המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/06/2014 בקטגוריה ‏כללי

Brazil-vs-Chile-World-Cup-2014-Round-Of-16-Football

שמינית הגמר במונדיאל, צל הימים, רידיק, אנקת גבהים, אסטריקס בבריטניה, האישה מהרובע החמישי, העדינות, השכונה נגד חייזרים, פיפלס, ילדי האנרכיה, קוד שרוף, הרודן, 70 מיליון סיבות לעושר, שוות בקליבלנד, איש משפחה, מגויסים, האח הגדול, הוואי חמש אפס, על טבעי, בחורה חדשה, אמריקן איידול, סליפי הולו, משפחה מודרנית, שוטרים בדם, משפחת סימפסון. שלל מהנכר: Girl Meets World, הספין אוף המדובר של ילד פוגש עולם, עונה שלישית וחדשה של האגדה של קורה, פרק אחרון לעונה של Mr Sloane, פרק אחרון לגמרי של הפרקליט (רייק), וגם קרוסבונז, Real Time with Bill Maher, גרהם נורטון, Friday Night Dinner.

מונדיאל 2014: שמינית הגמר
בערוץ 1 ב-19:00, ברזיל-צ'ילה.
בערוץ 1 ב-23:00, קולומביה-אורוגוואי.

בלוויין,
בכן או ב-22:15, הרודן.
השידור בערוץ רגיל.

סרטים

בזהב חם ובכן 2 ב-21:00, רידיק.
החל מהיום ולאורך יתר ימי המונדיאל, עוברת שעת העוגן של ערוץ כן 2 לשעה 21:00 כדי לא להתנגש עם המשחקים. וין דיזל שב בפעם השלישית לגלם את הרוצח הנמלט בעל ראיית הלילה המפותחת ויצר ההישרדות שאין שני לו. הפעם רידיק ננטש למות על כוכב מרוחק מלא ביצורים טורפים וסכנות רבות. כאשר הוא מבקש עזרה ומפעיל זרקור חירום, מגיבות לקריאתו שתי ספינות – על האחת נמצאים שכירי חרב קטלניים מאי פעם, ועל השנייה אדם מעברו של רידיק.

בכבלים,
בדרמה חמה ב-11:00, אנקת גבהים.
דרמה רומנטית מצליחה שהיא גרסה מודרנית לרומן הקלאסי של אמילי ברונטה, הפעם בבימויה של הבמאית הבריטית המוערכת אנדריאה ארנולד ("דרך אדומה", "מחוץ למים"). סיפורו הנודע של היתקליף מסופר הפעם על בחור שחור מהמושבות שנולד כעבד, מאומץ ע"י משפחת ארנשו העשירה ונאסף לאחוזתם המפוארת ביורקשייר. כשהיתקליף מתבגר ניצתת אהבה עזה בינו ובין קתי, בתו של מר ארנשו. אולם לאחר שהאב מת ואחיה יורש את הנכסים, היתקליף מגורש מהאחוזה וקתי נקרעת בין שאיפתה לחיים טובים לבין אהבתה הגדולה.

בכיף חם ב-12:20, אסטריקס בבריטניה.
קומדיית הרפתקאות עתירת תקציב לכל המשפחה בכיכובו של ז'ראר דפרדייה, ע"פ סדרת הקומיקס האהובה של רנה גוסיני. אסטריקס הצרפתי חוצה את התעלה לעבר בריטניה הגדולה, על מנת לסייע לכפר של בן דודו הבריטי להיאבק בפלישת צבאו של יוליוס הקיסר הרומי. אסטריקס ואובליקס יוצאים לבריטניה עם חבית גדולה מלאה בשיקוי פלא שאמור לסייע להם במלחמה, אולם היא הולכת לאיבוד והם יוצאים למרדף מטורף בעקבותיה. בדרך עליהם להיאבק ברומאים טיפשים, פיראטים וקיסר מרושע. גם עם קתרין דנב, דני בון, ז'אן רושפור.

בזהב חם ב-14:30, האישה מהרובע החמישי.
דרמת מתח פסיכולוגית שמערבבת בין דמיון למציאות בכיכובם של איתן הוק וקריסטין סקוט תומס, ע"פ רומן מאת דאגלס קנדי. טום ריקס הוא סופר אמריקאי צעיר שאיבד את עבודתו כמרצה בקולג' בעקבות שערורייה מתוקשרת. ריקס נוסע לפריז כדי להתרחק מהסקנדל ולהתאחד בעיר האורות עם גרושתו ובתו הקטנה. כאשר אשתו לשעבר מסרבת להיפגש איתו ומרחיקה ממנו את בתם, ריקס משתכן במלון מעופש ומחפש אחר מוזה לספר חדש. בפריז הוא פוגש במקרה במרגיט, אישה מסתורית מהרובע החמישי שמפתה אותו. אט אט מתברר שהיא מחזיקה בסודות אפלים שמשפיעים על חייו של ריקס וסוחפים אותו לאזור דמדומים שבין הפנטזיה למציאות.

בדרמה חמה ב-14:35, העדינות.
קומדיה רומנטית צרפתית חמודה שזכתה להצלחה נאה, בכיכובה של אודרי טוטו ("אמלי") המקסימה. טוטו מגלמת הפעם את דמותה של נטלי קר, בחורה פריזאית שלא מפסיקה להתאבל על פרנסואה, בעלה ואהוב נעוריה שמת בתאונה שלוש שנים קודם לכן. נטלי משקיעה את עצמה בעבודה ובחיי היום יום ולא מרשה לעצמה להיפתח לפני גברים אחרים, גם לא כשהבוס שלה מנסה להתחיל איתה. הכל משתנה בעקבות נשיקה מקרית עם מרקוס, עמית שוודי צעיר מהעבודה. כשהבחור מתחיל לחזר אחריה, נטלי יוצאת אט אט מהקונכיה שבנתה סביבה ונותנת הזדמנות לאהבה חדשה.

בכיף חם ב-22:00, השכונה נגד חייזרים.
בכורה. חייזרים שניסו לפלוש לכדור הארץ נתקלו כבר בהתנגדות של מטוסי קרב, של לוחמי קומנדו שריריים ושל יחידות סודיות לבושות שחור, אבל כל זה היה רק חימום ליום שבו הם יתקלו בארסים של השכונה. הכנופיה של מוזס הם לא האנשים שהייתם רוצים לפגוש בסמטה חשוכה. אם תעשו זאת, סביר להניח שתמצאו את עצמכם ללא ארנק או כל חפץ אחר בעל ערך. כאשר החבורה המאיימת נתקלת ביצור מוזר, שעיר ובעל עיניים זוהרות שהגיע מהשמיים, התוצאה אינה טובה כל כך עבור היצור המסתורי. אולם מסתבר שהוא לא לבד, ושכמו שקורה בהיתקלויות כאלה בעקבות היצור מגיעים שאר בני המשפחה, והם עצומים בהרבה, קטלניים ומאד מעוצבנים. וכך, מוצאים עצמם חברי הכנופיה ביחד עם דיירים נוספים ועם סוחרי הסמים המקומיים מתמודדים עם פלישה מאסיבית מהחלל החיצון. באחד מסרטי החייזרים המקוריים והמגניבים ביותר של השנים האחרונות, הבריטים מוכיחים שוב שלא חייבים תקציבי ענק כדי לייצר סרטים סוחפים ומגניבים.

בכיף חם ב-17:30, פיפלס.
קומדיה בהפקת טיילר פרי, בכיכובם של קרייג רובינסון ("סוף") וקרי וושינגטון ("ג'אנגו ללא מעצורים"). ווייד ווקר הוא בחור אפרו-אמריקאי פשוט וטוב לב, שהדבר שהוא הכי רוצה בעולם זה להתחתן עם גרייס, אהובת לבו. למרות שגרייס באה ממשפחה אפרו-אמריקאית עשירה מההמפטונס, ווייד לא מוותר ומחליט להציע לה נישואים דווקא באירוע משפחתי שבו כל המשפחה מתכנסת יחדיו. במהלך הסוף שבוע שבו וווייד מבלה עם המשפחה, הוא מנסה לעשות רושם טוב אך נתקל בגישות שונות כלפיו ובשלל מוזרויות משפחתיות, עד שהוא מבין שיוכל להשתלב במשפחה הלא מתפקדת בצורה קלה יותר ממה שחשב תחילה. גם עם דיוויד אלן גריר, מלווין ואן פיבלס.

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, צל הימים.
סופ"ש במאי קליפים. הסרטים והקליפים שמביים מישל גונדרי תמיד מפתיעים ומקוריים, עמוסים בשלל המצאות ויזואליות. אין מתאים ממנו אם כך לעבד לקולנוע את העולם הקסום שמתואר בספר הפולחן של בוריס ויאן, שבו צלופחים יוצאים מהברז, כלי נשק צומחים מהאדמה, כלי נגינה מייצר קוקטיילים והדרך לטפל בשושנת מים שצומחת בחזה היא להקיף את הגוף בפרחים. כך, דרך אין ספור דימויים והמצאות מתואר סיפורו של רווק פריזאי מאושר וחסר דאגות, הפוגש ומתאהב יום אחד בבחורה מקסימה ואף מתחתן איתה. אולם בזמן ששני האוהבים נמצאים בירח הדבש קורה דבר נורא, השואב את האושר והצבע מחייהם. עם רומן דורי ("מולייר"), אודרי טוטו ("אמלי"), גד אלמליח ("בחורה זהב"), עומאר סיי ("מחוברים לחיים").

ולא לשכוח:
אמריקן איידול בערוץ 1 ב-14:45.
משפחת סימפסון 23 בכן קומדיה ב-17:50.
בחורה חדשה 3 בכן קומדיה ב-18:15.
משפחה מודרנית 5 בכן קומדיה ב-18:40.
על טבעי 9 בכן פעולה ב-19:00.
מגויסים בכן קומדיה ב-19:05.
איש משפחה 12 בכן קומדיה ב-19:30.
שוות בקליבלנד 5 בכן קומדיה ב-19:55.
הוואי חמש אפס 4 באזור חם ב-20:15.
האח הגדול בערוץ 2 ב-21:00.
שוטרים בדם 4 באזור חם ב-21:00.
קוד שרוף בכן או ב-21:30.
פרק אחרון של המלחמה המודרנית הראשונה בערוץ ההיסטוריה ב-22:10.
70 מיליון סיבות לעושר בערוץ 2 ב-22:35.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו