עדכוני סדרות קומיקס ספטמבר 2014 א'

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 23/09/2014 בקטגוריה ‏כללי, כתבות

הפעם האחרונה בה פרסמתי עדכון על סדרות קומיקס הייתה לפני שנתיים וחצי (קדם לו, בחודשים ספורים, עדכון ראשון). למרות "החץ" ו"סוכני שילד" שעלו לשידור מאז, ו"המתים המהלכים" שממשיכה לרוץ ולשבור שיאים שהמוח האנושי לא חשב עליהם, לא היו לי סיבות לכתוב על עיבודי קומיקס נוספים, שכהרגלם עולים ונופלים לפני שהספקתם לשנן את שמותיהם. אלא שבשנה האחרונה החלו לרקום עור, גידים ובשר פרויקטים חדשים, חלקם ישודרו החל מעונת הסתיו החדשה. לפיכך, הגיע הזמן (באיחור לא קטן) לעדכון חדש, חדיש ומחודש.

American Gothic, 2014

American Gothic, 2014

ראשית, עיבודים שהזכרתי ברשומות עבר והספיקו להתבטל (ראו קישורים למעלה):

Chew: שואוטיים התחילה לפתח סדרת טלוויזיה ב-2010. בפברואר 2013 יוצר וכותב Chew, ג'ון ליימן כתב בפייסבוק שהסדרה מתה. לפני מספר חודשים הוכרז על עיבוד לסרט אנימציה בדיבוב סטיבן יאון ופלישיה דיי.

וונדר וומן: אחרי הניסיון הכושל של דיוויד אי. קלי ב-2011, CW הרימה את הכפפה ב-2012 בכוונה להפיק סדרה סטייל "סמולוויל" ו"החץ" בשם Amazon. לאחר דחיות ועונת הפיילוטים של 2014-2015 כיעד חדש, בתחילת השנה אושר ע"י נשיא CW מארק פדוויץ שוויתרו על שני תסריטים וכרגע אין שום תכנית להמשיך בהפקה.

Sixth Gun: במקור הוזמנה כמיני-סדרה בת שישה חלקים ע"י SyFy. לאחר מכן הוזמן פיילוט לסדרה ע"י NBC, לוהקו מספר שחקנים אך לבסוף הרשת ויתרה עליו בשנה שעברה.

ועכשיו, למופע המרכזי, חלק א'.

גות'האם
שחקנים: בן מקנזי, דונאל לוג, ג'יידה פינקט סמית', דוד מזוז
תאריך בכורה בניכר: 22 בספטמבר (כן, אתמול), Fox
עירו של באטמן לפני שהיה באטמן. הסדרה נפתחת עם רציחתם של תומאס ומרת'ה וויין, ובנם ברוס (מאזוז) שנותר יתום. ג'ים גורדון (מקנזי) הוא בלש חדש במחלק הרצח של משטרת גות'האם, משטרה מושחתת כמו העיר עליה היא אמורה להגן. הוא מצוות לבלש הותיק הארווי בולוק (לוג) ומושך את תשומת לבם של גורמים לא רצויים, במשטרה ובעולם התחתון. גורדון מנהל את חקירת הרצח של הזוג וויין כפי הנראה אחרוני הצדיקים בעיר, בעוד הוא מתיידד עם ברוס הצעיר. בין הנפשות הפועלות ניתן יהיה לראות גרסאות צעירות של הפינגווין, רידלר, קאטוומן והבטחה לטייק מעניין על דמותו של הג'וקר.
חומר קריאה מומלץ: Gotham Central. עלילות המחלקה לפשעים חמורים והתמקדות בחריצי המדרכה שבאטמן לא תמיד רואה. באטמן עצמו נוכח\לא נוכח.
הופעה ראשונה (גורדון ו-וויין): Detective Comics #27 (1939), יוצרים: ביל פינגר ובוב קיין
הופעה ראשונה (בולוק): Detective Comics #441 (1974), יוצרים: ארצ'י גודווין והווארד צ'ייקין

Lightning storm is coming

Lightning storm is coming

פלאש
שחקנים: גרנט גוסטין, טום קוואנה, דניאל פנאבייקר, ג'סי ל. מרטין
תאריך בכורה בניכר: 8 באוקטובר, The CW
גיבור על נוסף של DC עושה את דרכו אל רשת CW, סדרה אחות ל"חץ". בארי אלן (גוסטין) עשה את הופעת הבכורה שלו בסדרה של הקשת הירוק כהכנה לסדרת טלוויזיה משלו, וכעת היא מגיעה אל המסך. קורבן של תאונה מוזרה בשילוב סערת ברקים, בארי נכנס לתרדמת למשך מספר חודשים ומתעורר ממנה כאדם המהיר עלי אדמות. מסייעים לו צוות מדענים סורר בהנהגת ד"ר האריסון וולס (קוואנה) שהיה אחראי לניסוי הכושל שיצר את הפלאש. בינתיים, אלן חוזר לעבודתו כחוקר מז"פ במשטרת סנטרל סיטי, שם גם משרת כבלש אביו המאמץ ג'ו ווסט (מרטין), ומנסה להתקדם במערכת היחסים עם בתו של ג'ו, אייריס, שרואה בו לא יותר מאח. בארי גם ממשיך עם האובססיה שלו למצוא את האחראי לרציחתה של אמו – רצח עליו אביו יושב בכלא ולטענת בארי היה מעורב בו אדם על אנושי.
חומר קריאה מומלץ: Flash: Rebirth. סיפור מקור מחודש של בארי אלן, עליו מבוסס סיפורו הטראגי בסדרת הטלוויזיה.
הופעה ראשונה: Showcase #44 (1955), יוצרים: רוברט קניגר וקרמיין אינפנטינו

קונסטנטין
שחקנים: מאט ראיין, הארולד פריניו, צ'ארלס הלפורד
תאריך בכורה בניכר: 24 באוקטובר, NBC
גרסה טלוויזיונית של בלש העל-טבעי ג'ון קונסטנטין (ראיין), תשע שנים אחרי הסרט בכיכוב קיאנו ריבס. קונסטנטין המקורי הוא בריטי עם פה מטונף, חיבה לעישון בקצב של חמישה קטרים, דימיון מפתיע לסטינג וסקס אפיל. NBC היא רשת לכל המשפחה, קונסטנטין משתמש במדבקות ניקוטין וראיין צבע את שיערו לבלונד, אז… לקונסטנטין מצטרפים צ'אז (הלפורד), סיידקיק נאמן וחסין מפני מוות, זד, אישה עם קשר לעולם העל טבעי, ומאני (פריניו), מלאך שדוחק בג'ון לעשות כרצון הבוסים שלו בגן עדן. זאת על רקע סבלו של קונסטנטין בעקבות כישלונו לפני שנים להציל ילדה שנמצאת כעת בגיהנום.
חומר קריאה מומלץ: Hellblazer: Dangerous Habits. אמנם מדובר באוגדן החמישי של הסדרה אותה הוביל קונסטנטין במשך שנים רבות, אבל הוא מתמודד עם איום מוות בעקבות סרטן ריאות (מסתבר שלא היה שווה לעשן כל כך הרבה) ודרכו הבטוחה של ג'ון אל עולם השאול.
הופעה ראשונה: The Saga of Swamp Thing #37 (1985), יוצרים: אלן מור וריק ויטץ'

iZombie
שחקנים: רוז מקאיבר, דיוויד אנדרס, אלי מישאלקה
תאריך בכורה בניכר: דצמבר או ינואר, The CW
עיבוד חופשי לסדרה מבית ורטיגו, ליין המבוגרים של DC. ליב (מקאיבר) היא סטודנטית לרפואה שהופכת לזומבי, וכדי לספק את הרעב שלה מתחילה לעבוד בחדר מתים. כל מוח שהיא אוכלת מקנה לליב את זכרונותיו של המת, והיא נאלצת לפתור את סיבת מותו בסיועם של פתולוג ובלש משטרה.
חומר קריאה מומלץ: iZombie. לא קראתי, אבל לא נראה שיש הרבה ברירות.
הופעה ראשונה (ליב\גוון במקור): House of Mystery Halloween Annual #1 (2009), יוצרים: כריס רוברסון ומייק אלרד

הסוכנת קרטר
שחקנים: היילי אטוול, דומיניק קופר, אנוור ג'וקאיי, צ'אד מייקל מוריי
תאריך בכורה בניכר: ינואר 2015 (בזמן הפגרה של "סוכני שילד"), ABC
פגי קרטר (אטוול) הופיעה לראשונה בסרט "קפטן אמריקה: הנוקם הראשון" כאשת קשר בריטית בין צבאה לצבא האמריקני, ומושא אהבתו של סטיב רוג'רס. סיפורה אחרי המלחמה המשיך בסרט קצר שהיווה את הבסיס לסדרת הטלוויזיה, המתרחשת ב-1946 ומתארת את ימיה הראשונים של סוכנות שילד. קרטר והווארד סטארק (קופר), אבא-של, עומדים בראש הסוכנות ולצדם סוכנים בגילומם של ג'וקאיי ומוריי, יחד עם הצגת דמותו של ג'ארוויס המקורי.
חומר קריאה מומלץ: במקום קומיקס, הנה הסרט הקצר בכיכוב פגי.
הופעה ראשונה: Tales of Suspense #77 (1966), יוצרים: סטן לי וג'ק קירבי

"נראה את סאמקרו מתמודדים עם זה!"

המשך יבוא…

© עידו ישעיהו