המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/06/2014 בקטגוריה ‏כללי

Hitler Jurassic Zoo

הנותרים, פרויקט מסלול, פיצוץ אוכלוסין, אלוהים אוהב את אוגנדה, מפלצות היורה של היטלר, המשך שמינית הגמר, פרק אחרון של במוקד המהפכה, חליפות, דם אמיתי, הקול, קרוסבונז, מחשבות רצחניות, גרייסלנד, הלינק+, הגולדברגים, המטורפים, מייקל. שלל מהנכר: Power, Britain's Got Talent.

מונדיאל 2014: שמינית הגמר
בערוץ 1 ב-19:00, הולנד\מקסיקו.
בערוץ 2 ב-23:00, קוסטה ריקה\יוון.

בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-21:00, מפלצות היורה של היטלר.
כחלק מהחלום המטורף של הנאצים, שרצו לקיים אלף שנים של הרייך השלישי, הם פיתחו תכניות מפורטות להתיישבות ארית והקמת פארקים נרחבים שישמשו לציד חיות "אריות". גרינג והימלר הפעילו את מיטב המדענים כדי שיוציאו לפועל את התכנית השאפתנית של מניפולציה גנטית, שהייתה אמורה לשנות את סדרי הטבע.

בכבלים,
בחם 3 ב-21:30, פרויקט מסלול.
עונה עשירית ולא חדשה.

בערוץ 8 ב-23:00, פיצוץ אוכלוסין.
זהו סיוט שממנו פחדו במשך שנים: אוכלוסיית העולם חצתה את השבעה מיליארד בני אדם. המשאבים מתדלדלים, הרים של פסולת רעילה נצברים, רעב ואקלים הפכפך נפוצים יותר ויותר. האן אלו תוצאות של התפוצצות אוכלוסין? מהו המספר המקסימלי של אנשים שהעולם יוכל להכיל? ומהי הדרך להתמודד עם המשבר שבדרך? הסרט בוחן את ההשפעה העמוקה של הצמיחה המסחררת באוכלוסיית העולם, הן בבני אדם והן בסביבה. בעוד הגידול הצפוי באוכלוסייה אנושית צפוי לבוא דווקא ממדינות העולם השלישי, לאורח החיים המערבי יש את ההשפעה הגדולה ביותר על כדור הארץ והיא גוזלת משאבים רבים יותר. האם זו החובה של האנושות להתחייב לא רק למשפחות קטנות יותר, אלא גם לשינוי בדרך החיים למען הדורות הבאים ולמען כדור הארץ?

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אלוהים אוהב את אוגנדה.
סרט עטור פרסים, אחד מהבולטים ביותר ב-2013, המתעד את הניסיונות של האוונגליסטים האמריקאים להפיץ את תורתם באמצעות הקמת בתי-ספר ובתי-חולים, שמקדמים את האג'נדה הדתית הקנאית שלהם. הסרט, שעורר הדים רבים בארה"ב, עוקב אחר מנהיגים אוונגליסטים כריזמטיים וממומנים היטב – הן באמריקה והן באוגנדה – שמטרתם המיסיונרית המוצהרת היא לחסל "חטאים מיניים" (כאשר ברקע עונש המוות להומוסקסואליים) ולהמיר את תושבי אוגנדה לנצרות הפונדמנטליסטית החשוכה. תוך שימוש בסינמה וריטה, ראיונות וחומרים ממצלמות נסתרות, מציג הבמאי זוכה האוסקר רוג'ר רוס וויליאמס את פועלם האגרסיבי של האנשים שרוצים "להציל מיליוני נפשות".

בכן או ב-5:00, הנותרים.
סדרת הקיץ החדשה והמבטיחה של HBO, מהרוח החיה שמאחורי "אבודים", דיימון לינדלוף. הסדרה מתרחשת אחרי מאורע נדיר – 2% מאוכלוסיית העולם נעלמת ברגע אחד ללא שום הסבר. העולם נאבק כדי להבין מהו ההסבר להיעלמותם של יקיריהם ומה הם עתידים לעשות מעכשיו. הסדרה עוסקת באותם 98% הנותרים, שנשארו בעולם ובמשפחה המתקשה לתפקד ולהשאר יחד בסדר החברתי החדש. אחת הדמויות המרכזיות הוא קווין גארווי (ג'סטין ת'רו, "מולהולנד דרייב", "עמוק באדמה", "ג'ון אדמס"), אב לשניים ומפקד תחנת המשטרה בפרוור ניו-יורקי קטן, המנסה לשמור על מראית עין של "נורמליות" כאשר המושג כבר חסר משמעות. בעולם שבו הכל השתנה, בו חלק מהאנשים מחליטים לוותר על החיים וחלק אחר גומר אומר למצות את החיים עד תום. קווין צופה במשפחתו מתפרקת מול עיניו, כשברקע אלימות יוצאת משליטה, כתות מוזרות והתאבדויות המוניות. הסדרה מבוססת על ספרו רב המכר של תום פרוטה, The Leftovers. פרוטה מפיק יחד עם לינדלוף, שרה אוברי ופיטר ברג ("אורות ליל שישי), שגם ביים את הפרק הראשון. שחקנים נוספים: איימי ברנרמן ("מרפאה פרטית"), כריסטופר אקלסטון ("ת'ור: העולם האפל"), ליב טיילר ("ארמגדון", "שר הטבעות").

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, רקוויאם לחלום.
סרטים שחייבים לראות. סרטו העוצמתי והשערורייתי של דארן ארונופסקי אשר פרסם אותו כאחד הבמאים המעניינים והבולטים בקולנוע האמריקאי. הסרט הוצג בבכורה בפסטיבל קאן מחוץ לתחרות. הוא זיכה את השחקנית הוותיקה אלן בורסטין במועמדות השנייה שלה, והאחרונה עד כה, לפרס האוסקר. הוא נבחר לאחד הסרטים הטובים של השנה של מכון הסרטים האמריקאי, ומדורג במקום ה-76 ברשימת הסרטים הטובים בכל הזמנים של אתר IMDB.

ולא לשכוח:
הגולדברגים בכן קומדיה ב-20:00.
הלינק+ בחינוכית 23 ב-20:15.
המטורפים בכן קומדיה ב-20:25.
מייקל בכן קומדיה ב-20:50.
הקול בערוץ 2 ב-21:00.
חליפות 4 בכן דרמה ב-21:15.
גרייסלנד בכן דרמה ב-22:00.
קרוסבונז בכן פעולה ב-22:00.
מחשבות רצחניות (אלה שהורגים) בכן פעולה ב-22:45.
פרק אחרון של במוקד המהפכה בכן או ב-22:50. אחלה סדרה, שווה לצפות ב-VOD
דם אמיתי 7 בכן או ב-4:00.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו