הומלנד 4.05: על אודות ילד (דיון)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הומלנד" עונה 4 פרק 5?

תגיות:
 • Saturn

  הסטוריליין של קארי ואיאן ממשיך להיות עלבון לאינטליגנציה של כולם. פשוט נורא. לא עובר בראש הילד אפילו צל של ספק שיש פה משהו לא הגיוני ויותר מדי טוב למרות שהוא יודע שדודו המחבל חי וקיים. עאלק סטודנט לרפואה. 'אני יכול לגעת בך שוב?' 'איך אני נותן?' פחחח.

  קארי ממשיכה להיות הסוכנת הגרועה בהיסטוריה. הלו, תעני לפלאפון, בשביל זה המציאו את המכשיר הזה!
  מנהלת תחנה שבכלל לא נמצאת בעבודתה ימים; לא שומרת על קשר עם הצוות הסודי שנמצא בשיאו של מבצע; 3 ימים כדי להוציא מידע מהילד והיא בוחרת בקו הכי קשה והכי פחות סביר להצלחה.

  כמו שאמרתי בפרק הקודם היא פשוט הייתה צריכה לשטוח את האמת בפניו של איאן ולהגיד לו או שהוא מדבר או שהם מדליפים את מעורבתו ומסכלים את הלימודים של החבר והחברה שלו. הפחד והיות גורל הלימודים של חבריו בסכנה היו גורמים לו לדבר ולשתף פעולה במהרה.
  קו פעולה עדיף בהרבה מניסיון לפתות אותו מינית ובניית אמון כדי שהוא יגלה לקארי שדודו בחיים כי ביום וחצי האלה הם 'התחברו' כל כך שהוא לא מסוגל לשקר לה יותר.
  אבל שוב, הומלנד ויתרה על אמינות ועל נאותות לכבוד הילולה של קארי הסוכנת הכל-יכולה.

 • גיא

  אתה מודע לעובדה שהיא נרתמת מרצונה המלא לקו הגיוס הדוחה הזה, נכון?

  • Saturn

   נו, ברור. בגלל זה העסק הזה כה מטומטם. קארי מפקדת התחנה והסוכנת המצוינת נוקטת בדרך הפעולה הכי רעה שאפשר למצב הנוכחי.

   • גיא

    אני מתכוון "מרצונה הרגשי והמיני המלא".

    • Saturn

     מה הפואנטה?

     • גיא

      הפואנטה היא שלשפוט את המהלך הזה בעיניים מודיעיניות ומקצועיות זו דרך הסתכלות חסרת תוחלת.
      אני מסכים איתם שמבחינה מקצועית מדובר בקשקוש בלבוש, שלא לדבר על זה שעצם הכנסה של דבר כזה לתסריט של סדרה ב-2014 זה מעשה דוחה ומיזוגני, אבל קארי כבר מזמן לא סוכנת מצוינת, והיא מפקדת תחנה רק כי היא סחטה את לוקהרט.

      • Saturn

       עדיין לא הבנתי. דרך אילה עיניים המהלך הזה לא קשקוש?
       ומה הקשר מיזוגניות?

       קארי סחטה את לוקהארט עבור התפקיד בפקיסטן. היא הייתה מנהלת התחנה בקאבול בכוחות עצמה. ל CIA בסדרה לא הייתה בעיה לתת לה תפקיד שכזה ולהיות אחראית על הפצצות מל"טים למרות עברה המקצועי והנפשי ו'התרועעותה' עם טרוריסט. אז כן, בעולם הסדרה היא עדיין נתפסת כמספיק טובה לקבל תפקידים שכאלה, גם את זה שהיא סחטה. זה לא כאילו אנשים הרימו גבה ושאלו מה לה ולניהול תחנה.

© עידו ישעיהו