ילדי האנרכיה 7.02: בעמל ויגיעה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/09/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 7 פרק 2

כבר הבנו שג'קס טלר חסר תקנה, התכניות שלו הרסניות וכל שבראשו הוא הרס ודם. מאירועי העבר ניתן לזהות את העתיד לקרות בהתאם להתפרשות מזימותיו: ככל שאנו נותרים עמוק יותר באפלה כך ההפתעה גדולה ומהממת; אם התכנית של ג'קס נחשפת בפנינו מראש, ברור שהוא הולך לפשל בגדול. הפעם ג'קס מספר לג'ורי, נשיא סניף ילדי האנרכיה באינדיאן הילס, חבר טוב ונאמן, על פרטי תכניתו לנקמה בלין. בסוף הפרק ג'ורי חווה על בשרו את בגידתו האימתנית של ג'קס, שהשתמש בשני ביריונים שסייעו להם כדי לחפות על מעורבות סאמקרו בהרס עסקה של לין. נראה שג'ורי היה קרוב מאוד לאחד הנרצחים [1] ומזהה את רובה הציד המשופצר שסאמקרו השתמשו בו מוקדם יותר. והנה לה חברות נוספת שנזרקה אל הפח (ועוד גורם שירצה במותו של ג'קס) [2].

[1] ייתכן שמדובר בבנו? כשג'קס שואל איך ג'ורי מכיר אותם, הוא משיב "דרך אחת הזונות שלי".
[2] סאטר מת על הסמליות הזו: קשה להימלט מההקבלה בין ג'ורי שמחבק את גופתו של גיבי, כנראה בנו, בעוד ג'קס סוף סוף שב הביתה ומחבק את אייבל הישן, כל אחד מהם (ג'ורי וג'קס) דומע מסיבותיו שלו.

הטיפשות של ג'וס עלולה לעלות לא רק בחייו שלו, אלא גם לפגוע באונסר. מסיבה לא הגיונית בעליל ג'וס ויתר על דרך המילוט שארגנה עבורו ג'מה ושב אל דירתה של וונדי. מאחר שזו הייתה דרכה של ג'מה להרחיק אותו מעינו של אונסר – כעת חוקר-יועץ עבור פטרסון והשריף החדשה – ולפגום בחקירת רצח טארה, ככל שהוא יתקרב אל האמת אונסר כפי הנראה יהיה גם קרוב יותר לסכנה.

לזכותו של אונסר, ייאמר כי בשיחתו עם השריף הוא מודע לטיבם האמיתי של ג'קס וסאמקרו ומזהיר אותה מפניהם. מעניין אם זו תובנה שהייתה שם מאז ומתמיד, כשעבד עבור קליי במהלך שירותו, או שהוא התעורר מאוחר. אולי הגיע הזמן שיזהה גם את הסכנה הטמונה בג'מה.

נירו היה תוספת חדשה שחשדתי במניעיה בעונה 5, אבל עד סופה ובייחוד בעונה השישית, הוא הוכיח את עצמו כדמות הכי חיובית ומעניינת בסדרה. אחרי שנים של הופעות הולכות וחוזרות, וחוסר איכפתיות מדמותה, נראה שוונדי נמצאת בדרך הנכונה ומצטרפת אל נירו בשורה האחרונה; שני החוטאים בתיקון שצופים מהצד כיצד האחרים הורסים אחד את השני ואת עצמם. בימים טובים יותר, היו לנירו וג'קס שיחות נפש מרתקות ברכב ששפכו אור על שניהם. עכשיו, כשנראה שזה לא יקרה שוב, טוב שהזדמנה לוונדי ונירו הנסיעה המשותפת הזו.

 • יפה, לא שמתי לב להקבלה בין ג'קס ואייבל לבין ג'ורי והצעיר הירוי. עדיין, עוד פרק שחוק.

 • Michael Ginzburg

  טיג ממשיך לגרום לי לצחוק המון 🙂

  • הוא וראט בוי הופכים לצמד הקומי החדש של הסדרה. טוב שראט קודם לתפקיד מרכזי.

 • Saturn

  בזבוז של עונה. נראה שהם נחושים להרוס את הרושם מהעונה הקודמת ולסיים את הסדרה במפלה.

  ג'קס לא רואה בעיניים ורוצה לחסל את לין ונוהג בחוסר ריסון מטופש (בניגוד למה שאנסר אמר לשריף על חוכמתו).
  אוקיי, אם אתה משתף את התוכנית שלך עם ג'ורי אז למה אחר כך אתה בוחר להפליל את האנשים שלו, כאשר ברור שאתה תהיה הראשון ברשימת החשודים שלו. עם או בלי השוטגאן הספציפי הזה.

  אז השטויות והכתיבה הרשלנית לא רק סיימו את העונה הקודמת בטון הצורם אלא מכתיבים גם את העונה הנוכחית עם מסע נקמה על בסיס 'עדותה'. הלו ג'קס, אם הבחור הסיני שעינת בפרק הקודם לא הודה בכלום ולא ידע מה להגיד, תתחיל לחשוד שאתה נובח על העץ הלא נכון.
  מסע הנקמה הזה גם זורק את בובי, עד כה המצפון המוסרי של הסדרה, לכיוון השני והוא מחסל את האנשים בלי היסוס.

