סוכני שילד 2.05: תרנגולת בלול הזאבים

פורסם ע"י ‏שין גימל‏
בתאריך 23/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 2 פרק 5

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. - 02x05 - A Hen in the Wolf House

שילד משחקת קצת מחוץ לפורמט מפלץ-השבוע, בפרק שמוקדש כולו לעלילה המתמשכת. הפרק מתחיל בפיגוע של הידרה במהלך חתונה של קצין בצי האמריקאי, שכוון נגד אנשי יחידה שנלחמת בהידרה. זו כמעט הערת שוליים בפרק, אבל ההחלטה להציג כאן את הצי האמריקאי, לאחר שנוצר הרושם שחיל האוויר מוביל את המאבק בהידרה, נועדה אולי לתת תמונה קצת יותר רחבה של המאבק הזה. את הידרה זה בכלל לא מעניין: הפיגוע הוא ניסוי כושל-למחצה להשתמש ביכולת של האובליסק כנשק . עם זאת, כפי שסימונס מציעה לד"ר וייטהול, היכולת של הידרה לעשות זאת מוגבלת כל עוד אין להם את האובליסק עצמו (שם זמני – בסוף הפרק אנו מגלים שהוא נקרא  "the diviner").

סימונס מנסה להעביר את המידע הזה אל קולסון, אבל ראינה , שנמצאת תחת אולטימטום של וייטהול מהפרק הקודם, מנצלת את ההזדמנות כדי לנסות לסחוט את קולסון. ראינה מבקשת בתמורה להביא את סקאיי (שם זמני) אל אביה, שבתורו יחזיר לה את הדיויינר, אבל קולסון מסרב להצעה, ובפועל מגייס את ראינה לריגול עבורו בהידרה. האס בשרוול שמאפשר לקולסון לעשות זאת הוא בובי מורס, סוכנת נוספת שהוחדרה להידרה בתור אחראית אבטחה. בובי  – ולא "ברברה" או "הסוכנת מורס" כפי שהפרק טורח להדגיש משום מה – מחלצת את סימונס, בדרך לשני מפגשים-מחדש מרגשים: האנטר עם בובי, הלא היא האקסית-מהגהינום שהוא תיאר בפרק הקודם, וסימונס עם פיץ, שהיה עוד מוטרד הפרק מיחסי קיימת-לא-קיימת עם סימונס-2. את בובי מגלמת אדריאן פאליקי, הלא היא קארה מסמולוויל (וגם וונדר וומן בפיילוט כושל).

השיח בין קולסון לסקאיי בנושאי בריאותו של קולסון והסאגה המשפחתית שלה נותר מייגע וכתוב רע, אבל בפרק הנוכחי היו לו שתי השלכות מעניינות: האחת, בהערה של האנטר על הקרבה הבעייתית בינהם (שנענית בהצלפה של סקאיי על שיכרותו), והשנייה היא הצגת יחסי האב-בת שלהם לאבא של סקאיי, המכונה על ידיה מפלצת. התמונה החלקית הזו שולחת את אבא של סקאיי אל זרועותיה של הידרה עם הדיויינר, מה שמבשר רעות עבור קולסון, ראינה, וכפי שהוא מעיד, כולם.

לא לגמרי ברור מדוע סקאיי בוחרת לאמץ את התמונה החלקית שמוצגת על ידי הקטל שהשאיר אחריו אביה ולהחליט שהוא מפלצת (כצופים, אנחנו נחשפים לכך שהוא אינו יציב, אם כי ההתייחסות שלו לווייטהול כרוצח והרצון שלו להתאחד עם סקאיי מציגים כמה צדדים נוספים שלו). בנוסף, לא לגמרי ברור רצף הזמן שבמסגרתו ראינה מחליטה להחזיר את סקאיי אל אביה דווקא עכשיו – אמנם כעת היא נמצאת במצב של חוסר ברירה, אבל נוצר הרושם שאולי גם קודם הייתה בידיה המוטיבציה, ואולי היכולת, לעשות כן.

הרפרנסים הפעם בחסות חלב הידרה בצבע קרמין:

 • בקומיקס, מורס מכונה מוקינגבירד, ומלבד קיק-אסיותה הכללית, היא האקסית של הוקאיי. אף על פי שהוא קיים ביקום הקולנועי של מארוול, קשר כזה נראה לא סביר לסדרה – ייתכן שהקשר בין האנטר למורס אמור להיות מקבילה לכך.
 • מעבר למורס, הרפרנס היחיד המפורש הפעם היה ל בסי פרת-השאול, כניסוי של הידרה.
 • למיטבי הלכת, הנה תיאוריה לגבי רפרנס קצת פחות מפורש (סעיף 2 בהערה המקושרת).
 • 1. האובליסק נקרא Diviner ב"שפת המקור", לדברי אבא-של. קרי?
  2. התבלבלת עם אלי לארטר. אגריאן פאליקי לא השתתפה ב"גיבורים".
  3. לא הבנתי מה הבעיה בכינויפנייה אל הסוכנת ברברה "בובי" מורס בכל אחד מהשמות הללו.
  4. ספוילר לפרקים הבאים בנוגע לבובי:


  בהמשך היא תחזור לבלונד ותיראה יותר כמו בת-דמותה בקומיקס.
  סוף ספוילר

  5. לא מצאתי בעיה גם בקו העלילה של קולסון"סקאיי". הייתה בנייה נחמדה לקראת הגילוי שלה והמוכנות לשמוע על אביה מוורד. הקטע המתסכל היחיד היה כש"סקאיי" התפצלה על דעת עצמה והלכה לחפש את אביה לבדה.
  6. כן, אי אפשר לשפוט לפי מחזה זוועה אחד, אבל נאמר על "סקאיי" שהמוות מגיע אחריה ועכשיו הועלתה האפשרות שמדובר במעשי ידיו של אביה. והיא יודעת על הטבח בכפר ההוא בסין כשהייתה תינוקת. אז הקביעה שמדובר במפלצת לא רחוקה מהאמת.
  7. כן, ריינה מטומטמת ויכלה לבצע את מהלכיה מזמן מבלי לשים את עצמה בצד הנסחט.
  8. היה נראה שזה קורה כבר בפרק הקודם, אבל השבוע סימונס-2 "שיחררה" את פיץ ממש לפני שסימונס-1 חזרה. ו… האם היו שם רמיזות לדו-מיניות או שהתת-מודע של פיץ סתם השתעשע בו?

  • שין-גימל

   2. נכון, תודה. מעניין איך נכנס לי הרעיון הזה לראש.
   3. לי זה נראה כמו ניסיון די שקוף לוודא קליטה של השם שלה (אגב, לאחר שהשמות של כמה מהדמויות החדשות לא היו מספיק מודגשים בפרקים הקודמים). או במילים אחרות, תסריט גרוע או תכתיב רשת.
   5. כל התבנית הזו של חוסר הציות ורגשי-האב של קולסון כלפיה לא עבדה עוד בעונה הקודמת, ובעונה הנוכחית על אחת כמה וכמה כאשר קולסון הוא הראש של שילד וסקאיי היא כביכול כבר סוכנת מן המניין. זה לא עובד גם ברמת הדיאלוג – אני לא בטוח אם אפשר היה לגרום ל "תיאוריה זה מה שמדענים משתמשים בו כדי להוכיח דברים בטבע" וכו' לעבוד, אבל קלואי בנט לא מצליחה.
   6. נדמה לי שהאפשרות שאביה אחראי לטבח לא הועלתה במפורש בפניה. ומעבר לכך, גם היא חיפשה אחרי אביה כל חייה – זה עדיין נראה איכשהוא OOC.
   8. זה כמובן משקף את אי הביטחון של פיץ בעצמו – סימונס-2 היא אמנם הרבה יותר סימפטית כלפיו מאשר סימונס-1, אבל איפשהוא התת-מודע שלו "מתקן" את הרושם הזה באופן גס. זה כבר קרה באחד הפרקים הקודמים, וגם הרושם שסימונס-2 נעלמת הוא סיפור של כמה פרקים, מה שאומר לדעתי שהיא לא הולכת לשום מקום.

   • 2. עכשיו סתם משעשע אותי ששינית לקארה מ"סמולוויל", שהייתה למעשה "קארה" בתפקיד חד פעמי. מאוחר יותר הופיעה קארה האמיתית (לורה וונדרוורט) בתפקיד קבוע.
    3. שוב, לא שמתי לב לכך אז לא הפריע לי. את שמות הדמויות האחרות אני זוכר היטב, אבל כנראה זה רק אני.
    6. בפרק הזה נאמר במפורש – לא זוכר ע"י מי – שייתכן והאמירה ש"סקאיי" גוררת אחריה מוות, מתייחסת לאביה שחיפש אותה מאז הייתה תינוקת.
    8. אם הייתה בסדרה דמות של טלפאת אולי היינו רואים עימות בין הסימונס… ות? סימונסיות? ג'מות (אוקיי, זה נשמע רע).

    • שין-גימל

     2. אני כבר לא זוכר אם התמדתי עם סמולוויל עד "קארה" האמיתית, אבל זכרתי את פאליקי.
     6. כן, אבל כמדומני זה לא נאמר לסקאיי עצמה.
     8. כבר אמרתי שכל הרעיון הזה מזכיר לי מאוד את "פארסקייפ", שם אכן הייתה סצינה מהסוג שאתה מתאר.

 • עד היום די זילזלתי בסדרה, היא פשוט לא היתה טובה אבל הפרק הזה נתן לי תקווה. אם לדייק מוקינגבירד נתנה לי תקווה שהסדרה הזאות יכולה להשתפר.

 • assafTV

  התפקיד הטלוויזיוני המוכר ביותר של פאליקי וזה שבעצם פרסם אותה הינו ב'אורות ליל שישי'

  • Odor

   תודה לך! נכנסתי בגלל התמונה כדי לראות אם מישהו יתייחס לזה!

 • Omer Zauber

  אני רואה שהם ממשיכים לקחת דוגמה מוזרה לעתיד

  (מדבר על הקפיצה מהגג על רכב מעופף)

© עידו ישעיהו