סוכני שילד 2.09: אתם הבאים בשער

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 05/12/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 9

marvels-agents-of-s-h-i-e-l-d-02x09-ye-who-enter-here

בפרק הנוכחי של סוכני שילד, העלילה העונתית ממשיכה במלוא הגז של מכונית מעופפת (או לפחות שברולט הצעצוע של מק).

הפרק נפתח בחלום של סקאיי הכולל תיבת נגינה, את קולסון ומיי כהורים המקריבים תינוקת, ואת הדיויינר שהופך את סקאיי לאבן. לאחר מכן, בבסיס שאינו-חלק-מהחלום, קולסון וסקאיי מציגים לצוות את התכנית למציאת העיר המסתורית (שנמצאת ליד פורטו ריקו) והשמדת המקדש שבתוכה, בתדרוך שבו ניכר כי הכותבים אוהבים את משפטי המחץ שלהם.

בונקובר, ראינה נאלצת לנטוש עוד סיפור כיסוי, כאשר צוות של הידרה (בהובלת סוכנת-רצינו-לראות-את-מיי-וסקאיי-הולכות-מכות-33) כמעט ותופס אותה עד התערבותם של האחים לבית קניג. בתגובה לכך, קולסון מפצל את הצוות לצוות חילוץ לראינה וצוות משימה שייצא לעיר, במטרה להרחיק את סקאיי מהמקדש – מטרה שכישלונה היה כתוב על הקיר. צוות החילוץ מצליח במשימתו, לא לפני שסקאי וסוכנת 33 הולכות קצת מכות, וראינה מנסה, ללא הצלחה, להחליף צדדים שוב, כאשר היא מבינה שהדיויינר ברשותה של הידרה. במטוס, סקאיי ספק חוקרת, ספק מתמסרת לסיפור של ראינה על אביה. לפי ראינה, הדיויינר הוא חייזרי, האנשים שבהם הוא בוחר אינם כאלה – וסקאיי, לטענתה, היא אחד מהם. בהמשך, המטוס מיורט על ידי להק מטוסים של הידרה, ובו לא אחר מוורד, הדורש שהצוות ימסרו את ראינה, ולאחר מכן גם את סקאיי (כנראה מחוץ להגדרת המשימה על ידי וייטהול). וורד מורה לא להפיל את המטוס, אבל זמן מסויים אחר כך, וייטהול מורה לעשות כן בכל מקרה.

בדרך לפורטו ריקו, מק מתחקר את בובי לגבי הקשר המתחדש שלה עם האנטר, ומתגלה שלבובי אכן יש איזושהיא אג'נדה נסתרת, אשר מק שותף לה (וגם הארטלי הייתה בעסק). לאחר ההגעה לפורטו ריקו, קולסון ובובי מנהלים דיון על אופי המשימה – לדברי בובי, ניק פיורי היה נוקב במספר של אבידות מתקבלות על הדעת, ואילו קולסון אינו מוכן לקבל על עצמו אפילו אחת. בסה"כ, זה בעיני הפרק הראשון שבו בובי נהפכה לדמות מעניינת מעבר לקיקאסיותה ולקשר שלה עם האנטר.

במבצר שמתחתיו אמורה להיות העיר, ולפי האגדה הינו רדוף, הצוות שולח את המזל"טים לעומקו של בור, אבל מאבד במהרה קשר איתם. מק יורד למטה כדי לתקן אותם, אבל לאחר נגיעה ברצפה משהו משתלט עליו. כשהצוות מחזיר אותו למעלה נראה שהוא אחוז בדיבוק כלשהוא ותוקף את הצוות, וקולסון נאלץ להכניס אותו למונה האבידות המתקבלות על הדעת לאחר שבקרב מולו מק נופל אל הבור.

בעלילות צדדיות נוספות, סימונס מיוסרת מהרגשות של פיץ כלפיה, שאינם הדדיים, כפי שמתגלה בשיחה (תיכוניסטית-משהו) עם בובי. לבסוף פיץ מחליט על הפרדה חד-צדדית – הוא יעבור לעבוד על האוטובוס. מק מרמז לפיץ על הסערה שתתרחש כאשר האנטר יגלה את התכנית של בובי, וממשיך בקמפיין שלו לקבל אישור לעבוד על לולה – שנגדע באכזריות בסוף הפרק. ראינה מספרת לסקאיי על העבר שלה והקשר שלה לאבא של סקאיי. בילי וסאם מופיעים באותו הפריים ומצליחים לבלבל את הצוות (וגם את וורד), בבדיחה שאולי נמתחת קצת יותר מדי.

בסה"כ, שילד סיפקה השבוע מנה סבירה למדי של אקשן ואפילו – שומו שמיים – צילומי חוץ. הדבקות שלה בעלילה המתמשכת הנעה לאיטה עדיין יוצרת הרגשה שלא מספיק התרחש, אבל קשתות העלילה של הדמויות מפצות על כך במידה מסויימת.

הרפרנסים השבוע היו מעט קלושים, אבל משהו אחד ש IO9 מציינים שווה התייחסות בעיני:

תיבת הנגינה מהחלום של סקאיי מנגנת את Daisy Bell, הקול הראשון שהושמע ממחשב. מגיבים ב IO9 קשרו זאת ל Daisy Johnson, סוכנת שילד בעלת כוחות על מהקומיקס. לי הקשר הזה נראה מעט קלוש – ההקשר הברור כאן הוא ההבנה של סקאיי במחשבים ואבטחת מידע. ההבנה הזו, כפי שלמדנו בעבר, היא "טבעית" – לסקאיי אין השכלה אקדמית, והיא לא מתחברת לשיח התיאורטי של פיץ-סימונס בנושא. הצגה של הקשר הזה בחלום מעלה את הרעיון לפיו סקאיי, ראינה ונבחרים אחרים – למרות שאינם חייזריים – הם במידה מסויימת מלאכותיים (לפי ראינה: “אנחנו בני אדם, רק שיש לנו את הפוטנציאל להיות יותר").

© עידו ישעיהו