המועמדויות לאמי 2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/07/2014 בקטגוריה ‏חדשות
True Detective - 01x03 - The Locked Room

הזמן הוא מעגל שטוח

פורסם לראשונה בוואלה

במובנים רבים היה ברור שזה הולך לקרות כבר לפני ארבעה חודשים, כאשר בחודש מרץ השנה הכריזה HBO ש"בלש אמיתי" נשלחת אל הקטגוריה של סדרת הדרמה ולא המיני-סדרה. "בלש אמיתי" תוכננה מראש כסדרת אנתולוגיה שבה כל עונה מספקת סיפור אחד העומד בפני עצמו והדמויות מתחלפות, בדומה למשל ל"אימה אמריקאית" שאכן מועמדת תדיר בקטגוריית המיני-סדרה. אבל HBO החליטה שזה לא בשבילה. למה לבזבז סדרה עם פרופיל כה גבוה, ביקורות משבחות, ובעיקר כוכבים כמו וודי הרלסון וזוכה האוסקר הטרי מתיו מקונהי? על כן כאשר הוכרזו המועמדויות היום ב-5:30 בבוקר בארה"ב (15:30 אצלנו), לא הייתה הפתעה גדולה לראות את "בלש אמיתי" ניצבת לה בגאון בקרב שאר המתמודדות על פרס הדרמה הטובה ביותר.

HBO לא זכתה ב'אמי' לסדרת הדרמה מאז ש"הסופרנוס" גרפה ב-2007 את הפרס על עונתה האחרונה, לא עניין של מה בכך עבור רשת כבלים פרימיום המתבססת אך ורק על באזז שיביא לה מנויים. תחת זאת נאלצה HBO לראות במשך ארבע שנים רצופות את "מד מן" אוספת לחיקה את הפסל, הפסד צורם במיוחד לנוכח העובדה שהדרמה התקופתית היוקרתית הוצעה קודם כל לה, נענתה בשלילה ורק אחרי כן נדדה למחוזות זרים עד שנחתה ברשת AMC הנידחת. בשבע השנים החולפות ניסתה HBO את מזלה בפרסי ה'אמי' עם מועמדויות בדרמה ל"אהבה גדולה", "דם אמיתי", "אימפריית הטיילת" ו"משחקי הכס", אבל ללא הועיל. מסביב אמנם זכתה רשת הכבלים בהמוני מועמדויות וזכיות, רוב הזמן מובילה במספרים על פני שאר המתמודדים, וגם הפעם עם 99 מועמדויות, יותר מכפול משתי הרשתות העוקבות, CBS עם 47 ו-NBC עם 46. אבל בשנים קודמות הזכיות הלכו לחזיתות האחרות והפחות יוקרתיות. HBO משתוקקת לפרס הדרמה, ולכן ניתן להבין מדוע "בלש אמיתי" מצטרפת לזירה צפופה ממילא.

הצפיפות הזו היא גם הסיבה שמהקטגוריה נעדרות שתיים מהסדרות המדוברות בעונה החולפת. האחת היא "האישה הטובה", שעד 2012 הייתה מועמדת בקביעות, אבל אפילו הקונצנזוס על העונה החמישית הטובה בתולדותיה לא עזר לה לחזור. לצדה נשארה בחוץ גם "האמריקאים", שהביקורות נפלו מהעונה השנייה שלה שהסתיימה לא מכבר. אפשר להבין את רוב המועמדויות בקטגוריית הדרמה, אבל מדוע הסבוניה החביבה-לכל-היותר "אחוזת דאונטון" תופסת שטח יקר – זה לא ברור. מצד שני, אם יש משהו ש"בלש אמיתי" לימדה אותנו הרי שהזמן הוא מעגל שטוח, כך שאל לנו להיות מופתעים מנוכחותם התמידית התמוהה של סדרות לא ראויות.

The Last Call

האישה הטובה מדי בשביל ה'אמי'

הנוכחות של "בלש אמיתי" בקטגוריית הדרמה משפיעה גם בחזיתות נוספות, בראש ובראשונה כמובן המלחמה על פרס שחקן הדרמה. כבר כמה שנים טובות שזוהי הקטגוריה הקשה ביותר וכוללת אישים כמו בראיין קרנסטון ("שובר שורות"), ג'ון האם ("מד מן"), קווין ספייסי ("בית הקלפים") והזוכה שומט הלסת של 2013, ג'ף דניאלס ("חדר החדשות"). השנה הצטרפו לקרב גם מתיו ריס מ"האמריקאים", שאחראי על כמה וכמה רגעים מופלאים בעונת הטלוויזיה החולפת, ומייקל שין הבריטי שכיכב וריגש ב"הסקס של מאסטרס", אבל שניהם נותרו מחוץ לרשימת המועמדים, כמו גם הסדרות שלהם. שין הוא אולי ההשמטה הבולטת ביותר מבין כל המועמדויות, במיוחד בהתחשב בעובדה ששאר עמיתיו הבולטים ב"מאסטרס" קיבלו מועמדות: ליזי קפלן, בו ברידג'ס ואליסון ג'אני – שני האחרונים בצדק גמור. לעומת שין, ג'וש צ'ארלס מ"האישה הטובה" הגיש את מועמדותו בקטגוריית שחקן המשנה, ואכן הרוויח מועמדות על העונה הדרמטית שהייתה לו בסדרה שלוש שנים אחרי שהיה מועמד לאחרונה.

לא שקטגוריית המיני-סדרה עושה את החיים פשוטים יותר. "פארגו" כובשת את הקטגוריות שלה ובסך הכל גורפת 18 מועמדויות, אחת פחות מהמובילה "משחקי הכס". בין המועמדים גם בילי בוב תורנטון, המועמד לפרס השחקן במיני-סדרה ראש בראש מול עמיתו מרטין פרימן, שמצדו נאבק גם בעמיתו ל"שרלוק", בנדיקט קאמברבאץ', וכן מועמד בעצמו בקטגוריית שחקן המשנה במיני-סדרה על תפקידו שם כווטסון. מ"פארגו" מועמדים גם אליסון טומלין וקולין הנקס, במקרה שלהם בקטגוריות שחקני המשנה.

נטפליקס זה השחור החדש

בשנה שעברה הייתה "בית הקלפים" הסדרה הראשונה אי פעם שמקבלת מועמדות למרות העובדה שהיא אינה משודרת בטלוויזיה אלא באינטרנט. השנה הצטרפה אליה בסערה "כתום זה השחור החדש" עם 12 מועמדויות תמימות על העונה הראשונה שלה (המועמדויות חלות על סדרות ששודרו מיוני 2013 ועד סוף מאי 2014), אבל סביר להניח שהדיבור הרב על העונה השנייה תרם אף הוא להשתחלות שלה בקטגוריית הקומדיה, רבות מהן בקטגוריות המשחק. במקרה של "כתום", אחת מני דרמות קומיות רבות שניתן להציב אותן הן בקטגוריית הדרמה והן בקומדיה, הבחירה של נטפליקס דווקא בקומית התגלתה כנכונה, וכעת הסדרות שלה מככבות גם בקטגוריות הדרמה וגם בקומדיה.

התנהלות דומה לא עזרה במיוחד ל"חסרי בושה", שאחרי שלוש שנים רצופות של ניסיונות לחדור לקטגוריית הדרמה ההומה, השנה (דווקא בעונה הכי דרמטית שלה) שוגרה לקטגוריית הקומדיה אבל כשלה מלחדור אל רשימת המועמדים הסופיים. כנראה שזה כבר לא יקרה לעולם. השינוי הזה בכל זאת מצליח להעניק לוויליאם ה. מייסי את המועמדות הראשונה שלו על תפקידו כאב השיכור של משפחת גאלאגר המופרעת בקטגוריית השחקן הראשי בקומדיה. בכך הוא מצטרף אל עמיתתו ג'ואן קיוזק שמועמדת גם השנה על תפקידה, רק שבמקום כאורחת בסדרת דרמה, הפעם היא בסדרה קומית. כן, ההגדרות בימינו ביזאריות ושרירותיות.

Silicon Valley - 01x08 - Optimal Tip-to-Tip Efficiency

בנות בחוץ, בנים בפנים

השמטות בולטות נוספות: אנחנו כבר רגילים להיעדרם של "מחלקת גנים ונוף" ושחקניה, מלבד איימי פוהלר שמועמדת בקביעות לפרס השחקנית הקומית. כעת נראה שהסדרה החדשה מאותם יוצרים, "ברוקלין תשע תשע", זוכה לאותו מעמד. הזכייה המפתיעה שלה בפרס גלובוס הזהב לא מרשימה את מצביעי האקדמיה, והקטגוריה המשמעותית היחידה שבה "ברוקלין" מבליחה היא כצפוי פרס שחקן המשנה הקומי, שם מתמודד אנדרה ברואר, האיש שמועמד ל'אמי' בערך על כל תפקיד שיעשה (ובצדק). "בנות", לא בדיוק קומדיה אבל בכל זאת הייתה מועמדת שם אחרי שתי העונות הראשונות שלה, כבר איננה הפעם. במקומה נכנסים הבנים של "עמק הסיליקון" החדשה והחמודה.

ישנן עוד כמה התעלמויות שגורות, אבל שווה להזכיר אותן ולו כדי שיקבלו יחס: "צדק פרטי" הנפלאה, אמנם אחרי עונה חמישית פחות טובה אולם עדיין שווה לפחות בשביל המשחק בה, ו"ילדי האנרכיה" המופרעת, שכבר שש עונות זוכה להתעלמות גורפת. שתיהן של רשת FX, כמו גם "האמריקאים" המעולה, אבל השנה יכולה לפחות הרשת להתנחם בכיכובה של "פארגו".

התעלמות בלתי מובנת לחלוטין היא טטיאנה מסלאני, שבמו ידיה הופכת את "אורפן בלאק" לסדרה ששווה לצפות בה, מגלמת כמה וכמה דמויות של שיבוטים שכל אחת מהן שונה מרעותה ומשכנעת לחלוטין. המבקרים מתים עליה, כולם מדברים עליה, אבל למצביעי ה'אמי' זה לא מספיק. הם מבכרים את קרי וושינגטון האיומה מ"סקנדל" או ליזי קפלן מכווצת הגבות והשפתיים מ"הסקס של מאסטרס".

באותה קטגוריה בולטת בחסרונה אליזבת' מוס, שהייתה מועמדת (והפסידה) בקביעות בחמש השנים הקודמות. זה קורה אחרי שבשנה שעברה קיבלה שתי מועמדויות, אחת על "מד מן" ואחת על המיני-סדרה "קצה האגם". גם ורה פרמיגה מ"בייטס מוטל" איננה כאן אחרי שהייתה מועמדת בשנה שעברה. תחת זאת חזרה "האישה הטובה" ג'וליאנה מרגוליס אחרי שנעדרה בשנה שעברה. עוד היעדרויות בולטות: "משפחת סימפסון" לא מועמדת בקטגוריית סדרת האנימציה לראשונה בתולדותיה, ג'יימס ספיידר מ"הרשימה השחורה", "חניבעל" וכל שחקניה, כל דבר שקשור ל"קומיוניטי", וונדי מקלנדון-קאבי האדירה מ"הגולדברגים", רובין וויליאמס מ"המטורפים", מינדי קיילינג והסיטקום שלה, איימי שומר הגאונה והתוכנית שלה בקומדי סנטרל, "Inside Amy Schumer", אם כי לפחות היא וצוותה מועמדים על הכתיבה.

ניתן למצוא דברים נוספים להתנחם בהם בקרב המועמדים. אליסון ג'אני הנפלאה מועמדת פעמיים, גם בקטגוריית שחקנית המשנה בקומדיה על "ממי", וגם כאורחת בדרמה "הסקס של מאסטרס", שם גנבה את ההצגה בתפקיד עדין ונוגע ללב. גם המועמדות הכפולה של מרטין פרימן עושה שמח, קייט מקינון המעולה מ-"SNL" מועמדת אף היא לראשונה, ושותפה לשעבר בתוכנית, פרד ארמיסן, מועמד על "פורטלנדיה" שלו. עוד מועמדות נחמדת: קיצור העונה האחרונה של "טרמיי" לכדי ארבעה פרקים איפשר לה להגיש מועמדות כמיני-סדרה, מקום שבו לדיוויד סיימון היה הרבה יותר קל בעבר – "הסמויה" שלו לא זכתה לאף מועמדות מלבד אחת לכתיבה בעונה האחרונה, ואילו "דור מזוין" המלחמתית הייתה מועמדת לפרסי 'אמי' רבים ואף זכתה בכמה.

וכמובן, נוכחותה של "בלש אמיתי" במועמדויות לא באמת מבטיחה שתזכה. כלומר כן, ברור שמקונהי יגרוף את פרס השחקן, אבל הקרב על הסדרה עצמה ללא ספק יהיה עיקש מול העונה האחרונה של "שובר שורות", שזכתה בשנה שעברה והציגה רצף פרקים אחרונים מדהימים ומושלמים. כך שלמרות השממון הכללי, בכל זאת צפויים כמה קרבות מעניינים ביום חלוקת הפרסים עצמו 25 באוגוסט.

Breaking Bad 05x16 - Felina

רצף פרקים מדהימים

כל המועמדויות המרכזיות ל'אמי' 2014

הקומדיה הטובה ביותר
"המפץ הגדול"
"לואי"
"כתום זה השחור החדש"
"משפחה מודרנית"
"עמק הסיליקון"
"Veep"

הדרמה הטובה ביותר
"שובר שורות"
"אחוזת דאונטון"
"משחקי הכס"
"בית הקלפים"
"מד מן"
"בלש אמיתי"

המיני סדרה הטובה ביותר
"אימה אמריקאית: הכישוף"
"בוני וקלייד"
"פארגו"
"לות'ר"
"טרמיי"
"המלכה הלבנה"

שחקנית ראשית בדרמה
ליזי קפלן, "הסקס של מאסטרס"
קלייר דיינס, "הומלנד"
מישל דוקרי, "אחוזת דאונטון"
ג'וליאנה מרגוליס, "האישה הטובה"
קרי וושינגטון, "סקנדל"
רובין רייט, "בית הקלפים"

שחקן ראשי בדרמה
בראיין קרנסטון, "שובר שורות"
ג'ף דניאלס, "חדר החדשות"
ג'ון האם, "מד מן"
וודי הרלסון, "בלש אמיתי"
מת'יו מקונהי, "בלש אמיתי"
קווין ספייסי, "בית הקלפים"

שחקנית משנה בדרמה
אנה גאן, "שובר שורות"
מגי סמית', "אחוזת דאונטון"
ג'ואנה פרוגאט, "אחוזת דאונטון"
לינה הידי, "משחקי הכס"
כריסטין ברנסקי, "האישה הטובה"
כריסטינה הנדריקס, "מד מן"

שחקן משנה בדרמה
פיטר דינקלייג', "משחקי הכס"
ג'וש צ'ארלס, "האישה הטובה"
מנדי פטינקין, "הומלנד"
ג'ון ווייט, "ריי דונובן"
ג'ים קרטר, "אחוזת דאונטון"
ארון פול, "שובר שורות"

שחקנית ראשית בקומדיה
לינה דאנהם, "בנות"
אידי פאלקו, "האחות ג'קי"
ג'וליה לואי-דרייפוס, "Veep"
מליסה מקארתי, "מייק ומולי"
איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"
טיילר שילינג, "כתום זה השחור החדש"

שחקן ראשי בקומדיה
לואי סי קיי, "לואי"
דון צ'ידל, "בית השקרים"
ריקי ג'רבייס, "דרק"
מאט לבלנק, "אפיזודס"
וויליאם ה. מייסי, "חסרי בושה"
ג'ים פרסונס, "המפץ הגדול"

שחקנית משנה בקומדיה
מים ביאליק, "המפץ הגדול"
ג'ולי בואן, "משפחה מודרנית"
אליסון ג'אני, "ממי"
קייט מאלגרו, "כתום זה השחור החדש"
קייט מקינון, "סאטרדיי נייט לייב"
אנה קלאמסקי, "Veep"

שחקן משנה בקומדיה
אנדרה ברואר, "ברוקלין תשע תשע"
אדם דרייבר, "בנות"
ג'סי טיילר פרגוסון, "משפחה מודרנית"
טיי בורל, "משפחה מודרנית"
פרד ארמיסן, "פורטלנדיה"
טוני הייל, "Veep"

שחקן במיני-סדרה
מרטין פרימן, "פארגו"
בילי בוב תורנטון, "פארגו"
אידריס אלבה, "לות'ר"
מארק רפאלו, "הלב הרגיל"
בנדיקט קאמברבאץ', "שרלוק"

שחקנית במיני-סדרה
ג'סיקה לאנג, "אימה אמריקאית: הכישוף"
שרה פולסון, "אימה אמריקאית: הכישוף"
הלנה בונהם קרטר, "ברטון וטיילור"
מיני דרייבר, "Return To Zero"
קריסטן וויג, "The Spoils Of Babylon"
סיסלי טייסון, "The Trip To Bountiful"

שחקן אורח בסדרה קומית
בוב ניוהארט, "המפץ הגדול"
נייתן ליין, "משפחה מודרנית"
סטיב בושמי, "פורטלנדיה"
ג'ימי פאלון, "סאטרדיי נייט לייב"
לואי סי קיי, "סאטרדיי נייט לייב"
גארי קול, "Veep"

שחקנית אורחת בסדרה קומית
נטשה ליאון, "כתום זה השחור החדש"
אוזו אדובה, "כתום זה השחור החדש"
לאוורן קוקס, "כתום זה השחור החדש"
טינה פיי, "סטרדיי נייט לייב"
מליסה מקארתי, "סטרדיי נייט לייב"
ג'ואן קיוזק, "חסרי בושה"

שחקן אורח בסדרת דרמה
פול ג'יאמטי, "אחוזת דאונטון"
רג' א. קאת'י, "בית הקלפים"
רוברט מורס, "מד מן"
בו ברידג'ס, "הסקס של מאסטרס"
ג'ו מורטון, "סקנדל"
דילן בייקר, "האישה הטובה"

שחקנית אורחת בסדרת דרמה
מרגו מרטינדייל, "האמריקנים"
דיאנה ריג, "משחקי הכס"
קייט מארה, "בית הקלפים"
אליסון ג'אני, "הסקס של מאסטרס"
קייט ברטון, "סקנדל"
ג'יין פונדה, "חדר החדשות"

סדרת האנימציה
"Archer"
"Bob's Burgers"
"פיוצ'רמה"
"סאות' פארק"
צבי הנינג'ה: פרויקט מנהטן"

 • meiravre

  להתאכזב מהפסד של מד מן אני כבר מוכנה, אבל לא לבנדיקט קאמברבאץ'. ממש מגיע לו.

 • איך בלש אמריקאי זו לא מיני סידרה? הייתי רוצה לומר שזה פוגע בה, אבל לצערי היא בטח תזכה בכל הקטגוריות שלה.

  ומקווה שveep תזכה בכל מה שאפשר.

  • לדעתי שובר שורות תזכה בפרס הסדרה, אבל קרנסטון בטח יפסיד למקונוהי. לצערי.
   לא זוכרת איפה אבל דובר פה בבלוג מתישהו על ההחלטה לשלוח אותה לקטגוריית הסדרה (לא זוכרת למה היא יכולה, כנראה שחוקית מותר לה). אבל כן זה סיכון מצידה.
   (גם טקס מבקרי הטלוויזיה שהיה לא מזמן הסדרה ומקונוהי היו מועמדים בקטגורית הסדרה, הסדרה הפסידה לשובר שורות, אבל מקונוהי ניצח את קרנסטון).

 • שיח רחב ועץ גבוה

  ?Where the fuck is Erlich Bachman

 • DiSTURBED9

  מרטין נגד בנדיקט, יכול היה להיות מותח לולא בילי בוב תורנטון.

  ומאוכזב מזה שבפעם השניה מתעלמים מאורפן בלאק ומהמשחק של טטיאנה מסלני. לפחות ב-TCA יודעים יותר טוב.

 • Doron_z

  מטריף אותי בכל פעם מחדש לראות דרמות, שאמנם יש בהן אלמנט קומי מינורי, מתחרות נגד קומדיות של ממש.
  איך אפשר להשוות את כתום למשפחה מודרנית? אין לי שום קריטריון שמאפשר לי לעשות כזו השוואה.

 • Michael Ginzburg

  בחירות שלי:

  הקומדיה הכי טובה – לואי (אם כי כל קשר בין העונה האחרונה וקמדיה היה מקרי לחלוטין)

  הדרמה הכי טובה – בית הקלפים

  מיני סדרה הכי טובה – פארגו

  שחקנית ראשית – רובין רייט

  שחקן ראשי בדרמה – בראיין קרנסטון

  שחקנית משנה בדרמה – לנה האדי

  שחקן משנה בדרמה – פיטר דינקלייג'

  שחקן ראשי בקומדיה – ריקי ג'ארוויס

  שחקן במיני סדרה – מרטין פרימן

  שחקנית במיני סדרה – ג'סיקה לאנג

  שחקנית אורח בסדרת דרמה – קייט מארה

 • bella

  מי יכול להסביר לי למה כתום זה השחור זו סדרת קומדיה?

  לא מצליחה להבין את זה, ממד מן צחקתי יותר.

  • Michael Ginzburg

   ממה שראיתי, ה"הומור" של כתום באמת מביך ולא פוגע…

  • לדעתי זה אותו עניין כמו עם בנות, לואי שיימלס שנשלחה לקומדיה ולא קיבלה מועמדות (אל תתנו לי בכלל להתחיל עם העצבים לגבי זה) והאחות ג'קי.
   סדרות דרמתיות עם מעט קומיק ריליף, כנראה יכולות להיחשב כקומדיה, וכנראה שהיוצרים חושבים שיהיה להם יותר קל לזכות בקטגוריה הזאת.
   כן, זה יוצר לא מעט מועמדויות אבסורדיות. לדעתי החלוקה בין קומדיה לדרמה, שאולי הייתה קיימת פעם, לא רלוונטית לטלוויזיה של ימינו.

   • ocean

    שיעשו כבר קטגוריה ל"דרמה קומית" וזהו. במקביל שיעשו תיקנון לפי גיל בהצבעה. זה בוודאות יוביל למועמדויות וזכיות מוצדקות יותר.

 • Saturn

  התעלמות בוטה מ'האמריקנים' בקטגוריות המרכזיות. היא הייתה צריכה לתפוס את המקום של 'בלש אמיתי'.
  ובאמת? חדר החדשות מקבלת מועמדות לשחקן הראשי? תעיפו את דניאלס ושימו את ריס.

  ומה הקטע עם אחוזת דאונטאון? חשבתי שכבר לפני שנה-שנתיים לרוב כבר ירד מן הסדרה ומדובר בסבוניה מסוג ב'.

  • חנה

   האם המועמדות של דניאלס היא על העונה השנייה של חדר החדשות? בכל מקרה, מדובר במועמדות מיותרת לגמרי שהיתה בכיף יכולה ללכת למת'יו ריס.

  • יעל וזהו

   כמו שאמרו לי פה (עדיין בלונדון) כמה בריטים: דאונטון היא פשוט טלנובלה דרום אמריקאית ששמנו בה בגדים תקופתיים כדי לבלבל את האויב ולטעון שלא, מה פתאום אופרות סבון, אנחנו באמת צופים אך ורק בטלוויזיה איכותית.

  • miss bojarsky

   מסכימה לגבי האמריקאים, מחדל.

 • יעל וזהו

  אם אליסון ג'אני לא לוקחת את פרס השחקנית האורחת, אפשר לארוז הכל ולסגור את הטקס לעולמי עד.
  אם כי אפשר היה כבר לעשות את זה בשנה שעברה כשפרס השחקן הלך לג'ף דניאלס. כאילו, אנחנו אמורים להאמין שמישהו באקדמיה אשכרה ישב וצפה בפרק שלם של השעמומון הצדקני הזה כדי לברר את איכות המשחק בו?

  • miss bojarsky

   למרגו מרטינדייל מגיע לא פחות.

   • חנה

    מרגו מרטינדייל מלכה

  • SHULA

   זה טקס הזוי. עצם זה שנותנים פרסים בלי קשר לרמת ביצוע….גף דניאלס….נו באמת…איזה רושם הוא הותיר. העיקר לא לתת לג'ון האם בגלל שהוא נראה טוב

 • sky line

  עמק הסיליקון סדרה ענקית אבל ממש לא הקומדיה הטובה ביותר

 • תוהה

  למה כתום זה השחור החדש מתחרה על קטגוריית הקומדיה? ולמה בלש אמיתי לא נקראת מיני סדרה ואילו פארגו כן?

 • miss bojarsky

  נו, פחות או יותר הבולשיט הרגיל, אין לי כוח להתלונן אפילו.
  אם יש טיפה של צדק בעולם, טרמיי תזכה במיני סדרה. אבל היא לא.

  • Michael Ginzburg

   בקשר ל'טרמיי' – העונה הראשונה שלה נפלאה ממש ושאר העונות הרגישו לי כמו מיחזור, נעדרו מיקוד עלילתי והייתה התפזרות מאכזבת ומשעממת קצת. אבל אהבתי את הפוסט של ארז על הסדרה 🙂

 • צירפתי למעלה את הלינק לניתוח שלי על המועמדויות בוואלה.

  • אחלה ניתוח. חשבתי שכתום מועמדת על העונה השניה, זה משנה קצת את מחשבותי על המועמדיות שלה, אבל לא בהרבה.

 • ocean

  מעניין איזה פרק הגישה אליזבת' מוס – הפרק עם מייקל גינזברג שמאבד זאת לגמרי, או פרק המזוודה-2. כך או כך לא ברור איך היא לא נכנסה לקטגוריית השחקנית הראשית בהשוואה לתצוגת המשחק העלובה של קרי וושינגטון (אפליה מתקנת?) וליזי קפלן (ציצים. זה כל מה שהיא מביאה לסדרה).

  וול. אחזיק אצבעות לכל מה שקשור בויפ המדהימה, טרמיי, אליסון ג'אני ובנדיקט קמברבאץ' שלי ורק שלי.

 • תתש

  ללינה דנהם יש 3 מעומדויות לאמי על משחק בעוד שלאמי רוסום אין אפילו מועמדות אחת, והעולם שותק!

  לינה הדי היא בקביעות אחת מהשחקניות הכי חלשות במשחקי הכס והעונה הזאת הייתה העונה הכי חלשה שלה, אבל היא משחקת "אישה חזקה ומורכבת" לכן צריך להרעיף עליה מועמדות לאמי. אני מקווה שמישהי צעירה יותר מהקאסט של משחקי הכס תטיל אותה מטה שנה הבאה.

  • SHULA

   לינה דנהם מביאה משחק גרוע ומעצבן. לעומת זאת האור היחידי ב"בנות" מבחינת משחק היא שושנה

   • Michael Ginzburg

    ג'סה, ריי ואדם משחקים נהדר אבל ה"משחק" של האנה באמת מעיק. שושנה נשענת כבר 3 עונות על גימיק והיא יותר קריקטורה מאשר דמות אמיתית.

    • SHULA

     אני מוחה לגבי ג'סה. לטעמי היא אחת השחקניות היותר גרועות שנצפו במסך הקטן.

     • תתש

      +100

 • Eliav Gutman

  מפתיע אותי שצבי הנינג'ה מועמדת לסדרת האנימציה, מפתיע לטובה. זאת סדרה אנימציה מדהימה גם לילדים וגם למבוגרים יותר והיא כתובה נפלא, פשוט לא הערכתי שבאמי ייקחו אותה ברצינות כי היא מיועדת לילדים.
  אבל מאכזב שריק ומורטי לא מועמדים לסדרת אנימציה…

 • העט המרקד

  אני מנסה לתאר לעצמי תרחיש שבו מישהו, נניח, חבר באקדמיה לטלוויזיה, יושב ורואה פרק של "מייק ומולי". לאחר מכן, הוא ניגש לראות פרק כלשהו ב"חסרי בושה" – ולאחר מכן, הוא אומר לעצמו "כן, נראה לי שמליסה מקארתי עדיפה על אמי רוסום". אני באמת קמתי בבוקר לעולם שבו זו סיטואציה הגיונית ומתקבלת על הדעת?
  ואני אוהב את מליסה מקארתי! היא גוש של חן וקסם, אבל למען השם, למה שהיא תתפוס את המשבצת של אמי רוסום, שנותנת, שנה אחר שנה, את תצוגת המשחק הטובה ביותר של השנה, בטח ובטח על ידי אישה, בתפקיד הראשי, בקומדיה (או בדרמה, זה באמת לא משנה אם היא מתמודדת מול אידי פאלקו או רובין רייט – שדרך אגב, אם האחרונה לא זוכה זה גם יהיה מחדל). ביומיים האחרונים (שבמהלכם, מיינד יו, אני ועוד הרבה אנשים אחרים היו צריכים לרדת לממ"דים שלהם על מנת לתפוס מחסה) היו בליבי בדיוק שתי תפילות חרישיות – העפלה לגמר של ארגנטינה, ומועמדות לאמי רוסום ו-וויליאם ה. מייסי.
  ואני כל כך שמח בשביל מייסי! ככל שזה נוגע לפיונה, הופעה מגובשת וחזקה זה הסטנדרט, אבל מייסי לגמרי התעלה על עצמו בעונה האחרונה. אבל למה שרק קיוזאק, מייסי וג'ולי מייקלס, מתאמת הפעלולים של הסדרה (עדיין לא מצאתי איפה אפשר לברר עבור איזה פרק היא מועמדת) יזכו לכבוד הזה? נואל פישר, בתפקיד מיקי, היה שובר לב לחלוטין בעונה הזו, ננסי פימנטל, שכתבה את "אמילי" היפהפה (במקרה שלפתי שם של תסריטאית אחת שכתבה פרק שזכור לי במיוחד בעונה המיוחדת הזאת, אבל באמת הייתי יכול לשלוף כל שם אקראי של אחד מהתסריטאים שעבדו על העונה הזו – בערך בכל פרק נתון מופיעות לפחות כמה סצנות שמעיפות אותי לשמיים מרוב שהן כתובות היטב), או מארק מיילוד, שביים את "לזרוס" ובכך חתם את העונה עם הסצנה הכי יפה השנה בטלוויזיה.

  אבל בראש ובראשונה – אמי פאקינג רוסום. בכל פעם שאני רוצה להבהיר לאנשים משחק טוב מול מצלמה מהו, אני מראה להם את הסצנה הזאת https://www.youtube.com/watch?v=39VNoZ64lmk (אני יודע שהיא מהעונה השלישית, אבל היא בעיני showcase מוחלט ליכולות של רוסום). מליסה מקארתי ב"מייק ומולי" (לעומת, נניח, פאלקו, דרייפוס או פוהלר – שחקניות אדירות שהרוויחו לגמרי את המקומות שלהן בקטגוריה הזו, גם אם גיוון בהופעות המועמדות היה יכול להיות נחמד מצד האקדמיה) פשוט לא מספקת דברים כאלה. לפחות הייתם שמים במשבצת הזאת איזו קובי סמולדרס או משהו.

  • מסכים עם הכל, למעט ה"ראש ובראשונה" (או לפחות אם לא היית מתעלם ממנו): ג'רמי אלן ווייט. פרנק מיצה את מקומו בסדרה מזמן, כיום ליפ הוא הוא הדמות הראשית הגברית, וממלא את הנישה בהצלחה מרובה.

© עידו ישעיהו