סוכני שילד 2.09: אתם הבאים בשער

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 05/12/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 9

marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-02x09-ye-who-enter-here

בפרק הנוכחי של סוכני שילד, העלילה העונתית ממשיכה במלוא הגז של מכונית מעופפת (או לפחות שברולט הצעצוע של מק).

הפרק נפתח בחלום של סקאיי הכולל תיבת נגינה, את קולסון ומיי כהורים המקריבים תינוקת, ואת הדיויינר שהופך את סקאיי לאבן. לאחר מכן, בבסיס שאינו-חלק-מהחלום, קולסון וסקאיי מציגים לצוות את התכנית למציאת העיר המסתורית (שנמצאת ליד פורטו ריקו) והשמדת המקדש שבתוכה, בתדרוך שבו ניכר כי הכותבים אוהבים את משפטי המחץ שלהם.

בונקובר, ראינה נאלצת לנטוש עוד סיפור כיסוי, כאשר צוות של הידרה (בהובלת סוכנת-רצינו-לראות-את-מיי-וסקאיי-הולכות-מכות-33) כמעט ותופס אותה עד התערבותם של האחים לבית קניג. בתגובה לכך, קולסון מפצל את הצוות לצוות חילוץ לראינה וצוות משימה שייצא לעיר, במטרה להרחיק את סקאיי מהמקדש – מטרה שכישלונה היה כתוב על הקיר. צוות החילוץ מצליח במשימתו, לא לפני שסקאי וסוכנת 33 הולכות קצת מכות, וראינה מנסה, ללא הצלחה, להחליף צדדים שוב, כאשר היא מבינה שהדיויינר ברשותה של הידרה. במטוס, סקאיי ספק חוקרת, ספק מתמסרת לסיפור של ראינה על אביה. לפי ראינה, הדיויינר הוא חייזרי, האנשים שבהם הוא בוחר אינם כאלה – וסקאיי, לטענתה, היא אחד מהם. בהמשך, המטוס מיורט על ידי להק מטוסים של הידרה, ובו לא אחר מוורד, הדורש שהצוות ימסרו את ראינה, ולאחר מכן גם את סקאיי (כנראה מחוץ להגדרת המשימה על ידי וייטהול). וורד מורה לא להפיל את המטוס, אבל זמן מסויים אחר כך, וייטהול מורה לעשות כן בכל מקרה.

בדרך לפורטו ריקו, מק מתחקר את בובי לגבי הקשר המתחדש שלה עם האנטר, ומתגלה שלבובי אכן יש איזושהיא אג'נדה נסתרת, אשר מק שותף לה (וגם הארטלי הייתה בעסק). לאחר ההגעה לפורטו ריקו, קולסון ובובי מנהלים דיון על אופי המשימה – לדברי בובי, ניק פיורי היה נוקב במספר של אבידות מתקבלות על הדעת, ואילו קולסון אינו מוכן לקבל על עצמו אפילו אחת. בסה"כ, זה בעיני הפרק הראשון שבו בובי נהפכה לדמות מעניינת מעבר לקיקאסיותה ולקשר שלה עם האנטר.

במבצר שמתחתיו אמורה להיות העיר, ולפי האגדה הינו רדוף, הצוות שולח את המזל"טים לעומקו של בור, אבל מאבד במהרה קשר איתם. מק יורד למטה כדי לתקן אותם, אבל לאחר נגיעה ברצפה משהו משתלט עליו. כשהצוות מחזיר אותו למעלה נראה שהוא אחוז בדיבוק כלשהוא ותוקף את הצוות, וקולסון נאלץ להכניס אותו למונה האבידות המתקבלות על הדעת לאחר שבקרב מולו מק נופל אל הבור.

בעלילות צדדיות נוספות, סימונס מיוסרת מהרגשות של פיץ כלפיה, שאינם הדדיים, כפי שמתגלה בשיחה (תיכוניסטית-משהו) עם בובי. לבסוף פיץ מחליט על הפרדה חד-צדדית – הוא יעבור לעבוד על האוטובוס. מק מרמז לפיץ על הסערה שתתרחש כאשר האנטר יגלה את התכנית של בובי, וממשיך בקמפיין שלו לקבל אישור לעבוד על לולה – שנגדע באכזריות בסוף הפרק. ראינה מספרת לסקאיי על העבר שלה והקשר שלה לאבא של סקאיי. בילי וסאם מופיעים באותו הפריים ומצליחים לבלבל את הצוות (וגם את וורד), בבדיחה שאולי נמתחת קצת יותר מדי.

בסה"כ, שילד סיפקה השבוע מנה סבירה למדי של אקשן ואפילו – שומו שמיים – צילומי חוץ. הדבקות שלה בעלילה המתמשכת הנעה לאיטה עדיין יוצרת הרגשה שלא מספיק התרחש, אבל קשתות העלילה של הדמויות מפצות על כך במידה מסויימת.

הרפרנסים השבוע היו מעט קלושים, אבל משהו אחד ש IO9 מציינים שווה התייחסות בעיני:

תיבת הנגינה מהחלום של סקאיי מנגנת את Daisy Bell, הקול הראשון שהושמע ממחשב. מגיבים ב IO9 קשרו זאת ל Daisy Johnson, סוכנת שילד בעלת כוחות על מהקומיקס. לי הקשר הזה נראה מעט קלוש – ההקשר הברור כאן הוא ההבנה של סקאיי במחשבים ואבטחת מידע. ההבנה הזו, כפי שלמדנו בעבר, היא "טבעית" – לסקאיי אין השכלה אקדמית, והיא לא מתחברת לשיח התיאורטי של פיץ-סימונס בנושא. הצגה של הקשר הזה בחלום מעלה את הרעיון לפיו סקאיי, ראינה ונבחרים אחרים – למרות שאינם חייזריים – הם במידה מסויימת מלאכותיים (לפי ראינה: “אנחנו בני אדם, רק שיש לנו את הפוטנציאל להיות יותר").

 • Gitit Cohen

  וזה היה הקליף אנגר שלהם לחודשיים הקרובים? מאכזב האמת.
  הייתי הולכת על טוויסט עם וורד או אבא של סקיי.
  ומה זה היה הקטע שסקיי והכפילה של מיי הולכות מכות במשך שעה ואז האנטר בא מתקל אותה וזהו???? זה עיצבן אותי קצת.
  לא הפרק הכי מוצלח שלהם.

  • Nachman Ben Harush

   זה לא היה הקליפ האנגר, יש עוד פרק בשבוע הבא…

   • Gitit Cohen

    מזל כי זה היה מעפן

    • ידעתי שיש פרק נוסף לפני הפגרה, אבל טוב שזה לא היה פרק סיום חצי העונה כי זה דומה מדי ליציאת הפגרה בשנה שעברה (אחד הפרקים הגרועים בסדרה, לטעמי).

     • Gitit Cohen

      לפי דעתי הם צריכים לסיים עם המניע האמיתי של וורד ואבא של סקיי ככה שתהיה להם אפשרות לעלילה חדשה אחרי הפגרה.

      • Nachman Ben Harush

       את יודעת מה המניע של "הדוקטור".הוא רוצה להתנקם בוויטהול על רצח אישתו

       • Gitit Cohen

        אבל לא את של וורד. וסבבה הוא כבר פגש אותו למה הוא מחכה?

        • Nachman Ben Harush

         וורד, כמו שכבר אמרו פה המון פעמים, פשוט רוצה להוכיח לסקאיי,בדרכו המעוותת, שהוא עושה הכל למענה..

         למה הוא מחכה? למתי שהתסריטאים יחליטו 🙂 (או לשעת כושר,כמו שקוראים לזה..)

         • Gitit Cohen

          זה לא מניע וזו גם לא עלילה, זה סתם ״וורד חולה נפש״. ובנתיים ראינו שיש סיבות טובות לכך שהתסריטאים מחכים עם עלילות בסדרה הזו.

          לפי מה שאתה אומר אין בכלל עלילה בסדרה, הם סתם זורמים עם מה שיש משבוע לשבוע, כמו שוורד ״סתם״ הולך עם מי שבא לו באותו יום.
          בנתיים אני אתן להם קצת יותר קרדיט מזה.

          • שין-גימל

           חשוב להזכיר שהחלטות בטלוויזיה מתוסרטת *לעיתים קרובות* מתקבלות משבוע לשבוע, גם כשיש המשכיות ונדמה שהכל מתוכנן. אילוצי הפקה מגבילים מאוד את היכולת לתכנן ולהוציא אל הפועל עלילות לטווח ארוך, ולצורך העניין יכול להיות שהם תכננו משהו אחד עבור וורד ובסופו של דבר יעשו איתו משהו אחר לחלוטין.

          • Nachman Ben Harush

           ומי שמכחיש את זה מעולם לא ראה את "גולשים בזמן":)
           או אפילו את "אבודים" 🙂

       • Gitit Cohen

        וזה המניע שלו בנוגע לוויטהול, מה המניע שלו למצוא את העיר?

 • Nachman Ben Harush

  אני דווקא אהבתי מאוד את הפרק, נהניתי מהקרב בין סקאיי לסוכנת 33, וההפניות ל"INHUMANS" גדולות (יש למישהו ספק שמדובר ב"אטילן"?)

 • עד כמה שאני אוהב את העונה הזו, מסכים שמשהו מקרטע ויש תחושה שלמרות ההתקדמות בעלילה, הכל עומד במקום. יופי, יש אישור לזהות החוצנים כקרי וכפי הנראה שבעלי הכוחות – כדוגמת "הדוקטור", זוגתו המנוחה, סקאיי וריינה – הם אינומנס. לא משהו שלא חשדנו בו במשך חודשים רבים וידענו מזה זמן מה. אז מה עכשיו?

  התעלמת מהאיזכור של אטלנטיס ע"י מאק. נכון שנראה שהם מכוונים לאטילן, אבל אם זה כבר נאמר בפירוש, אי אפשר שלא לקשר לנאמור.

  ידוע שהסיבה העיקרית לשימוש באיניומנס ב-MCU היא הזכויות למונח מוטאנטים בידי פוקס. לא ניתן לחמוק מהתיאור של ריינה של בני מינה כ"פריקים" ו"בני אדם עם פוטנציאל להרבה יותר".

  הניחוש (הלא מבוסס) שלי לתכניות של בובי: הקמת צוות חדש ועצמאי בנפרד משילד. לא בטוח אם הארטלי הייתה קשורה לזה (אם כן, גם האנטר בטח היה מעורב). ייתכן שאיזכור המוות שלה היה בהקשר של "האם הכישלון של שכירי החרב של הארטלי מרתיע אותנו ללכת באותה הדרך?"

  לא רק שלא ראינו את גופתו של מאק, הוא נראה בלתי פגיע במוד האלק. גם עשו רעש מהליהוק של הנרי סימונס, אז חבל לוותר עליו כשלא עשו איתו הרבה עד כה. מעניינות אותי ההשלכות על התכנית של בובי ועל פיץ (שרק לפני דקה הודיע לסימונס שיעבוד בקביעות לצידו).

  • שין-גימל

   פספסתי את ההערה האגבית על אטלנטיס (של טריפ, אגב), אולי בגלל חוסר ההתלהבות מלצפות שנית בסצינת התדרוך.
   לגבי ראינה והאקס-מן: Nice Catch. כשאני חושב על זה, הסיפור הזה גם משתלב יפה עם הדמות שלה בעונה הקודמת (ספציפית, השיחה שבה היא מצליחה לגייס את סקורץ').
   צפיתי עכשיו בסצינה של בובי ומק שוב – מק אומר ש"הם" איבדו את הארטלי ושהוא היה מצפה שבובי תחליף אותה בהאנטר (מחשבה די הגיונית בהתחשב בכך שהיא זו שהמליצה עליו לקולסון).

   אני לא חושב שזה יפריע לפיץ שמאק לא באוטובוס, אם כי אולי זה אומר עוד זמן מסך לסימונס-2 🙂
   אני דווקא די מרוצה ממה שהם עשו עם מאק – אני חושב שבמעט הזמן הזה הם הצליחו לאפיין דמות חביבה ומסקרנת, ולהרוג אותו בנקודת הזמן הזו זה אולי לא ממצה את הדמות, אבל זה בהחלט אפקטיבי מבחינת העלילה.

   • Gitit Cohen

    אני בספק שהוא מת, הוא יהיה אחוז דיבוק קצת והם יצילו אותו.
    כל עוד אין גופה אף אחד לא מת

   • Gitit Cohen

    אני בספק שהוא מת, הוא יהיה אחוז דיבוק קצת והם יצילו אותו.
    כל עוד אין גופה אף אחד לא מת

    • Nachman Ben Harush

     אף אחד אף פעם לא מת, חוץ מהדוד בן..

   • נכון, עכשיו זה נשמע יותר הגיוני שהארטלי הייתה מעורבת. כנראה עכשיו בובי "תאלץ" לגייס את בעלה לשעבר למה שזה לא יהיה.

    פחות מפריע מקצועית, יותר בגלל החיבור שנוצר בין פיץ למאק.

    • שין-גימל

     ההערה שלך על ההקמה של הצוות הנפרד גרמה לי לחשוב קצת, וביחד עם האזכור של הארטלי כמה דברים התחילו להתחבר.

     בשיחה בינהם בובי בבירור מאתגרת שם את המנהיגות של קולסון, ממש כפי שמאק עשה בשיחה עם האנטר בפרק הקודם. ייתכן שבובי – או מי שמעסיק אותה, בכל מקרה – רואים בעצמם כיורשים הלגיטימיים של פיורי. ואז עולה השאלה מה בעצם יש להם להשיג מההסתננות לתוך שילד.
     מעבר ל"ארגז הכלים" שפיורי נתן לקולסון, אני מניח שאפשר לראות אותם כארגון נוסף המנסה לשים את ידו על הדיויינר ועל הכח שלו. זה עשוי להסביר מעט יותר טוב מדוע הארטלי הייתה להוטה כל כך לבדוק אותו כשהתעמתה עם קריל.

     חזרתי אחורה לפרק הראשון והשני כדי לבדוק זאת, ומצאתי משהו אחר לגמרי: אנחנו לא רואים את הארטלי באוטו בתחילת הפרק השני – אפשר לסספנד את זה בקלות כמגבלת תקציב, אבל אז מבטי נח על השלט בסוף הפרק הראשון. אם המוות של הארטלי באמת היה בלוף, זה אומר שגם הונדטה של האנטר בפרק השני הייתה כזו, ושהוא יודע היטב מה בובי מתכננת, גם אם היא לא יודעת שהוא יודע.

  • Nachman Ben Harush

   לאורך כל הסדרה הם מתעקשים להתעלם מקיום המוטאנטים בגלל כל הבלגאן עם פוקס 🙁
   זה בלט במיוחד בעונה הקודמת עם כל ההתעקשויות שלהם ש"אין דבר כזה טלפתים וקוראי מחשבות"…
   אגב, אם כבר הכתבה של IO9, מגניבה המחשבה שהולכים להפוך את מאק לגרסאת הקרי ל"סנטינל,.. (ואולי כחלק מהמאבק בפוקס? נקמה על שגנבו להם בשניה האחרונה את קוויקסילבר?)

   אגב #2, דווקא הרייטינג של הפרק הזה הגיע לרייטינג שיא http://comicbook.com/2014/12/03/the-flash-and-agents-of-s-h-i-e-l-d-rise-in-the-ratings/

   אגב #3 יש שמועות שבמחצית השניה של העונה יופיע כריס פראט(!) בתפקיד אורח

   • אני האחרון שצריך לספר לו על ענייני הזכויות.

    בעונה שעברה התעקשו להוכיח שאין כוחות על "לא מוסברים" ו"קסם" בעולם הזה. האיניומנס-אבל-עדיין-אין-להם-שם-רשמי הם התחליף למוטאנטים ב-MCU, ובכלל בקומיקס מאוד מקדמים את הגזע בשנה האחרונה.

    • Nachman Ben Harush

     מעניין למה מקדמים אותם בקומיקס, בזמן שהפסיקו לגמרי להוסיף מוטאנטים לעולם אקסמן 😉
     גם אצלי ענייני הזכויות תופשים תשומת לב מרובה.
     אני מניח אם כך שראית את התפנית האחרונה בקומיקס של ה"פאנישר"? (שדרך אגב גם אליו יש רפרנסים בסדרה, כמו "מיקרו" החנון שעזר לסקאיי לפני כמה פרקים)

    • שין-גימל

     "מקדמים את הגזע" 🙂

 • Nachman Ben Harush

  מעניין מאוד מאוד… (יש פה אפילו רמיזה דומה למסקנות שלך לגבי האג'נדה הסודית של בובי.. ואהבתי את הרפרנס לפינגווין…)
  https://www.youtube.com/watch?v=W7CMAP_igsw

  • שין-גימל

   הוא הולך קצת יותר רחוק וטוען שבובי עובדת *בשביל* ניק פיורי. זה כמובן מעלה את השאלה למה לו להקים צוותים עם אג'נדות שונות, אבל זה לא שניק פיורי לא עשה את זה לקולסון לפני כן, וזה כאמור מסתדר עם הפער האידיאולוגי בין קולסון לפיורי. ונדמה לי שמלכתחילה ההתייחסות לצוות של הארטלי הייתה בתור Shadow Team – אז יכול להיות שזה באמת מה שהם, פשוט לא של קולסון.
   פאטון אוסוולט לטעמי מתבזבז כאן. ראיתי לא מזמן שוב את ההופעה שלו בדולהאוס, הוא יכול לעשות הרבה יותר מקומיק רליף (ואולי דווקא בגלל הנוכחות הקומית שלו).

   • Nachman Ben Harush

    מסכים עם כל מה שכתבת 🙂

 • Nachman Ben Harush

  IO9 מבטיחים גדולות ונצורות עבור הפרק של מחר.. (ללא ספוילרים)
  http://io9.com/tomorrow-nights-agents-of-shield-will-blow-your-goddamn-1668246929

  • Nachman Ben Harush

   טוב, ראיתי את הפרק והוא גדול!! חובבי הקומיקס יהנו כל כך!! מליון ואחד רפרנסים:)

© עידו ישעיהו