המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/08/2014 בקטגוריה ‏כללי

מבטה של האהבה, איש הסינגולריות, סרט מקגייוור, האיש שאכל את עצמו למוות, פרק אחרון של כוחה של מוזיקת הנשמה, הפרלמנט, 70 מיליון סיבות לעושר, מקום בלב, קול מן העבר, הגשר, לונגמייר, בתוך הבועה, בעזרת השף, זירת הפשע, הרודן, הוחלפו בלידתן, חשיפה לדרום, פנים אמיתיות, מרק הוליוודי. שלל מהנכר: פרקים אחרונים לעונה של הקומדיות Mystery Girls ו-Young & Hungry ושל הדרמה (שפרשתי ממנה אחרי ארבעה פרקים) The Divide, וגם שני פרקים ברצף של אקסטנט, Legends, פרנקלין ובאש, מי אתה חושב שאתה (הפעם עם מיני דרייבר), In the Club, Top Chef Duels, האח הגדול, Taxi Brooklyn, הגשר, חליפות, גרייסלנד, דאק דיינסטי, שוות בקליבלנד, Jennifer Falls, מרק הוליוודי, Suspects.

ב-CBS דרמה ב-19:30, מקגיוור: הסרט.
ומחר סרט נוסף שלו.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-23:05, איש הסינגולריות.
הבחירה הרשמית – פסטיבל טרייבקה. הבחירה הרשמית – פסטיבל IDFA. הבחירה הרשמית – פסטיבל AFI. סרט המתעד את חייו ורעיונותיו של הסופר, מדען, ממציא ובעיקר – פוטורולוג (מומחה במדעי העתיד) מעורר המחלוקת ריי קורצוויל וחזונו הנועז לגבי הסינגולריות – קורצווייל טוען כי בקרוב נגיע לנקודה שבה הטכנולוגיה תתפתח בקצב מהיר מדי ובני האדם יצטרכו לשפר את יכולותיהם על ידי בינה מלאכותית כדי לעמוד בקצב שלה. קורצווייל צופה שזה יהיה שחר של ציביליזציה חדשה שבה כבר לא נהיה תלויים בגוף הפיזי שלנו, נהיה אינטליגנטיים פי מיליון ולא תהיה יותר הבחנה ברורה בין אדם למכונה, בין מציאות אמיתית למציאות וירטואלית. הזדקנות ומחלות אנושיות ייעלמו; בעיות הרעב והעוני בעולם ייפתרו, ובסופו של דבר אפילו נצליח לרפא את המוות. המבקרים מאשימים את קורצווייל באופטימיות יתר וטוענים כי הסכנות של הסינגולריות עולות בהרבה על היתרונות, ומציינים את ההשלכות האפוקליפטיות שיכולות להיות ברגע שבני האדם לא יוכלו יותר לשלוט על המכונות. בין אם רעיונותיו השנויים במחלוקת יעוררו בכם התרגשות, פחד, או חוסר אמון, הסרט ישנה לנצח את הדרך בה אתם מסתכלים על החיים, המוות והעתיד.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, האיש שאכל את עצמו למוות.
ריקי נפוטי השוקל 410 קילו הוא אחד האנשים השמנים ביותר בעולם. הוא מתגורר באי גואם שבאוקיינוס השקט, מקום שבו אין מנתחים המטפלים בהשמנת יתר היכולים לעזור לו. כמכור לאוכל שלא מסוגל לשלוט בהתמכרות שלו, הוא אינו יכול להשיל את המשקל הדרוש כדי לצאת לניתוח מחוץ לאי, ולכן גם יש לו סיכוי קטן מאד להישאר בחיים. שריל, אשתו של ריקי, קונה ומבשלת לבעלה, וכאישה מסורה נותנת לו את האוכל שהוא דורש, אך האוכל הזה הוא גם זה שהורג אותו לאט לאט. בני הזוג משליכים את יהבם על אנג'י פלורס, שעברה בעצמה ניתוח לטיפול בהשמנת יתר חולנית, אך חיה ביוסטון, טקסס, יותר מ-15,000 קילומטר מהם. פלורס מנסה לעזור לחולים שזקוקים לניתוח והיא מתכננת למצוא דרך להביא את ריקי לאמריקה כדי לקבל את הניתוח לו הוא זקוק בדחיפות. אלא שלשם כך הוא צריך לרדת במשקל. כשעולה האופציה להטיס אותו לאוסטרליה, מחצית מהמרחק לטקסס, נדמה שהצבע חוזר לפניהם של בני הזוג, אך אז הרופא האוסטרלי שמגיע במיוחד לבדוק אותו אומר – כמו כולם לפניו – שאין מה לדבר לפני שהוא יורד במשקל. ואז שריל עוזבת את ריקי, מה ששובר אותו סופית. כאשר הבריאות שלו מתדרדרת מיום ליום, והנישואין שלו מתפרקים, הסיפור מקבל טוויסט נורא, עד הסוף הטראגי.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-22:00, מבטה של האהבה.
ספיישל מבוסס על סיפור אמיתי. שיתוף הפעולה הרביעי בין הבמאי מייקל ווינטרבוטם לשחקן סטיב קוגן ("פילומנה"). דרמה קומית על סקס, סמים ורוקנ'רול. סיפור חייו של פול ריימונד, יזם עסקי שנוי במחלוקת שהוביל את עולם האירוטיקה בבריטניה לשיאים חדשים והפך לאיש הכי עשיר במדינה. הסרט הוא מסע מציצני ומהנה לתוך עולמו של האיש שהביא את כל מה שסקסי ונוצץ לרובע של סוהו ולבריטניה כולה, במקביל לתיאור מערכת היחסים המורכבת עם משפחתו לאורך השנים. גם עם אנה פריל ("פשוינג דייזיס"), אימוג'ן פוטס ("כלים שלובים").

ולא לשכוח:
הרודן בכן VOD במהלך היום.
חשיפה לדרום 3 בחם 3 ב-18:45.
פנים אמיתיות 6 בערוץ 10 ב-21:00.
קול מן העבר בערוץ 1 ב-21:00.
פרק אחרון של כוחה של מוזיקת הנשמה בערוץ 8 ב-21:05.
הוחלפו בלידתן 4 בכן דרמה ב-21:15.
הפרלמנט בערוץ 2 ב-21:30.
בעזרת השף בערוץ 1 ב-21:30.
מקום בלב בכן דרמה ב-22:00.
בתוך הבועה 2 בכן פעולה ב-22:00.
הגשר 2 בכן או ב-22:00.
70 מיליון סיבות לעושר בערוץ 2 ב-22:35.
מרק הוליוודי ב-E! ב-22:15.
זירת הפשע בערוץ 1 ב-22:15.
המפענחת: פשעים חמורים 3 בכן פעולה ב-22:45.
לונגמייר 3 בכן או ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

  • assafTV

    לא הרודן – פרק *אחרון* של הרודן (לעונה… רייט…)
    המפענחת: פשעים חמורים – בשבוע שעבר היה פרק אחרון לעונה 3א'. במקום יש רירן של הנגיף

    • אני עוד אתן ל"הרודן" ליהנות מן הספק.

© עידו ישעיהו