פארגו 1.09: שועל, ארנבת וכרוב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/06/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "פארגו" פרק 9

Fargo - 01x09 - A Fox, a Rabbit and a Cabbage

או, כן. ככה בדיוק. סוף סוף המרכיבים של הסדרה הזו מניבים את מה שנדמה כמלוא הפוטנציאל שלה, פרק שאני יכול לומר בפה מלא שממש נהניתי ממנו. עד כדי כך שאני אפילו נהנה לחשוב על המשמעויות של שם הפרק שלו. התשובה, אגב, לחידה של קי: האיש צריך לחצות את הנהר עם הארנבת, להשאיר אותה ולחזור. לאחר מכן הוא מעביר השועל, לוקח את הארנבת ומחזיר אותה. לאחר מכן הוא מעביר את הכרוב, משאיר אותו עם השועל וחוזר. לבסוף הוא לוקח את הארנבת ועובר אל הצד השני. אז איך לסטר מעביר את אשתו ואת חייו מעבר לנהר בלי שמאלבו יטרוף את כולם?

החיבה של מאלבו לזריעת הרס היא בהחלט אחד הדברים החינניים בסדרה מאז תחילתה. קשה שלא לשער כי הסיפור של לו סולברסון, אביה של מולי, על הגופות שנתקל בהן במסגרת עבודתו כשוטר מדינה ב-1979, קשורות אף הן למאלבו (נדמה היה שלו קולט שיש במאלבו משהו מפלצתי, הוא הביט בו בחשד לאורך כל השיחה שלהם ולא חשף את מיקומו של לסטר בשום שלב). הוא עשה זאת שוב עם דיירי הבית הישן של לסטר, מפחיד את הילדים עם רוחות רפאים. וכמובן, הוא עשה זאת בסצינה האדירה במעלית בנון שאלאנט מענג.

רק בפרק הנוכחי קיבלה הקפיצה בזמן את ההצדקה לה. הביטחון העצמי המופרז של לסטר, מיקומו ומראו (המצוין) הנוכחי של לורן מאלבו. לסטר נעמד מולו במעלית והתעקש ש"לא", הגולם קם על יוצרו. מבטיו של בב"ת היו ממש מדהימים בניואנסים שלהם, מאבק בין השטן השוכן בו לדמות הדוקטור החביב עם ההומור המטופש. איזו השקעה מצדו, ללמוד רפואת שיניים מעשית לשם משימת חיסול, זהות בדויה לאורך חצי שנה ומאות אלפי דולרים. כה חובב לצון מאלבו עד שההתעקשות ההיבריסית של לסטר, שהורידה הכל לטמיון, עברה מבחינתו ולו כי היה לו כיף לראות את פרצופו המזועזע של "חברו" רגע לפני שירה בו. פשוט מעולה.

גם חדלות האישים של אנשי החוק זכתה לתיקון מסוים בפרק הזה. קי ופיל קופצים על ההזדמנות הראשונה לתקן את השטות שלהם, ובכך סוף סוף מזכים את ביל האידיוט בסמי-נזיפה ואת מולי בעידוד ושבח על האובססיה שלה עם לסטר ועם האמת. ולסטר עצמו – טוב, זה היה ממש מעורר פליאה. הפסיכוטיות של מאלבו דבקה בו, כך נראה. במרתף ביתו של לסטר ראינו ציוד לצייד, ומעט אחרי כן נוכחנו לדעת שהאיש יודע להשתמש בפיתיונות. העובדה ששלח את לינדה אשתו במקומו אל המשרד היא דבר אחד, אפילו העובדה שנתן לה ללבוש את המעיל האדום הכה-מזוהה שלו, אבל כאשר אמר לה להרים את הכובע על ראשה כבר נעשה ברור שהוא מקווה כי אם מישהו אורב לו, הוא יטעה לחשוב שלינדה היא לסטר. כך מצאה רעיה נוספת של לסטר את מותה האלים.

תגיות:
© עידו ישעיהו