אורפן בלאק 2.10: באמצעים שלא נוסו מעולם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/06/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "אורפן בלאק" עונה 2 פרק 10, סיום העונה השנייה בקצרה

Orphan Black - 02x10 - By Means Which Have Never Yet Been Tried

קצת מצחיק להגיד את זה על סדרה שדורשת כל כך הרבה מהכוכבת שלה ונותנת לה כל כך הרבה בתמורה, אבל לאורך כל הצפייה בעונה השנייה של "אורפן בלאק", כמו בקודמתה, אני מרגיש שטטיאנה מסלאני מתבזבזת בה. גם מלבדה ניתן למצוא כאן שחקנים מעולים, והסדרה בכלל לא רעה, אבל הסיבה היחידה שאני חוזר פעם אחר פעם היא טטיאנה. אני מאמין לה בכל דמות (אפילו קצת בתור טרנס), היא מגלמת כל אחת מהן באופן כה שונה וזיקיתי, ויודעת להביע אצל כל אחת מהן את אותו רגש בדרכים שונות – היא באמת פנומנלית. בעונה הזו נדמה שיותר מאי פעם טטיאנה נדרשה לכמות עבודה בלתי אפשרית, כאילו יתר העונה לא הייתה תובענית דיה. והאמת – הפעם זה היה מורגש. יותר מפעם אחת לאורך הפרק האחרון נדמה היה לי שהיא לא ממש מאופסת ומשחקת פחות טוב מאשר בדרך כלל. ובכל זאת, הסדרה הזו קטנה עליה.

קשה לי להניח את האצבע על הסיבה לכך שלדידי "אורפן בלאק" לא מצליחה להתעלות. למרות העובדה שעל פניו היא עושה דברים נכון, מספקת מהפכים עלילתיים נאים ודפוסיה השיבוטיים הסינתטיים מייצרים לא מעט רגש, אני מרגיש שהיא חסרה שאר רוח וזה מונע ממנה להפוך לסדרה גדולה. הפרק האחרון של העונה סיפק בפועל כמה רגעים טובים שכאלה – הטוויסט עם מישל פורבס היה אחלה, כך גם העיפרון בעין של רייצ'ל, משולש הלנה-ארתור-פליקס תמיד חמוד (בכלל, אני כל כך שמח שלא הרגו את הלנה, דמות אדירה), האיחוד של כל האחיות היה נהדר והגילוי על השיבוט הגברי היה נחמד ומתבקש, אם כי יש לשחקן הזה סטנדרטים גבוהים לעמוד בהם. ובכל זאת, בידיים של יוצרים מוכשרים יותר "אורפן בלאק" הייתה יכולה להיות גדולה.

בסופו של דבר העונה השנייה הייתה בעיניי טובה מקודמתה, ומי יודע, אולי "אורפן בלאק" עוד תהפוך בהמשך לסדרת מופת. כרגע אני בעיקר מחכה שטטיאנה תגיע אל הגיג המשמעותי הבא שלה ותקטוף את הפירות על המפגן המרשים שלה כאן.

תגיות:
  • miss bojarsky

    מבחינתי טטיאנה עשתה עבודה מופלאה גם בפרק הזה, הסצינה של ארבע הקלוניות ביחד הייתה פשוט יוצאת מן הכלל. מה שלקה בחסר היה הפן הטכני – בסצינת הריקוד ממש אפשר היה לראות שמדובר בחיבור ועבודה עם מסך ירוק. אבל לאור זה שאין להם תקציב של סרט הוליוודי והמורכבות שזה דרש, אין לי טענות.

    אני מבינה מה אתה אומר לגבי הסדרה. אני מאד נהנית ממנה כפי שהיא, אבל כן, היא יכלה להיות יותר. לצערי הפרק של טוני קצת הוריד לי מההערכה כלפי הסדרה וזה המשיך איתי לשני הפרקים האחרונים, על אף שהם חזרו לרמה הרגילה והפרק האחרון באמת היה אחלה. כל הרגעים שציינת בהחלט היו טובים. ומיכאל הויזמן כהרגלו שדרג את המצב. יהיה מאד מעניין לראות מה הם יעשו עם הקלונים הגבריים, באמת קצת קשה להאמין שהבחור יצליח להשתוות לטטיאנה. גם קצת חבל לי שזה דווקא הוא ולא נניח, השחקן של פול (אם זה היה קאל בכלל הייתי מתעלפת מאושר).

    • Mika Gill

      לגמרי! בעיקר לגבי המשפט האחרון 🙂

© עידו ישעיהו