המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/07/2014 בקטגוריה ‏כללי

אליסיום, אקס פטריוט, מסיבת בית, בתוך הערפל, עשה להם ת'מוות, הפעם הראשונה, מלון בקליפורניה, הרגי בשבילי, זירת הפשע, ילדי האנרכיה, קוד שרוף, הרודן, שוות בקליבלנד, איש משפחה, מגויסים, האח הגדול, הוואי חמש אפס, על טבעי, בחורה חדשה, אמריקן איידול, משפחה מודרנית, משפחת סימפסון. שלל מהנכר: קרוסבונז, Real Time with Bill Maher, גרהם נורטון, Friday Night Dinner, Girl Meets World.

סרטים

בכבלים,
בדרמה חמה ב-14:00, הרגי בשבילי.
דרמת מתח בכיכובה של קייטי קאסידי (הסדרה "החץ"). לאחר שהשותפה שלה נעלמה, אמנדה מוצאת שותפה חדשה בדמות היילי, סטודנטית צעירה שמנסה לברוח מעברה האלים ומאביה הסאדיסט. אמנדה עצמה מנסה לשקם את חייה לאחר שנמלטה מהחבר האלים שהתעלל בה. כאשר חברה לשעבר של אמנדה מצליח למצוא אותה, הוא מגיע לביתה ותוקף אותה. למזלה, היילי מגיעה בדיוק בזמן ומנחיתה על הגבר מהלומת מוות. כעת שתי הבחורות כורתות ביניהן ברית, כשהיילי משכנעת את אמנדה לגמול לה באותו אופן – לחסל את אביה האלים ולסלק את הסכנה שמרחפת מעל חייה. גם עם דונאל לוג.

בזהב חם ב-14:55, אקס-פטריוט.
מותחן פעולה בכיכובם של אהרון אקהרט ("האביר האפל") ואולגה קורילנקו ("קירות", "קוונטום של נחמה"). מה הייתם עושים אם יום אחד הייתם באים לעובדה ומגלים שהיא נעלמה כאילו לא היתה מעולם? אין משרד ואין עובדים. החלום או הסיוט של עובדים רבים מתגשם בחייו של בן לוגאן (אקהרט), סוכן מיוחד לשעבר של ה-CIA שעובד בחברה שיום אחד פשוט נעלמת. כשלוגאן ההמום מגיע לעבודה הוא מגלה שאין משרד, אין עובדים וחמור מכל – אין זכר לקיומו שלו ולמשכורת שלו בחשבון הבנק. כשלוגאן מתחיל לחקור את העניין, הוא מגלה במהרה שהוא ובתו מיועדים להשמדה ופותח במרדף עוצר נשימה להצלת חייהם.

בעיקר חם ב-15:00, מלון בקליפורניה.
דרמה קומית עטורת כוכבים, בראשם ג'יין פונדה, אלן אלדה, מייקל קיין, וולטר מתיאו וגם מגי סמית, שקטפה את פרס האוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר. הסרט, שמבוסס על מחזה מאת ניל סיימון, עוקב אחר קורות ארבע קבוצות שונות של אורחים השמגיעים להתאכסן במלון בבוורלי-הילס, בזמן טקס חלוקת פרסי האוסקר בלוס אנג'לס. ביל והאנה הם זוג גרוש ששוכר סוויטה משותפת, במטרה לדון מי יקבל את המשמורת על בנם. סידני ודיאנה הם זוג כוכבים הוליוודים ששוכר סוויטה במלון לקראת השתתפותם בטקס האוסקר. ו-וויליס וצ'אנסי הם שני רופאים שחורים שמביאים את משפחותיהם לחופשה משותפת שהופכת עד מהרה לסיוט. גם עם אליין מיי, ביל קוסבי, ריצ'ארד פריור ביים הרברט רוס ("שחק אותה סם", "מגנוליות מפלדה") (ארה"ב 1968).

בכיף חם ב-16:00, הפעם הראשונה.
דרמת נעורים רומנטית על אהבה ראשונה של שני תיכוניסטים. דייב הרגיש והחמוד מאוהב בנערה מושלמת ובלתי מושגת. הוא מרבה לחשוב עליה אבל מפחד לעשות כל צעד ממשי בכיוון. אוברי חובבת האמנות לומדת בבית ספר תיכון אחר ויוצאת עם נער שלא ממש מבין אותה. דייב ואוברי נפגשים במקרה במסיבה של חברים ומגלים שיש להם הרבה דברים משותפים. במשך סוף שבוע שלם הם מבלים יחד, מתקרבים ולומדים להכיר אחד את השני וגם מתאהבים לראשונה בחייהם. עם דילן אובראיין, בריט רוברטסון, ג'יימס פרשוויל ("ממלכת החיות"), קרייג רוברטס, ויקטוריה ג'אסטיס. ביים ג'ון קסדן (בנו של הבמאי הנודע לורנס קסדן).

