הנותרים 1.08: קיירו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/08/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הנותרים" עונה 1 פרק 8, בקצרה

זהו כנראה הפרק הראשון של "הנותרים" שאני יכול לומר עליו בלב שלם שעיצבן אותי. הייתי בסדר עם הקונספט של התרחשויות ביזאריות שלא בהכרח יקבלו תשובות, אבל מה שקיבלנו כאן זה שכבות ערפול על גבי ערפול על גבי ערפול. כלומר, נאום ה"שכנוע" של פטי לקווין נשמע כמו פארודיה על "אבודים". "אתה מבין", "אתה מבין". אולי זה בכלל היה סמל? אולי עם פטי מת הערפול? אולי ההתעקשות של קווין לדחות את דבריה המטופשים ולשחרר אותה היא בעצם סימן טוב? ואולי כך גם העובדה שג'יל שיחררה את הכלב הבלתי ניתן לאילוף? הידד להרמת הידיים.

עדיין, הפרק הגרוע ביותר עד כה. אני לא בטוח עד כמה דבריה של פטי היו אמת כאשר סיפרה שהרגו את גלדיס, כי על פי מה שאנחנו ראינו גלדיס בהחלט לא הקריבה את עצמה בשמחה אלא אף התחננה על חייה, ולורי הייתה ממש נסערת. בקיצור, כל הדברים של פטי נשמעו כמו שקרים שידרבנו את קווין להרוג אותה, ויש לקוות שכך כי ההסבר על הכת שלה נשען על כרעי התרנגולת. לורי במקביל מחליפה את פטי אבל מפגינה יותר סדקים אנושיים ממנה. מג ממש חייכה לעצמה על כך שהצליחה להוציא אותה משלוותה ולגרום לה לנהוג באותה אלימות שלורי אמרה לה להימנע ממנה (מה שגרם לי לרגע לתהות אם היא אינה שתולה שם). ועם כל השטויות שהכת הזו זוממת, בכללן דגמי הנעלמים שהגיעו במשאית – כלומר, די בטוח שזה מה שזה היה, לא? – כעת כשהבת שלה מגיעה [1], עד כמה היא מוכנה נפשית לאפשר לה להיות שם?

[1] הסיפור שלה דווקא היה יפה, היעדרות אביה וההתקרבות שלו לנורה, דוחקים את ג'יל אל הקרוב הכי קרוב שלה – אמא.

תגיות:
 • miss bojarsky

  אני מסכימה שהם הלכו עם זה רחוק מדיי הפעם, אבל אני מקווה שזו מעידה חד פעמית ולא סימן לבאות. ועדיין היו גם הרבה רגעים חזקים ולפחות אנחנו יודעים עכשיו מה בדיוק קרה עם קווין בזמנים שלא היו זכורים לו, זו התקדמות. וגם שמחתי שקווין מסרב לקבל את הבולשיט של פאטי. היה מאד צפוי שהיא תהרוג את עצמה ברגע שקווין ישחרר אותה, התוכנית שלה הייתה למות בבקתה ואם קווין לא ייעשה את זה, היא תטפל בזה בעצמה.

  היה חבל לי שג'יל שחררה את הכלב, היה נראה שהוא דווקא סוף סוף מפסיק לנבוח ומתחיל להירגע. אולי הוא עוד ישוב.

  בהחלט נראה שדגמי נעלמים הם התכולה של המשאית, שיולבשו בבגדים שנאספו באולם.

 • לא התעצבנתי מהפרק, אבל מדובר בפרק הכי הזוי וחלש עד כה. גם אני נוטה להאמין שהשיחרור של פטי הוא זה שבזכותו קווין עבר את "המבחן".

  לפחות, כמו שרותם כתבה, זכינו לגלות מה עומד מאחורי הבלאקאאוטים של קווין. אם כבר מענה לא כנה לשאלה, אני חושב שאיימי שיקרה לג'יל כששאלה אותה ישירות אם שכבה עם אביה. לעומת זאת, אני כן מאמין ש-GR הרגו את גלדיס וכי היא הקריבה את עצמה. ייתכן שברגע האחרון היא התחרטה, ומי שזרק את האבן האחרונה השתהה לרגע, אבל החליט בסופו של דבר ללכת עם התכנית ולהתעלם מתחנוניה. סערת הרגשות של לורי הייתה עשויה לנבוע ממעשה ההרג שביצעה לפני רגע. למרות זאת, זה עשוי להיות חלק ממסכת השקרים ואיומי הסרק של פטי כדי לערער את קווין.

  אכן הסיפור של ג'יל היה יפה, הכי טוב בכיכובה. בנוסף להתרחקות מקווין והבריחה אל לורי וה-GR, צריך להזכיר את מציאת האקדח של נורה והשארתו על מיטת אחד מילדיה, כהתרסה, שנורה תדע שהיא יודעתמבינה. הבכי של ג'יל, אני מניח, נבע מההבנה שאי אפשר באמת להתגבר על הכאב והכל אבוד, לכן נורה שומרת את האקדח. אע"פ שהיא כבר לא זקוקה לו לכאורה והתגברה על העצב שלה.

  לא חשבתי על הזווית הזו עם מג ולא הבנתי את חצי החיוך שלה, אבל משהו שם באמת לא בסדר.

  • Saturn

   הייתי אמור להבין שהם גילו מה עומד מאחורי הבלאקאאוטים? נא שתף.

 • Michael Ginzburg

  הנאום של פטי הוציא גם אותי מדעתי. האם הסדרה נועדה להיות מפוצחת ומובנת? מסופקני. היא כן פועלת באדיקות מרשימה ועקבית כשזה מגיע לדמויות שבורות וחיטוט עמוק בפצעים הפתוחים שלהן. זה מוציא את המיטב מהרגש האנושי כשהוא מדומה לעיי חורבות.

 • Saturn

  חחח בחיאת ראבק. איזה בלבלת מוח וחרטוטים. פשוט פרק בהזמנה בשביל להדגיש כמה חסרת שחר הסדרה הזו. זה לא שעד כה the leftovers הייתה לבושה כהוגן, אבל הפרק הזה הראה אותה במערומיה.
  כשפאטי החלה את הנאום הפיוטי שלה התחלתי לגלגל עיניים. מישהו הבין משהו? מה היא רצתה להשיג? מה היא רוצה מקווין?

  סוף כל סוף קיבלנו את ההסבר הנכסף מהמנהיגה על מהות והמטרה של GR! הפלא ופלא הכל בולשיט אחד גדול חסר כל הגיון! למה שאנשים ירגישו חסרי מטרה אחרי האירוע הזה? באיזה עולם הGR חיים כאשר הם חושבים שאנשים רוצים להתעלם מהיעלמות האנשים? הלו, יש יום זיכרון שנתי! כל הזמן מדברים על זה בטלוויזיה; נורה ואחרים עוד תקועים באבל מתמשך.

  מאיפה לעזאזל הם הפליצו את זה? ודרך הפעולה שלכם זה להתעלל באנשים? גיבוב שטויות אחד גדול. לפחות שהייתה מסבירה את עניין העישון לפני שהתאבדה – אם כבר דברים מסיחי דעת..

  קווין אומנם משקף את דעת רבים בכך שהוא עונה לה שהכל בולשיט, אבל זה שהסדרה אמרה את זה לא מגן אותה מפני ביקורת על כך שזה קיים ושככה הם כתבו את הדמות ואת עולם הסדרה.

  ומה לעזאזל הקטע עם ג'יל? עוד דמות שהיא מפה אילמת. מה מניע אותה? מה המוטיבציות והרצונות של הדמות? אין שום הגיון. נאמר שאם היא תמצא את האקדח אז זה אומר שנורה מעמידה פנים שהיא בסדר ואם מישהי שאיבדה את כל משפחתה משקרת על זה – אז אף אחד לעולם לא יכול להיות 'בסדר' יותר. אוקייי?? לא ברור.
  חוץ מזה, למה אישה שאיבדה את כל המשפחה היא הברומטר? אם היא איבדה את כולם אז יש תירוץ טוב לכך שהיא לא בסדר והעמידה פנים. כאילו, אם לבדוק את ה'תזה' הזו, אז שיכלו לאדם שאיבד רק איש אחד, ואם הוא משקר בכך שהוא אומר שהכל בסדר איתו אז זה יותר משמעותי.
  ולמה שהיא תלך לGR?

  עניין הבלאקאאוטס של גארבי זה פשוט כלי זול. פתאום קם ומתברר שהוא חטף את פאטי בלילה סוער. כלי להניע את העלילה או לעשות דברים משוגעים. מקווה שהוא יפוטר מתפקידו. לא ברור לי איך הוא עדיין מחזיק בתפקיד מפקד המשטרה העירונית כאשר יש לו בלאקאאוטס זה חודשים ובמקרה של הפרק הזה הוא לא זמין יום שלם.

  מזמן לא ראיתי תוכנית כתובה בצורה כזו תלושה, חסרת שחר, ללא שום בסיס, בניית עולם ודמויות בלתי מובנת.
  הכי מצחיק הוא שאם אני זוכר נכון, זה הפרק היחיד עד כה שלינדולף לא כתב.

  • בנוגע לג'יל, אני מאמין שהחיפוש אחר האקדח היה פשוט מימוש מטרה שהציבה לעצמה, ליצוק תוכן ומשמעות כלשהי, זמניים ככל שיהיו. לדעתי אין לזה שום קשר לתחושה שיש או אין לנורה, אלא להיעדרות ההולכת וגוברת של אביה מהבית.

 • רביד

  באיחור קל התחלתי לראות את הסדרה, ואני רק רוצה לציין שהפרק הזה עשה את קלישאת ה"דמות מתקרבת לדמות קשורה אחרת בשתיקה ועם סכין ביד, מתוך כוונה לגרום לנו לחשוב שהוא/היא עומדים להרוג את הדמות הקשורה, אבל בסוף משחררים אותה" לא פעם אחת, אלא פעמיים.

  כמו כן, אם הסדרה הזאת הייתה יותר אינטיליגנטית הייתי משבח אותה על כך שהם משאירים את נושא חוסר הבית והמשפחה של החברה של ג'יל פתוח לפרשנות ולגילוי ע"י הקהל, אבל בגלל שזו הסדרה הזאת זה ברור שהם לא עושים את זה מתוך כבוד לצופה אלא מתוך רצון לינדלופי ליצור מסתורין מכלום ומתישהו הסיפור הזה יואכל לנו בכפית.

  כמו כן, ג'יל ילדה מעצבנת ובכיינית. אבא שלה לא אשם בכך שהיא הצטרפה לכת הזאת, היא פשוט מפונקת ובלתי נסבלת, ואני לא בטוח שככה הסדרה רוצה שנרגיש כלפיה.

© עידו ישעיהו