הפלאש 1.09: האיש בתלבושת הצהובה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 13/12/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הפלאש" עונה 1 פרק 9

Shaking like Michael J. Fox

Shaking like Michael J. Fox

פרק היציאה לפגרה של "הפלאש" התמקד בשתי עלילות מרכזיות שנבנו לאורך העונה הראשונה. הבחירה להגיע אליהן הייתה נכונה ושגויה; להציג במלואה את דמותו של "האיש בצהוב", היריב האולטימטיבי של הפלאש, היה נכון בשלב הזה. השגיאה היא להחזיר את רוני\פיירסטורם לתמונה, סיפור שהרגיש מיותר לאור העלילה השנייה.

קו עלילה נוסף שהגיע אל קו הגמר: הוידוי של בארי בפני אייריס על רגשותיו כלפיה, אהבה חד-צדדית שהייתה קיימת מאז ילדותם. זו הזווית החלשה בסדרה באופן כללי ובפרט בפרק המדובר. כשם שאחרי תקיפתו של אדי ע"י הפלאש (תחת שטיפת המוח של רוי ג'י ביוולו, כזכור) אייריס ניתקה איתו את הקשר, כעת נראה שהוידוי חצץ בינה לבין בארי, אף שרק לפני מספר פרקים הם התעמתו ולקחו פסק זמן אחד מהשנייה.

הגעתו של "האיש בצהוב"\ריוורס-פלאש הביאה עימה את הזעזוע שהפלאש היה זקוק לו. לא רק יריב עם כוחות זהים, אלא כפי הנראה מנוסה ועוצמתי יותר. ניתן להניח כי קיומו של ריוורס-פלאש (במקביל לזהות האחרת שלו לכאורה, ד"ר וולס?) וההשערות סביב דמותו (דמות מהירה נוספת נכחה בזירת הרצח של נורה אלן) רומזים למסע בזמן (אם זה לא היה מובן מהגישה של וולס למידע מעתיד הרחוק), ואולי אף אלמנטים נוספים.

מטא-יומן חדש, דמות נוספת שנבנתה במשך שבועות, הגיע לעיר רשמית וקוראים לו רוני ריימ– פיירסטורם. ייתכן שההתכחשות שלו לזהותו האמיתית היא תוצר לוואי של נזק מוחי, או שמא יש בכך יותר מהנראה לעין?

שאלה נוספת מגיעה מכיוונו של אדי: משראה את יכולותיהם של הפלאש וריוורס-פלאש במו עיניו, ואחרי שג'ו סיפר לו על מטא-יומנס; האם עכשיו הוא יקבל את הפלאש כגיבור או ימשיך לפעול נגדו, באמצעות כוח המשימה או יותר מכך?

– ריוורס-פלאש: לריוורס-פלאש\זום התייחסתי בקצרה בפרק הפיילוט. הוא האויב המרכזי של הפלאש, מסיבות מובנות, והיו מספר אנשים שפעלו תחת הזהות הזו.
– סנטה קלאוס: האמינו או לא, אבל סנטה קלאוס הוא לא סתם דמות דימיונית (סליחה שהרסתי למי שמאמין בו) ביקום DC. סנטה קיים גם ביקום מארוול, שם הוא מוגדר כמוטאנט. אולם ההופעה הכי מפורסמת שלו היא בעימות עם צייד הראשים הבין-גלקטי לובו, בעקבות חוזה שהוזמן ע"י ארנב הפסחא.
– מעבדות מרקורי: למרקורי יש מספר שימושים ביקום DC, כמו חבר המטאל מן או האל הרומי בכבוד ובעצמו. בהקשר של הפלאש, מקס מרקורי הוא אצן נוסף וותיק כמו הפלאש הראשון, ג'יי גאריק (שמראהו התבסס על האל). הוא היה חבר ושותף עבור כל אחד מהפלאשים, ומנטור לוולי ווסט ובארט אלן.
– ד"ר טינה מקגי: מקגי הייתה עובדת מעבדות סטאר ודמות משנה בסדרת הקומיקס של פלאש\וולי ווסט בשנות ה-80-90. אמנדה פיינס שגילמה אותה בפרק, ביצעה את אותו התפקיד בסדרת הטלוויזיה מ-1990. אז היא הייתה אשת סודו של בארי אלן (והייתה למעשה וולס, קייטלין וסיסקו באישה אחת) ופוטנציאל רומנטי.
– פיירסטורם: הנה מישהו שמעולם לא דיברנו עליו.
– Science showcase Magazine: רפרנס לסדרה שהציגה לעולם את בארי אלן.
– הטבעת של וולס: בארי השתמש בטבעת כדי להסתיר את התלבושת שלו, וכך גם הפלאשים שהגיעו אחריו.

תגיות:
© עידו ישעיהו