סוכני שילד 2.05: תרנגולת בלול הזאבים

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 23/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 5

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 02x05 - A Hen in the Wolf House

שילד משחקת קצת מחוץ לפורמט מפלץ-השבוע, בפרק שמוקדש כולו לעלילה המתמשכת. הפרק מתחיל בפיגוע של הידרה במהלך חתונה של קצין בצי האמריקאי, שכוון נגד אנשי יחידה שנלחמת בהידרה. זו כמעט הערת שוליים בפרק, אבל ההחלטה להציג כאן את הצי האמריקאי, לאחר שנוצר הרושם שחיל האוויר מוביל את המאבק בהידרה, נועדה אולי לתת תמונה קצת יותר רחבה של המאבק הזה. את הידרה זה בכלל לא מעניין: הפיגוע הוא ניסוי כושל-למחצה להשתמש ביכולת של האובליסק כנשק . עם זאת, כפי שסימונס מציעה לד"ר וייטהול, היכולת של הידרה לעשות זאת מוגבלת כל עוד אין להם את האובליסק עצמו (שם זמני – בסוף הפרק אנו מגלים שהוא נקרא  "the diviner").

סימונס מנסה להעביר את המידע הזה אל קולסון, אבל ראינה , שנמצאת תחת אולטימטום של וייטהול מהפרק הקודם, מנצלת את ההזדמנות כדי לנסות לסחוט את קולסון. ראינה מבקשת בתמורה להביא את סקאיי (שם זמני) אל אביה, שבתורו יחזיר לה את הדיויינר, אבל קולסון מסרב להצעה, ובפועל מגייס את ראינה לריגול עבורו בהידרה. האס בשרוול שמאפשר לקולסון לעשות זאת הוא בובי מורס, סוכנת נוספת שהוחדרה להידרה בתור אחראית אבטחה. בובי  – ולא "ברברה" או "הסוכנת מורס" כפי שהפרק טורח להדגיש משום מה – מחלצת את סימונס, בדרך לשני מפגשים-מחדש מרגשים: האנטר עם בובי, הלא היא האקסית-מהגהינום שהוא תיאר בפרק הקודם, וסימונס עם פיץ, שהיה עוד מוטרד הפרק מיחסי קיימת-לא-קיימת עם סימונס-2. את בובי מגלמת אדריאן פאליקי, הלא היא קארה מסמולוויל (וגם וונדר וומן בפיילוט כושל).

השיח בין קולסון לסקאיי בנושאי בריאותו של קולסון והסאגה המשפחתית שלה נותר מייגע וכתוב רע, אבל בפרק הנוכחי היו לו שתי השלכות מעניינות: האחת, בהערה של האנטר על הקרבה הבעייתית בינהם (שנענית בהצלפה של סקאיי על שיכרותו), והשנייה היא הצגת יחסי האב-בת שלהם לאבא של סקאיי, המכונה על ידיה מפלצת. התמונה החלקית הזו שולחת את אבא של סקאיי אל זרועותיה של הידרה עם הדיויינר, מה שמבשר רעות עבור קולסון, ראינה, וכפי שהוא מעיד, כולם.

לא לגמרי ברור מדוע סקאיי בוחרת לאמץ את התמונה החלקית שמוצגת על ידי הקטל שהשאיר אחריו אביה ולהחליט שהוא מפלצת (כצופים, אנחנו נחשפים לכך שהוא אינו יציב, אם כי ההתייחסות שלו לווייטהול כרוצח והרצון שלו להתאחד עם סקאיי מציגים כמה צדדים נוספים שלו). בנוסף, לא לגמרי ברור רצף הזמן שבמסגרתו ראינה מחליטה להחזיר את סקאיי אל אביה דווקא עכשיו – אמנם כעת היא נמצאת במצב של חוסר ברירה, אבל נוצר הרושם שאולי גם קודם הייתה בידיה המוטיבציה, ואולי היכולת, לעשות כן.

הרפרנסים הפעם בחסות חלב הידרה בצבע קרמין:

  • בקומיקס, מורס מכונה מוקינגבירד, ומלבד קיק-אסיותה הכללית, היא האקסית של הוקאיי. אף על פי שהוא קיים ביקום הקולנועי של מארוול, קשר כזה נראה לא סביר לסדרה – ייתכן שהקשר בין האנטר למורס אמור להיות מקבילה לכך.
  • מעבר למורס, הרפרנס היחיד המפורש הפעם היה ל בסי פרת-השאול, כניסוי של הידרה.
  • למיטבי הלכת, הנה תיאוריה לגבי רפרנס קצת פחות מפורש (סעיף 2 בהערה המקושרת).
© עידו ישעיהו