התיקון 2.03: צ'ארלי דרווין

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/07/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "התיקון" עונה 2 פרק 3

Rectify - 02x03 - Charlie Darwin

גם ככה רציתי מאוד לכתוב על הפרק השני לעונה ופשוט לא הגעתי לזה, ואחרי הצפייה בפרק השלישי אני מצר על כך עוד יותר, כי הנוכחי היה בעיניי פחות טוב משני קודמיו. המגמה של איזון יפה בין המופשט לתכליתי עודנה נמשכת, רק פרק טיפה פחות מוצלח. קורה. עדיין, היו בו רגעים יפים.

היה מבחינתי מאוד צפוי שדניאל יאמר שלא בובי דין הוא שהיכה אותו. יש בכך משהו שעשוי להיתפס כמירוק מצפון, כאילו דניאל לא רוצה במו ידיו להמיט כאב נוסף על המשפחה שגם ככה איבדה בגללו את בתם, והאמת היא שהזווית הזו מקבלת משנה תוקף עם סיפורו של הוליס, הרוצח שג'ון נלחם עבורו לשווא ולשקר. הרי אין לנו עניין ממשי בנדון אחר לרצח שלא ראינו עד כה (כלומר עד לפרק הקודם), אלא שהוא מקרין על מה שקורה עם דניאל. "כמה אנשים האמינו בך?", שואל אותו ג'ון, "אמא שלך, אחותך, אנחנו". "אני פשוט מחווט אחרת", אמר עכשיו הוליס לג'ון, "הייתי מאז שאני יכול לזכור". טאוני אמרה על דניאל בפרק הראשון, "הוא פשוט רואה דברים באופן שונה".

אבל בניגוד להוליס, הדנ"א של דניאל אכן לא נמצא על גופתה של הנרצחת, מה שבינתיים מספק לנו עוגן להיתלות בו. האיש המוזר הזה מנקה את החלון כדי להיטיב לראות, והוא אכן רואה ואף שומע ענף גדול שניתק מהעץ, ניחת על שביל הגישה. "היו רגעים כאן היום שאני מרגיש כאילו נעדרתי רק כמה שבועות ואני עדיין בתיכון", דניאל אמר לאמו יומיים אחרי שהשתחרר. כעת הוא דואג להפוך לאיש המבוגר שהנו, משליך ומסיט מדרכו את החפצים הישנים, הדברים שהיו לו לפני שנכלא, את בובי דין ואת הרצח ואת כל מה שקשור בו. נאיבי להפליא, כפי שיודעת אמנת'ה, אבל דניאל צריך להתחיל מחדש. אולם גם אחרי שהוא משליך הכל, עד כמה שירצה, הוא רצוץ מכדי שיצליח להסיט מאמצע הדרך את הענף הקורס.

הסיפור של טדי בפרט פחות מעניין אותי רוב הזמן, אבל גם הוא זכה לרגע יפה כאשר נאלץ לסייע לדניאל לפסוע מחצר השכן אל ביתם. זהו המפגש הראשון של שני הגברים האלה (כששניהם ערים) מאז שדניאל תקף אותו ושפך קפה על עכוזו, משהו שנראה כי דניאל מתחרט עליו וביקש הפעם להתנצל עליו. חוסר האונים של טדי, שלא מצליח לגרום לחזון שלו להתממש ומצוי ביחסים סבוכים עם אשתו, יכול להיקשר יפה לקשיים של דניאל ועשוי להיות מעניין אם משהו כזה ביניהם אכן יתממש.

© עידו ישעיהו