתפס שכל העניין הזה נזרק כלא היה. כמעט ואין דרך אחרת לתאר את זה מאשר 'רטקון'. אז אם גם אתם רציתם את סגירת המעגל הזו ולא יכולתם לדמיין סוף שלא כולל זאת – אז אין מנוס מלהתייחס לפרק הסיום הזה ככישלון.

 • ערן

  זה רק אני או שזה היה ברור כבר מזמן – מי את? אותה בחורה הומלסית היא אמא של ברוק ששומרת על הילדים של ג'קס. מספרים שהיא נהרגה בתאונת דרכים יחד עם ג'ון טלר ולכן הבת מנפצת את החלון בגלידריה של המועדון. אבל בסוף אותו פרק , לא הרבה אחרי שהראו תמונה של האמא של ברוק בבית שלהם (מהחתונה) רואים אותה מחטטת בפחים וכמעט ונתקלת בבת שלה, לבסוף היא גם בוהה בה.

  • Saturn

   ג'קס יודע את זה. אני חושב שהוא התכוון לשאול מה פשר נוכחותה כל הזמן. מה שלא קיבל התייחסות זה אם היא בן אדם אמיתי או רוח שג'קס מדמיין.

   סביר להניח שג'קס מדמיין אותה כי למה לעזאזל היא תשרוד את תאונת הדרכים ותבחר להיות הומלסית במקום לחזור למשפחתה? וכי ג'קס רואה אותה גם בדאבלין.
   מצד שני הדמות הזו מופיעה גם כאשר אין אף דמות אחרת בסביבה ואי אפשר להגיד שאנחנו רואים את הסצנה דרך העיניים של אחת מהדמויות – כמו לדוגמה בסוף העונה הקודמת היא חולפת על פני הפח אשפה שג'וס זרק בו את כל הדברים. היא היחידה בסצנה שם כך שאין שום הגיון להראות את זה אם מדובר בפרי דמיונו של ג'קס (וג'מה).

   עוד כישלון של סאטר.

   • לא זכרתי אותה בדבלין אבל האם הפעם השניה שנתקלנו בה לא הייתה עם ג'מה, כשהיא נותנת לה כסף או משהו אחר (אני לא ממש זוכרת אבל זה די בהתחלה)?

© עידו ישעיהו