ילדי האנרכיה 7.02: בעמל ויגיעה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/09/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 7 פרק 2

כבר הבנו שג'קס טלר חסר תקנה, התכניות שלו הרסניות וכל שבראשו הוא הרס ודם. מאירועי העבר ניתן לזהות את העתיד לקרות בהתאם להתפרשות מזימותיו: ככל שאנו נותרים עמוק יותר באפלה כך ההפתעה גדולה ומהממת; אם התכנית של ג'קס נחשפת בפנינו מראש, ברור שהוא הולך לפשל בגדול. הפעם ג'קס מספר לג'ורי, נשיא סניף ילדי האנרכיה באינדיאן הילס, חבר טוב ונאמן, על פרטי תכניתו לנקמה בלין. בסוף הפרק ג'ורי חווה על בשרו את בגידתו האימתנית של ג'קס, שהשתמש בשני ביריונים שסייעו להם כדי לחפות על מעורבות סאמקרו בהרס עסקה של לין. נראה שג'ורי היה קרוב מאוד לאחד הנרצחים [1] ומזהה את רובה הציד המשופצר שסאמקרו השתמשו בו מוקדם יותר. והנה לה חברות נוספת שנזרקה אל הפח (ועוד גורם שירצה במותו של ג'קס) [2].

[1] ייתכן שמדובר בבנו? כשג'קס שואל איך ג'ורי מכיר אותם, הוא משיב "דרך אחת הזונות שלי".
[2] סאטר מת על הסמליות הזו: קשה להימלט מההקבלה בין ג'ורי שמחבק את גופתו של גיבי, כנראה בנו, בעוד ג'קס סוף סוף שב הביתה ומחבק את אייבל הישן, כל אחד מהם (ג'ורי וג'קס) דומע מסיבותיו שלו.

הטיפשות של ג'וס עלולה לעלות לא רק בחייו שלו, אלא גם לפגוע באונסר. מסיבה לא הגיונית בעליל ג'וס ויתר על דרך המילוט שארגנה עבורו ג'מה ושב אל דירתה של וונדי. מאחר שזו הייתה דרכה של ג'מה להרחיק אותו מעינו של אונסר – כעת חוקר-יועץ עבור פטרסון והשריף החדשה – ולפגום בחקירת רצח טארה, ככל שהוא יתקרב אל האמת אונסר כפי הנראה יהיה גם קרוב יותר לסכנה.

לזכותו של אונסר, ייאמר כי בשיחתו עם השריף הוא מודע לטיבם האמיתי של ג'קס וסאמקרו ומזהיר אותה מפניהם. מעניין אם זו תובנה שהייתה שם מאז ומתמיד, כשעבד עבור קליי במהלך שירותו, או שהוא התעורר מאוחר. אולי הגיע הזמן שיזהה גם את הסכנה הטמונה בג'מה.

נירו היה תוספת חדשה שחשדתי במניעיה בעונה 5, אבל עד סופה ובייחוד בעונה השישית, הוא הוכיח את עצמו כדמות הכי חיובית ומעניינת בסדרה. אחרי שנים של הופעות הולכות וחוזרות, וחוסר איכפתיות מדמותה, נראה שוונדי נמצאת בדרך הנכונה ומצטרפת אל נירו בשורה האחרונה; שני החוטאים בתיקון שצופים מהצד כיצד האחרים הורסים אחד את השני ואת עצמם. בימים טובים יותר, היו לנירו וג'קס שיחות נפש מרתקות ברכב ששפכו אור על שניהם. עכשיו, כשנראה שזה לא יקרה שוב, טוב שהזדמנה לוונדי ונירו הנסיעה המשותפת הזו.

© עידו ישעיהו