המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/06/2014 בקטגוריה ‏כללי

Teen-Wolf-1זאב צעיר, של מי השורה הזאת בכלל, טבע ישראלי, העולם על פי דנקן, הצצה למוחו של צ'רלס סוון השלישי, הקריאה, שקרניות קטנות. שלל מהנכר: התיקון, Dominion, Defiance, The Sixties, Maron, Comedy Bang! Bang!, Hollywood Game Night, שני פרקים של Undateable, מטבחי הגיהנום, Gang Related, הרפתקאות פין וג'ייק (Adventure Time).

בערוץ 1 ב-22:00, של מי השורה הזאת בכלל.
סוף סוף מגיעה העונה התשיעית אל ערוץ 1, אחרי שדווח על רכישתה לפני זמן רב.

בערוץ 1 ב-22:25, טבע ישראלי.
רצועת סרטי טבע ישראליים שיצר הבמאי משה אלפרט ומשודרים בישראל בשידור ראשון (במקור שודרו בחו"ל) עם קריינות של קובי מידן. בפרק הראשון: "המדבר ההומה". יותר מ- 70% משטחה של ישראל הוא מדבר. לנוסע בדרכיו הוא נראה נטוש, אך למעשה הוא מלא חיים. בנווה המדבר של עין גדי חיים שפני הסלע וציפורי-שיר רבות הנהנים מהמעיינות השופעים וגם עדרי היעלים באים לרוות כאן את צימאונם. יורדים במצוקים התלולים ונהנים גם ממזון שופע של מגוון עצים וצמחים חד-שנתיים. קוצנים זהובים יוצאים בלילה ללקט זרעים וטרף מזדמן, כמו עקרבים צהובים וארסיים, נזהרים שלא לפגוש בנחש השפיפון המשחר לטרף. הטורפים הגדולים – השועלים, הזאבים והצבועים נמצאים כאן במקום בו הבשר זמין. מתוך הקניונים מופיע גם טורף העל – הנמר, שאורב ליעלים ושפני הסלע. כל אלה הם רק חלק מתוך עולם החי העשיר במדבר בכלל ולחופי ים המלח בפרט. לחץ האדם על בעלי החיים והצומח גובר מיום ליום. כבישים נסללים, בתי מלון נבנים והמדבר הופך הומה. האם יתחשב האדם בדיירים הוותיקים השורדים כאן בתנאים הקשים של המדבר מזה אלפי שנים, או שמא יקרום לפגיעה קשה ביופי המדהים הזה (האופציה השנייה היא הנכונה).

בכבלים,
בחם 3 ב-16:30, זאב צעיר.
סדרה על-טבעית פופולארית של MTV שהחלה לאחרונה את עונתה הרביעית בארה"ב ורק עכשיו מגיעה ארצה. היא מבוססת כמובן על קלאסיקת האייטיז העונה לאותו השם בכיכובו של מייקל ג'יי פוקס, ועוקבת אחר סקוט מק'קול, תיכוניסט דחוי חברתית שמרבית מחבריו לספסל הלימודים לא מבחינים בו. כשחברו הטוב ביותר משכנע אותו להצטרף אליו בחיפוש אחר גופת נערה שהמשטרה מנסה לאתר בלב יער חשוך, סקוט נופל קורבן ליצור משונה שמתגלה כאיש זאב, ומצליח להיחלץ מהמתקפה כשנשיכה אכזרית מעטרת את צד גופו. כעת לסקוט יש יכולות על-טבעיות שהופכות אותו לכוכב קבוצת הלקרוס בתיכון שלו ולנער פופולארי ונחשק, בייחוד על-ידי הנערה החדשה בבית-הספר, אליסון. אך היכולות של סקוט מניבות גם בעיות חדשות, והוא נגרר למרכזה של מלחמה בין אנשי הזאב והציידים שלהם, שמנהיגם הוא אביה של אליסון, כריס. סקוט נאלץ למתן את יצריו וצרכיו החייתיים, בעוד הוא מנסה לשמור על יחסיו עם אליסון, חבריו, משפחתו והקהילה כולה. טיילר פוזי ("יפה במנהטן", "אחים ואחיות") מוביל את צוות השחקנים הצעיר, כשלצדו קריסטל ריד ("טיפש, מטורף, מאוהב"), דילן או'בריאן ("לדפוק התמחות"), טיילר הקלין ("הדרך לפרדישן"), קולטון היינס ("החץ") ואחרים.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, העולם על פי דנקן.
דרמת התבגרות חמודה המהווה את סרטם הראשון כבמאים של נאט פקסון וג'ים ראש (התסריטאים זוכי האוסקר על "היורשים" ושחקנים קומיים אהובים). דנקן, נער גמלוני ומופנם בן 14 נאלץ לבלות את חופשת הקיץ החמה והמעיקה עם אמו (טוני קולט), בן זוגה החדש שנהנה להשפיל אותו בכל רגע נתון (סטיב קארל) ובתו. בזמן ששאר המבוגרים סביבו נהנים מהים, השמש והאלכוהול דנקן בעיקר סובל. הוא מוצא מעט נחמה כאשר הוא מתחיל ללכת לפארק מים מקומי. שם הוא מתחבר למנהל המקום המרדן (סאם רוקוול בהופעה כובשת) ולצוות העובדים הממורמר ולומד לצחוק, להתאהב, ולעמוד על שלו. גם עם ליאם ג'יימס, אליסון ג'אני ("הבית הלבן"), אנה סופיה רוב (הסדרה "יומניה של קארי"), מיה רודולף ("מסיבת רווקות").

