המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/06/2014 בקטגוריה ‏כללי

השמים נופלים, מי נתן לך רישיון, ילדי חצות, אמהות, טים מצייר ורמיר, בחזרה למשחק, אחת אפס אפס, ניקיטה, המלכה הלבנה, 24, עד סוף העולם. שלל מהנכר: עונה רביעית וחדשה של זאב צעיר, הופרדו בלידתן, The Fosters, פשעים חמורים, Murder in the First, Badults, לונגמייר, הרווקה, מאהבות (האמריקנית), מאסטרשף, 24, של מי השורה הזאת, היפה והחיה, The Boondocks.

מונדיאל 2014
בערוץ 2 ב-19:00, איטליה-אורוגוואי.
בערוץ 1 ב-19:00, קוסטה ריקה-אנגליה.
בערוץ 1 ב-23:00, יוון חוף השנהב.
בערוץ 33 ב-23:00, יפן-קולומביה.

בערוץ 1 ב-22:00, מי נתן לך רישיון.
סדרה קומית בת 11 פרקים העוסקת בשלוש נשים צעירות המחליטות "לקחת את ההגה לידיים" ולשנות את גורלן. שלוש הצעירות, השונות אחת מן השנייה, היו כבולות כל אחת בסבך מגביל משלה. חנין – בתו של בעל מונית ערבי מיפו, משתחררת משליטתו של אביה ומהחלומות שהוא כופה עליה, ומממשת את עצמאותה ע"י אחיזה בהגה. אוריאלה – בת עשירים, מתפתחת מנכה רגשית, בטלנית וריקנית למישהי שמסוגלת לכלכל את עצמה, לעשות ויתורים ולגלות רגשות ורצונות. היא מסרבת להינשא לארוסה העשיר, ומתאהבת באיטלקי ששכרה כנהג ללימוזינה שלה. ריקי – שנגררה לחיי בורגנות שלא מרצונה, משתחררת מהם ובוחרת למה ולמי כן להיות מחויבת. היא מתלבטת לגבי בת זוגתה ההריונית ולעתידן המשותף.בצד הרעיון של שחרור ובניית כוח נשי, הסדרה נוגעת באופן קליל בסוגיות שונות של שוביניזם, יחסים חד-מיניים, יחס לחיות, עריכת ברית מילה, הריונות והבאת ילדים לעולם, ועוד. שחקנים: שמרית לוסטיג (אוריאלה), לירון ויסמן (ריקי), מונא חווה (חנין), חני נחמיאס, נירו לוי ועוד. בתפקיד טוטו, נהג הלימוזינה האיטלקי – דוד אינפנטיני, שחקן איטלקי. תסריטאית ראשית: דניאלה דורון.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-23:10, אימהות.
בכפר הסיני הצפוני מא, כמעט כל הנשים מעוקרות או עונדות התקן תוך רחמי למניעת הריון לאחר הולדת ילדם הראשון. אישה אמיצה אחת מחליטה להילחם בגזירה ולא לעבור את ניתוח העיקור שכופה עליה הממשלה. מדיניות "הילד האחד" שנקבעה על ידי הממשל הסיני בשנת 1979, מעמידה את הנשים הסיניות בקונפליקט עמוק בין הכמיהה שלהן לילדים נוספים לבין העונשים הקבועים בחוק לנשים היולדות יותר מילד אחד. במאי הסרט חוזר לכפר מא בו גדל ומצטרף אל פקידי הממשלה שתפקידן ללכוד את ראנג-ראנג, מורה בבית ספר יסודי ותושבת הכפר המסרבת לעבור את ניתוח העיקור. אנו מקבלים הצצה לבירוקרטיה האכזרית שמונעת מהנשים הסיניות את זכותן הבסיסית ללדת ילדים. הסרט שופך אור על סין הכפרית שנשכחה על ידי העולם הגדול וחושף את ההשפעה האמיתית והקשה של תכנון משפחה בכפוף למדיניות הממשלה.

בלוויין,
בכן פעולה ב-22:00, השמים נופלים.
עונה רביעית וחדשה במרחק של יומיים מארה"ב.

בכן תעו ב-22:00, טים מצייר ורמיר.
מועמד לפרס ה-BAFTA ותא המבקרים האמריקאי. לממציא טים ג'ניסון יש אובססיה אחת מוחלטת: עבודותיו של הצייר ההולנדי יוהנס ורמיר (שפרק מחייו הוצג בסרט "נערה עם עגיל פנינה" משנת 2003), שנחשב לאחד הציירים הגדולים והחשובים ביותר בהיסטוריה. ג'ניסון מנסה לשחזר את הישגיו של ורמיר דרך ניסויים באור ובטכנולוגיה, ולהתחקות אחר כשרונו העצום של הצייר והדרך בה הקדים את זמנו, באופן בו קלט את הריאליזם של האור ושל הדמויות אותן צייר. הבמאי טלר (בעצמו קוסם/שחקן/מפיק/במאי מועמד לאמי), מתלווה אל ג'ניסון המקסים בחיפושיו ובחקירותיו עד שיפצח את הגאונות מאחורי הצייר.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, ילדי חצות.
פסטיבל הקולנוע של כן. עיבוד לספרו מעורר המחלוקת של סלמן רושדי בבימויה של הבמאית ההודית הידועה דיפה מהטה. ב 15 באוגוסט 1947, ערב הכרזת העצמאות של הודו, מוחלפים שני תינוקות זה בזה בבית חולים בבומביי. האחד אחד ניתן לקבצנית מסכנה ובודדה, והשני לזוג עשיר ותומך. שנים לאחר מכן חייהם של השניים נשזרים באופן מסתורי וסבוך במסעה המטלטל של הודו המודרנית והאגדתית בד ובד עם נצחונותיה ואסונותיה.

ולא לשכוח:
עד סוף העולם בערוץ 10 ב-21:00.
המלכה הלבנה בחם 3 ב-21:30.
אחת אפס אפס 2 בערוץ 10 ב-22:00.
בחזרה למשחק בכן דרמה ב-22:00.
ניקיטה 3 באזור חם ב-22:45.
24 – לחיות עוד יום בכן או ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו