קומיקומיוניטי 2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/07/2014 בקטגוריה ‏חדשות
Community Comic Con 2014

צילום: Tonya Wise/Invision/AP

זה לא סוד שמצאתי את העונה הרביעית של "ארסטד דיבלופמנט" איומה ושאני מתכחש אליה ובדעתי מסרב להכליל אותה כחלק מהסדרה. החבל הארוך מדי שמספקת נטפליקס, לצד אילוצי לו"ז הנובעים מהקאסט העסוק, גרמו למיץ' הורביץ' לשנות תבנית – פרקים ארוכים מכפי שהכרנו (במקום 21 דקות הם הגיעו לפחות ל-30) וכאלה שמתמקדים כל פעם בדמות אחרת.

מול תהליך דומה עומדת כעת "קומיוניטי", שאחרי חמש עונות ב-NBC בוטלה ונגאלה על ידי יאהו. ההבדל המשמעותי: זה קרה ממש בסמוך לביטול, כך שהקאסט עדיין כולו קשור בחוזה ולא צריך ללקט אותו משאר מפעלותיו. אתמול התקיים פאנל "קומיוניטי" בקומיק-קון בסן דיאגו בנוכחותם של הרמון, יד ימינו בהפקה כריס מקנה, ג'ואל מקהייל, גיליאן ג'ייקובס, ג'ים ראש ודינו סטמאטופולוס (סטאר-ברן וכותב ומפיק בסדרה). כאשר הרמון נשאל למה ניתן לצפות בעונה השישית, הוא מיד מניח את דעתי: "'קומיוניטי' שהצופים מזהים צריכה להיות שם… אין לי תוכניות גדולות ומגוחכות. הפילוסופיה שלי היא: נסה לעשות את אותה התוכנית, ואפשר לחוסר הגבולות להיות מורגשים [1]. אני לא רוצה לשנות את המתכונת עד כדי כך שאנשים יחשבו, 'זו תוכנית חדשה'". הדברים האלה גורמים לי לסבור שגם הרמון לא משתגע על העונה הרביעית בסדרה של חברו הורביץ, אבל מן הסתם זו סתם השלכה פרטית שלי.

[1] את זה פחות אהבתי לשמוע, כבר בעונות הקודמות הרגשתי את חוסר הגבולות ולא תמיד זה דבר טוב.

הבדל משמעותי נוסף מיצירותיה של נטפליקס שנחשף אתמול בפאנל: יאהו תספק פרק אחד בשבוע ולא תשחרר את כולם בבת אחת, השבח לאל. מתי תשודר העונה החדשה? לא בדיוק ברור. יאהו תשדר את הפרקים כאשר יהיו מוכנים, אבל הרמון אומר שהוא רק יתחיל לכתוב במהלך הסתיו, כך שלדעתו זה יקרה בסביבות דצמבר, אבל סביר יותר להניח שמתישהו בתחילת 2015. כפי שניתן לצפות, מישהו מהקהל צילם את הכל והעלה ליוטיוב, הנה זה באיכות לא רעה.

תגיות:
© עידו ישעיהו