הומלנד 4.12: אמור היה לקרות (דיון)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/12/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הומלנד" עונה 4 פרק 12, סוף העונה הרביעית?

תגיות:
 • assafTV

  שאחרי עונה של 24 קיבלנו את הורים במשרה מלאה.
  אני אהבתי דוקא את הורדת ההילוך. גם הופתעתי למדי שדר עדאל חשף את תכניתו כך. ובניגוד ל-24, שבה עדאל היה מוצג כחפרפרת מרשעת שרוצה לפוצץ פצצת אטום בבית יתומים, פה הוא הוצג כאדם שמבצע את מעשיו מתוך מה שהוא רואה כלטובת מדינתו.
  אז אחרי הקאמבק שלה העונה יש להם עכשיו פחות משנה לעבוד על עונה טובה לא פחות. They better not fuck it up. again

 • סתם אחד

  ספויילר
  ספויילר
  ספויילר

  מה זה היה צריך להביע לעזאזל? מישהו ראה כאן סדרת מתח/ אקשן שנעלמה?

  פסכולוגיה בגרוש של קרי vפסיכית שלא רוצה קשר עם גברים כי חושבת שלאבאל'ה היה קשה בזוגיות כי גם הוא היה פסיכי? WTF????

  אני מבין את הרצון של היוצרים להשרות את תחושת ה"היה חרא בפקיסטן, יאללה נקפל נעזוב וניתן לכולם לשכוח מזה", אבל ראבאק תנו איזה קצה חוט, או קצת המשכיות לקראת העונה הבאה. היו יותר קצוות פתוחים בעונה שעברה שהמשיכו לעונה הנוכחית ממה שנראה שהשאירו כן (או שמדובר רק בסיום-אמצע עונה ולא בסוף עונה?).

  וכן כמו שכולם העירו- התינוקו[ו]ת שמשחק[ו]ת את פראן עם השיער הג'ינג'י א-לה ברודי-לואיס, הברקה ליהוקית.

  וא-פרופו ליהוק- איפה משפחת ברודי לעזאזל, לא נאמר שהם יחזרו?
  (ואני עדיין ממתין לחפרפרת של אנשי אבו-נזיר בסיאייאיי מהעונה הראשונה-יותר מידיי שאלות לא פתורות שם…).

  • נאמר בסוף העונה השלישית שסיימו עם משפחת ברודי, ולצהלת כולם (חוץ ממך, כנראה) הם קיימו.

   התינוקת לא רק אדמונית, היא דומה בטירוף לדמיאן לואיס.

   מה שמצער אותי בסוף העונה וההכנה לעונה הבאה, הוא שנראה ששוב נחזור לסיטואציית "קארי נגד העולם". זה היה יכול להיות סוף מושלם לסדרה, היא וקווין פורשים ביחד ומתחילים חיים נורמליים (ככל האפשר, עם המחלה של קארי). יותר מצער יהיה אם קווין ימות במשימה החשאית. מצד שני, יכול להיות שאסטריד צדקה והוא בסה"כ נהנה מהירהורי הפרישה אחת לתקופה, אבל נראה היה שעם קארי זה היה אמיתי. בייחוד לאור הרגשות החד-צדדיים שהסתיר במשך זמן רב.

 • Lior Levin

  דווקא אהבתי את המעבר החד ל"חיים שאחרי". זה היה שינוי מעניין וסגירה טובה לעונה.
  אבל שיא הפרק מבחינתי היה בסצינה שלפני האחרונה, בחצר של דר עדאל, כשסול קם מהספה, ונעמד, לבוש בחולצה מקושטת, פשוט התבקש שיגיד "My name is Inigo Montoya!"

 • Saturn

  העונה נגמרה כפי שהחלה: רע.

  הפרק לא היה רע כי הוא היה איטי או בסגנון שונה. הפרק היה רע כי הוא החזיר בשיא הכח את הרומן קארי-קווין המטומטם וצבע אותו בגורליות טרגדית. 'נברח ביחד'.

  הוא היה רע כי לפתע הם הציגו את דמותה של האם והסיבה היחידה לכך בפרק הזה היא בשביל הגילוי שלא אביה של קארי הוא שנפרד מאימה אלא ההיפך – כך שאנשים שסובלים מדו-קוטביות כן יכולים להיות במערכת יחסים. זה כמובן משנה את כל התמונה עבור קארי שמייד אצה ורצה ומתקשרת מהר לקווין כדי להצהיר את רצונה לאהבתו אבל קווין כמובן לא עונה. כמיטב הקלישאה. היה רק חסר נסיעה נגד השעון לשדה הטיסה כדי לתפוס את קווין לפני שהוא ייעלם (וכנראה ימות).

  זה היה רע כי התשובה לקליף האנגר של הפרק הקודם הייתה בדיוק מה שחששתי ממנו. אדאל עשה דיל עם האקאני. מאוס. מה שמלמד שליוצרים אין מושג מה הם עושים בעונה והבאה ולכן הם היו צריכים להקפיא את המתרחש ולהשאיר את האקאני במקרה שישתמשו בו שוב – וכאן נכנס הדיל.

  זה היה רע כי סאול בסופו של דבר מקבל את ההצעה שלו. מדובר במעשה שנוגד את דמותו באופן בולט ובוטא וגורם לו להראות כמי שרק חשב לו לשוב לכיסא ב CIA כדי שיוכל להחזיר על ההשפלה שעבר (ועל כל מי שנהרג עקב עסקת ההחלפה שהוא התנגד לה).
  לא מן הנמנע שלסאול יש תוכנית אחרת מה לעשות עם האקאני אבל בשלב הזה הוא פשוט בסדר עם כך שדר אדאל ניהל מו"מ עם טרוריסט והם רוקדים לפי חלילו. וזה לא בסדר לחלוטין מנקודת המבט של סאול לאורך כל הסדרה.

 • meiravre

  הרגע שבו ישבו כל המרגלים על המרפסת של קרי והשתכרו היה יכול להיות סיום אופטימי ומוצלח לעונה, אבל היו עוד 30 דקות לפרק ומובן שהיו חייבים להרוס. בשם אלוהי הקלישאות, אמא חוזרת מהלא נודע? אח חורג מפתיע? קופסת זיכרונות ליד המיטה? ומה לכל הרוחות הייתה ההשוואה המופרכת בין חקאני לבגין? העיקר שהספיקו להשחיל "המדינה האסלאמית" כדי להרגיש מעודכנים.

  למרות המשחק המצוין של קלייר דניס ולמרות קסמו של פיטר קווין (מי השחקן בעצם?) זה היה אנטי קליימקס לעונה שעוד הייתה לה תקווה להיזכר כמוצלחת.

  • בעידן הגוגל והימד"ב (אם לא טורחים לקרוא את הקרדיטים) השאלה הזו עדיין רלוונטית? רופרט פרנד (Rupert Friend) הוא שמו של השחקן.

   ד"א, יש דימיון בין פיטר קווין לפיטר קווין, נכון?
   http://marvel.wikia.com/Peter_Quinn_(Earth-616)

© עידו ישעיהו