ילדי האנרכיה 7.12: ורד אדום

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/12/2014 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "ילדי האנרכיה" עונה 7 פרק 12, אחד לפני סוף הסדרה?

Sons of Anarchy - 07x12 - Red Rose

 • Michael Ginzburg

  כל העונה הזו סבלה מחוסר איזון משווע שעירער את הסבלנות. סאטר לא מסוגל לפעמים להבחין בין עיקר ותפל, מעמיס עלינו כל מני עלילות צד לא מעניינות ומונולוגים לעוסים לעייפה. אני מבין את הצורך שלו להציג לנו תמונת מצב מאוד קומפלקסיבית עם נגיעות טראגיות כמו שהוא אוהב אבל לא פעם הוא מאבד שליטה.

  הפרק הנוכחי היה לא רע בכלל, נמשך כמעט כמו באורך של סרט מלא, בדומה לפרקים הקודמים. מה שמלמד כי סאטר לא מאמין גדול בעריכה. להרוג 3 דמויות בפרק טרום הפינאלה היה מאוד מפתיע, אפילו במונחים של סדרה אלימה וחסרת רחמים כמו 'ילדי האנרכיה'. את המוות של ג'וס מרחו יותר מדי וזה היה אמור להגיע מוקדם יותר, הנוכחות שלו הייתה מאולצת ושירתה אך ורק סתימה לכל מני חורי עלילה וגם זה לא היה הכי מחוכם. אנסר שילם בחייו על אהבתו העיוורת לג'מה וג'מה שילמה בחייה על אכזריותה המתמשכת. ההנחה שלי כי בפרק הבא נזכה לראות את קעקועי המועדון מוסרים בצורה כואבת מגבו של ג'אקס והוא יפרוש לחיי הכפר עם וונדי והילדים ונירו (ואלי גם צ'אקי?), לא לפני שצ'יבס כנראה יקבל את תואר הנשיא וכמובן ענייני מארקס שעומד להשתחרר מהכלא, מה שיספק לנו לפחות עוד כמה סצינות מדממות לפני סיקוונס הסיום המוזיקלי…

  *אהבתי לראות את החיים החלופיים של ויק מאקי… תמיד משמח לראות את מייקל צ'יקלס.

  • ספוילר (כאחד שכבר לא צופה בה): נשמע כמו מעשה חכם מצדו של סאטר, להרוג את ג'מה כבר עכשיו, ועוד לצד שתי דמויות קבועות נוספות. הייתי מצפה שזה יקרה ברגע האחרון. אפשר תקציר קטן למיתות שלהם?

   • Michael Ginzburg

    ספוילר

    לא להיכנס יותר מדי לפרטים או נסיבות, כי כפי שציינת כבר אינך צופה:

    ג'וס – נדקר פעמים ספורות בעורק הראשי בצווארו, משמע דם רב ניתז, אבל לא לפני שביקש וקיבל לאכול את הפאי האחרון שלו. זה קרה בכלא, מידיו של מרילין מנסון. הוא גם נאנס לפני כן ע"י מנסון וע"י אסירים אסיאתים.

    אנסר – ג'אקס נאלץ לירות בו הישר בלב היות והאחרון סירב לעזוב את החדר בו נמצאת ג'מה, אי שם בבית אבות באורגון, מבקרת בעל כורחה את אביה הלוקה באלצהיימר, אחרי שנמלטה כשהתגלה סוד מעורבותה הישירה ברציחתה של טרה.

    ג'מה – ג'אקס נתן לה לצאת מהחדר ולשוטט כמה רגעים אחרונים בגן הפסטורלי, הריחה קצת פרחים, התייפחה ונתנה אישור לג'אקס שותת הדמעות לירות בה בראשה כשהיא עם גבה אליו. ואז ג'אקס שב לביתו והתנה אהבים לוהטים עם וונדי!

    • תודה. נשמע כמו מוות חביב מדי לג'מה.

    • תיקונים קלים (ספוילר):

     ג'וס נאנס בקביעות ע"י טאלי (מנסון), בלי קשר למה שאנשיו של לין, אותו רצח בפרק הקודם, עשו לו. בפרק האחרון הם תקפו אותו ודרשו ממנו לרצוח את טאלי. במקום זה, הוא התוודה בפניו וביקש שיהרוג אותו, ובכך גם ירוויח מחיזוק קשריו עם המועדון.

     ג'קס תפס את אנסר וג'מה בבית משפחתה, אחרי שעזבה את בית האבות בו אביה שוהה. ג'קס לא נאלץ להרוג אותו, הוא כנראה היה עושה זאת בכל מקרה בגלל הנוכחות שלו בזירת הרצח העתידית.

     סצנת המוות של ג'מה לא הזכירה במקצת סצנה מפורסמת מהעונה הקודמת של "המתים המהלכים"? רק היה חסר "תסתכלי על הפרחים, ג'מה."

     • Michael Ginzburg

      לא חושב. אם אנסר היה חושב בהיגיון ומפעיל חוש הישרדות, יכול היה להמשיך בחייו. אהבתו לג'מה ועקשנותו הכריעה אותו, בעקיפין גם עיקרון המוסר.

      LOL על ג'מה! כן! ויאוד צודק, המוות שלה היה רך מדי.

 • ובכך נראה כי "המגן" ניצחה את "דדווד".

 • miss bojarsky

  אם כל מה שקרה בעונה הזו היה קורה בשלב הזה לפני עונה, היו צריכים להרים את הלסת שלי מהרצפה עם מלזגה ולנגב את הדמעות שלי עם סמרטוט רצפה. אבל עכשיו? עכשיו הכל היה צפוי ו-overdue כל כך, שכבר לא היה אכפת לי בכלל. מותה של ג'מה אפילו לא העלה לחלוחית בעיניי וזה אומר הרבה כשמדובר בבכיינית כמוני. כל העונה הזו חיכיתי לעימות בין ג'קס וג'מה אבל לא היה שום עימות כזה. שיחה של חצי דקה וג'מה נותנת לו אישור להורג אותה, ירייה נקייה בראש וזהו. כמה חסר משמעות. איפה הגילוי של ג'קס שג'מה הייתה אחראית למות אביו בנוסף למות אישתו? איפה הצעקות? הבכי? האמיתות הכואבות? זה היה חלול. כל העונה הזו הייתה חלולה. כמה חבל. אני מקווה שהסיום שלה יצליח לרגש קצת יותר.

  ואיזה תפקיד אורח חסר משמעות נתנו לכריזמה קרפטנר.

  • המוות היחיד שבאמת תפס אותי בהפתעה היה של אנסר. לא חשבתי שזה יקרה, בטח אחרי שהצליח לרמות את הסרטן במשך שבע עונות.

   • miss bojarsky

    זה אמנם היה פחות צפוי אבל עדיין לא עורר בי שום רגש. אני מקווה שהוא תרם את גופו למדע כדי שיחקרו איך הוא הצליח להישאר בחיים כל כך הרבה זמן עם הסרטן הזה שלו ויישמו את זה על חולים אחרים.

    • Michael Ginzburg

     🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

   • Saturn

    הוא סיים את דרכו כפי שהוא חי – כפאטסי של ג'מה. 'זה כל מה שנשאר לי' עם המבט לג'מה.

    היה מאכזב שתפקידו ברצח לא נאמר ברש גלי בעימות בין השלושה. בכלל התגובה של אנסר לאמת הייתה רכה מדי בשבילי, גם עם הבכי הקצר לבד באוטו – ההכרה היחידה שהוא זה שרץ ישר כמו טמבל מוכה אהבה לספר לג'מה על העסקה של טארה בלי לדעת פרטים ולמעשה שם אותה על המסלול לרצח.

    כמו שג'קס אמר שאיכשהו ג'מה GOT WIND על העסקה. אנסר היה משב הרוח.

    • בהחלט חשבתי על זה. אנסר לא תהה ולו לא רגע האם הוא זה שדחף את ג'מה, שלא במכוון, למעשה.

     בניגוד לאנסר, לפחות נירו התמודד עם האמת כפי שהיא ולא נתן לרגשות שלו כלפי ג'מה לעוור אותו; "אתה עדיין אוהב אותה, נכון?" "זה לא קשור להצלת ג'מה, זה קשור להצלת ג'קס."

 • Saturn

  אני לא מאמין. פשוט לא מאמין.

  העונה הזו היא חרטה וחרא וכבר אמרתי את זה מסוף העונה הקודמת שהרצח של טארה הולך להרוס את העונה הזו. והוא עוד איך הרס. פשוט כל הסדרה 'נחטפה' ע"י המעשה הזה והשלכותיו.

  אבל לא האמנתי שגם את האלמנט האחד והפשוט הזה של הריגת ג'מה, סאטר מצליח לחרבן.

  אז לא רק שהמוות של טארה 'גנב' את כל העונה אלא הוא גם 'גנב' את הקליימקס של כל הסדרה הזו מאז התחלתה.

  אי אפשר. פשוט אי אפשר לעמת את ג'קס וג'מה ושהוא יירצח אותה בלי גילוי האמת על חלקה ברצח אביו. פשוט אי אפשר! זה החטא המקורי. זה הגרעין של הסדרה שהניע אותה. זה הרגע שכל הצופים פינטזו עליו ודמיינו איך יתבצע – מתי ג'קס יגלה את האמת. זה המעשה הראשוני של ג'מה ש'זיכה' אותה לכדור בראש.

  נראה שגם הכותבים וגם הדמויות שכחו מההיסטוריה הזו וכבר לא אכפת להם ממנה. אז ג'מה נרצחת בגלל המעשה שלה לפני עונה – ולא בגלל המעשה הזה שעשתה בעברה ושנשמר בסוד במשך 7 עונות ושהיה ה-דבר של הסדרה.

  אין מילים.

  ועוד יותר מכעיס זה שהעימות היה לא רע עד לרגע הזה ואפשר היה לשלב את העניין עם JT בצורה מושלמת. ג'קס לא מצליח ללחוץ על ההדק בפעם הראשונה וג'מה נותנת לו אישור לעשות את זה. אז בדיוק ברגע הזה היה צריך לבוא משהו בדמות: 'טוב, אם אתה צריך עוד סיבה לירות אז תן לי לספר לך על JT….'. וזה זה הגילוי שהיה דוחף את ג'קס ללחוץ על ההדק. כך נותנים את הכבוד הראוי למה שהיה הלב של הסדרה. מה שהם עשו היה להשתין על כל מה שהסדרה ניסתה לבנות עד כה.

  • miss bojarsky

   אני מסכימה, זה היה מאד מאד תמוה. אני מהמרת שג'קס יגלה את זה בפרק האחרון, אבל מה זה שווה אם ג'מה כבר מתה ולא יהיה שום עימות לגבי העניין?

  • הייתי בטוח שברגע שג'קס הזכיר את היומנים של אביו, יעלה עניין הרצח שלו. אולי הוא אף חשד בכך (לא שהייתה לו סיבה). אבל כאמור, זה נזנח מהר מאוד.

   • ניצן

    אתם שוכחים קצת שזה כבר "נהרס" (למי שחיכה דווקא לזה כקליימקס) לפני שני פרקים בגילוי של ג'ורי לג'קס שאביו בכלל כנראה התאבד (באמתלא המאולצת של "הוא מכיר את האופנוע שלו כל כך טוב שהוא ידע שקליי חיבל בו והחליט לנסוע בכל זאת) מתוך צער שנכשל בלנווט את המועדון לדרך חוקית.
    כלומר הם נטשו את קו העלילה המקורית לעבר מסר שחטאי האב הם חטאי הבן ושחזור הדפוסים הזה יוביל, כנראה גם במקרה של ג'קס להתאבדות. (באמצעות ההסכמה שלו לא להתנגד לגזר דין מוות במייהם ווט תמורת האימוץ של הגרים ריפרס והתרת כניסה של שחורים בכלל למועדון)

    מה שלי הפריע בעיקר זה שקיוויתי דווקא שג'קס לא יהרוג את ג'מה ולא יגזור על עצמו להיות אדם שרצח למעשה את שני הוריו.
    כמו שנירו רמז מי שיסבול מזה בעיקר זה ג'קס עצמו.
    אני גם מקווה שהוא יתעשת יחליט לא להתאבד ולדאוג לקבל עונש כמו של קליי (סילוק מהמועדון) אבל כבר למדנו שאין מקום לאופטימיות בסדרה הזאת

 • Geeker

  ברורה לי לגמרי למה רמת העניין בעונה האחרונה של "ילדי האנרכיה" התקרבה לאפס, וההוכחה לכך היא העמוד הזה. בכל מקרה, ארשה לעצמי לסכם את העונה הזו עם סיום הפרק הכמעט חותם של הסדרה: אוי. זו הייתה חתיכת קפיצה מעל הכריש. כל העונה הזו הייתה מופרכת מההתחלה ועד סופה באופן יחסי לקורט סאטר המצ'ואיסט/שובניסט/חנטריש (עם פטיש מטורף לאחוריים של צ'ארלי האנם), שהצליח להביא העונה להופעות אורח את מארלין מנסון, קורטני לאב ולסיום סיומת גם את מייקל צי'קלס החמוד. כל העונה הייתה יכולה להסתכם ב-2-3 פרקים ולא היה באמת משנה. קוויתי בכל ליבי עד הסצינה האחרונה בפינאלה למסע דמים שיסתיים בקטריזס, שתסגור את הקצוות של האודיסאה של גיבורנו הטרגי, ואיתו את המועדון לתמיד. או לפחות שתוציא ממעגל הדמים את ג'קסון (כרגע יריתי בראשה של אימא כי חיסלה את האדם שהיה יקר מכל. הדבר ההגיוני ביותר זה לרוץ לקפוץ למיטה עם האקסית…) טלר.

  בשלב מסוים בעונה כבר לא טרחתי לנסות להבין מה היו העילות לחיסולים ההדדים של הצהובים, השחורים או הכתומים. הכל הפך לטרחני, מיותר ולא באמת מעניין. ולא, גם היחסים (שנעלמו באותה פתאומיות שצצו) בין טיג לטרנסקסואלית (ברח לי שמה, בגילום וולטון גוגינס) היה מגוחך, מעין פארסה על אהבה חזקה מכל. כנ"ל בין צ'יבס לשריף החדשה. קו העלילה היחיד שעניין היה ההתבשלות של ג'מה עם המעשה שביצעה, הניסיון לנווט את הסובבים אותה וההשתגעות האיטית שחוותה.

© עידו ישעיהו