המתים המהלכים 5.01: אין מקלט (דיון)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/10/2014 בקטגוריה ‏כללי

מה חשבתם על פרק פתיחת העונה החמישית של "המתים המהלכים"?

äîúéí äîäìëéí - òåðä 5 ôø÷ 1

 • Michael Ginzburg

  הולי שיט! אמנם שוב פעם אורגזמה של צירופי מקרים אבל נהניתי מאוד.

 • Ron

  ספוילרים
  אהבתי את הפרק מאוד ודי הופתעתי ממה שקרה לטרמינוס, לא חשבתי שהם יסיימו את הסיפור כל כך מהר (למרות שאני מצפה שנראה קבוצה של שורדים מטרמינוס שמנסים לצוד את החבורה, קצת כמו בקומיקס אבל כנראה האנשים שבת' נמצאת עם, שאגב כנראה לא היו בקומיקס, הם החבורה שתהווה את הסכנה העיקרית.)
  קרול ללא ספק אדירה. אהבתי שהיא ידעה לזהות שהאש עדיין בוערת (אם אני לא טועה היא למדה לזהות את זה מאחת הילדות הבלונדיניות ששכחתי את שמה).
  היה נהדר לראות את מורגן בסוף הפרק, כנראה התעשת.
  קצת הפריע לי כל הקטעים בהם כמעט הדמויות מתו למשל הסצנה עם המחבט והסצנה בה טייריז נאלץ שוב להילחם בזומבים בלי נשקים ושוב ניצל.

  קצת ספויילרים שקשורים לקומיקס ולהמשך הסדרה:
  אני לא מסוגל לחשוב על איזשהו קשר בין הפרק הזה לקומיקס (חוץ מאולי טרמינוס והשימוש המזעזע שלהם בבשר אדם).
  אני שמח שהחזירו את מורגן, גם בקומיקס הוא חוזר אבל בדרך שונה. בסדרה הם לא יכולים להחזיר אותו באותה הדרך בגלל הפרק שהיה בעונה השלישית (אם אני לא טועה)
  בפרק הבא נראה את גבריאל, גם דמות מעניינת מהקומיקס שאותה החבורה פגשה קצת לפני שהציידים החלו במסע הציד שלהם.
  נתקלתי בטמבלר בשני ראיונות עם אנדרו לינקולן, בראשון הוא עם זקן קצת יותר ארוך ממה שהיה בפרק ובשני הוא מגולח. אני מוכן להמר שריק יתגלח בחלק השני של העונה וזה אומר שהם מגיעים ליעד שלהם.
  חוץ מזה אני מצפה לראות מה יקרה לחבורה בחלק הראשון של העונה הרי כבר ראינו דברים שבקומיקס קרו במהלך המסע שלהם לוושינגטון (הניסיון לאונס, טרמינוס/הציידים, המפגש עם אברהם וחבורתו.)

  עוד ספויילרים לעתיד הרחוק של הסדרה ולדברים שקרו בקומיקס:
  הסצנה עם המחבט והסצנה שרואים את החבורה של טרמינוס (לא זוכר את השם של המנהיג שלהם) כלואים והאיש שלוקח נשים בשביל לאנוס אותן הזכירו לי מאוד דברים שקרו בקומיקס, דברים שהסדרה עוד רחוקה מאוד מהם. אני לא יודע אם היוצרים של הסדרה לקחו השראה ואולי גם עשו בכוונה בשביל הצופים שקרו את הקומיקס אבל מה שבטוח, הם גרמו לי לצמרמורת.

  • Michael Ginzburg

   מורגן?

   • Ron

    כן, זה שמצא את ריק בפרק הראשון.
    אני כמעט פספסתי אותו, הוא היה אחרי הכתוביות (ואחרי ההצצה לפרק הבא).

    • Michael Ginzburg

     לא שמתי לב.. חשבתי שהוא מת בעונה 3

     • Ron

      הוא לא מת, אני חושב שריק פשוט וויתר עליו אז זה רק הגיוני שמורגן הוא זה שיגיע אל ריק.

      • Michael Ginzburg

       עכשיו הבנתי שפספסתי קטע אחרי הסיום.

    • Gili Akerman

     זה היה חלק מהפרק או חלק מהפרומו?

     • Ron

      חלק מהפרק

 • Tomer

  הסדרה הזאת לקחה את הברוטאליות והסאדיזם שלה לא צעד אחד קדימה, אלא חצי קילומטר קדימה, בריצה. אני באמת לא זוכר שראינו כל כך הרבה זוועות גרפיות, בעיקר מצד בני אדם, בפרקים של העונות הקודמות. כשהפרק נגמר (אחרי ההפתעה בסוף הקרדיטים- תעבירו חזרה במקס אם פספסתם) יצאתי עם תחושה לא קלה בבטן, ואני נחשב חסין במקרים כאלו בסדרות.
  הפרק עצמו היה מפותל ואשכרה התקדם בעלילה. אני מקווה שאני לא פותח פה אבל אני שמח שהם לא מושכים את העלילה ומורחים אותה כמו בעונות הקודמות, למרות שזה רק הפרק הראשון וזה כנראה ישתנה.

  THE WALKING DEAD, התגעגענו. טוב שחזרת.

 • תתש

  עוד פרימיירה, עוד שיא רייטינג שבור..

  8.7 רייטינג בקרב בני 18-49 ו-17.3 מיליון צופים. אני באמת לא זוכר את הפעם האחרונה (בוודאי לא בעשור הנוכחי) בה סדרת דרמה השיגה רייטינג גבוה כל כך,

 • Saturn

  צירופי מקרים על צירופי מקרים על צירופי מקרים.
  כמה זמן הם היו כלואים בטרמינוס? כי לנוכח הנשקים שהם שייפו זה לפחות שבוע, לא? אהבתי שכאשר הקניבלים האלה באו לקחת את ארבעת הגברים לעריפה הם לא טרחו לקחת מהשאר את הנשקים, בייחוד את ה'חרב' הענקית שמישון חידדה משני קצותיה.
  אהבתי שטייריס בכלל גם לא קשר את האיש ההוא לאף רהיט. הוא פשוט קם והלך לג'ודית כאשר טייריס לא הסתכל.
  אז האם יוג'ין בגרסת הסדרה אכן דובר אמת? בכל מקרה, מה שהוא אמר זה לא 'תרופה' אלא דרך לחסל את כל הזומבים הקיימים. איך זה אמור לפתור את הבעיה שכל אדם שמת נהפך לזומבי?
  בסך הכל די מאכזב שאחרי הקליף-האנגר של העונה שעברה זה מסתכם בפרק אחד ובזריקות חבל הצלה של הכותבים לחבורה (שמתם לב שקארול פוצצה את המכלית בזיקוק אחד? מדהים איזה דיוק על הפעם הראשונה בירייה מתוללת שכזו).
  אני מניח שהפלאשבקים מעידים שאחד או שתיים מאנשי טרמינוס שרדו והם ירדפו את ריק ואנשיו.
  לא הבנתי את כל הקטע של ההפוך על הפוך. שהם היו אנשים טובים עם כוונות טובות ואז באו אנשים רעים ועשו מה שעשו אבל לבסוף הם הצליחו להשתחרר ולקחת את השליטה בחזרה, אבל מעתה הם הורגים וקוצצים את כל מי שבא כי 'או שאתה הקצב או שאתה הבקר'. אוקיי.

  • Michael Ginzburg

   וריק פתאום צלף מעולה בנשק אוטומטי, בניגוד לקרב המגוחך ההוא עם המושל ואנשיו.

 • Mika Gill

  ורק אני מסתכלת על הפרק ורק חושבת – איזה יופי של דרך להפוך אנשים לטבעוניים!

© עידו ישעיהו