בפעולה חמה ב-22:00, עשה להם ת'מוות, מאלון.
מותחן פעולה ברוח הפילם נואר בכיכובו של תומאס ג'יין ("המעניש"). מאלון הוא בלש פרטי קשוח שידו תמיד על העליונה. כאשר הוא נשכר ע"י אישה מסתורית להחזיר מזוודה מבית מלון, הוא מגלה שנקלע למשימה מסוכנת הרבה יותר מכפי שחשב תחילה, כאשר מתברר כי המזוודה החשאית מכילה סוד בעל ערך רב. מאלון יעשה הכל כדי לשמור עליה, ובדרך הוא נאלץ להתייצב מול חבורת גנגסטרים אכזרית שמנסה להשיג את המזוודה לעצמה. גם עם וינג ריימס, אלזה פטאקי, פרנץ' סטיוארט.

בעיקר חם ב-22:00, בתוך הערפל.
דרמת מלחמה חזקה שזכתה לשבחים רבים ובפרס יוקרתי בפסטיבל קאן 2012. בשנת 1942, ביערות בלארוס שנמצאים בשליטת צבא הכיבוש הנאצי, פרטיזנים מקומיים נאבקים מאבק מר באויב הגרמני האכזר. כשהם מצליחים לפגוע ברכבת נאצית ולהוריד אותה מהפסים, שלושה פרטיזנים נתפסים ומוצאים להורג ע"י הגרמנים. סושנייה, פועל פשוט שגר בכפר סמוך, נעצר אף הוא בחשד לפיגוע אך קצין נאצי מחליט לשחרר אותו. חבריהם למחתרת של התלויים מגיעים למסקנה שסושנייה הוא משתף פעולה עם הגרמנים ולכן ניצל מהגרדום. כשהשמועות על בגידתו של סושנייה מתרבות בסביבה, שני פרטיזנים נשלחים מהיער כדי לנקום בו. לאחר שהם מוציאים אותו מביתו ומוליכים אותו ביער לקראת מותו, השלושה נקלעים למארב וסושנייה מוצא עצמו במצב בלתי אפשרי, כשעליו לקבל החלטה מוסרית קשה בתוך הגיהנום של המלחמה. הסרט מבוסס על ספר מאת ואסילי ביקוב.

בכיף חם ב-22:30, מסיבת בית: הלילה זה הלילה.
סרט טרום-קולג' גס ופרוע כמיטב המסורת של סרטי "אמריקן פאי" ודומיהם. כריס מוכן ללכת לקולג' ואינו יכול לחכות כבר לכל החוויות שמחכות לו שם. אולם דבר אחד מפריע לו – עליו לנטוש מאחור את חברו הטוב ואת הנערה עליה הוא דלוק מאז כיתה ב'. כריס מחליט להתמודד עם הבעיה בצורה הכי קולג'ית שהוא מכיר ועורך בביתו מסיבה מטורפת, אחרונה בהחלט, שהופכת כמובן לאסון.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, אליסיום.
מד"ב שובר קופות שביים ניל בלומקאמפ ("מחוז 9") בכיכובו של מאט דיימון. המאה ה-22 – כדור הארץ התדרדר כל כך עד שכל העשירים שיכלו להרשות לעצמם קמו ועזבו ל'אליסיום', מושבה יוקרתית ומבודדת אי שם בחלל שבה ניתן לרפא כל מחלה. כל השאר נשארו לעבוד בפרך ולהיאבק על השאריות. מאט דיימון מגלם את אחד מאותם המונים חסרי מזל וכסף המוצא עצמו בעל כורחו מוביל מבצע פלישה לאיזור המאובטח של אליסיום. אם יגיע לשם יוכל להציל את חייו ולהקנות תקווה לכל האנשים שנשארו למטה, אולם בדרכו ניצבים צבא המאבטחים הקשוח של אליסיום, אותו מנהיגה ביד רמה שרת הביטחון חסרת הרחמים (ג'ודי פוסטר).

ולא לשכוח:
אמריקן איידול בערוץ 1 ב-14:45.
משפחת סימפסון 23 בכן קומדיה ב-17:50.
בחורה חדשה 3 בכן קומדיה ב-18:15.
משפחה מודרנית 5 בכן קומדיה ב-18:40.
על טבעי 9 בכן פעולה ב-19:00.
מגויסים בכן קומדיה ב-19:05.
איש משפחה 12 בכן קומדיה ב-19:30.
שוות בקליבלנד 5 בכן קומדיה ב-19:55.
הוואי חמש אפס 4 באזור חם ב-20:15.
האח הגדול בערוץ 2 ב-21:00.
זירת הפשע 12 באזור חם ב-21:00.
קוד שרוף בכן או ב-21:30.
הרודן בכן או ב-22:15.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו