המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/07/2014 בקטגוריה ‏כללי

The Goldbergs (2013) - 01x23

זית על מא, השקר של לאנס ארמסטרונג, פרק אחרון לעונה של הגולדברגים, המלוק גרוב, הנותרים, פרויקט מסלול, חליפות, דם אמיתי, קרוסבונז, מחשבות רצחניות, גרייסלנד. שלל מהנכר: Power.

בערוץ 8 ב-22:00, זית על מא – שמן על מים.
מועמד לפרס הסרט התיעודי הישראלי הטוב ביותר – פסטיבל ירושלים 2014. בשנת 2006 החליט כמימיש אוזן לעלות עם אשתו וחמשת ילדיו מג'רבה (אי בתוניסיה) לארץ ישראל. משפחת אוזן הגיעה למקום הטבעי ביותר עבורם, מושב בית הגדי, שרוב תושביו עלו מג'רבה בשנות החמישים. אלא שאז המציאות בארץ החדשה טופחת על פניהם: תושבי המושב מבקשים לסלק אותם מביתם ולהוקיע אותם מהמושב בשל היותם "פרימיטיביים ולא מתורבתים". הסרט מספר את סיפורו של כמימיש, שרוצה להתפרנס בארץ בכבוד באמצעות בניית דיר כבשים. כמימיש רותם למשימה את כל בני הבית, ומתוך כך נחשף המתח בין הילדים, שמבקשים להשתלב בארץ החדשה, לבין האב, שחש כי איבד את כבודו. מול הקשיים הרבים שניצבים בפניהם עומדים שני פתרונות: להישאר בארץ ישראל ולהיאבק על ביתם או לחזור לארץ מולדתם בתוניסיה. בימוי: רובי אלמליח.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, לאנס ארמסטרונג: השקר.
פסטיבל ונציה 2013, פסטיבל טורונטו 2013. בכורה טלוויזיונית למסמך על אחת הדמויות המרתקות של המאה ה-21. רוכב האופניים האגדי לאנס ארמסטרונג, שהפך לסמל להצלחה והתגברות על כל המכשולים, ונתן תקווה למיליוני חולי סרטן ברחבי העולם, לאחר שניצח את המחלה והגיע לפסגת היכולת האנושית בתחרות הספורט הקשה ביותר שקיימת – "הטור דה פרנס". רק לאחר כמה שנים התגלה שארמסטרונג השתמש במשך שנים בסמים וסטרואידים, שיקר ורימה פחות או יותר את כל העולם. אלכס גיבני, שעשה סרט על פועלו של ארמסטרונג בעבר, חוזר אליו בכדי להתעמת אתו על פשעיו בסרט המטלטל והמרגש הזה על עלייתה ונפילתה של אגדה.

סרטים

בכן 3 ב-22:00, השור הזועם.
סרטים שחייבים לראות. סרטו של מרטין סקורסזה החזיר אותו לצמרת הקולנוע העולמי אחרי שנים של דכדוך והתמכרות לסמים. הסרט היה מועמד לשמונה פרסי אוסקר, וזכה בשניים – על העריכה לעורכת הקבועה של סקורסזה, תלמה סקונמייקר, ולשחקן הראשי רוברט דה-נירו. הופעתו של דה-נירו נחשבת לאחת מתצוגות המשחק הגדולות בתולדות הקולנוע, בין השאר בזכות השינוי הפיזי העצום שעבר כאשר העלה 27 קילוגרם לתפקיד. הסרט נבחר למקום ה-24 ברשימת הסרטים הגדולים ביותר של מכון הסרטים האמריקאי ולמקום חמישי ברשימת מאה הסרטים הטובים ביותר של כל הזמנים של השבועון אנטרטיינמנט ויקלי. הוא ממוקם במקום ה-109 ברשימת הסרטים הגדולים בכל הזמנים של אתר IMDB.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לעונה של הגולדברגים בכן קומדיה ב-20:00.
חליפות 4 בכן דרמה ב-21:15.
פרויקט מסלול 10 בחם 3 ב-21:30.
גרייסלנד בכן דרמה ב-22:00.
קרוסבונז בכן פעולה ב-22:00.
שני פרקים ברצף של המלוק גרוב 2 בכן או ב-22:00.
מחשבות רצחניות (אלה שהורגים) בכן פעולה ב-22:45.
דם אמיתי 7 בכן או ב-5:00.
הנותרים בכן או ב-6:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו