הנותרים 1.07: נחמה לרגליים עייפות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/08/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הנותרים" עונה 1 פרק 7, בקצרה, בערך

???????????

"נטשת אותי. נטשת אותי כשהייתי זקוק לך"
(קווין הבן לקווין האב)

יותר מאי פעם היה משהו מאוד סמלי בתרגום העברי של הסיטקום "Perfect Strangers" כמוטיב חוזר ב"הנותרים" – "קרובים רחוקים מאוד". זוהי הפעם השנייה שהסיטקום האייטיזי הזה מאוזכר, וזו הפעם השנייה שזה קורה כאשר קווין גארבי האב מבליח. הפעם הקודמת הייתה בפרק השני כאשר קווין הלך לבקר את אביו במוסד לחולי הנפש, והלה אמר לו שכל הקאסט מת. הפעם זה קרה כאשר קווין הגיע הביתה ומצא את ג'יל בוהה במסך – זה מה ששודר.

הקרובים הרחוקים מאוד – כל הילדים הנטושים – מילאו את הפרק. הקרובים היו רחוקים והרחוקים היו קרובים. למעשה, הפרק הקביל פעם אחר פעם בין קווין לטום: כל אחד מהם נפצע בידו באופן חמור, כל אחד מהם מנתץ טלפון סלולרי בזעם, שניהם מתעסקים עם תיבות דואר [1]. אני לא יודע מהי המשמעות של ההשוואה ביניהם, לבד מהעובדה ששניהם ללא ספק אבודים. עכשיו כשטום משתחרר מוויין, הייתי מאוד רוצה לראות אותו חוזר הביתה למשפחתו עם כריסטין. זה ללא ספק יהיה מעניין.

The Leftovers - 01x07 - Solace for Tired Feet Mailbox

The Leftovers - 01x07 - Solace for Tired Feet Phone

The Leftovers - 01x07 - Solace for Tired Feet Hand

[1] הייתה שם טעות גדולה מבחינת הזמנים, כי על פניו הסיפור של טום התרחש כולו באותו יום (הרי וויין התקשר אליו והורה לו ללכת בו ברגע ולשים 3000 דולר מתחת לתיבה), ואילו הסיפור המקביל במייפלטון נמשך יומיים, ובכל זאת שתי העלילות היו שזורות זו בזו כאילו הן מתרחשות במקביל.

למרות שעל פניו מדובר היה בפרק שעיבה את המיתולוגיה עם הרמזים של קווין האב והגיליון של נשיונל ג'יאוגרפיק והגילוי של טום על עוד אישה הריונית הכי חשובה עם ילד הכי מיוחד ברחמה, ההיבטים האלה פחות מעניינים אותי. אני אמנם מקווה שההסברים יהיו הדוקים ומנומקים ככל שיגיעו, אם אכן יגיעו, אבל הדמויות והקשרים ביניהן הם אלה שממשיכים לרתק אותי ולהיות היפים ביותר בסדרה.

תגיות:
© עידו ישעיהו