הפלאש 1.07: הפסקת חשמל

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 30/11/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הפלאש" עונה 1 פרק 7

"נמאס לי משיטות הגבייה של חברת החשמל!"

"נמאס לי משיטות הגבייה של חברת החשמל!"

האווירה המבדרת\קלילה של "הפלאש" שמאזנת את העולם האפל והאכזרי בו היא מתרחשת עלולה הייתה להיות לה לרועץ. אף על פי כן, זה לא מרגיש כפגם ממשי. בפרק אחד בארי מנסה לעזור לבחורה עם כוחות קטלניים שמשלמת בחייה, באחר הוא מסתמך יותר מדי על מהירות העל שלו ונהנה מזה ביהירות לא אופיינית. לזכותו של גרנט גוסטין, הוא עושה את כל ההבדל ותורם לאיזון המדובר.

באותה מידה, העימות המאוחר בין בארי לבין וולס על נכונותו להקריב בני אדם על חשבון המדע, הוביל לחשיפה כי הוא זוכר את שמות כל קורבנות המיזם הגדול שלו שכשל. וולס הוא כבר לא מדען קר-רוח אלא דמות אב לבארי, צד באיזון נוסף בין קול המדע והמעשיות לקול הרגש שמייצג ג'ו ווסט, האב הלא ביולוגי השני בחייו. אולי וולס עשה את כל זה באופן שקול כחלק מתכניתו הגדולה והמיסתורית (הוא נבל? אדם טוב עם תחומים אפורים שמכוון את בארי?) אבל זה לא משנה את העובדה שהוא התקרב לבארי באחרונה, ובשבועות הקודמים פיתח מערכת יחסים מעניינת עם ג'ו.

פארוק, המת-חי הרעב לאנרגיית חשמל, הוא אדם לא מובן יותר מאשר נבל, כפי שהייתה בט סאנס סוסי לפני פרקים ספורים. הוא רק מנסה לשרוד, ונאלץ להקריב את חייהם של אחרים לשם כך. ניתן להשוות את נסיבות חייו לאלו של וויליאם טוקמן, הנבל השני בפרק, שהוצג בהופעתו הראשונה ב"חץ" כמי שבחר בחיי פשע כדי לסייע לאחותו החולה. בהופעתו השנייה הוא נטול הזרז הרגשי והאנושי שהניע אותו בעבר, והוחלף בשנאה כלפי הרשויות ותאווה לכאוס.

נבלים אפורים כאלה לרוב מפותחים ומעניינים יותר מהנבל הממוצע, כדוגמת מיסט וטוני וודוורד, שני דפקטים אנושיים (רוצח וביריון) שלא השתנו כשהפכו לאנשי על. בלאקאאוט, קלוק קינג ופלסטיק – אלו דמויות שניתן להבין את מניעיהן ולפתח כלפיהן אמפתיה מסוימת, ולכן גם המאבק שלהן בגיבור הופך למשהו ראוי לצפייה.

פארוק ג'יבראן\בלאקאאוט היה גיבור על ביקום החלופי של Flashpoint, האירוע שקדם להריבוט האחרון ביקום DC.
וויליאם טוקמן\קלוק קינג הופיע לראשונה בעונה השנייה של "החץ".
טוני וודוורד הוא נבל של הפלאש בעל סיפור מקור וכוחות זהים לבן-דמותו הטלוויזיוני (למעט הקשר המוקדם בינו לבין בארי אלן). הוא משתמש בכינוי גירדר, כמו בובת האימונים שבנה סיסקו בפרק הקודם.
– כשבארי "נשדד" תלויות מאחוריו כרזות סרטים. Nighthawk and Cinnamon: זוג אקדוחנים שותפים מכותרי המערבונים של DC. שני סרטים נוספים, Blue Devil II: Hell to Pay ו-The Rita Farr Story, הוזכרו ב פרק 3.
– וולס מציין את שמותיהם של קורבנות התפוצצות מאיץ החלקיקים. למעט שני חבריו של פארוק, כל השמות הם של גיבורי על מיקום DC. ראלף דיבני\אלונגייטד מן בעל היכולת להתגמש ולהתמתח, הופיע לראשונה על דפי סדרת הקומיקס של הפלאש.
אל רוטשטיין\אטום סמאשר מסוגל לגדול במימדיו ובעוצמתו, בן הסנדקות של אל פראט, האטום הראשון וקודמו של ריי פאלמר.
גרנט אמרסון\דמאג' הוא מעין כור היתוך מהלך, בנו של אל פראט\אטום.
וויל אוורט האב היה גיבור העל אמייזינג מן. את דרכו המשיכו נכדיו, וויל אוורט השלישי ו מרקוס קליי.
בי דה קוסטה\פייר היא גיבורת על ממוצא ברזילאי שמסוגלת להפוך ללהבה ירוקה.
– על רוני ריימונד אין מה להרחיב.

תגיות:
© עידו ישעיהו