  למה ג'מה ונירו שוב יחד? לא מובן לי. בפינאלה של העונה הקודמת פרידתם הייתה סיפור גדול, אך 9 ימים אחר כך בזמן הסדרה הם התפייסו ושוב יחד. האם נירו שכח שג'מה הודתה על תפקידה בהריגתו של אביו של ג'קס? לפי ההתנהגות של שניהם, לא נראה שהם זוכרים שזה קרה.
  מן הסתם זו הייתה אמורה להיות משוכה בלתי עבירה ביחסים שלהם אך היא פשוט נעלמה.

  רק אני מריח הוק-אפ כלשהו בין נירו לוונדי אחרי הפרק הזה? אפילו משהו רגעי ומקרי ששוב יגרום לפיצוץ בין ג'מה לווונדי ולנירו.

  • לג'קס, לפחות בשתי העונות האחרונות, אין שיקול דעת והיגיון בריא. החוכמה שלו היא ביכולות לתכנן מזימות ולשלוט בלוח המשחק. הבעיה היא בתוצאות ההרסניות ובעיוורון שלו, הסירוב להכיר בהשלכות למעשיו.

   לג'קס אין שום סיבה להאמין לאדם שהחליט שרצח את אשתו לפי עדותה של אמו האהובה. ברגע שהוחלט ללכוד ולרצוח אותו בעינויים, ג'קס סימן אותו ואף מילה של הנרצח לא הייתה משנה זאת.

   עברו כשבועיים מאז סיום העונה. נראה היה שנירו נפרד מג'מה כדי להתרחק מהבלאגן המשפחתי ולאמץ את תפקידו כמתווך בלתי תלוי, אבל בסופו של דבר הוא נמשך בחזרה אל האש(ההודאה שלה אמנם עירערה אותו, אבל לא השפיעה על יחסיהם; הוא התרחק ממנה רק כשהחליט לקבל את הצעתו של אלוורז.) אני חושש שהוא יצטער על כך מאוד, בין אם ישלם את מחיר הקשר או כשיגלה את סודה החדש של ג'מה.

   לא חושב – ובעיקר מקווה – שלא יהיה ביניהם משהו. לא כל מערכת יחסים בין גבר לאישה צריכה להסתיים ברומן, בייחוד כשנירו אוהב מישהי אחרת (לא משנה כמה מפלצתית היא, לא בידיעתו). חבל יהיה להכתים את השיחה המצוינת שלהם.

   • Michael Ginzburg

    גם אני חששתי שמא זה יגלוש מעבר אל הפסים האפלטוניים ונקווה שלא יקרה כך בהמשך.

   • Saturn

    דווקא בעונה הקודמת לג'קס הייתה תוכנית והוא היה מפוכח וכל הדחיפה לצאת מהעסקים הבלתי חוקיים היא בזכות זה שהוא הפנים דברים והכיר בהשלכות כשבלסוף גם נענה להסגיר את עצמו תמורת כל מה שהוא פעל עבורו בעונה.

    ואז בה סאטר והפליץ משהו עם ג'מה ועכשיו שוב כולם בבוץ.

    הנקודה שלי לגבי העינוי היא שהוא היה כה קיצוני שכל אחד היה נשבר ומודה במעשה אם הוא אכן עשה אותו. אז אולי מישהו שם בארגון צריך לשער שהם לא בכיוון הנכון ולהוציא את ג'קס מהמוד שהוא נמצא בו. חוץ מזה, היה כבר בעבר בסדרה שאשת אחד מחברי SOA נהרגה ע"י חבר אחר ושהיה נסיון לתלות באשמה בגורם אחר עד שהאמת התגלתה.

  • ובקשר לתהייה שלך על ג'ורי: ג'קס הניח שהם שני ביריונים מקומיים בלי קשר אישי לג'ורי. התשובה העמומה של ג'ורי כיצד הגיע אליהם תרמה לכך, וג'קס הניח שניתן להיפטר מהם בקלות ולשלוח לכיוונם את לין.

   • Saturn

    גם בלי קשר אישי או קשר דם, ג'ורי היה שומע על מותםמבקר בזירה לומד על הסמים שהיו שם והיה פשוט עושה 1+1.

 • miss bojarsky

  ההימור שלי לגבי היחסים בין ג'ורי והנרצח היה או אבא ובן או מאהבים. מאהב יש לו יותר סיבה להסתיר מאשר בן. נחיה ונראה.

  ג'וס כנראה לא מסוגל להיפרד מהמועדון האהוב עליו גם אם זה יעלה לו בחייו. זה אכן טיפשי ביותר.

  ג'מה ממשיכה במרץ במסע השכנוע העצמי שלה, כשהפעם היא מוכרת את רצח הסיני כצורך של ג'קס בקלוז'ר. מה שתגידי ג'מה.

  תודה לאל שהפרק היה 52 דקות, זה שיפר אותו בצורה ניכרת על פני הפרק הראשון.

 • רק רציתי לעדכן שראיתי עכשיו שהפרק השלישי זמין וממש התבאסתי שאני צריך להמשיך לצפות בזה. שוקל ברצינות לעצור ולחכות לדיווחים, זה לא שיש לי זמן מיותר, בטח לא עם הדקות היתרות ש-FX מאפשרת לקורט סאטר.

© עידו ישעיהו