בכן 4 ב-22:00, הקריאה.
מותחן בכיכובן של האלי ברי ואביגיל ברסלין. ג'ורדן טרנר היא מרכזנית ותיקה ומנוסה בקו חירום של המשטרה. באחת המשמרות היא עושה טעות והשיחה מתנתקת ומאז היא מאשימה את עצמה בגורל המתקשרת. יום אחד היא עונה במוקד לשיחה מבהילה ודחופה מנערה שנחטפה וחייה נמצאים בסכנה ממשית. ג'ורדון מבינה שכנראה מדובר באותו רוצח סדרתי וחיי המתקשרת נמצאים בסכנה ממשית. היא נאלצת להתמודד עם פחדיה הגדולים ביותר ויוצאת למרוץ נגד השעון להצלת חיי הנערה.

בכן 3 ב-22:00 ב-23:45, הצצה למוחו של צ'רלס סוון השלישי.
סופשבוע עם הסרטים של במאי הקליפים הגדולים – הערוץ מקדיש את היום ומחר לסרטים הארוכים והמרהיבים של במאי הקליפים הגדולים, בהם "צל הימים" של מישל גונדרי הגאון (ביים בין השאר קליפים לביורק, רדיוהד, והוויט סטרייפס), "מעבר לכל חלום" המרהיב של טרזם סינג (האחראי בין השאר לקליפ של losing my religion של REM), "אדפטיישן" של ספייק ג'ונז (ביורק, דאפט פאנק, ביסטי בויז), "האמריקאי" של אנטון קורביין (דפש מוד, נירוונה, ניק קייב, רוקסט), "500 ימים של סאמר" של מארק ווב (גרין דיי, וויזר), "הראנווייז" של פלוריה זיגיזמונדי (כריסטינה אגילרה, ארקייד פייר, סיגור רוס), "המשחק" של דייויד פינצ'ר (מדונה, אירוסמית, מייקל ג'קסון), וגם רומן קופולה עם הסרט הזה למעלה. קופולה הוא מזמן לא רק הבן של או האח של. בין בימוי קליפים לאמנים המובילים בעולם (בהם מובי, דאפט פאנק, אייר) לכתיבת תסריטים עם ווס אנדרסון ("ממלכת אור הירח"), הוא ביים את סרטו השני. צ'רלי שין מגלם את צ'רלי סוואן, מעצב אמנותי מצליח שנופל למשבר אמצע החיים כשחברתו הבלונדינית עוזבת אותו. חבריו הטובים (ביל מוריי וג'ייסון שוורצמן) מנסים לעזור לו לצאת מהמשבר, ואנו נחשפים לעולמו הפנימי המרהיב. גם עם פטרישה ארקט.

ולא לשכוח:
שקרניות קטנות 5 בחם 3 ב-18:03.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו