החץ 3.03: קורטו מלטזה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 26/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 3 פרק 3

"למדתי לאלתר חיצים ממקגייוור"

"למדתי לאלתר חיצים ממקגייוור"

ההתמודדות עם אובדנה של שרה הובילה את אוליבר להחלטה למצוא את ת'יאה ולהחזירה הביתה (אחרי שרוי ראה כיצד אוליבר כמה לתגובה ממנה, וסיפר לו את האמת על נסיבות עזיבתה את סטארלינג סיטי). פליסיטי מוצאת אותה באי הדרום-אמריקני קורטו מלטזה, אך הם לא יודעים שהיא שוהה שם עם אביה הביולוגי מרלין, ובחצי השנה האחרונה התאמנה לצדו.

הפלאשבקים חורגים, שוב, מהתבנית הרגילה [1] ומציגים את מה שעבר על ת'יאה בימיה הראשונים על האי. מרלין הפך אותה לגרסה צעירה של עצמו, אבל לא לחלוטין; לת'יאה עדיין יש קשר רגשי לאנשים שנותרו מאחור, אוליבר ורוי, לכן יש לה סיבה לחזור אל עיר הולדתה למרות שנשבעה לא לעשות זאת. הסיבה האמיתית לכעסה היא השקרים סביב זהות אביה, לכן אין כל טעם בהמשך הסתרת זהותו השנייה של אחיה, שהבטיח לספר לת'יאה את האמת. אולי הוידוי על נסיבות מותו של רוברט הוא הצעד הראשון.

[1] יש לציין כי עלילת הונג-קונג כבר משעממת אותי אחרי שני פרקים; למעט הגימיק בהופעת האורח של טומי, בפרק השני לא קרה כלום ואין סיבה שעלילות כאלו יגנבו את הפוקוס.

צוות החץ לא מבזבז את זמנו בקורטו מלטזה אך ורק במסע שכנועים אחרי ת'יאה או בנופש שאוליבר לא יכול לממן; נראה כי אוליבר, רוי ודיגל קיבלו סיוע מארגוס בתמורה לביצוע משימה כטובה לליילה. הסוכן הנעלם שדיגל נשלח למצוא מתגלה כבוגד ומנסה למכור סודות פנימיים של הארגון, מה שעלול לשים בסיכון את משפחתו הטרייה של ג'ון, אך שואו שותל רמזים לכך שמשהו לא כשר בארגוס ולכן ניסה לצאת מדלת צדדית. עברה שנה מאז שדיגל גילה דרך דדשוט על הקבוצה שהזמינה את רצח אחיו, אך מאז לא נעשה כלום בנידון, ועכשיו הוא נדחף בשנית אל עבר מזימה חדשה. אל דאגה, ארגוס. כמו שזה נראה, ג'ון דיגל הוא לא מי שיביא למפלתכם.

בינתיים בסטארלינג סיטי, פליסיטי מקבלת את הצעת העבודה של ריי פאלמר (אך משום מה לא מספרת לחבריה) וזוכה לשידרוג בתפקיד. מבלי לדעת, נראה כי המשימה הראשונה שלה שמה בידיו של פאלמר מידע רגיש ומבשר רעות. או שתרשימים כחולים מאוד מטרידים אותו.

עוד בסטארלינג, לורל ממשיכה לחמוק מאביה ולא מספרת לו ששרה מתה. עוד סוד שלא ברור למה נותר על כנו. בכל אופן, לורל מנסה להוציא את האגרסיות והכאב שלה על גבר מכה שחמק מהחוק, אך חוטפת מכות (תרתי משמע), ולבסוף פונה לעזרתו של מאמן האיגרוף טד גראנט כדי שיהפוך אותה למכונת כיסוחי ישבן כמו אחותה. כי שרירי בטן מיוזעים שהופיעו במערכה הראשונה, ישחקו תפקיד חשוב בהמשך העונה.

קורטו מלטזה הוא גיבור קומיקס איטלקי, אך גם אי בדיוני לחופי דרום אמריקה ביקום DC.
מארק שואו הוא אחד מבין כמה אנשים שהשתמש בשם הקוד מנהאנטר, ספציפית בשנות ה-70. הגרסה המודרנית ביותר הייתה קייט ספנסר, התובעת המחוזית שנרצחה בסוף העונה השנייה.
– צוות וויילדקאט של טד גרנט הוזכר בפרק הראשון. גרנט מופיע לראשונה בעצמו. בקומיקס הוא אחד הגיבורים הותיקים של DC, אלוף איגרוף שהפך ללוחם בפשע ומאמנם של רבים מחברי קהילת גיבורי העל.
– גרנט מגן על מתאגרף צעיר מפני החוק. בקומיקס טום ברונסון הוא בנו של גרנט וממשיך את דרכו של אביו (במקביל).
– ת'יאה משתמשת בשם "מיה", כמו אחת הסיידקיקים של גרין ארו, מיה דרדן. שמה האמצעי של מוירה היה דרדן.
– העוזר החדש של פליסיטי, ג'רי קונוויי, כותב הקומיקס שאחראי בין השאר ליצירתם שם פיירסטורם ופאנישר, ולסיפור מותה של גוון סטייסי.
– נראה כי מר ארמיטאג' הוא סוחר הנשק שהופיע לראשונה בעונה השנייה. מקבילו בקומיקס היה נשוי לסנדרה הוק, אם בנו של אוליבר, קונור.
– ריי מתייחס לשיחזור הדיסק הקשיח כ"לאזארוס דיגיטלי". מינוח מעניין בהתחשב בנבל העונתי.
– ריי מוצא תרשימים למספר נשקים עם השם OMAC, תחתיו היו מספר מיזמים ליצירת חיילי על.

שאריות מהסיכום שלא היה:
– "פינת השלישי ולמייר": ג'ף למייר הוא כותב וצייר קומיקס שעד לאחרונה כתב את הסדרה של החץ הירוק. הריצה שלו הזכירה לא מעט את סדרת הטלוויזיה (ואף הייתה אפלה יותר), והציגה אלמנטים משולבים לשניהם (למשל, צירופו של ג'ון דיגל לקאסט).
סיימון לאקרוי\קומודו הוצג בריצתו של למייר כנבל חדש ואכזרי; ידי-ימינו לשעבר של רוברט קווין ורוצחו, כיום עומד בראש תאגיד שמשתלט על תעשיות קווין והורס את חייו הפרטיים והסודיים של אוליבר.
– המדינה המוסלמית הבדיונית קוראק מממנת ותומכת בטרור.
– החברה הצבאית המרושעת אמרטק מגיעה מדפי סדרת הסולו של סטיל, מדען שעבד בחברה וגיבור על שהושפע מסופרמן והיה אחד ממחליפיו כשהאחרון נחשב כמת. חלקכם עלול לזכור את הסרט עם שאקיל אוניל, ומי שלא הכיר עד עתה – מתנצל מעומק ליבי.
בלאדהייבן (דובר עליה בעבר) היא עיר רוויית פשע לא רחוק מגות'אם, ופועל בה נייטווינג.
– פליסיטי מכנה את שרה "לוחמת אמאמזונית". חרף היותו מונח שגור, קשה להתעלם מהקשר לגיבורת העל הכי מפורסמת של DC, וונדר וומן.
– מונח נפוץ נוסף הוא "off the board" בהתייחס לפקודתה של אמנדה וולר לחיסולו של טומי מרלין; מטאפורת שחמט, בדיוק כמו הארגון הממשלתי באותו שם, בראשו עמדה בעבר וולר.

תגיות:
© עידו ישעיהו